Jak se „vší ctí“ bojují oficiální weby a média s weby alternativními

10fc8e99d983a316c81fe3315c2bcb04--craig-roberts-robert-richardDnes 82 letý Dr. Paul Craig Roberts je jedním z nejvýznamnějších ekonomů současné Ameriky a též jedním z nejvýznamnějších oponentů současné hegemonistické politiky USA. Je autorem více než tuctu knih s ekonomickou tématikou a v někdejší Reaganově vládě působil jako náměstek ministra financí. Je pokládán za otce proslulé ekonomické politiky tzv. reaganomics, která vedla ke konci Studené války, a je nositelem několika vyznamenání cizích vlád, mezi nimi i fracouzského Řádu Čestné legie. Po mnoho let byl přidruženým redaktorem deníku Wall Street Journal a publicistice se věnuje dodnes.

Jeho články, zveřejňované na jeho webu PCR Institute for Political Economy, jsou populární nejen v USA, ale pravidelně je přebírají alternativní weby v ne méně než 60 zemích světa, včetně ČR. Nu a protože v Robertsových článcích se píše něco zcela odlišného od toho, co se píše a říká v západních médiích oficiálních, snaží se tato média snížit váhu Robertsova slova poukazováním na údajný jeho sklon podléhat spikleneckým teoriím, pokud si je ovšem dokonce sám nevymýšlí. Odbuďme však tuto pomluvy poukazem na známé rčení, že rozdíl mezi spikleneckou teorií a skutečností je maximálně deset let, a všimněme si, jak se vedle této pomluvy vede boj s Robertsem ve světě a u nás.

Balvanem největším při práci na jeho dehonestaci je samozřejmě ona jeho někdejší funkce náměstka amerického ministra financí. To není funkce ledajaká a ledajaký není tedy ani úkol váhu slov, jež někdejší nositel této funkce vysloví či napíše, odbýt jako slova nějakého nicmochra, kterých není třeba si všímat. S tím mají problém všechna média anglosaská, která vědí, že „assistent secretary of Treasury for Economic Policy“, což je plné znění někdejší Robertsovy funkce, je prostě „náměstek financí“, protože v americké angličtině je assistent náměstek a secretary je ministr.

Ale pozor: Tohle se všeobecně neví v zemích neaglosaských, a všeobecně se to neví ani v ČR. Takže proč si trošku nezašvidlovat, když je zde ta šance, že ano?

Jak? Zahrajeme si na žáky základního kurzu jazyka anglického a americké ASSISTENT přeložíme na asistenta a SECRETARY přeložíme na sekretáře, takže funkce amerického náměstka financí, která zní (ještě jednou): Assistent Secretary of Treasury for Economic Policy nám v jazyce českém vyjde na funkci ASISTENTA TAJEMNÍKA MINISTERSTVA FINANCÍ, což vyhlíží docela jako funkce jakéhosi subalterního úředníka na americkém finančním ministerstvu – a s tím už se přece dá pracovat, slova takového jakéhosi ASISTENTA TAJEMNÍKA se už odbýt dají a cílů propagandy je dosaženo.

Že ano, vy všichni v Googlu, v Seznamu a v téměř všech našich oficiálních médiích, pokud vám ovšem P.C.Roberts stojí byť i jen za polemickou zmínku.

 
Jeden komentář na Jak se „vší ctí“ bojují oficiální weby a média s weby alternativními

  1. Hugo napsal:

    Oficiální média jsou média chazarských zlodějů Babiše (MF DNES - ukradeno v roce 1990 SSM, LIDOVÉ NOVINY, METRO, COSMOPOLITAN, TV ÓČKO, RADIO IMPULS atd.), Kellnerů (TV NOVA, TV MARKÍZA), Kellnerovy pravé ruky Dvořáka a Železného (ČESKÁ TELEVIZE), Bakaly (AKTUÁLNĚ, HOSPODÁŘSKÉ NOVINY, EKONOM, RESPEKT), Zacha (TV PRIMA), Křetínského (BLESK, AHA, REFLEX), Haščáka a Dospivy (DENÍK), Porybného, rodným jménem Fischera (PRÁVO - ukradený tiskový orgán KSČ!)?!

    V téhle Chazarské říši jsou Češi alternativní?!

    Státní zástupci jsou zkorumpovaná banda zločinců, pokud by konali, co mají, seděli by tito gigazloději už 30 let v lochu. V USA podobného zloděje Madoffa odsoudili v roce 2009 ke 150 letům vězení, soud zkonfiskoval veškerý majetek rodiny Madoffů a Madoffův syn spáchal sebevraždu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!