Rusvesna: Přehled zpráv – 15.9.2021

17afghanistan-terrorism-mediumSquareAt3X1; Americká rozvědka očekává obnovení Al-Káidy v roce 2022. Tajné služby USA předpokládají, že teroristické uskupení Al-Káida za rok či dva může obnovit svůj potenciál pro páchání teroristických činů na americkém území.
2; Si Ťin-pching se odmítl setkat s Bidenem a žádá změkčení tónu, kterým s Čínou USA hovoří.
3; Ukrajinský poslanec informoval o Porošenkově plánu zopakovat provokaci v Kerčském průlivu. Petr Porošenko ještě v prezidentské funkci se chystal znovu poslat ukrajinské čluny do Kerčského průlivu, prohlásil Andrej Děrkač.
4; Diskreditace voleb v Rusku je „západními partnery“ dobře placena, prohlásila šéfka Ústřední volební komise.
5; Joe Biden prohlásil, že Si Ťin-pching společné setkání neodmítl.
6; Roskosmos úspěšně vynesl družice OneWeb na oběžnou dráhu. Všech 34 britských kosmických aparátů bylo úspěšně vyneseno na oběžnou dráhu po startu z kosmodromu Bajkonur pomocí ruské nosné rakety „Sojuz-2.1b“ a pohonné jednotky „Fregat“.
7; Kyjev se snaží strašit Evropu přerušením tranzitu plynu přes Ukrajinu Plynovodní systém Ukrajiny může být optimalizován pro vnitřní trh, avšak v důsledku přijde Evropa o jednu z tranzitních tras, prohlásil ukrajinský ministr energetiky German Galuščenko.
8; Banky vyvezly v červenci z Ruska rekordní částku hotovosti v dolarech a eurech od počátku roku.
9; Ruským vězňům odpojí mobilní telefony. Mobilní operátoři v Rusku budou muset odpojit telefonní čísla využívané vězni do tří dnů po žádosti úřadu.
10; V Litvě přestali pouštět do obchodů bez „pasu možností“. V Litvě vstoupily v platnost tvrdší karanténní omezení. Nyní je zde návštěva obchodních center, supermarketů, restaurací a posiloven možná pouze s obdobou covid-pasu.
11; Americký strategický bombardér B-2byl nucen nouzově přistát ve státě Missouri a byl přitom poškozen.
12; USA omezí vojenskou pomoc Egyptu kvůli porušování lidských práv. Místo 300 milionů dolarů bude vyčleněno pouze 170 milionů dolarů.
13; Odhadem dva tři měsíce... Izraelský ministr obrany promluvil o brzkém vytvoření jaderné bomby Íránem.
14; Prezident Jižní Koreje prohlásil, že k roku 2050 země přestane produkovat plastové odpady.
15; Pracovníci FSB zadrželi verbíře teroristů v Krasnojarsku a uvalila na ně vazbu. Byla zahájena trestní řízení.
16; KLDR odpálila dvě balistické rakety směrem do Japonského moře. Japonské ministerstvo obrany označilo postup Pchjongjangu za vážný problém pro celé mezinárodní společenství včetně Japonska.
17; Izrael může uznat ruské certifikáty o vakcinaci do konce roku.
18; Tohle změní vše. Američtí vědci vzkřísí do roku 2027 k životu mamuty a vypustí je do jejich přirozeného prostředí.
19; Přestřelka u budovy Parlamentu zabránila bývalému senátorovi Haiti složit prezidentskou přísahu.
20; Ukrajinka nedovolila rusky hovořícímu policistovi zachránit kočku. Policii sama zavolala ke kočce,která vypadla z osmého patra. Ale když slyšela ruštinu, na zvíře se vykašlala a raději ztropila skandál kvůli „státnímu jazyku“.
21; Lavrov pokáral Ukrajinu: Neustále někde žebrají o peníze, dožadují se vstupu do mezinárodních organizací a zavádění nesmyslných sankcí...Je to nedůstojné ukrajinského lidu.
22; Rusko nehodlá nést odpovědnost za uměle vytvořené migrační krize. Podle jeho slov téma nelegální migrace vzniklo poté, co NATO rozbombardovalo Libyi a zničilo libyjskou státnost.
23; V Soulu prohlásili, že rakety KLDR letěly zhruba 800 km. Maximální výška letu byla 60 km.
24; Sergej Larov prohlásil, že proces spouštění „Severního proudu – 2“ není dost rychlý. Zmínil se také o budoucích útocích na plynovod.
25; Cena plynu v Evropě dosáhla 923 dolarů za tisíc kubických metrů.
26; Na Ukrajině vyjádřili připravenost prodloužit tranzitní kontrakt s Gazpromem. Německo považuje za svůj úkol zachovat tranzit přes Ukrajinu.
27; Povolení k oficiálnímu spuštění „Severního proudu – 2“ může být vydáno na začátku roku 2022.
28; Ukrajina požaduje zařazení svých podmínek do certifikace Severního proudu – 2“. Má být zařazena podmínka přístupu ke všem plynovodům dodávajícím ruský plyn do EU, navrhuje Naftogaz.
29; Čínský disident žijící v USA varoval Spojené státy před COVIDem měsíc před začátkem první vlny.
30; Afghánské ženské fotbalové družstvo přejelo do Pákistánu hned poté, co Tálibové zakázali ženám sportovat.
31; Část členů kongresu USA navrhla dodat na Ukrajinu dva taktické systémy protiraketové obrany Železná kupole“. U Zelenského se okamžitě chlubí, že systém ochrání objekty infrastruktury a zvýší bojeschopnost ukrajinských ozbrojených sil.
32; Ukrajina už má svou vlastní strategii informační bezpečnosti. Dokument počítá s bojem proti ruské propagandě a zvýšení úrovně mediální gramotnosti Ukrajinců.
33; Běloruský hraniční znak byl ze strany Ukrajiny rozstřílen loveckou zbraní. Minský politolog Alexej Dzermant prohlásil, že to vypadá na ukrajinskou provokaci.
34; Rapper Morgenštern byl opět prohlášen za hrozbu pro národní bezpečnosti Ukrajiny. Svědčí o tom seznam osob, ve kterém se jméno Ališera Valejeva objevuje.
35; Úmrtnost na COVID-19 poskočila na Ukrajině o více než 40%. Na Ukrajině se za poslední dva týdny podstatně zvýšil počet nemocných a vzrostla i úmrtnost.
36; Předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller před novináři prohlásil, že dodávky plynu přes „Severní proud -2“ rozhodně nezačnou v říjnu.
37; Pražská prokuratura odmítla zveřejnit dokumenty o Frančettim, které dostala od Ukrajiny.
38; Obyvatel Chersonu ukrýval granáty určené k prodeji v úložné schránce supermarketu a v pronajatém bytě. Informuje o tom tisková služba policie Oděské oblasti.
39; Ukrajinští pohraničníci prohlásili,že hledají pachatele poškození hraničního znaku Běloruska.
40; Sestra Rusa Frančettiho zadrženého v České republice napsala dopis Putinovi s výzvou, aby pomohl vrátit bratra do vlasti.
41; Ve Švédsku soud vynesl rozsudek nad obviněným ze špionáže ve prospěch Ruska. Dostal tři roky za předání tajné informace rusému diplomatovi. Obviněný svou vinu nepřiznal.
42; Případ s melouny. Pracovníkovi,který prováděl desinsekci (chemická ochrana proti hmyzu) v moskevském Magnitu bylo sděleno obviněné v případu smrtelné otravy dvou lidí.
43; Americký režisér a scénárista Oliver Stone si myslí, že Putin odvrátil přeměnu Ruska ve vazala Spojených států.
44; ATO je pro ty chlapce dovolená. Bývalý ministr zdravotnictví Ukrajiny Maxim Stěpanov prohlásil, že řada výroků poradce šéfa Kanceláře ukrajinského prezidenta nese znaky psychické poruchy.
45; Dva migranti byli poslán do vazby na základě obvinění z vraždy a znásilnění důchodkyně v Moskevské oblasti (Sergijev Posad).
46; Luganská a Doněcká lidová republika podepsaly dohodu o celní zóně a ekonomické integraci. Vznikl jednotný hospodářský a celní prostor s téměř čtyřmi miliony (3,72 mil.) obyvatel, srovnatelný tedy například s Gruzií.
47; Vicepremiér Jurij Borisov: Rusko předstihlo Západ ve vývoji nadzvukových zbraní.
48; Italové označili ruský útočný dron „Ochotnik“ za noční můru pro USA. Tento dron dokazuje převahu Moskvy nad Washingtonem ve vzduchu. Píše o tom list L´AntiDiplomatico.
49; Bílý dům komentoval informaci o dodávce „Železné kupole“ na Ukrajinu. Jennifer Psaki tuto informaci nepotvrdila.
50; Bylo představeno bojové vozidlo pěchoty B-19. Jeho předchůdce BMP-3 s bojovým modulem Epocha byl předveden už na Mezinárodním vojensko-technickém fóru „Armija 2017“.
51; U Uljanovska byl vypracován projekt mládežnických mladých firem (Start-up) uskupení BRICS. Na projektu Fondu přímých investic pracovali celý týden mladí lidé z Brazílie, Ruské federace, Indie a Číny.
52; V srpnu vydaly banky Rusům rekordní množství (1,82 milionu) úvěrů. Oproti loňsku se jedná o nárůst o 28%.
53; Alexandr Vučić slíbil, že ochrání všechny Srby na planetě. V Srbsku se slavil nový svátek - Den srbské jednoty, svobody a národní (státní) vlajky.
54; WHO pozastavila proces schvalování „Sputniku V“.
55; Rusko se snaží zahnat Turecko do kouta.Vědec se přiznal, že nejvíc ho děsí Sevastopol a ruská letecká základna Hmeimim.
56; Ukrajinská armáda dostala do výzbroje raketomety Verb vyvinuté Charkovskou konstrukční strojírenskou kanceláří.
57; Boris Gryzlov prohlásil, že ukrajinská delegace v Kontaktní skupině pro urovnání situace v Donbasu jen zhoršuje krizi ve vyjednávacím procesu a prohlubuje propast mezi Ukrajinou a Donbasem.
58; V USA navrhli změnu taktiky pro boj proti „Severnímu proudu – 2“ v Evropě.
59; Koronavirus začal v Mongolsku zabíjet bobry. V chovném centru pro bobří populaci za záhadných okolností pomřelo mnoho bobrů.
60; Po prohraném mezistátním zápase ve volejbalu s Ruskem (1:3) se ukrajinští fanoušci při vyvěšování ruské vlajky za zvuků ruské hymny otočili zády a svěsili hlavu.
61; Tak kdo to vlastně žije v Donbasu? Rusové nebo proruští Ukrajinci? Donbas dříve či později se stane součástí Ruska,stejně jako celé Velké Novorusko od Oděsy po Charkov, zaznělo mimo jiné v zajímavé debatě, které se účastnil Alexandr Čalenko a a Natalja Kurjanskaja.
62; FSB zveřejnila jména pachatelů diverze na plynovodu na Krymu: Ukrajinská rozvědka a ozbrojenci krymsko-tatarského Medžlisu.
63; Ukrajinec vyprávěl o „luxusní“ cestě vlakem: Předpotopní lokomotiva a hřebíky trčící ze sedaček pro cestující. Nejhorší je, že není jiná alternativa, jak se sem dostat...
64; V Charkově shořel luxusní zahraniční vůz náčelníka policejního oddělení a dalších pět aut.
65; Výbuch na ropné základně v Doněcku mise OBSE musela vzít na vědomí. Ale o zraněných obyvatelích Doněcké lidové republiky dosud mlčí.
66; V Rusku už je 195 tisíc obětí koronaviru. Počet nových nákaz opět převyšuje počet vyléčených.
67; Pokud jsou výroky toho pitomce autentické, musí před soud. Trump tvrdě odpověděl vysoce postavenému generálovi na slova o tom, že údajně plánoval útok na Čínu.
68; Rusko zastavilo vývoj supertěžké lunární rakety pro lety na Měsíc.
69; V Chabarovsku student vyhrožuje výbuchem na univerzitě. Jde o Dálněvýchodní státní univerzitu komunikačních spojů.
70; Ilja Kiva prozradil, kdy došlo u Zelenského k názorovému obratu o 180°. Rozhodujícím momentem bylo, když se dostal k moci. Ještě v roce 2014 vystupoval v Lugansku a Gorlovce. Jakmile se stal prezident pocítil nenávist vůči Rusku...
71; Japonci vyzvali k tomu, aby světové společenství způsobilo další krach Ruska, aby si Japonci mohli vzít zpět Kurily.
72; Před volbami do Státní dumy se vyrojily pomluvy na adresu Sergeje Lavrova: údajná milenka...
73; Státní pohraniční služba Ukrajiny posílila ochranu hranice s Běloruskem kvůli vojenským cvičením „Západ – 2021“.
74; Konec kancléřky Merkelové. Němci se obávají podivných nástupců.
75; Peklo u americké základny v Sýrii. Proameričtí ozbrojenci zmařili důležitou humanitární misi OSN na repatriaci dětí z tábora Rukban k rodinám v Sýrii.
76; Vypadni tam, odkud jsi přišel! Xenofobní Ukrajinci pronásledují známého šéfkuchaře (Hector Jimenez Bravo) jen pro jeho národnost. Kanaďan s kolumbijskými kořeny žije na Ukrajině už 11 let.
77; V Moldávii byli zadrženi Ukrajinci a jeden Bělorus spolu s letadlem. Zadrženým hrozí vězení podle platných zákonů za pašování tabákových výrobků.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 15.9.2021

 1. .lak napsal:

  Ňoumálně vykýblený :lol:

  Fetky logicky musí když neloupí škodit s dráby, eš, 17.09.2021 2:42:57
  Ze zvědace.dnes 2021-09-17 02:32:15 Tak snad už před 5.? lety Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2628:647:12::10e.?.?.? jsem napsal že usa jsou prázdný pojem ale ještě jsem nepoužil termín deep state inovace sundání Trumpa ve volbách bidetismem oligarchu který jiste jde dál atomizovat na tiskárnu fed choutek a vášní "jasánků. Z pravoprostorového pojetí "dirigentů již pseudoalternativy výheků na zakázky rádoby adoristů. [smích] . pravyprostor.cz/elektrifikace-dopravy-je-prusvih-uz-nyni/#comment-1409889 . .áš komentář čeká na schválení S těmi co tvrdí že elekroverky mají cca. 7x horší enviromentální ekologickou škodu nebudu polemizovat. Mají podklady s faktů ale škoda je jistě horší v retardaci zfanatizovaných postižených a zdaleka to není ojedinělý jev agresí devast “statních aparátků mocichtivých se zaháčkovanými klauny pseudopedagogizovaných kryply. .nwoo.org/2021/09/16/totalitarni-psychoza-neboli-vira-tva-te-uzdravi-anebo-te-znici/#comments . ... nasaďte si cintáček reflexu plivání [chechtot] s tím co neznáte a nepochopíte s akcelerovanou forzáží treatmentem oxidu grafenu a teda jak řekl herec Delon že opustí tento svět rád a bez lítosti nad vývojem společnosti, celé jeho definování zhnusením vývoje nepamatuji ale mými slovy "ošípaných hlupáků dávám +
  Reagovat
  https://www.youtube.com/watch?v=hYGFLj59D-U

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!