NÁVOD na Člověka

242211778_6764563320236638_6220866301209845472_nTento kruh, je návod k tomu, jak žít klidný a bezstarostný život. Jediné co mohu v životě ovlivnit je to, na co upřu pozornost svou vůlí a co je nasledně uvnitř mé mysli. Co je v mé mysli určuje to, jak reaguji na životní situace a jaký jsem člověk. Mohu si vybrat, je to v mé vůli. Mohu být ďábel a nebo anděl. Mohu být egoista a nebo altruista. Mohu mít v hlavě stoku a nebo dokonale uklizeno. Mohu žít v souladu sám se sebou a svým okolím a nebo mohu se všemi bojovat, abych se "prosadil a kamsi to dotáhl". Mohu převzít absolutní zodpovědnost za svůj život a nebo mohu sloužit zájmům druhých, pro drobky z jejich stolu.
Mohu být šťastný a nebo ne-šťastný. Mohu se rvát s ostatními, abych je přesvědčil o své pravdě a nebo mohu jít ostatním takovým příkladem, aby mne sami a rádi následovali. Mohu více rozdělovat lidi a nebo je naopak spojovat. Mohu lpět na lidech a věcech a tím jim patřit a nebo mohu být vnitřně naprosto svobodný. Mohu žít jen rozumem a být tak zcela bezcitný, žít naopak svým srdcem a být ne-rozumný naivka a nebo mohu obojí spojit a být rozumný Člověk s otevřeným srdcem, co mu záleží na lidech okolo sebe, na své zemi, na svém kontinentu, na Životě jako takovém.
5 Komentářů k NÁVOD na Člověka

 1. proud napsal:

  Divnej kruh,priznam se.............. Protoze jsme ve skutecnosti pejorativne jednim! A vychovavame nase deti,tedy jim predestirame ony myslenky,nase myslenky(a nejen myslenky) a ony je prebiraji! Stejne tak pusobime mezi sebou. Spoluzodpovednost neoblbnes,ani nevymazes,stejne jako "Akasu". Je vec kterou ti "pouceni" a znali muzou a spravne i maji,snazit se vznaset do okoli a detem ony dobry a spravny myslenky,to jsou ty co mirej na blaho vsech a az pres nej na blaho svoje.Ovsem nepisu to pro skodlivy pocity viny nebo jejich vyvolavani,ale pro pouceni se z chyb napriste.

 2. proud napsal:

  Ne nahodou a ne pro srandu se rika ze "priklady tahnou",ze? Taky ne nahodou si lidi vsimaji,ze "jablka nepadaji daleko od stromu". Chces autore dalsi priklady proc je tvuj kruh blbost? Myslim,ze neni treba.

 3. black napsal:

  nesouhlasím proude, kruh je jedinečnej a pravdivej, co se týče výchovy dětí jak píšeš,je jiná věc. jim vkládáš do mlínku morální hodnoty a snažíš se jim ukazovat co je dobré a špatné atd, ale jejich myšlenky neovlivníš a ani je pak nemáš šanci znát.

  • proud napsal:

   Mam jinou osobni zkusenost a se mnou spousta rodicu..........Apropo potazmo tedy tvrdis,ze stary lidovy porekadla a moudrosti odpozorovany generacema primo ze zivota jsou jen hloupost?

 4. Alzheimer napsal:

  Náwot na člověka - prostě€ nemam ! buť Bude zapadlej ně-gde / ° za ~ ( enten-týky 2 termiti, ťuk )
  & nA FEJSBŮKuku to uš udáwat nebudu, le§bo Zuckerberg by to nechopo.po--pil a pos ... roz/zlobil by se... SS ! --- LP https://www.youtube.com/watch?v=M7XRN0oHGIM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!