Patříme na Západ?

Zvláště nyní v předvolební době až nepříjemně často slýchám „argument“, že Česká republika patří na Západ a fertig. Proto si asi od západních zemí musíme nechat líbit úplně cokoli... Cokoli přišlo z Východu, bylo přece špatně... Pokud si ale vzpomínám, tak ze Západu přišla Mnichovská dohoda a okupace hitlerovským Německem, kdežto z Východu přišlo osvobození Rudou armádou... To jen tak na okraj.
Pominu fakt, že jazykově patříme do skupiny slovanských (tedy východních) jazyků a že nám i západní (latinská) náboženská liturgie byla vnucena prakticky násilím v době, kdy daleko přirozenější v tomto prostředí byla liturgie východní (slovanská).

Pokračováním tohoto procesu byla i násilná (re)katolizace v době, kdy si české obyvatelstvo většinově přálo něco jiného - od husitství až po reformaci, která šla ruku v ruce s násilnou germanizací. Naše východní (slovanské) směřování tedy bylo po NÁBOŽENSKÉ i JAZYKOVÉ stránce uměle a násilně potlačováno.

Na ten opěvovaný Západ jsme byli vtaženi také POLITICKY jako nedobrovolná součást Rakousko-Uherské monarchie, za kterou kvůli tomu stejně nedobrovolně umírali čeští muži a chlapci v nesmyslných válkách o moc mezi ZÁPADNÍMI mocnostmi.

Z tohoto důvodu bylo vždycky velmi silné panslovanské hnutí (ruské dubisko), které to nesmyslné a jednostranné svazování našich zemí se Západem aspoň trochu vyvažovalo.

Vždyť si vzpomeňme, že i v Rusku vždy byly dva hlavní kulturně-civilizační proudy – „zapadniki“, kteří tíhli k Západu a ve všech (dobrých i špatných) směrech jej napodobovali, a „slavjanofilové“, kteří zdůrazňovali slovanskou civilizační, kulturní, jazykovou a politickou svébytnost a sounáležitost se slovanskou východní Evropou. Toto dělení přetrvává v Rusku dodnes.

Naše geografická poloha uprostřed evropského kontinentu přímo nabádá k „politice všech azimutů“. Nádherná myšlenka... Je tu ovšem jedno „ale“. To bylo možné, jen dokud bylo reálné vlastními silami vojensky ubránit naše teritorium proti napadení zvenčí. To ale dnes již možné není.
Zatímco dříve bylo možné zajistit svou bezpečnost sérií (sítí) spojeneckých smluv, dnes je náš svět rozdělen na velké vojensko-politicko-ekonomické bloky a nepřipadá příliš v úvahu nějaké taktizování. Jinými slovy „musíme někam patřit“.

Neutralita je dnes vyloženě formální záležitostí. Nebo snad může mít dnes někdo pocit, že formálně neutrální evropské státy - Irsko, Rakousko, Švédsko, Finsko a Švýcarsko nepatří de facto k Západu? A jak málem dopadlo Bělorusko, když se Lukašenko pokoušel o politiku všech azimutů, máme v čerstvé paměti... Podej čertu prst...

Pokud vůbec připustíme, že se tady, v malé České republice můžeme sami rozhodovat, ke kterému z velkých vojensko-politických paktů chceme patřit, pak otázka zní, jestli na Východ nebo na Západ. Vyloženě úsměvné je, za jak samozřejmé jsme kdysi považovali naše členství ve Varšavské smlouvě a RVHP, kdy kromě hrstky dobře zaplacených západních kolaborantů (tzv. „disidentů“) nikoho nenapadlo, že by to někdy mohlo být jinak.
A stejné je to dnes, kdy opravdu už jen fanatičtí amerikanofilové a eurohujeři nevidí tu spoušť, která tu po roce 1989 vznikla, a přesto si ani VELMI nespokojení občané nedokážou příliš představit změnu (natož totální přepólování) našeho západního směřování, a tudíž v podstatě nezpochybňují naši příslušnost k Západu. Osobně si sice myslím, že je to jen otázka času a dalšího vývoje, ale jak zle bude muset ještě být, aby si to uvědomili?
Zpět k nadcházejícím volbám a rozdělení české společnosti podle východo-západního klíče. Česká společnost je dnes skutečně hluboce rozdělená na ty, kteří jednoznačně tíhnou k Západu, na ty, kteří stále ještě věří na možnost neutrality a politiky všech vektorů, a na ty, kteří vidí budoucnost v užší vojenské, politické, ekonomické a kulturní spolupráci s Východem, tedy především s Ruskem, ale třeba i Čínou. Jaký je poměr mezi těmito skupinami, si ale netroufám odhadovat.

Přestože patřím k „slavjanofilům“ a tíhnu na Východ, považuji se za demokrata, a proto nechci odsuzovat ani nositele opačného názoru. Problém však spočívá v tom, že nositelé opačného názoru, kteří tíhnou k Západu, NEJSOU STEJNĚ TOLERANTNÍ k nám a nejenže nám upírají právo na tento názor, ale navíc jej kriminalizují jako vlastizradu.

Shrnuto: Vládnoucí komunisté rozhodně nebyli výkvětem tolerance, ale v jejich době byli obdivovatelé Západu spíše jen zesměšňováni, nikoli vyloženě pronásledováni – ani politiky, natož ze strany loajálního obyvatelstva. Kolik z nás chodilo na čundry s usárnou, zpívalo americké country písničky, oblékalo se ve stylu „divokého Západu“, mělo na oblečení americké vlajky, názvy amerických univerzit a jinou podobnou symboliku? Pokud neprováděli SKUTEČNOU podvratnou činnost, režim je nechával víceméně na pokoji.

A jak je to dnes? Zkuste u táboráku nebo na nějaké oslavě zazpívat ruskou písničku, nosit trička s ruskou (natož sovětskou) symbolikou nebo si nedej Bože něčím takovým vyzdobit pokoj či celý byt. Spousta lidí s vámi přestane mluvit, přestanou se s vámi stýkat, budou vás pomlouvat a očerňovat, prohlašovat vás za vlastizrádce, kolaboranty a Putinovy poskoky či agenty ruských tajných služeb... Dnešní amerikanofilové a eurohujeři jsou FANATIČTĚJŠÍ NEŽ KOMUNISTIČTÍ SVAZÁCI.
70 Komentářů k Patříme na Západ?

 1. Jéňa napsal:

  @ A jak je to dnes? ©

  Tož asi takhle:

  Konečně pěkný článek - psaný od srdce (aspoň jak cítím), tedy za mě.

  Díky za něj. paní Boženo W.

  Jéňa

  .

  • Jéňa napsal:

   @ Konečně pěkný článek (...) Díky za něj

   „Izotopy uranu“ se stěhují ... jak je pravidlem

   http://www.nwoo.org/2021/07/13/stigmatizace-a-segregace/#comment-2193134

   • Jéňa napsal:

    @ „Izotopy uranu“ se stěhují
    =
    @ přichází něco nového
    http://www.nwoo.org/2021/07/13/stigmatizace-a-segregace/#comment-2193127

    Ve středu 15. září Austrálie, Spojené království a Spojené státy podepsaly Trilaterální partnerství s názvem AUUKUS. Měl by poskytnout Canberře technologii jaderného pohonu pro ponorky. Tak snadné, tak jednoduché, tak elegantní. Nebo by to tak vypadalo.

    Pakt vyvolal obrovský spor po celém světě, od Číny po EU a Spojené arabské emiráty. Ministr zahraničí SAE odcestoval 15. září do Francie a 16. září do Velké Británie.

    Nedůvěra přátel a spojenců v USA roste ve velký nádor....
    https://www.tehrantimes.com/news/465216/The-Francophone-Francophile-who-stabbed-France-in-the-back

    ...píše Tehran Times...mimo jiné.
    - - -

    Z Teheránu (také) - "na první signální“ © - do světa... :-)

    • Jéňa napsal:

     @ "na první signální“ © - do světa:

     Myšlenky ti táhnou hlavou jako mraky

     Ty mraky jsou prázdný, tvoje hlava taky

     Ty vlaky se táhnou víc než rok

     Ty se marně snažíš držet krok

     Vlaky přece mají řád a smysl

     Měla by je mít i tvoje mysl

     https://www.youtube.com/watch?v=aaph6AGKor0&list=RDaaph6AGKor0&start_radio=1

    • Pozorovatelka napsal:

     @ přichází něco nového

     Jéňo, nic nového se neděje, naopak všechno běží podle plánu, ba navíc tak, že historie se opakuje - stačí připomenout Napoleona a Hitlera: jednou proti Rusku Francie, jindy Německo... K tomu si přidejme další opakování historie ala Rooseveltovo America first, zaváděného Trumpem, tedy americkou "jako" izolaci od Evropy - která ovšem trvala jen do doby, než Hitler v Rusku nepochodil: 6. prosince 1941 se musel těsně před Moskvou dát na útěk a ono hned 7. prosince došlo k útoku na Pearl Harbor a bum-prásk a Spojené státy izolaci ukončilya vstoupily do války, to je mi náhodička...

     A co se děje těď? Už v květnu 2017 bylo slavnostně otevřeno evropské sídlo NATO, tzn. už se pracovalo na jeho rozdělení na evropskou a americkou část. A do toho letos NATO totálně "jako" selhalo v Afgánistánu a i náš dění znalý prezident to ozvučil slovy, že NATO ztratilo smysl.

     Ještě před Afgánistánem, na summitu G7, který probíhal v Británii (!) ve dnech 11.-13. června, byly dohodnuty podrobnosti obranné dohody mezi USA, Velkou Británií a Austrálií a světe, div se - bez vědomí Macrona (!).

     Tajtrlík Macron se najednou diví, čumí, že Austrálie zrušila dohodnutý obchod o dodávce ponorek a v reakci odvolává velvyslance v USA a v Austrálii a hlavně nechápe, co že to proběhlo zcela za jeho zády.

     A EU mezitím aktivuje a zintenzivňuje volání po vlastní evropské armádě - "EU plánuje do roku 2022 vytvořit vlastní ozbrojené síly. Taková potřeba se objevila zejména po stažení amerických vojsk z Afghánistánu." Hmm.. po stažení amerických vojsk z Afgánistánu, to je mi další náhodička...

     A co bylo na začátku celého toho procesu? No, Brexit! První věc, kterou hned po Brexitu (přesněji ve stínu Brexitu) EU schválila byl m.j. plán o vlastní evropské armádě, psala jsem o tom hned v červenci 2016
     https://aeronet.cz/news/eu-jako-imperium-s-vlastni-armadou-bruselske-plany-o-rozsirovani-na-stredni-vychod-a-do-severni-afriky/

     Že Británie nechce být součástí evropské armády,o tom jsem psala v červnu 2018
     https://aeronet.cz/news/america-first-krach-1929-a-pote-valka-plan-evropske-rise-s-nemeckem-v-cele-nemecka-armada-tahnouci-na-rusko-a-rusko-jako-strasak-sveta-proti-kteremu-je-nutne-zasahnout-to-vsechno-uz-tu-bylo/

     Článků, ve kterých jsem popisovala širokospektrální souvislosti, je spousta a odkazy by se sem nevešly, to hlavní co tím ale chci říct, že není nutné sledovat všechny denní informace, protože za mě pořád platí, že jsou zprávy a Zprávy a že pokud člověk vidí mozaiku, tak si jen vybírá a dosazuje podstatné(!) informace.

     Mockrát jsem psala, že dokud je NATO jednotné, tak je dobře, protože USA ani Británie si válku s Ruskem nelajznou. Jak už ale historie ukázala, Západ zdá se opět nebude mít problém nahnat do ní Evropu (a nově i Čínu) a to pod vedením (jaké to překvapení?!) Německa či Francie, resp.nově pod vedením Německa plus Francie, viz dohoda v Cáchách z 22. ledna 2019 o společném paktu Německa a Francie (a plus s armádou doplněnou o muslimy, v čemž byl Hitler jen slabým odvarem, když nedávná Bílá kniha A. Merkelové jasně říká, že do evropské armády mají vstupovat i cizinci).

     Mým pohledem je celý ten proces dost dobře shrnutý v tomto článku:
     https://cz.sputniknews.com/20210919/basta-novy-vojensky-pakt-zmeni-svetovou-historii-evropu-ceka-transformace-do-asijskeho-poloostrova-15880564.html
     Což mi přesně ladí s mým prvním článkem hned po Brexitu z července 2016 (viz odkaz výše)

     A shrnuto - nic nového se neděje. Co ale trvá - Putin není děbil!

 2. petronel napsal:

  Též si myslím, že paní Božena sepsala tyto myšlenky od srdce. Kéž by tak tyto myšlenky mohly zarezonovat ve více hlavách.

 3. proud napsal:

  Njn,holt ono "rozdelovani se"........ale rozumim jedny veci,ze bejt mrnavy a sami,je sebevrazdou. Podobne bejt mrnavy,sami a mit za "spojence" nekoho daleko,jeste lip za morem,navic komu na nas vubec nezalezi,nijak,navic. a mit k tomu jeste sousedy,at si rikaj treba Slovani jak chtej,coby z nas nejradeji udelali kus sebe a nechali nas zaniknout..........dalsi drobnost,ze? Ac inklinuju k Rusku jako takovej,i kdyz na to zapomenu,ale podivam se na situaci jako nezavislej pozorovatel,vyjde mi jen jedna moznost zachovani se,spojenectvi s Ruskem,to je mimo jakoukoliv debatu a diskusi,ciste realna a jedina mozna zalezitost. Vsimnete si ze o Cine nepisu ani slovo,vim proc.Jinak doufam ze lidi na to globalne prijdou,na to rozdelovani a niceni se navzajem pro cizi zajmy a podle toho se zaridej.Vcera bylo pozde.

  • proud napsal:

   Proc nepisu o Cine je zrejmy,je jeste dalsi deleni sveta,na vychod,zapad a asii,tem je tam totiz uplne u prdele nejakej vychod a zapad,videj jenom sebe,vsechno ostatni jsou jen "tanecky",sezerou jak vychod,tak zapad uplne stejne,kdyz dostanou prilezitost!

 4. proud napsal:

  :-))))))))),je to jak spadnout do vody a topit se,kdo te zachrani,ten kdo je nekde za morem,nebo ten kdo je pobliz? :-))))))))))))))

 5. Pozorovatelka napsal:

  Jéňo,

  Pečkin si dělal, co chtěl, asi ta corona... K vzteku to bylo, ale už dobré.

 6. Jéňa napsal:

  "Otázka — Odpověď" ze dne 20. září 2021

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-20-sentyabrya-2021-g

  Diskutované otázky: (rusky)

  00:00:22 Volby-2021: Pro nebo proti «Единой России» (Jednotnému Rusku)?
  00:52:57 AUKUS

  https://www.youtube.com/watch?v=3ZD26dFp4HE

  • Jéňa napsal:

   @ 00:52:57 AUKUS

   Tímto Vám děkuji, Vladimire Viktiroviči, za zvolené témá v aktuálních odpovědích. Tedy, že jste přidal informace k „AUKUS“, protože se toto téma objevilo i zde, na webu NWOO, kda bylo komentováno – viz.

   Např. zde: ...tři aáčka alias AAA (pracovně)... http://www.nwoo.org/2021/07/13/stigmatizace-a-segregace/#comment-2193127

   nebo taky i tady: … „Izotopy uranu“ se stěhují... http://www.nwoo.org/2021/07/13/stigmatizace-a-segregace/#comment-2193134

   a sammozřejmě v souvislosti s Francií a Macronem, třeba zde: ...Putin ve Francii, jak na něj Macron dělal machra... http://www.nwoo.org/2021/09/18/patrime-na-zapad/#comment-2193307
   - - -

   Ólalá! … to mi ladí © = spokojenost
   To ladí okolo: „stola“ la la :-)

   Naozaj interesné (téma)...čas nestačí dovyprávět (pokračovat) – tož zatímm jen: пока, пока!

   • Jéňa napsal:

    @ Tímto Vám děkuji, Vladimire Viktiroviči...

    A jéje!

    To je ale krpa!
    (Freude, Freude, vždy na tebe dojde...)

    Samozřejmě patřilo - Valeriji Viktoroviči!

    Nu což, stalo se.

    Omlouvám se Vám Валерий Викторович!

  • Jéňa napsal:

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 20.09.2021_Titulky_CZ.avi v překladu Ireny Aneri

   https://rutube.ru/video/afd35cd6c3a753f969991a6518f4a6bb/

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž:

   00:00:21 Proč v „Otázkách-odpovědích“ nezaznělo ani slovo o volbách do Státní dumy, které se konaly 17. až 19. září. Byla to správná volba hlasovat pro "Jednotné Rusko"? Čím se vyznačují politické strany, poslanci a parlament v dnešním moderním světě. Význam armády ve státním zřízení. Proč si v předchozích volbách "Jednotné Rusko" říkalo strana prezidenta Vladimira Putina a nyní mlčí. O proběhlé důchodové reformě. Proč "elita" Ruska od roku 2019 pracuje na zhoršení situace v zemi. Jak Vladimir Putin obnovuje kontrolu nad "Jednotným Ruskem". Kdo volil "Jednotné Rusko"? O polovině obyvatel Ruska, která k volbám nepřišla.

   00:52:57 Dohoda mezi Austrálií a USA o přenosu technologií a výstavbě ponorek. O roli Nového Zélandu a Austrálie v plánech globální "elity". Proč vznikla aliance AUKUS. O průlomu v technologickém vývoji Jižní Koreje a Japonska. O kolosálním úderu na Francii v důsledku přerušení dohody s Austrálií o stavbě ponorek. Zdali je možné srovnávat to s přerušením dohody o dodávkách „Mistrálů“ Rusku. USA mohou bojovat jen proti technologicky slabším zemím nebo kalkulovat s domácí zradou "elit" v zemi protivníka. Učte se KOB a DOTU.

   Zdroj https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-20-sentyabrya-2021-g s přepisem

 7. Jéňa napsal:

  Vážení návštěvníci našich stránek!

  Vydání pořadu "Otázka-Odpověď" ze dne 27. září 2021 nebude vydáno z technických důvodů.

  S pozdravem, Fond koncepčních technologií.

  https://fct-altai.ru/c/ob-yavleniya-2/ob-yavleniye-o-vykhode-sleduyushchey-peredachi-vopros-otvet-3

 8. Pozorovatelka napsal:

  "Írán bude vytvářet politicko-vojensko-náboženský spolek s Irákem, Sýrii a Libanonem, který bude mít k dispozici obrovské ropné bohatství” - tuto citaci jsem někdy v v roce 2016 použila v několika svých článcích, například zde
  https://aeronet.cz/news/pad-komunismu-rozpad-sssr-arabske-jaro-konec-usa-nastup-ciny-konec-turecka-globaliste-jdou-do-finale-a-donald-trump-je-lest-na-rusko/

  A připomínám to, protože se právě objevila velmi související zpráva - zpráva o dohodě mezi Íránem a Venezuelou:
  https://cz.sputniknews.com/20210926/byla-zverejnena-zprava-o-dohode-mezi-iranem-a-venezuelou-15958706.html

  Vzpomíná si ještě někdo, jak se USA před časem ve Venezuele angažovaly a jak zůstalo ticho po pěšině? (a jak AEN tvrdil, že USA do Venezuely vtrhnou, což byl samozřejmě nesmysl, protože Venezuela už tehdy byla připravována pro íránský vliv). A už tady máme dohodou mezi Íránem a Venezuelou malý výsledek oné věty "Írán bude vytvářet politicko-vojensko-náboženský spolek s Irákem, Sýrii a Libanonem, který bude mít k dispozici OBROVSKÉ ROPNÉ BOHATSTVÍ”.

  Že Rusko v tom od vstupu právě do Sýrie, hlavního to spojence Íránu, míchá kartami, to nic nemění na tom, co krásně pojmenoval H.Kissinger: "Hlavně je nutné zabránit Rusko- šíitskému spojenectví". Přeloženo: "Je nutné zabránit spojenectví Ruska a Íránu (stejně jako spojenectví Ruska a Číny), protože s Ruskem máme zcela jiné plány, než s Íránem (a Čínou)".

  A v naší době, kdy o trubky opravdu a naplno jde až v první řadě, je to informace velmi významná.

  • Pozorovatelka napsal:

   Další velmi významná informace je dle mého ta, že po dlouhé době se na scéně opět objevila Gréta - no, a kde jinde, než u voleb v Německu. V článku, ve kterém je i video s Grétou, se m.j. říká:

   "Jen pár hodin před začátkem německých voleb se v Berlíně konala masivní demonstrace v čele s ikonou klimatického hnutí, Gretou Thunbergovou. Pro protestující představují současné volby hybatele celosvětového boje proti klimatické změně".
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3376272-vyraznym-tematem-kampane-v-nemecku-bylo-klima-den-pred-volbami-nektere-strany-lakaly

   Pro mě další potvrzení, že o trubky jde až v první řadě a potvrzení, jak to globalisté ala Panda fond nenápadně vedou ke svému vítězství - abych se dlouze neopakovala, podrobně jsem to sepsala zde
   https://outsidermedia.cz/a-vitezem-korony-se-stava-plachetnice/

   Že to někdo vidí podobně, to mi potvrdil tento článek
   https://cz.sputniknews.com/20210926/green-deal-sehraje-v-likvidaci-zapadu-vetsi-roli-nez-islamizace-diplomat-basta-si-nebral-servitky-15960725.html

   Celá korona není jen o očkování, je to obsáhlý komplex opatření ke změně světa na "předtím a potom". Z faktur za elektřinu a plyn se nám možná už brzy budou přetáčet panenky, z cen za benzín, které se promítnou i do cen zboží (a tím i do inflace)rovněž, nemluvě o tom, že auta i letadla budou jednou jen pro vyvolené a nemluvě o tom, že podle názoru jednoho odborníka dokonce Evropě může hrozit Blackout.

   Jak to jednou řekl Daniel Estulin, zvaný lovec Bilderbergu, a to dokonce pro čt: "Aby oni mohli jíst a pít, vy musíte zemřít".

   Je určitě dobře zaměřovat se na očkování, ale dle mého je to pouze a jen část toho, o co jde celým covidem/koronou.

  • Pozorovatelka napsal:

   K energiím: Havlíček už má plán
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prispevek-na-energie-havlicek-chce-podporu-pro-800-tisic-domacnosti-175533

   A není to jen problém Česka, tady například Británie:
   https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/energie-elektrina-plyn-zasobniky-dodavky-zima-ceny.A210920_101239_eko-zahranicni_ven

   Mocným to ale samozřejmě je jedno - hlavní je, že ropu a uhlí si zakonzervují pro sebe. Protože proč? Těm jde o zdroje, nikoliv o papírky, zvané peníze. To jen davy si myslí, že když bude dost peněz, tak v supermarketech bude všeho k dostání hafo!, tam přece všechno roste, voda tam teče a ropa/benzín tam tryská jako v dobách slávy Texasu, kdy stačilo do země vrazit klacek.

   Doba ropná, jak jsem si nazvala čas po průmyslové revoluci, jde do finále - cyklus 26 000 let se uzavírá. Když se tak stalo naposledy, vymřeli neandertálci (doteď se neví proč). A ti, kteří se pasovali na bohy, chtějí zopakování podobného kolapsu zabránit tím, co jsem nazvala restartem lidstva - aneb zpět k Íránu a Indii. A k novému Babylonu.

   Doba ropná totiž světu dala ten dar/"dar", že z počtu lidí na planetě v roce 1900 kolem dvou miliard, je nás za sto let cca osm miliard. Důvod? Fosilní hnojiva. Jenže teď už tohle tempo růstu zavání hladomorem, protože z ropy a uhlí hnojivo vyrobíš, ale z elektřiny ne a jak bez hnojiv uživit celý svět ... Logický závěr: Nelze vyplýtvat to, čím se dá hnojit, na provoz aut, letadel atd. Ba co víc - nelze to vyplýtvat tak, aby na nás, na vůdce planety, nezbylo...

   Musím se smát, jak AEN v jednom ze svých článků tvrdil, že ropa bude zlevňovat a zlevňovat, až bude úplně levná... Já se naopak už dlouho přikláním k tvrzením M. Rupperta v dokumentárním filmu
   z roku 2009, nazvaném Kolaps, tady malá citace:

   "Film Collapse pojednává nejen o kolapsu naší civilizace jak ji známe, ale také o životě bývalého policisty Michaela C. Rupperta. Michael představuje svou vizi kolapsu na konci věku ropy, kvůli které lidé válčí, podplácejí a vraždí a kterou v budoucnu nebude možno ničím nahradit. Přes její výjimečné a nenahraditelné vlastnosti ji pálíme a využíváme téměř bez rozmyslu. V dokumentu jsou použity jak oficiální dokumenty a prohlášení, tak i selský rozum a kritické myšlení zmiňovaného protagonisty."
   http://dokumentarni.tv/veda-a-technika/kolaps-collapse

   Ostatně - není náhoda, že právě Severní Korea (!) a Kuba (!) byly už dávno tomu (tzn. hned po likvidaci SSSR) použity k odzkoušení života bez ropy.

  • Pozorovatelka napsal:

   M. Ruppert - video kdysi bylo dostupné s českými titulky, teď už je dohledatelné jen v této verzi
   https://www.youtube.com/watch?v=v26MVWYm9nM
   proto výše ten odkaz na psaný překlad.

   Ještě odkaz "Jak Kuba přežila ropný zlom"
   https://www.youtube.com/watch?v=XeL79WL4Z3Q
   A Kuba - "náhodná" to země, když se právě tam po tisíci letech (!) setkali papež a ruský patriarcha kirill
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/papez-frantisek-a-patriarcha-kirill-na-kube.A160212_205257_zahranicni_ane

  • Pozorovatelka napsal:

   A přece jenom ještě jeden dodatek - dodatek o tom, jak nám právě jde do finále jiná padesátiletka globalistů (plán Liote), posuďte sami, cituji:

   "Deklarace Konference Organizace spojených národů o životním prostředí či Stockholmská deklarace (anglicky: Declaration Of The United Nations Conference On The Human Environment či Stockholm Declaration) je dokument, který přijala OSN 16. června 1972 na svém 21. plenárním setkání ve švédském Stockholmu. Konalo se pod názvem Konference Organizace spojených národů o životním prostředí (United Nations Conference on the Human Environment) a probíhalo od 5. do 16. června 1972. Stockholmská deklarace je PRVNÍ DOKUMENT mezinárodního významu, který přiznává lidstvu právo na zdravé životní prostředí. Deklarace je zároveň základním dokumentem pro další vývoj mezinárodního práva a dalších aktivit v oblasti životního prostředí."

   A cituji dále s tím, že po padesáti letech srovnejme 26 základních bodů tehdejší deklarace:

   "1. Lidská práva musí být uplatněna, apartheid a kolonialismus odsouzen.
   2. Přírodní zdroje musí být chráněny.
   3. Schopnost země vyrábět z obnovitelných zdrojů musí být zachována.
   4. Neporušená příroda musí být zachována.
   5. Neobnovitelné zdroje musí být sdíleny a nesmí dojít k jejich vyčerpání.
   6. Znečištění nesmí překročit asimilační kapacitu životního prostředí.
   7. Musí být zabráněno znečištění oceánů.
   8. Je potřeba podpořit vývoj ke zlepšení životního prostředí.
   9. Rozvojové země proto potřebují pomoc.
   10. Rozvojové země potřebují přiměřené ceny pro vývoz, aby zabezpečily ochranu životního prostředí.
   11. Politika životního prostředí má podpořit a ne bránit rozvoji rozvojových zemí.
   12. Rozvojové země potřebují peníze na rozvoj v oblasti životního prostředí.
   13. Je potřeba integrované plánování rozvoje.
   14. Racionální plánování by se mělo řešit konflikty mezi životním prostředím a rozvojem.
   15. Lidská sídla musí být plánována na odstranění problémů v oblasti životního prostředí.
   16. Vlády by měly plánovat své vlastní příslušné populační politiky.
   17. Vnitrostátní orgány musí plánovat hospodaření s přírodními zdroji států.
   18. Věda a technologie musí být použity pro zlepšení životního prostředí.
   19. Environmentální výchova má zásadní význam.
   20. Výzkum životního prostředí musí být podporován, a to zejména v rozvojových zemích.
   21. Státy mohou využívat své zdroje, jak chtějí, ale nesmí ohrozit ostatní.
   22. Je třeba zajistit kompenzace ohroženým státům.
   23. Každý národ musí stanovit své vlastní standardy.
   24. V mezinárodních otázkách je třeba nastolit spolupráci.
   25. Mezinárodní organizace by měly přispět ke zlepšení životního prostředí.
   26. Zbraně hromadného ničení musí být odstraněny."
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Deklarace_Konference_Organizace_spojen%C3%BDch_n%C3%A1rod%C5%AF_o_%C5%BEivotn%C3%ADm_prost%C5%99ed%C3%AD

   Zní to pěkně, kdyby za tím ovšem nestál onen Panda fond, fond 1001 atd. a k tomu princ Charles, tedy ten, který chtěl být v příštím životě smrtícím virem...

   PS: Plán Liote, to je pojmenování podle francouzského maršála v Maroku, který v nesnesitelném horku nařídil vysadit alej stromů, která poskytne stín. Na oponování, že potrvá 50 let, než stromy vyrostou, měl odpovědět, že právě proto je nutné vysadit je hned teď.
   https://www.youtube.com/watch?v=fHmsyRxxtWo

   Pointa: Dlouhodobé plánovače nezajímá, co se děje v průběhu realizace jejich plánů, je zajímá až to, co uvidí za 50 let (a dodejme, že až to, co jim pomůže zrealizovat vždy nová a nová generace). Přeložit se to dá i tak, že psi štěkají, ale karavana jede dál. A karavana po padesáti letech dojela a jde do finále (viz Gréta a viz trubky a ropa a uhlí a ceny energií a elektromobily a cyklostezky atd. atd ... A samozřejmě i očkování....)

 9. Pozorovatelka napsal:

  A pro dnešek ještě poslední:

  1) Článek "A vítězem korony se stává ...plachetnice" vyšel i na zdejších stránkách a zdůrazňuji to, protože jej považuji za důležitý
  http://www.nwoo.org/2020/12/01/a-vitezem-korony-se-stava-plachetnice/

  2) V souvislosti s volbami si dovolím vložit ještě odkaz na Pjakina z roku 2014:
  https://www.youtube.com/watch?v=tzFVEuZibes

  Odkaz ponechávám bez komentáře - každý ať si probere sám. Jestli ale přece jen mám něco dodat, tak jen tolik, že v padesátiletkách, kterými si řídí globalisté (plán Liote, podle kterého byl za 50 let od konce 2. SV zrušen SSSR), jsou na 4 roky (pouze!) voleni tajtrlíci/marionety/herci jen fraškou, ve které je každý nehodící se zlikvidován. A ještě jinak - vyskakovat si může pouze ten, kdo má PŘÍRODNÍ ZDROJE (a k tomu zbraně a národ). A to je nejen v dnešní době pouze Rusko, jehož přírodní zdroje pořád říkají "Pane" Rusku (A ne a ne se k nim dostat, Urrá!).

 10. Pozorovatelka napsal:

  Jéňo, díky, to mě nenapadlo, už stahuju - sama se chci s odstupem času a v pokročilém aktuálním dění podívat znova. Jak roky píšu "za vším hledej trubky", tak jsem byla mockrát kritizována, že si toho všímám až moc a že ropy je dost...

  Přitom pravda je taková, že naprosto vším jde o centrální ovládnutí všech planetárních zdrojů. I v tom videu z roku 2014 to Pjakin říká jasně: "A před žrečenstvem stojí úkol, jak to udělat, aby vzalo pod kontrolu zdroje celé planety" (čas od 21:26). A pokud jde o ropu, se kterou jdeme do finále, tak si globální žrečenstvo vybralo, že ta bude pod kontrolou Íránu... Což sebou ještě nese takovou věc, jako "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej", tzn. přijetí islámu. Jenže pořád jsou tací, kteří věří, že jaderná dohoda s Íránem z roku 2015 vznikla proto, že Írán najednou udělal takové bububu, že se polekaly Spojené státy, Británie, Francie, Čína a Rusko plus i Německo (5+1), přitom to naopak byly právě tyto mocnosti, které Írán vynesly do pozice, v jaké je. Rusko v tom přitom mělo sehrát pouze roli policajta - vyhnat Spojené státy ze Sýrie a nepustit je do Íránu a připravit půdu dokonce k tomu, aby jednou íránská ropa v Evropě nahradila ruskou. Jenže Putin není děbil a do Sýrie vstoupil s větou: "Jestli draka neizbežna, nado biť pervým - Jestli je boj nevyhnutný, nutno udeřit jako první" (a samozřejmě přitom šlo o trubky).

  Obdobná situace je teď kolem Afgánistánu, kde rovněž jde o trubky (TAPI), ale to všechno by bylo na dlouho.

  A ještě přidám Estulina z roku 2011 v čt, krátké citace z videa:
  “Žijeme ve finančním kolapsu, což je naplánovaný proces. Oni kontrolují finance celého světa, ale peníze nepotřebují, oni potřebují vodu a jídlo. A aby oni mohli jíst a pít, vy musíte zemřít. Nemají zájem o žádné země, mají zájem jen o nadnárodní organizace, které budou ovládat, stačí jim dvě miliardy lidí”.

  “Populační růst třetího světa není nebezpečím, nebezpečím je růst, který vytváří Evropa a který potřebují zastavit. Pokud bude zastaven progres v Evropě, bude zastaven progres na celé planetě. Potřebují zastavit kreativitu, vědecký rozvoj a pokrok, protože když něco vynaleznete, ovlivní to celý svět a proto musíte zničit epicentrum progresu."
  https://aeronet.cz/news/ceska-republika-prestane-byt-suverennim-statem-nevyslysena-varovani-a-boj-putina-s-globalni-moci-a-jen-ve-trech-zemich-nemaji-rothschildove-sve-banky/

  PS: A to nehovořím o íránské vlajce a o logu íránské banky - o gordickém uzlu
  https://aeronet.cz/news/g-jako-globaliste-a-g-jako-gordicky-uzel-jako-alexandr-macedonsky-a-jako-proroctvi-ale-i-jako-velka-ryba-a-g-i-jako-summit-g20-i-summit-g7-8/

 11. Jéňa napsal:

  @ Naozaj interesné (téma)...čas nestačí dovyprávět (…) Tři aáčka alias AAA (pracovně)
  (…) „Izotopy uranu“ se stěhují
  http://www.nwoo.org/2021/09/18/patrime-na-zapad/#comment-2193673

  Zajímavý článek z after shocku od Aksal (viz. níže), myslím si.
  Pro všechny, jež stačí nabrnknout (navézt).

  A též diskuze stojí za to (komentáře Aksal) – tzn. "přeloženě" v souvislostech globálních „elit“, .atd.
  Viz:

  Moderní Británie a AUUKUS

  Britské impérium nepřestalo existovat, ale odešlo do stínu vládnutí světa prostřednictvím systému finanční kontroly.

  https://aftershock.news/?q=node/1018898
  - - -

  S k u t e č n á moc nemá ráda, když je vystavována.

  Británie si zachovává obrovský vliv na své bývalé „bílé“ kolonie
  http://www.nwoo.org/2021/07/13/stigmatizace-a-segregace/#comment-2193127 (Anglosasové = AU*UK*US)

  • Jéňa napsal:

   @ ...čas nestačí dovyprávět...

   No jo, no jo...čas, ale z kterého hlediska? MIM či HEPČ?

   (Viz):

   MIM: Matérie - Informace – Míra

   _ kontra _

   HEPČ: Hmota - Energie - Prostor - Čas

   http://files.leva-net.webnode.cz/200006618-6896569906/vesmir2.png
   - - -

   A hele: „Jů a Hele“:

   Rozhovory o vesmíru – Čas

   https://www.astro.cz/clanky/multimedia/rozhovory-o-vesmiru-cas.html
   :-) (odb(p)orně)

  • Jéňa napsal:

   @ Naozaj interesné (téma)

   AAA (pracovně)

   Zde Kotas, mám dotaz!

   Asi by to mělo býti spíše (to jest - na rovinu) směrováno přímo na Pozorovatelku.

   Ale jde o toto:

   Jan Vítek je "ten" Vítek, který spolupracoval s VK?
   Co mu robil články ("kolotočáři" - s přetáčivými houpačkami)?

   Myslím tohoto: http://www.zvedavec.org/autori/1938-jan-vitek

   V souvislosti s tímto (článkem):

   http://www.zvedavec.org/komentare/2021/10/8868-kuku-do-zakulisi-ponorkove-afery.htm
   - - -

   To jen tak narychlo (není potřeba specifikovat, odpovídat...ap.),
   jen jsem se chtěl rychle dostat do obrazu...

   A Vy máte lepšího pamatováka (přehled)
   . . .

   Tož dle situace :-) , Polárko (nejenom), samozřejmě...

  • Pozorovatelka napsal:

   @ Moderní Británie a AUUKUS. Britské impérium nepřestalo existovat, ale odešlo do stínu vládnutí světa prostřednictvím systému finanční kontroly.

   To je za mě moc dobrý odkaz/článek. Na jiném místě tady vyšel článek "Tajné cíle Iluminátů podle Dr. John Colemana: skutečná detektivka naší doby" a nechci pod ním reagovat, protože bych musela být kritická a tedy velmi nesouhlasná. Článek totiž zdůrazňuje význam Klubu 300 s tím, že je to nejvlivnější organizace světa, já to ale vidím tak, že Klub 300 je, stejně jako Bilderberg či Římský klub a další, pouze ("pouze") zprostředkovatelskou organizací mnohem vyšších uskupení.

   A říkám to proto, že spoluzakladatelem jednoho z takových nejvyšších uskupení byl právě britský ! princ Philip, manžel britské královny (ten, který chtěl být v příštím životě smrtícím virem) a jde o ten mnou mnohokrát zmiňovaný Panda fond - WWF,
   https://en.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Fund_for_Nature

   Dalším ze zakladatelů byl holandský Prince Bernhard, tedy ten, který založil i Bilderberg, ale aby nebylo málo, založil i Klub s velmi příhodným názvem (ty jedenáctky a dvacetdvojky!), Klub 1001
   https://en.wikipedia.org/wiki/The_1001:_A_Nature_Trust

   Oba kluby jsou přitom velmi provázané, co je ale hlavní, v obou případech jde hlavně a především o přírodní zdroje!! (o roli Číny v tom dění - viz Panda v logu - nemluvě).

   A jak tak pozoruji dění, tak stále více se mi potvrzuje, že vítězem korony je skutečně plachetnice - resp. hlavní maskot WWF (Panda fondu), Gréta
   http://www.nwoo.org/2020/12/01/a-vitezem-korony-se-stava-plachetnice/

   - dopovím -

   • Pozorovatelka napsal:

    Jde o současné aktuality, které s výše uvedeným souvisí:

    "Globální ekonomiku postihl nový závažný problém. Kov, jenž je druhým nejběžněji se vyskytujícím prvkem na Zemi, se stává nedostatkovým materiálem. Cena křemíku za poslední dva měsíce vyrostla o 300 procent, což může ohrozit výrobu v řadě průmyslových odvětví od automobilů přes počítače až po chemikálie. Jedná se tak o další ránu pro letos už tak těžce zkoušené mezinárodní dodavatelské řetězce."
    https://www.e15.cz/zahranicni/vypnute-cinske-tovarny-vyhnaly-cenu-kremiku-na-rekordni-hodnotu-1383994

    "Evropské státy zasáhla energetická krize, která se postupně přelévá do zbytku světa. Cena ropy Brent vyletěla v úterý na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky, v jednu chvíli stála dokonce více než osmdesát dolarů za barel. Raketově rostou i ceny zemního plynu, který letos v některých zemích skokově zdražil už o více než tři sta procent. Analytici nevylučují, že v zimě čekají Evropu rozsáhlé výpadky dodávek energií, což může narušit výrobu a přibrzdit ekonomické oživení po koronakrizi."
    https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/evrope-hrozi-temna-zima-energie-zdrazuji-o-desitky-procent-roste-riziko-blackoutu-1383964

    Shrnuto: Panda fond může oslavovat zachování energií pro sebe. A teď zásadní otázka: Může s tím kterákoliv vláda nějakého státu (tedy kromě Ruska, které jako jediné je zdrojově soběstačné) něco udělat? Odpověď zní, že nikoliv. Že za nitky stále tahá Británie, resp. britští globalisté, kteří i osud samotné Británie mají někde (viz Brexit a po něm vláda tajtrlíků ala T. May plus povinné klanění se královny čínskému prezidentovi), to je dle mého právě o tom, že britský vliv nikam nezmizel.

    Aby to bylo úplné, stačí sledovat, jak se Británie (přesněji britské soukromé fondy) angažují v Číně a v Indii, o Kataru nemluvě.

    A aby to bylo úplně úplné, tak můžeme sledovat, jak velký podíl na globalizaci má šlechta (benátská černá šlechta, obzvláště holandská a britská, nemluvě o Callergim - habsburská šlechta - jehož rodina má také kořeny v Benátkách).

    A už jen dodám, že když se i židé Rothschildi považují již za šlechtu, to nic nemění na tom, že největšími židobijci jsou vždy židé (a tady stačí jen sledovat, jak Británie preferuje Írán před Izraelem).

 12. Pozorovatelka napsal:

  Jéňo, ráda Vás vidím.

  A myslím, že to není stejný Vítek - ten pán mi neladí s tím, co jsem o Vítkovi ze SV zaregistrovala.

  • Jéňa napsal:

   To samé, v druhém gardu, Pozorovatelko,

   díky za za "expres" odezvu!
   ...

   Jo to sedí (expres)
   - - -

   Díky

 13. Jéňa napsal:

  „Otázka — odpověď“ ze 4. října 2021

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-4-oktyabrya-2021-g

  (rusky)

 14. Jéňa napsal:

  Moskva a Teherán očekávají brzké setkání vůdců Ruska a Íránu

  říkal dnes, ve středu, íránský ministr zahraničí Hossein Amir Abdollahian.

  https://moscow-baku.ru/news/politics/moskva_i_tegeran_ozhidayut_skoruyu_vstrechu_liderov_rossii_i_irana/

  Na tiskovce po rozhovorech se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem.
  V Moskvě.

  https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4881252

 15. Jéňa napsal:

  Americká jaderná ponorka se srazila s neznámým objektem v Tichém oceánu

  Atomová ponorka typu Seawolf USS Connecticut (SSN-22)
  se 2. října při pohybu v mezinárodních vodách pod vodou srazila s neznámým objektem, oznámil oficiální mluvčí Tichomořské velení AMERICKÉHO NÁMOŘNICTVA.

  Zpráva uvádí, že "přibližně 11 námořníků
  bylo při incidentu zraněno a utrpělo zranění, od lehkých až po střední závažnosti. Ponorka nevyslala nouzový signál a v současné době se pohybuje směrem k základně na Guamu a měla by tam dorazit během pátku, informují RIA "Novosti".

  https://vz.ru/news/2021/10/7/1122979.html

  • Jéňa napsal:

   Tři aáčka...AAA...AUUKUS...???

   http://www.nwoo.org/2021/09/18/patrime-na-zapad/#comment-2193193
   . . .

   ???

   Myšlenky ti táhnou hlavou jako vlaky
   Ty vlaky jsou prázdný, tvoje hlava taky ©
   :-)

  • Jéňa napsal:

   @ Myšlenky ti táhnou hlavou jako vlaky :-)

   SSN-22...11 námořníků...Jihočínské moře...AAA
   . . .

   A a a - doplňky (myšlenky) od (Michala z jiné diskuze) - převzato (citace / překlad):

   Oficiální mluvčí americké tichomořské flotily se jmenuje: Bill Clinton.

   Zprávy o ponorce se objevily 7. října: válka v Afghánistánu (2001–2021) započala invazí USA do Afghánistánu 7. října 2001.

   Jméno atomové ponorky Connecticut: možno přeložit jako o d p o j e n í - „connect I cut“.

   Connecticut: tento stát má také oficiální přezdívku Ústavní stát, je jedním ze 13 prvních zakládajících států USA.

   https://www.gazeta.ru/army/news/2021/10/07/16655791.shtml?updated

   Domnívám se (Michal), že v souvislosti s přenosem technologií jaderných ponorek do Austrálie, vojensko průmyslový komplex USA a státní „elita“, která na komplex (VPK USA) dohlíží, obdrží "zranění středního a lehkého stupně závažnosti".
   (Konec citace)

 16. Jéňa napsal:

  "Otázka - odpověď" z 11. října 2021

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-11-oktyabrya-2021-g

  (rusky)

 17. Jéňa napsal:

  Prezident Ruska

  Rozhovor pro CNBC

  Na závěr plenárního zasedání fóra "Ruský energetický týden" Vladimir Putin
  poskytl rozhovor moderátorce americké televizní stanice CNBC
  Hedley Gamble. ( https://www.cnbc.com/hadley-gamble/ )

  http://kremlin.ru/events/president/news/66920

  Rozhovoru (pro CNBC) předcházelo vystoupení Vladimira Putina na tomto mezinárodním fóru.
  Tématem panelové diskuse bylo - "Světová energetika: transformace pro rozvoj".

  Viz. - zde: http://kremlin.ru/events/president/news/66916

 18. Jéňa napsal:

  Vzpomínky na minulost: krvavá řeznice Madeleine Albright
  +
  její výtvor:

  Victoria Nuland - návštěva Ruska

  A proč jsi, Nuland, požádala o návštěvu?
  . . .
  Naděje, že Rusko bude hrát spolu se Spojenými státy o americké zájmy na Ukrajině, jsou zmařeny

  Co tedy chtěla tato „dáma“, která prošla drsnou školou zrání v opatrovnictví jiné „diplomatické dámy“ Madeleine Albrightové, zjistit?

  https://www.fondsk.ru/news/2021/10/14/i-zachem-ty-nuland-v-gosti-naprosilas-54674.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!