Rusvesna: Přehled zpráv – 17.9.2021

59115479_3031; Tálibové uspořádali první zasedání nové vlády Tálibánu.
2; U Petrohradského soudu bylo odloženo projednávání odvolání v případu historika Sokolova, který zavraždil a rozřezal svou milenku.
3; Rusko se domluvilo s Egyptem na kompenzacích za teroristický čin nad poloostrovem Sinaj v roce 2015.
4; Rusové si mohou zažádat o turistická víza do Irska. Irská vízová centra v Rusku začala přijímat dokumenty pro vydávání krátkodobých víz, ke kterým patří i turistická. Centra pracují už v deseti ruských městech.
5; Estonsko osvobodilo od povinnosti testování a karantény osoby očkované ruskými vakcínami.
6; Vakcína „Sputnik V“ pomohla potlačit opětovné rozšíření koronaviru v Indii a zachránila tisíce lidí.
7; Nejnovější ruská protiraketa úspěšně zasáhla cíl při testech na polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu.
8; Elvira Nabiullina označila brzkou světovou ekonomickou krizi za málo pravděpodobnou.
9; Motoristé mohou v Rusku žádat zpět peníze za placené úseky silnic nebo požadovat bezplatný průjezd, pokud odhalí závady nebo jim technický stav zabrání využívat komunikace v plném rozsahu.
10; V Rusku začalo třídenní hlasování ve volbách do Státní dumy. První volební místnosti se už tradičně otevřely v Kamčatském kraji a na Čukotce.
11; V ruské centrální bance předpověděli snížení inflace až na 4% po vrcholu (kolem 7%), který se očekává v září.
12; Bylo sděleno obvinění právníkovi Michaelu Sassmanovi, který oznámil propojení Trumpova podnikání s Ruskou federací během volební kampaně v roce 2016.
13; Nákup stíhaček Su-75 Checkmate pro ministerstvo obrany Ruské federace bude projednáván v rámci nového státního programu pro zbrojení na roky 2024 až 2033.
14; Ve Francii přišly tisíce neočkovaných lékařů a sester o práci.
15; USA vyzývají Ukrajinu, aby dokončila soudní reformu. Kroky Rady soudců Ukrajiny ohrožují soudní reformy, ale má ještě čas splnit své zákonné závazky.
16; Austrálie zveřejnila místo pro výstavbu amerických vojenských základen. Nové vojenské námořní základny budou postaveny v jižních regionech Austrálie.
17; Ruská vláda potvrdila data novoročních svátků pro rok 2022.
18; Donbas hlasuje. Obyvatelé Doněcka s ruským občanstvím vyrazili v autobusech hlasovat do Ruska.
19; Společnost Airbus plánuje výrobu vodíkového letadla. Letecká společnost Air New Zealand studuje možnosti využívání nízkouhlíkových technologií za účelem omezení emisí během krátkých a regionálních letů už v nejbližším desetiletí do roku 2030.
20; Arménie změnila pravidla vstupu do země, a to včetně Rusů. Arménie obnovila řadu podmínek, které jsou závazné pro vstup do země z jiných zemí.
21; Google Play a App Store odstranily aplikaci „Navalnyj“. Jak informovali sami uživatelé, nedá se přejít na mobilní verzi.
22; Vladimir Putin podpořil rozhodnutí o začátku procedury přijímání Íránu do ŠOS (Šanghajská organizace pro spolupráci). Rusko vždy podporovalo plnohodnotné členství Íránu.
23; Zelenskij vytvořil skupinu za účelem odporu proti „Severnímu proudu – 2“. Vznikla pracovní skupina pro zpracování návrhů ohledně neutralizace rizik v souvislosti s realizací projektu.
24; Generální prokuratura vyhrožuje Bidenovi soudem kvůli povinné vakcinaci proti koronaviru pro státní úředníky a pracovníky dodavatelů vlády. Právníci prezidenta USA vyzvali, aby byl přehodnocen škodlivý plán a umožnil lidem přijímat samostatní rozhodnutí.
25; Vladimir Putin informoval o vyčlenění tří bilionů rublů na podporu Rusů během pandemie.
26; Kyjev vyznamenal Angelu Merkel Řádem svobody za to, že v roce 2015 zastavila „ruskou invazi“.
27; Tálibové vytvořili v Afghánistánu „mravní policii“ namísto ministerstva pro záležitosti žen, které se původně zabývalo otázkami poskytnutí rovných práv ženám.
28; Roskomnadzor požaduje od Twitteru vysvětlení zablokování účtu Mosgorizbirkomu (Moskevské městské volební komise). Takové kroky jsou hodnoceny jako vměšování do procesu voleb.
29; V Evropské komisi prohlásili, že certifikace „Severního proudu – 2“ může trvat dva měsíce i déle.
30; V Oděské oblasti na Ukrajině se chystají přejmenovat tři ulice nesoucí dosud jméno Valentiny Těreškovové.
31; Alexander Miller prohlásil, že Rusko má zásoby plynu na více než sto let dopředu. Některá naleziště na Jamalu budou fungovat do roku 2132.
32; V nizozemském městě Almelo na hranici s Německem muž napadal s nožem lidi a poté střílel z kuše z balkónu svého bytu. Dva lidé zahynuli, další utrpěl zranění.
33; Generálové v NATO vypracovávají stále nové koncepce „vícedoménové“ války proti Rusku. Kolektivnímu Západu se stále nedaří dosáhnout vítězství nad Ruskem ve vojenských operacích v pěti doménách: na souši, na moři, ve vzduchu. V kosmu a v kyberprostoru.
34; Ukrajina vydala do Gruzie obviněného z mučení v době Saakašviliho režimu. Megis Kardava byl už dopraven do věznice v Rustavi.
35; Ukrajinu čeká ztráta šesti oblastí v případě odmítnutí Minských dohod. Informoval o tom bývalý náměstek ministra pro dočasně okupovaná teritoria Georgij Tuka.
36; Ruské ministerstvo digitalizace informovalo o DDoS útocích z Ukrajiny a Spojených států na systém online hlasování. Útoky byly naplánované a zkoordinované, což svědčí ú úmyslu zabránit činnosti servisů a pokusu je zablokovat. V Radě federace potvrdili informaci o útoku na systém elektronického hlasování.
37; Pracovníci policejních orgánů zadrželi muže podezřelého z bombového útoku na oddělení policie a z vraždy ve Voroněžské oblasti.
38; Na Ukrajině nabídli k prodeji téměř 740 podniků. Během několika let plánují na Ukrajině prodat stovky státních podniků včetně OPZ (Oděský přístavní podnik), Centrenergo, Turboatom.
39; „Geniální plán“. Na Ukrajině vyzvali v případě Putinovy nemoci zahájit útok na Donbas. Autorem není nikdo jiný než opět Alexej Arestovič, kterého už i odborníci považují za duševně „ne zcela zdravého“.
40; Tak prý už ne „Rus-Ukrajina“, ale „Spojené země ukrajinské“. Alexej Arestovič nezanechává pokusů o přejmenování Ukrajiny. Tentokrát si vzal za vzor federativní uspořádání Rakouska nebo Německa. „Spolkové“ země by měly kopírovat historická teritoria. Pak by se ovšem mohli těžko vyhnout pojmům jako Novorusko či Donbas.
41; Pracovníky hypermarketu Magnit obvinili z otrávení psů. Ve městě Narimanov v Astrachaňské oblasti pošli dva psi přímo v obchodním prostoru potravinové sítě Magnit.
42; Vladimir Putin hlasoval online ve volbách do Státní dumy.
43; Ukrajinským vojákům v Donbasu přestali platit „služné“. Zadlužení ukrajinského ministerstva obrany vůči vojákům se přiblížilo 1,5 miliardy hřiven.
44; V Rusku spustili výrobu vakcíny dle licence AstraZeneca a Oxfordské univerzity.
45; Modernizovaný Tu-16 uskutečnil další zkušební let. Druhý modernizovaný strategický bombardér Tu-160 vykonal další let v rámci pokračujících letních testů.
46; Ruské letectvo odpálilo novou protiraketu systému protiraketové obrany. Test potvrdil splnění plánovaných charakteristik.
47; Na Ukrajině spustili systém evidence oligarchů. Dokáže vést evidenci všech lidí,kteří po schválení zákona o oligarších v Nejvyšší radě budou spadat pod systém monitoringu Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.
48; Číňané požadují od Pekingu a Moskvy, aby uvedly USA do chaosu. Šlo o reakci na nový vojenský pakt USA, Velké Británie a Austrálie proti Rusku a Číně.
49; V Evropském parlamentu požadují vyšetřování činnosti Gazpromu v souvislosti s růstem cen plynu.
50; Tajemník Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Danilov označil minský proces za pohyb v kruhu.
51; Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny uvalila sankce na osoby, které se podílely na organizaci voleb do Státní dumy na Krymu a v Donbasu.
52; V Rjazani přišli hlasovat muži v rytířském brnění, Šlo o zástupce skupiny pro historické rekonstrukce,kteří chtěli upoutat pozornost lidí na probíhající volby.
53; Na zeˇ%d pravoslavného chrámu v Samarské oblasti neznámí pachatelé načmárali nápisy „Smrt Urusům!“, „Allah Akbar!“ („Urus“ je nepříliš laskavé turkické označení Rusů).
54; Ruská centrální banka chce rozšířit platnost platformy proti praní špinavých peněz i na fyzické osoby. Kampaň se jmenuje „Poznej svého klienta“.
55; Dobývání bitcoinů produkuje každoročně 30 tisíc tun elektronického odpadu. K tomuto závěru došli analytici Nizozemské centrální banky a vědci z Výzkumného centra ve sféře energetiky a ekologie Massachusettského technologického institutu.
56; Agentura Reuters s odvoláním na zdroje mezi tureckými úředníky oznámila, že Putina a Erdogan se sejdou v Soči do konce září.
57; Ruský Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti ukrajinským vojákům kvůli smrti obyvatel Doněcka. Podle informací vyšetřovatelů ukrajinští vojáci 17. září záměrně ostřelovali z minometů ráže 120 mm objekty obytných domů a občanské vybavenosti, které nejsou legitimními vojenskými cíli.
58; Gazprom odpověděl na výhrady poslanců Evropského parlamentu ohledně cen plynu. Gazprom dodává evropským spotřebitelům všechno, k čemu ho zavazují kontrakty, a snaží se podle svých sil pokrývat i dodatečnou poptávku.
59; Tálibán povolil chlapcům a učitelům (mužům) vrátit se do školy.
60; U města Tomsk se ztratilo devět představitelů Ruské zeměpisné společnosti. Nevrátili se z expedice na teritoriu Tomské oblasti. Bylo zahájeno pátrání.
61; Volební účast ve volbách v Ruské federaci činila první den 16,85%. Volí se tři dny.
62; Zástupce Státního departmentu USA poradil Ukrajině, aby se jednostranně nesoustředila pouze na „Severní proud – 2“. Ve světě probíhá proces přechodu od minerálních paliv k obnovitelným zdrojům...
63; V Luganské lidové republice označili přání zástupce Kyjeva dobýt Donbas za tři dny za hloupost.
64; Bělorusové nedovolí udělat ze své země součást sanitárního kordonu kolem Ruska, prohlásil Alexandr Lukašenko.
65; Britské raketové čluny pro ukrajinskou vojenskou námořní flotilu. Základem programu UNCEP je výroba osmi velkých raketových člunů podle britského projektu financovaná britskou stranou.
66; Navzdory prognózám USA sklidilo Rusko přes 100 milionů tun obilí. Ministerstvo zemědělství upřesnilo, že se jedná o průběžný stav ze 17. září, kdy sklizeno a vymláceno mají na ploše 38,1 milionu hektarů.
67; Finský prezident Sauli Niinistö poděkoval Putinovi za pomoc s evakuací z Afghánistánu.
68; V dagestánské muslimské škole se otrávilo 30 lidí. V Machačkale bylo hospitalizováno 30 osob s příznaky akutní střevní infekce. Dvacet z nich jsou děti.
69; Ukrajina se rozhodla dopravit svou vlajku na Měsíc v roce 2022 v rámci své první mise, kterou uskuteční společně s britskou společnosti Spacebit.
70; Marija Zacharova slíbila nejvyššímu veliteli ukrajinských ozbrojených sil, že mu daruje dětský plastový tank. Šlo o reakci na jeho slova, že by se rád projel v tanku po Rudém náměstí v Moskvě.
71; V Pentagonu označili ruskou armádu za neuvěřitelně silnou a vybavenou modernizovanými prostředky. Jde o slova zástupce šéfa Spojeného výboru náčelníků štábu ozbrojených sil USA generála Johna Hytena.
72; Tak promiňte... Pentagon označil útok dronu na Kábul za „chybu“. Vyšetřování ukázalo, že při útoku amerického dronu 29. srpna bylo zabito 10 civilních osob včetně dětí.
73; Paříž odvolává své velvyslance z USA a Austrálie na konzultace. Jedná se o reakci na fakt, že Austrálie v rámci nově ustanoveného vojenského paktu s USA a Velkou Británií zrušila už podepsaný kontrakt na dodávku ponorek.
74; Lukašenko prohlásil, že Minsk si počíná přátelsky a zatím neupozorňuje své sousedy, že polské město Bialystok a litevské město Vilnius za běloruské teritorium.
75; Téměř celé vedení ukrajinského Naftogazu bude propuštěno.
76; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny prohlásil, že kdykoli slyší ruštinu, zmocňuje se ho napětí. Šlo o reakci na fakt, že mu byla položena otázka v ruském jazyce.
77; Francie zvažuje opuštění NATO kvůli zrušení kontraktu na dodávku ponorek. Mezui Francií a USA se rozvinula bezprecedentní diplomatická krize.
78; Na Ukrajině a v Bělorusku vyhlásili karanténu kvůli invazi přástevníka amerického (Hyphantria cunea). Hrozí velké hospodářské a ekologické škody.
79; Francie zrušila svou účast na americké vzpomínkové akci. Jde opět o reakci na zmařenou smlouvu na dodávku ponorek do Austrálie. V Americe se Francii vysmáli: To víte – to je trh... Vy jste nám něco podobného provedli, když Airbus zneužil technologie Boeingu...
80; U útočníka z Voroněže našli v autě celý arzenál zbraní.
81; Obránci a obyvatelé blokádního Leningradu dostanou nemalou částku. Příslušný výnos podepsal Vladimir Putin.
82; Na Ukrajině prozradili, že po znovudobytí Donbasu bude jeho obyvatelům odebráno občanství.
83; Čínští kosmonauti (čajkonauti) se vrátili na Zemi z čínské kosmické stanice. Základní modul budoucí orbitální stanice byl vynesen do kosmu v dubnu.
84; Victoria Nuland přijede do Moskvy. Chystala se na mezinárodní konferenci v Moskvě už v roce 2019, ale nedostala vízum.
85; Pavel Klimkin: Ukrajina se dostala do geopolitického „mlýnku na maso“. V Rusku reagují, že oni tomu říkají „kotel“.
86; Obyvatelé blahobytného Švýcarska vyšli v Curychu do ulic protestovat proti zavedení COVID pasů.
87; Kuba začala očkovat děti. Povinně od dvou let.
88; Naděžda Savčenko prohlásila, že Zelenskij ještě bude závidět Janukovičovi. Situaci s cenami plynu na Ukrajině přirovnala k pasti.
89; Ukrajinci budou jen fyzicky přežívat. Více než 90% výdajů státního rozpočtu Ukrajiny na rok 2022 půjde na mandatorní účely.
90; Pobaltí se snaží vrazit klín mezi Rusko a Bělorusko. V ústavách některých zemí EU je přímo uložena povinnost bojovat proti Moskvě.
91; Je to ohrožení míru. Čína velmi tvrdě zkritizovala jadernou dohodu mezi USA, Austrálií a Velkou Británií. Jde o mimořádně nezodpovědná dohoda.
92; Ukrajinec bude souzen za účast na protestech v Minsku. Materiály vyšetřovatelů už byly předány prokurátorovi za účelem odeslání soudu.
93; V OSN vyzvali k zavedení moratoria na využívání umělé inteligence. Je třeba teď zajistit transparentnost a kontrolu ohledně sběru dat, jejich uchovávání a využívání.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 17.9.2021

 1. .lak napsal:

  Doba dydlace
  Od "výbavných mazalů i více. :lol:

  VERITAS DEI VINCIT
  od října 3. dávka …
  https://i.postimg.cc/br2tX7xG/jjhko.jpg

  17 OdpovězZář 21, 2021 14:47
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  Injekce je potencionální tečka. :-)) Nepoudal bureš udělejme tečku, děti? Vůbec neposloucháte, lotři. Tržníka a ztrhněte se, Teď !!!
  Nedáváte ani polovičatá řešení a děti na těch 24. miliónů dávek budou muset dostat asi stereo dvě na vaši lascivnost povinně, teda poloviční 4. kvadro. Pokud to jak se pochlubili 7x naředili i tak za sajrajt z jedové chýše skrblíka dostali klenoty a i si je vzali, trzi.
  Dejte akismety, kopáče. A cintály CTRL co neví o čem.

  0OdpovězUpravZář 21, 2021 18:03

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!