Rusvesna: Přehled zpráv – 20.9.2021

2021-09-16T113753Z_614111749_RC2ZQP9BX75X_RTRMADP_3_RUSSIA-ELECTION-PREPARATIONS1; Dnes ráno, podle exit-pollů (po zpracování asi 60%) to vypadalo, že do Státní dumy se dostaly pouze čtyři strany Jednotné Rusko, Komunistická strana Ruska, Liberálně demokratická strana Ruska a Spravedlivé Rusko. Teoretickou šanci má ještě jedna strana (Noví lidé).
2; Tálibové předvedli neschopnost odolat pokušení moci, prohlásila Jelena Panina. Prohlášení Tálibánu o připravenost dodržovat demokratické normy byla pokrytecká.
3; Šéfka Evropské komise vyzvala členské země EU, aby co nejrychleji vytvořily vlastní vojenský blok nezávislý na USA.
4; Francie se vyslovila proti rozhovorům o svobodném trhu mezi EU a Austrálií.
5; V Rusku začala platit nová metodika Centrální banky pro výpočet pojištění OSAGO. Díky novým změnám se pojistitelé lépe chrání proti žalobám majitelů automobilů.6; Byla zjištěna totožnost podezřelého ze střelby v Permu, kde zahynulo osm lidí 28 osob bylo zraněno. Mladík byl při zatýkání postřelen pracovníkem policie Konstantinem Kalininem a svým zraněním později podlehl.
7; Huawei oznámila své globální partnerství s Moskevskou konservatoří Petra Iljiče Čajkovského. Budou spolupracovat na projektech v oblasti vzdělání, vědeckých výzkumů, na otázkách technické složky výrobků značky.
8; Ruským chatařům zakázali chovat slepice. Jejich pozemky jsou vedeny jako zahrádky nebo sady. Na takových je chov drůbeže protizákonný.
9; Zásoba plynu v Rusku stačí na 70 let těžby, ropy na 30et. Samozřejmě při zachování dosavadního tempa těžby.
10; Definitivní a oficiální výsledky sčítání hlasů v proběhlých volbách v Rusku budou oznámeny v pátek, prohlásila šéfka Ústřední volební komise Ella Pamfilova.
11; Maďarská vláda pokračuje v boji proti propagaci LGBT. Filmy s touto tematikou postavili na roveň hororovým filmům.
12; Gazprom se nechystá zvyšovat dodávky plynu přes Ukrajinu. Aukce na dodatečné tranzitní možnosti v ukrajinském plynovodním systému se nekonala. Odmítnutí nabídnout dodatečné kapacity může vést v Evropě k novému růstu cen plynu.
13; Osmnáctiletý střelec Timur Bekmansurov před činem prohlašoval, že chce ublížit a způsobit bolest. Střílel z lovecké pušky s hladkým vývrtem hlavně.
14; V kazašské Alma-Atě (Almaty) zemřelo pět lidí v důsledku střelby místního obyvatele na soudní exekutory.
15; Rusko si ve světovém žebříčku inovací polepšilo o dvě příčky. Nyní zaujímá 45. pozici ze 132 sledovaných zemí. Od roku 2007 zveřejňuje žebříček světová organizace intelektuálního vlastnictví.
16; Uhelný spor: Soud uložil Polsku, aby vyplácelo Evropské unii půl milionu euro denně. Evropský soud už v květnu uložil Polsku, aby zastavilo práce na šachtě Turow, což Varšava odmítla.
17; V Moskvě v pondělí spadlo rekordní množství srážek. Za jediný den spadlo 17 milimetrů, což představuje osminásobek průměru.
18; Michail Mišustin na setkání s vicepremiéry informoval o tom, že rozvoj Ruska závisí především na demografii.
19; Ve Francii srovnali Ukrajinu s pudlíkem štěkajícím na velkého medvěda. Čtenáři francouzského listu Le Figaro nesouhlasili s ukrajinským ministrem zahraničí Dmitrjiem Kulebou, který obvinil Moskvu z porušení mezinárodního práva zorganizováním voleb na Krymu a v Donbasu.
20; Permská vysoká škola, kde proběhla střelba, se rozhodla vyplatit rodinám obětí po milionu rublů a zraněným půl milionu.
21; Dopravní policista, který zneškodnil útočníka v Permu, byl navržen na státní vyznamenání.
22; Ve straně Jednotné Rusko v souvislosti se střelbou v Permu promluvili o nutnosti změn ve zbraňové legislativě.
23; Dodávky Gazpromu do Turecka od začátku roku (20,3 miliardy kubických metrů plynu) jsou rekordní za celou historii.
24; Letadlo Uralských aerolinek z turecké Antalie do Jekatěrinburgu mimořádně přistálo v Soči kvůli smrti dvaašedesátileté pasažérky na palubě.
25; Rusko a Zimbabwe podepsaly na zasedání MAAE memorandum o spolupráci na mírovém využití jádra.
26; Na podzim není třeba se obávat rekordních dešťů, vzkázal Rusům vědecký šéf Hydrometeorologického centra.
27; Kurs bitcoinu se propadl pod 44 tisíc dolarů. Příčinou jsou rostoucí problémy čínského developera China Evergrande Group.
28; Ruské ministerstvo spravedlnosti navrhlo povolit odsouzeným chodit do divadel a na koncerty, případně i na sportovní události v doprovodu pracovníků vězeňské služby.
29; Perspektivy tranzitu plynu přes Ukrajinu jsou tristní, prohlásil ekonom. Po roce 2024 se Rusko přeorientuje na jiné kanály.
30; Expert: Sankce USA proti Rusku jsou jen příznakem bezmoci. Rusko a Čína se naučily snadno obcházet sankční režim a eliminovat jeho dopady na ekonomickou sílu.
31; Polsku předpověděli „strašný podzim“ kvůli Rusku. Polský list Rzeczpospolita zveřejnil materiál o strachu obyvatel země z topné sezóny kvůli růstu cen plynu.
32; SBU zahájila trestní řízení ve věci konání voleb do Státní dumy na Krymu.
33; Máš informace o nějakém nebezpečí? Okamžitě volej SBU. Na Ukrajině začali bojovat se separatismem. SBU z peněz USA zahájila tříměsíční informační kampaň v osmi oblastech země v boji proti separatismu a verbováním občanů ze strany zahraničních tajných služeb.
34; Šéfka Evropské komise je rozhořčena zmařením kontraktu s ponorkami mezi Francií a Austrálií. Ursula von der Leyen prohlásila, že v situaci s partnerstvím mezi Austrálií, Velkou Británií a USA v oblasti obrany a bezpečnosti (AUKUS) nepřípustným způsobem naložili s jednou z členských zemí EU.
35; V Německu zkritizovali stranu zelených za negativní postoj k „Severnímu proudu – 2“. Strana si to může dovolit jen proto, že nenese vládní odpovědnost.
36; Prezident Evropského parlamentu se dostal do nemocnice s pneumonií. Kvůli zvýšené teplotě byl David Sassoli testován i na koronavirus, ale s negativním výsledkem.
37; Cena plynu v Evropě opět vzrostla na 880 dolarů za tisíc kubických metrů.
38; USA nemají v úmyslu opouštět nově vzniklý pakt AUKUS kvůli reakci Francie na tuto dohodu, prohlásila Jennifer Psaki.
39; Generální tajemník OSN vyzval k odvrácení studené války mezi USA a Čínou. Jsou otázky, ve kterých se zájmy shodují a jsou i otázky, kde je zapotřebí vážných rozhovorů.
40; Erupce sopky na Kanárských ostrovech. Proud lávy se dostal až k obytným domům.
41; Dvě ruská vinařství se dostala na seznam nejlepších na světě. Hned dvě značky se dostaly do padesátky nejlepších vinařství světa.
42; Indie odpojila spojení a internet v Kašmíru kvůli průniku teroristů.
43; Jeden ze zraněných vyprávěl o chování studenta, který střílel v Permu. Prý vůbec nemluvil a jen šel a střílel.
44; Šéf WHO přijel do Afghánistánu na jednání s Táliby. Projednají možnosti obnovy pomoci sektoru zdravotnictví Afghánistánu ze strany Světové banky.
45; USA neuznaly volby do Státní dumy Ruské federace na „dočasně okupovaných teritoriích Ukrajiny“. Ruská vláda nedala svému lidu možnost realizovat svou volbu a omezila jeho politická práva, myslí si ve Washingtonu.
46; Normandští poradci se nedohodli na summitu. Političtí poradci nejvyšších představitelů normandské čtyřky se nedohodli na definici geografické dislokace konfliktu, jeho charakteru a zúčastněných stran.
47; Ukrajinští vojáci se v Turecku učí ovládat drony Bayraktar.
48; Americký novinář informoval o tom, jak Biden vysvětloval Putinovi svá slova o „vrahovi/zabijákovi“. Televizní stanice ABC uvedla v pondělí fragment knihy, která v úterý půjde do prodeje.
49; V hlavním městě Turkménie zakázali chlapcům a dívkám společně sedět na lavičkách. Policie už začala provádět razie v parcích.
50; Permské úřady zveřejnily seznam šesti obětí střelby na akademické půdě Jeden chlapec a čtyři dívky a jedna starší žena). Nejmladším bylo 19 let. Nejstarší z obětí, šestašedesátiletá lékařka v době útoku doprovázela skupinu třiceti studentů druhého ročníku při exkursi po botanické zahradě univerzity. Z dvaceti zraněných, kteří se nacházejí v nemocnici, jich je devět ve vážném stavu.
51; Soud v New Yorku zamítl žádost o předčasné propuštění Ruska Jarošenka na základě zdravotního stavu.
52; Nový masakr v Sýrii. USA předávají ozbrojencům letectvo.
53; Zelenskij zvýšil vojenský rozpočet na rok 2022.
54; USA vyzvaly EU, aby urychlila proces rozšíření o země západního Balkánu.
55; Státní fond rezerv na Ukrajině oznámil kriticky nízký stav zásob obilí. V zásobnících je uloženo obilí sklizené v letech 1999 až 2018.
56;V Evropském parlamentu oznámili, proč Západ považuje volby v Rusku za nelegitimní. Země Západu budou považovat jakékoli novinky při volbách v Rusku považovat za nedostatečné pro uznání hlasování za legitimní.
57; Mišustin vyzval, aby se země chystala na omezování využívání tradičních druhů paliv a na rozvoj alternativní energetiky.
58; Britský list The Guardian dělá reklamu ruskému premiérovi, když zveřejnil jednu z úloh, které Mišustin pravidelně v Rusku zadává a řeší před širokým publikem.
59; Příslušníci LGBT ovlivňují finské mladistvé při jejich rozhodování. Státní moc a ochranné orgány vůbec neposlouchají rodiče nezletilých.
60; V Oděse protestují přesídlenci z Donbasu. Zablokovali dopravu a vyhrožují sebevraždami. Místní média podrobně popisují bezvýchodnost jejich situace.
61; Důstojníci utíkají z ukrajinské armády po tisících. Pozice opouštějí už i nacionalistické bataliony.
62; Bylo zpracováno přes 99% volebních okrsků a výsledek volby ukazuje, že do Státní dumy se dostalo pět stran: Jednotné Rusko se 49,85% (vloni to ale bylo 54,2%), Komunistická strana Ruska (18,96%), Liberálně-demokratická strana Ruska (7,5%), Spravedlivé Rusko za pravdu (7,44%), ale také „Noví lidé“ s 5,33%. Jednotné Rusko bude mít díky velkému úspěchu v jednomandátových volebních obvodech více než 300 míst (ústavní většinu).
63; Integrace s Ruskem se nedá zastavit. Nejvyšší představitel Luganské lidové republiky Leonid Pasečnik vystoupil s prohlášením.
64; Pravicově liberální strana Jabloko nebude zastoupena ve Státní dumě. Její volební výsledek činil po sečtení 90% okrsků 1,16%.
65; Na Ukrajině v Černovické oblasti se pod železniční tratí propadla země a vznikla šestimetrová jáma.
66; Na Ukrajině jsou šokováni cenami věcí z dob SSSR. Propagandisté ztratili řeč.
67; Ramzan Kadyrov, který stojí v čele Čečny od roku 2011, drtivě zvítězil i v právě proběhlých volbách.
68; Roskomnadzor posílí kontrolu Rusů na internetu. Jedná se o projekt radiofrekvenčního centra Roskomnadzoru.
69; Liberální tisk označil dopravu voličů z Donbasu do Rostova k volbám za převoz dobytka. Marina Achmedova, ruská novinářka, členka Rady pro lidská práva při Prezidentovi Ruska klade otázku: Vzpomeňte si na tato vyjádření, až se budete divit, proč vás lidé nemají rádi. Je to proto, že vy nemáte rádi lidi a s chutí je urážíte.
70; Na polsko-běloruské hranici byla nalezena mrtvá těla. Státní pohraniční výbor Běloruska pozval zástupce mezinárodních organizací.
71; V Kyjevě fotbaloví ultras zmlátili fanoušky svého vlastního mužstva. Na zápase bylo přítomno mnoho dětí, které dostaly vstupenky zdarma. Jejich tátové požádali opilé fanoušky, aby nepoužívali pyrotechniku, které se děti bojí. Ultras přelezli oplocení mezi jednotlivými sektory hlediště a před očima dětí „potrestali“ drzost jejich otců.
72; Litva a Polsko vyzývají k přehodnocení migrační politiky EU.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 20.9.2021

  1. .lak napsal:

    Nevím proč mi to hodilo asociaci k al hamajdovým stří kaidám jeho kritiky na aeolistech ale zasmál jsem se*, tam jsem asi urazil chápání akismetů organického mechanického jako klasicky a určitě plonk a nic. :lol: *
    https://www.youtube.com/watch?v=Tpc7hfxzNSQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!