Rusvesna: Přehled zpráv – 21.9.2021

Draw for ballot paper position held ahead of 2021 Russian legislative election1; Turecké ministerstvo zahraničí oznámilo, že země neuznává volby do ruské Státní dumy, které proběhly na Krymu.
2; Strana Jednotné Rusko získala ve volbách do Státní dumy 49,82% hlasů. Získá tak spolu s jednomandátovými okruhy ústavní většinu.
3; Rubl symbolicky zpevnil v souvislosti s růstem ceny ropy.
4; Učitel vysvětlil své chování během střelby na univerzitě v Permu. Děkan mu přikázal, aby pokračoval ve výuce. Protože do posluchárny vedou neprůstřelné těžké kovové dveře, zachoval klid a pokračoval v práci. Paniku vyvolala až matka jedné ze studentek, která vyzvala studenty, aby si sedli pod lavice. To sice učinili, ale dál si psali poznámky z přednášky.
5; V Egyptě byli zatčeni rodiče jedenáctileté nevěsty a dvanáctiletého ženicha. Manželství mezi nezletilými se v Egyptě trestají podle zákona.
6; Byly zveřejněny podmínky dodávek plynu společnosti Rosněfť do Evropské unie. Vláda Ruské federace je ochotna povolit Rosněfti exportovat do Evropy 10 miliard kubických metrů plynu ročně v rámci agenturní smlouvy s Gazpromem.
7; To je průšvih... Američané se obávají ztráty všech spojenců kvůli Bidenovu počínání. Čtenáři Fox News komentovali diplomatickou krizi mezi Francií a USA po vyhlášení o vytvoření obranného partnerství AUKUS a vypovězení velkého kontraktu na dodávku ponorek.
8; Američan zahájil střelbu na oslavě narozenin dítěte. Konflikt vznikl kvůli dárkům. Muž začal střílet z pistole na příbuzné a přátele. Zraněni byli třiadvacetiletý muž, devatenáctiletá dívka a šestnáctiletý hoch, kteří museli být převezeni do nemocnice.
9; V Trestním zákoníku Ukrajiny se objeví nový článek o falšování COVID-certifikátů nebo testů na koronavirus.
10; Trump předpověděl Spojeným státům osud země Třetího světa kvůli migrační krizi.
11; Expert: Ruská ekonomika na pandemii vydělala. Svědčí o tom výzkum provedený americkou organizací The National Bureau of Economic Research.
12; Mladík, který střílel po studentech v Permu se předtím pokoušel zabít učitele. Objevilo se video, na kterém Timur Bekmansurov střílí po projíždějícím automobilu.
13; V Súdánu bylo zadrženo přes 40 důstojníků po pokusu o státní převrat. Zatýkání pokračují.
14; Prezidenta Brazílie donutili jíst na ulici,protože není očkován. Brazilského prezidenta v New Yorku nepustili do restaurace,protože nemohl předložit osvědčení o očkování proti COIVD-19.
15; Cena plynu se opět zvýšila nad 900 dolarů za tisíc kubických metrů. TO přinutilo některé země EU vypracovat mimořádná opatření na omezení tarifů.
16; V Novosibirsku pokutovali ženu za urážku nedoslýchavého taxikáře a nezaplacení ceny za jízdu.
17; V EU mají v úmyslu přehodnotit partnerství s USA. Informoval o tom v interview pro Financial Times eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton.
18; Ve straně Sluha národa (služebník lidu) prohlásili, že Zelenskij nemá konkurenci. Další volby prezidenta Ukrajiny se budou konat v roce 2024.
19; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj zlepšilo prognózu ohledně růstu HDP Ruska. Místo 3,8% se očekává 4,2%.
20; Britská policie zveřejnila jméno třetího podezřelého v případu Skripal. Proti Denisu Segejevovi už bylo vzneseno obvinění a vydán zatykač.
21; Číslo ověřených uživatelů ruské stránky státních služeb překročil 85 milionů.
22; Expert informoval o problémech s naplněním plynových zásobníků v Evropě. Naplnit je do října či listopadu, což je považováno za začátek hlavní topné sezóny, bude krajně komplikované, protože objem plynu by musel vzrůst o více než 10 miliard kubických metrů.
23; V Austrálii v souvislosti s lockdowny dětem do 18 let povolili zvát si hosty je v počtu do dvou osob, a to jen v případě, že rodiny jsou očkovány proti COVID-19.
24; Ukrajinci se zlobí na Zelenského kvůli jeho příspěvku na Twitteru týkajícímu se památníku 11. září 2001.
25; V Texasu se migranti shlukli do jednoho mnohatisícového tábora. Počet migrantů v živelném táboře na jihu USA se za poslední týden zvýšil na pětatřicetinásobek. Místní úřady žádají vyhlášení výjimečného stavu.
26; U ukrajinského Berďanska muž při pokusu o sebevraždu odpálil celý dům. V důsledku výbuchu se celý dům totálně zřítil. Majitelé domů byli vyproštěni zpod trosek.
27; V USA označili Putinův dárek na rozloučenou“ pro Merkelovou za trest pro USA: Rusko potrestalo prezidenta USA za politiku energetického vydírání a předvedlo světu Bidenovu slabost.
28; Na ruském ministerstvu pro hospodářský rozvoj předpověděli úroveň nezaměstnanosti v Rusku. Za rok 2021 by měla dosáhnout 5%. V letech 2022-24 by se měla držet na úrovni 4,6%.
29; Rusko donutí Washington zodpovídat se za kybernetické útoky na ruské volby. Velvyslanectví Ruska ve Washingtonu požaduje od USA vysvětlení ohledně kybernetických útoků, které byly spáchány na Ústřední volební komisi a systém online hlasování.
30; Ukrajina se stala největším vývozcem brambor do Běloruska. Za první sedm měsíců roku 2021 dodala Ukrajina do Běloruska 15,5 tisíce tun zeleniny.
31; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že Putin se po volbách začne zabývat Ukrajinou a zemi předpověděl destabilizaci.
32; V roce 2022 budou ruské vojenské výdaje činit 3,51 bilionu rublů. V letech 2023 a 2024 vzrostou na 3,55 a 3,81 bilionů.
33; Londýn požaduje od Moskvy vydání podezřelých v případu Skripal. S tímto požadavkem vystoupil Boris Johnson poté, co britská policie zveřejnila jméno třetího obviněného.
34; Ukrajinští experti vyjmenovali faktory, které vedou ke krachu Zelenského moci. Nadcházející politická sezóna bude pro tým prezidenta Zelenského velkou zkouškou a není vyloučena ani varianta totálního krachu stávající moci.
35; Ukrajině je nejhorší zemí pro emigraci, prohlásila sestřenice režiséra a teroristy Olega Sencova Natalja Kaplan, která se chystá vrátit do Ruska. Oleg Sencov vysvětlil její slova a záměr vrátit se do Ruska jejími depresemi.
36; Erdogan plánuje navštívit Moskvu 29. září.
37; Poptávka po ropě se kvůli změnám ve struktuře světové energetické rovnováhy vůbec nemusí dostat na úroveň roku 2019.
38; V Moskvě se zvýšil počet nabízených pracovních míst. Celkové napětí na trhu práce se ve srovnání s obdobím před začátkem pandemie snížilo o celou jednu třetinu.
39; Jihokorejská chlapecká skupina BTS vystoupila s projevem v sídle OSN a vyprávěla o užitečnosti vakcinace proti koronaviru. Pochválili mladé lidi za pevný postoj v boji proti pandemii.
40; Polovinu z 2,7 miliard dolarů od MMF utratí Ukrajina na dluhy. Ukrajinu čekají nejvyšší dluhové výdaje právě v září – více než miliarda dolarů a 13 miliard ukrajinských hřiven.
41; Generální tajemník oznámil bezprecedentní ohrožení lidstva. Rizika rozdělil do šesti kategorií, jako jsou například hrozba války, změna klimatu, nerovnost mezi státy (včetně rozdílů v zásobování vakcínami proti koronaviru), ale také rozdílnou dostupnost internetu ve světě.
42; Vlastně je to velká čest... Biden ve svém projevu v OSN, ve kterém se zmínil prakticky o všech hlavních světových problémech, vůbec nezmínil Rusko.
43; Lvovský rusofob a televizní moderátor Ostap Drozdov prohlásil, že Donbas je na 200% součástí Ruska. Měl ovšem na mysli pouze mentální příbuznost.
44; Biden slíbil, že si vezme pod svou kontrolu situaci s migranty na jihu USA.
45; Rusko může být zaskočeno přiblížením nové doby ledové. Podle názoru specialisty v posledních letech vědci pozorují dvě klimatické tendence . globální oteplování a postupné oslabování Golfského proudu.
46; Na Krymu odpověděli na odmítnutí Turecka uznat volby na Krymu britským příslovím: Neházej kamení, pokud bydlíš ve skleněném domě.
47; Macronův „sanitární QR kód“ byl volně přístupný na internetu.
48; Biden oznámil ukončení éry válek. Nyní nastane doba nekompromisní diplomacie.
49; Ruská pravoslavná církev reagovala na provokaci (žaloba ohledně ochrany cti a důstojnosti Lucifera Končakova-Bagrationa) za zneužití soudního systému. Lucifer Končakov-Bagration se dožaduje kompenzace ve výši 666 rublů za morální újmu, tedy za to, že jeho křestní (?) jméno je v náboženských textech vláčeno jako symbol Ďábla.
50; Permskému střelci amputovali nohu. Jeho stav je hodnocen jako vážný, dosud se neprobral k vědomí.
51; No tak tedy promiňte... Britský premiér se omluvil za únik údajů o 250 afghánských tlumočnících,kteří získali právo na evakuaci ze země.
52; Boris Johnson poprvé potvrdil, že má šest dětí.
53; V USA vyrábějí pět nejnovějších bombardérů B-21. Americká korporace Northrop Grumman realizuje na zakázku Pentagonu montáž hned pěti strategických bombardérů následné generace B-21 Raider.
54; Ramzan Kadyrov pozval Joe Bidena do Čečny, aby tam ochránil ty svoje milované LGBT. Kadyrov označil Bidena za prezidenta nejagresivnější země světa. Šlo o reakci na Bidenovo vyjádření, že je potřeba chránit příslušníky LGBT komunity od Čečny po Kamerun.
55; Merkelová informovala o tom, čím se bude zabývat po složení pravomocí. Odmítla informaci, že by se stěhovala do Hamburku.
56; Mezinárodní energetická agentura vyzvala Rusko, aby učinila plyn dostupnějším. Agentura se domnívá, že by Rusko mohlo přispět k naplnění zásobníků v Evropě před nadcházející zimou.
57; Ruští vědci vymysleli, jak učinit družice lehčími a levnějšími. Specialisté z mezioborového inženýringového centra „Kompozity Rossiji“ Baumanovy Moskevské státní technické univerzity vypracovali technologii, který umožní vyrábět daleko lehčí a levnější kosmické antény.
58; Ve společnosti Booking prohlásili, že považují pokutu od Federální antimonopolní služby (1,3 miliardy rublů) za nespravedlivou.
59; Šéfka ruské centrální banky Elvira Nabiullina označila slova svého prvního náměstka Sergeje Švecova o tom, že je už pozdě pomáhat důchodcům se zvýšením jejich penzí, za „krajně nevydařená“.
60; Ekologové se prostřednictvím soudu domáhají od BMW a Mercedesu, aby v nejbližší době zastavily výrobu motorů s vnitřním spalováním.
61; Ruská Ústřední volební komise zveřejnila rozdělení mandátů podle výsledků proběhlých voleb do Státní dumy.
62; Rosselchoznadzor oznámil dohodu o dodávkách ruského hovězího do Číny. Rosselchoznadzor a Hlavní celní správa Čínské lidové republiky uzavřely dohodu o podmínkách hovězího masa a polotovarů z něj z Ruska do Číny.
63; USA poprvé uvalily sankce na internetový portál pro výměnu kryptoměn (SUEX OTC je registrovaná v ČR) za účelem boje proti vymahačům pracujícím v kybernetickém prostoru.
64; V Tomsku odsoudili bývalého místostarostu ke čtyřem letům odnětí svobody za rozsáhlé úplatky a pokutě 7 milionů rublů.
65; Velvyslanectví Turkménie odmítlo informace o prezidentovi, který upadl do kómatu. Tato informace neodpovídá skutečnosti.
66; Ukrajinský ministr zahraničí komentoval Bidenova slova o tom, že USA bude bránit nové studené válce, slovy, že ve světě jsou země, které si takovou válku přejí.
67; Vyšlo najevo, jak byla schvalována rozhodnutí o vytvoření paktu AUKUS. Austrálie nekonzultovala s EU a neinformovala členské země Evropské unie o své dohodě s USA a Velkou Británií.
68; Co na nás chystají? Americký prezident Biden vyzval na 76. zasedání Valného shromáždění OSN, že je třeba se připravit na novou pandemii.
69; Při střelbě ve Washingtonu byl zraněn třináctiletý chlapec a další čtyři lidé.
70; Skripalova neteř Viktorija prohlásila, že případ otravy jejího strýce uměle natahují. Klade si otázku, proč se ještě nekonal soud.
71; Lavrov se zúčastní setkání ministrů zahraničí stálých členů Rady bezpečnosti OSN. 22. září.
72; Ruské ministerstvo financí vysvětlilo zvýšení daní pro málo investující společnosti. Ministerstvo navrhuje změnu přístupu ke zdanění zisku společností, u kterých pět let dividendy převyšovaly investice. Zvýšení daní se ale nedotkne zisku z předchozích let.
73; Roskosmos a Ruská akademie věd navrhly vytvoření nové orbitální stanice.
74; Ve Velké Británii odhalili přes 31,5 tisíce případů COVID-19 za 24 hodin.
75; Anton Siluanov: Ruské železnice připravují výstavbu vysokorychlostní železniční magistrály Moskva – Petrohrad.
76; FBI informovala o úmyslech Al-Káidy spáchat rozsáhlé teroristické činy v USA.
77; V Německu zločinec zajal rukojmí na dálnici A9, která je nyní uzavřena. Na místě zasahuje jednotka speciálního nasazení.
78; Putin odvolal prvního náměstka generálního prokurátora Alexandra Buksmana.
79; Vědci zjistili, že internet chrání proti stařecké demenci.
80; V Německu zastřelili dvacetiletého pokladního na benzinové pumpě za požadavek nasadit si roušku.
81; Kyjev propadl hysterii kvůli návrhu udělit ruskému admirálovi Kasatonovovi titul Hrdina Ruska. Angažoval se v roce 1991 v ovládnutí Černomořské flotily Ruskem.
82; Příbuzný jedné z cestujících na MH17 vyzval k tlaku na USA, aby zveřejnily družicové záběry z okamžiku katastrofy Boeingu v Donbasu.
83; Kyjev provedl strašlivý útok na donbaské děti na Mezinárodní den míru. Ukrajinská armáda provedla útok na internátní školu a studentskou kolej v Doněcké lidové republice.
84; Evropský soud pro lidská práva viní Rusko ze smrti uprchlého důstojníka FSB Litviněnka. Rusko reaguje výtkou, že Instituce, která si říká „mezinárodní soudní orgán“, by se neměla snažit hrát politické role a podporovat rusofobii.
85; Koronaivrus zabil více Američanů než španělská chřipka.
86; Nedaleko Moskvy bude na žádost místních obyvatel uzavřeno migrační centrum.
87; Biologické laboratoře USA ohrožují desítky milionů lidských životů, prohlásil tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev.
88; Ostuda s ponorkami není zapomenuta. Francie vyhrožuje, že zablokuje důležitou dohodu EU s Austrálií o volném obchodu. K jejím schválení je zapotřebí souhlas všech zemí EU.
89; Lotyšská armáda během vojenských cvičení ztratila dron a vyzývá obyvatelstvo, aby pomáhalo s hledáním.
90; Gazprom pozastaví export přes Sílu Sibiře. Dodávky ruského plynu do Číny z Čajandinského naleziště byly zahájeny koncem roku 2019.
91; Ukrajinec dostal v Bělorusku tři roky odnětí svobody za účast na protivládních akcích. Ukrajina požaduje jeho okamžité propuštění.
92; V Kazachstánu byl zjištěn „nigerijský“ kmen COVID-19. Dostal označení „éta“.
93; Existenční ohrožení. Rusko velmi rychle vymírá. Úbytek počtu obyvatel za rok 2020 činil více než 600 tisíc lidí.
94; Ruská armáda zklidnila žhavý bod na hranicích Izraele a Jordánska se Sýrií.
95; Ukrajinský státní úředník a klerik z rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny označil Babí Jar za trest za Hladomor.
96; Na Západě prohlásili ukrajinské uhelné elektrárny za nejšpinavější v Evropě.
97; Anglosasové proti EU: Brusel reaguje na vytvoření nového bloku AUKUS. Josep Borrell Vyjádřil zklamání, že nové partnerství vyloučilo země Evropy.
98; Prezident Srbska informoval o provokacích albánských ozbrojenců na Severu Kosova.
99; Nový masakr v Sýrii. USA předávají ozbrojencům letectvo.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 21.9.2021

 1. .lak napsal:

  Nepřátelům lidí v roboty navzdory. :lol:

  Reptilián
  No já jsem si všiml na známých kteří na začátku tvrdili, že žádný Vejr není. Tak dnes týdny po vakcinaci jsou jako beránci. Nezajímá je nic okolo kovidu ani to že už už honem chtějí očkovat děti. Nezajímá je ani jakožto provozovatele automobilů tzv. Greendeal. Ani takové vtipné chucpe s těma ponorkama. Všichni jakoby rezignovali. A na vše reagují.. no a co, já s tím stejně nic neudělám. A raději si povídají o trapných hláškách z filmů. Kde se já vůbec nechytám.

  • .lak napsal:

   Jednoduše "sofistikované toxiny jim vyřadí neurony a mozek na základní funkci, chápání. Spojené průvodní jevy jako je netečnost vnímání a nezaviněná ignorace je průvodní jev debilizace.
   Ale jsem známý zvračeč z školastiky memory, volování. :lol:

   4fun
   Technocracy News and Trends, SEPTEMBER 21, 2021
   Scientists: Edible Plants Being Altered To Carry mRNA Vaccine Payload
   Vědci: Jedlé rostliny změníme tak, aby se staly nosiči mRNA vakcíny
   https://www.technocracy.news/scientists-edible-plants-being-altered-to-carry-mrna-vaccine-payload/

   GMO salát a špenát by mohly vnést vakcínu mRNA přímo do potravinového řetězce lidstva, čímž by obešla „informovaný souhlas“.

   Následuje vývoj viru, kde by nakažlivý GMO virus nesl vakcínu mRNA.

   Proč jsou transhumanští vědci tak odhodlaní změnit genetickou strukturu lidstva?

   Lidé 2.0.

   jedině takto
   To mohou dát rovnou ne GMO, bolševník velkolepý. Sežer nepřítele a zvítěz. :-)

   0OdpovězUpravZář 24, 2021 14:07

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!