USA, kde proběhly volby minimálně problematické, pochybují o transparentnosti voleb v Rusku

242540357_1451898061917367_2031703000663668180_nNa tato obvinění reagovalo ruské velvyslanectví ve Spojených státech a kritizovalo je jako nepodložená. Tisková agentura TASS píše: „Vzali jsme na vědomí nepodložená obvinění amerického ministerstva zahraničí z údajných„ nesvobodných a netransparentních “voleb do Státní dumy Ruské federace, které se konaly 17. – 19. Září,“ uvedla ruská diplomatická mise. Ruská ambasáda ve Spojených státech uvedla v prohlášení na svém účtu Facebook. „V tomto ohledu zdůrazňujeme: projev vůle lidu proběhl v plném souladu s ustanoveními domácí legislativy a normami mezinárodního práva,“ píše se v prohlášení. "Jakákoli tvrzení o opaku jsou nepřijatelná. Jakékoli nesrovnalosti neměly dopad na celkový průběh hlasování a nemohou ovlivnit výsledky volební kampaně," uvádí prohlášení.
Ruské velvyslanectví ve Spojených státech také uvedlo, že nyní čeká, až americké úřady přijdou s podrobným vysvětlením ohledně hlášených kyberútoků, které přišly z amerického území během parlamentních voleb v Rusku. Během voleb čelila Ústřední volební komise Ruska nebývalému počtu kybernetických útoků s tím, že „bylo zjištěno, že 50% z nich bylo prováděno právě z území Spojených států, o čemž chce ruská diplomatická mise získat podrobná vysvětlení.

Volby do 8. ruské státní dumy (dolní komora) se konaly během tří dnů - 17., 18. a 19. září. Kromě voleb do Státní dumy šli voliči k urnám odevzdat hlasy vedoucím devíti ruských regionů a do 39 regionálních parlamentů. Elektronické hlasování se v ruských parlamentních volbách konalo v šesti regionech: ve městě Sevastopol, stejně jako v Kursku, Murmansku, Nižním Novgorodu, Rostově a Jaroslavli. Dálkové hlasování v Moskvě probíhalo na vlastní platformě.

Poté, co bylo zpracováno 100% odevzdaných hlasovacích lístků, bylo oznámeno, že Sjednocené Rusko získalo 49,82% hlasů a obsadilo přibližně 112 křesel v dolní komoře parlamentu. Zástupci „kremelské“ strany také zvítězili ve volbách ve 198 jednomandátových obvodech země. Politická strana Sjednocené Rusko proto celkově získala ústavní většinu přes 300 mandátů.

Na druhém místě je Komunistická strana Ruské federace s 18,93%, třetí je Liberálně demokratická strana Ruska se 7,55%, Spravedlivé Rusko čtvrté se 7,46% a Noví lidé pátí s 5,32%. Celkem 5 stran vstoupilo do Dumy ve volbách, které byly v EU už předem prohlášeny za nedemokratické a zmanipulované s tím, že skutečná opozice nebyla k volbám připuštěna. Mysleli tím samozřejmě Navalného. Kandidovala ale například strana Jabloko, sama se označující jako opoziční. Tato strana veteránů Jelcinovy éry získala něco přes 1 % .

Byla skutečně hlášena celá řada různých „nepravidelností“, všemi se prý bude centrální volební komise zabývat. Zatím bylo vyřazeno asi 8 500 hlasů. Je ale zajímavé, jak všem různým na mobily nahraným videím, dokumentujícím podvody u ruských voleb, byla na facebooku i v mainstreamu dána široká publicita, zatímco záznamy výpovědí svědků volebních podvodů v USA v řádech o 3 nuly větších, konané pod přísahou, byly ze všech platforem nemilosrdně mazány, často i s autory.

Týden před ruskými volbami byl Evropský parlament tak "pevně přesvědčen" o tom, že volby budou zfalšované, že jeho předseda Sassoli na plénu veřejně zakázal všem poslancům jet se o tom přesvědčit na vlastní oči. Vyhrožoval dokonce, že poslanec, který by se zúčastnil voleb jako mezinárodní pozorovatel, bude disciplinárně potrestán zákazem hlasovat až na 30 dnů a odebráním platu. Takovou pravomoc nemá ani Putin. Nemá holt prohloubenou unijní demokracii.
4 Komentářů k USA, kde proběhly volby minimálně problematické, pochybují o transparentnosti voleb v Rusku

 1. proud napsal:

  :-)))))))))))),a co? Ja pochybuju o vsech volbach uplne vsude!;-)

 2. Pozorovatelka napsal:

  Není kam se tady vyjádřit k volbám v Česku, tak to píšu pod článek, který je 1) krátký a 2) s minimem komentářů - není tedy třeba dlouze "rolovat"

  Za sebe jsem se k volbám vyjádřila článkem, který jsem sice poslala i sem, ale který jako jistě mnohé jiné zde zatím nevyšel (a znova opakuji, že doufám a věřím, že pan Korál je v pořádku, protože vidět pokaždé to "Nemesis" už zavání obavami o další osud zdejších stránek) a vyšel jen zde
  https://outsidermedia.cz/cim-se-provinil-a-babis-skonci-jako-d-cameron/

  Na svém názoru si trvám a trvám s tím, že alternativa tentokrát pro Česko učinila opravdu medvědí službu. A rozhodně tím nemyslím házení alternativy do jednoho pytle, ale především tu "alternativu", která se pasovala do role jediného správného vůdce českého národa, tedy VK a jeho Aeronet, tedy ten plátek ala "Novotný z Řeporyjí", jen z druhé strany. A ten plátek, který jediný (!) přináší ty "správné" "konceptuální analýzy".

  Že onen "analiťik" den před volbami nabádal lidi, ať volí antisemitu A.B. Bartoše, a to publikováním rozhovoru s A.B. Bartošem, to mi ještě přišlo volné s tím, že VK jakožto "analiťik" nezklamal. Po volbách se začal ohánět tím, že on psal, že Babiš je menší zlo, perlou v tom ale bylo jeho tvrzení, že kdyby Volný dal Aeronetu stejný rozhovor, tak by ve volbách snad dokonce vyhrál... Jenže on se Volný na Aeronet vykašlal a tak má, co chtěl... Hmm, Volný ke štěstí asi už nepotřebuje víc, než se spojit s extrémistickým antižidovským Aeronetem a židobijcem VK a Česko bude zachráněno...

  Ale budiž - pan VK si opět "analiťicky" zaplácal (a po rameni se poplácal), aniž by uznal, že zatímco on už drahný čas varoval před Piráty (kteří ve volbách totálně propadli), tak mu "analiťicky" zcela uniklo, že o příštím osudu republiky rozhodne souboj "Babiš vs. Spolu".

  A i to pal čert, ale to, co VK předvedl svým posledním článkem, to je na jedné straně totální vrchol hyenismu ala Řeporyje a na druhé vrchol sebestředného ega, které ve své slepotě už není schopno absolutně žádné sebereflexe, ba co víc, je to vrcholná ukázka manipulace davy.

  A na mysli mám článek, ve kterém VK dává k posouzení, jestli prezident Zeman je vůbec ještě mezi živými. Video, které přinesly hyeny MSM, Novinky.cz (a které např. tv. Prima publikovala s tím, že hlavu prezidenta Zemana neukazovala s komentářem, že záběry jsou velmi citlivé), VK nejen publikoval v nezastřené verzi (čímž vlastně zdůraznil, aby se na něj podívaly i jiné hyeny) ale dokonce ony citlivé části v článku několikrát zdůraznil! K tomu přidal i fotky, jak prezident volil, co však je vrcholem arogance a manipulace VK je to, že článkem se tváří jako že je k panu prezidentovi vstřícný, že jej napsal "jako" v jeho zájmu a vrcholem totálně slepého a sebestředného ega je pak jeho výzva, ať prezident natočí video s aktuálním denním tiskem (a nejlépe ať jej pošle Aeronetu!)

  Tak z toho už se mi zvedá žaludek! Když umíral můj otec a do poslední chvíle jsem ho držela za ruku (a nebyla to moje jediná zkušenost s umírajícím), viděla jsem, co s člověkem udělá nemoc - jak se během několika dnů změní jeho tělo, jeho tvář, jeho schopnost vyjadřování! To poslední, co si takový člověk přeje je to, aby byl někým - kromě nebližších - viděný! A VK má tu drzost (ano, drzost, a to drzost neskutečnou!), že chce, aby prezident ve chvílích, kdy je mu velmi, velmi těžko, natočil video a předvedl tak světu (a tedy všem, kteří si ze všeho nejvíce přejí jeho skon), že v těchto dnech mu opravdu není dobře!!!

  Co je na tom dále velmi smutné k tomu, aby se každému soudnému Člověku z článku VK udělalo k blití je to, že jsou to právě jeho stránky, které prezidenta Zemana přejmenovali na "Jsem žid". Čímž z něho udělali největšího škůdce českého národa. Na to logicky navazuje smutek z toho, že aeoroneťácká sekta (jinak tamní spolek diskutérů, pro které platí "Jenom náš guru má vždycky pravdu" nelze nazvat a podporovaná tím, že kdokoliv napíše něco proti VK, toho komentář skončí jako "Nehodící se škrtněte") se věrně drží toho, k čemu ji VK vychoval - spolu s MSM (a spolkem "Spolu" a Vystrčilem") prezidentovi rovněž přeje smrt, stačí si přečíst diskusi.

  Naštěstí se i v tom kvantu cca 230 sektářských komentářů našel hlas, který kupodivu nejen prošel, ale dokonce má nejvíce souhlasných reakcí

  Drak
  Musí se Aeronet přidávat k těm novinářským hyenám z kavárny? Má to zapotřebí?
  52 OdpovězŘíj 12, 2021 3:10
  https://aeronet.cz/news/hoax-anebo-leak-prezident-milos-zeman-pry-zemrel-8-rijna-2021-po-kratke-nemoci-hlasa-smutecni-oznameni-s-hlavickou-prezidentske-kancelare-ktere-se-siri-po-internetu-na-prvni-pohled-zjevny-podvrh/#comment-491816

  K tomu si dovolím doplnit dvě věci:
  1) Že VK už pohřbil Clintonovou, pohřbil i britskou královnu - a nic z toho mu nevyšlo. Ale to je Aeronetu jedno, hlavně že má bombastické titulky a je čtený (jó, ty Řeporyje, to je vzor...!)
  2) Pokud jde o volby, tak dle mého jeden z nejlepších článků napsal Hampl, cituji:
  "BĚHĚM POSLEDNÍHO ROKU DOŠLO K FAKTICKÉMU ZHROUCENÍ "ALTERNATIVY". PŘED PĚTI LETY MOHLA BÝT CHÁPANÁ JAKO HLAS MLČÍCÍ VĚTŠINY. BLOGY, FACEBOOKY A ŘETĚZOVÉ E-MAILY BYLY DO URČITÉ MÍRY PROTIVÁHOU OFICIÁLNÍ REŽIMNÍ PROPAGANDY.Masová veřejnost často nedůvěřovala jednotlivým představitelům opozice, ale souhlasila se základními postoji týkajícími se migrace, ochrany hranice, sexuálních menšin apod.

  Covid a očkování to radikálně změnily. Názor alternativy je jiný než názor většiny veřejnosti. NAVÍC SE MNOZÍ ZRADIKALIZOVALI A DNES SE ZMÍTAJÍ VE FANTAZIJNĚ-KONSPIRAČNÍCH TEORIÍCH, KTERÝM SE NORMÁLNÍ LIDÉ SE ZDRAVÍM SELSKÝM ROZUMEM SMĚJÍ" Normální lidé potřebují, aby dál nerostly ceny energií. Potřebují bezpečnost a potřebují zachovat pracovní místa. Potřebují řešit bydlení a slušné platy. Nepomáhají jim konspirační vyprávěnky o zločinném Faucim, falešné epidemii, vraždících vakcínách, velkém resetu a podzemních jeskyních pedofilů. Pár vykuků to vytáhlo do funkcí a další na tom trochu vydělali. Ale fakticky to znamenalo likvidaci mimoparlamentní opozice."
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Ted-prijdou-hruzy-Babis-mel-zakrocit-Petr-Hampl-bez-milosti-679882

  Pjakin (pro VK zbabělec na rozdíl od VK, který "nezbaběle" vystupuje anonymně!) mnohokrát varoval, ať se lidé neupínají jen k nějaké alternativě, ale ať informace hledají i na MSM a ať si sami dělají závěry podle všech (!) dostupných informací! VK si vychoval sektu a ve své ego slepotě svou ego pravdu šíří jako jedinou pravdu. Výsledek jeho manipulace právě vidíme - ve volbách zcela zahozené hlasy! A aby nebylo málo, tak svým ovcím ještě tluče do hlav,že prezident Zeman je asi mrtvý (a on jediný k tomu má názor "odborného" lékaře...!

  Už drahný čas hledám informace raději na MSM - samozřejmě s tím, že si je vyhodnocuji svým pohledem - zatímco na alternativě jsem stále více alergická už na pouhé titulky. Opakuji, že neházím všechnu alternativu do jednoho pytle a že naopak jsem za ní velmi, velmi ráda! Ale protože mi v tom pořád jde o fakta a tím o serióznost, tak po posledním článku Aeronetu, článku jeho "šéfredaktora" (nevím, jakým dalším redaktorům vlastně šéfuje, když články tam píše pouze on) jsem přesvědčená, že VK se neštítí vůbec ničeho, že serióznost je pro něj zcela neznámý pojem a že v souhrnu je takovým škůdcem alternativy, že na české scéně většího není. K jeho egu, kterým by chtěl české scéně velet z "hrdinné" anonymity, mám už jen tolik, že kdo se kdy spojil s Aeronetem, ten si nemohl více uškodit.

  Pokud jde o prezidenta Zemana - na Izrael a na všechny ty novodobé židobijce mám už dlouho svůj názor a mám jej i na Babiše. Svým pohledem, který si dovoluji označit za dlouhodobě širokospektrální (tedy v rámci globálního dění), přeji prezidentu Zemanovi jakéž-takéž uzdravení (v rámci možností i k jeho věku). A všem židobijcům pod velením VK a jeho Aeronetu ještě více Bruselu a islámu. Za ty zahozené hlasy si nic lepšího nezaslouží - byť se totiž stokrát tváří, že oni nejsou ovce, tak právě VK z nich udělal ovce největší právě proto, že tzv. přes "alternativu"!

  Rusko ať promine, že článek o ruských volbách jsem využila k volbám v Česku.

  • Pozorovatelka napsal:

   K volbám v Česku za hodný pozornosti považuji ještě jeden komentář, z něj cituji:
   „Nadšení bylo v centrále koalice Spolu veliké. Uvidíme, jaké bude vystřízlivění. Také voliči dostanou přesně to, co si zaslouží. Více Bruselu, smrtící Green Deal, zdražení takřka všeho, homosexuální manželství, hafo roztodivných pohlaví a politických neziskovek, multikulti, orwellovské chvilky nenávisti, ještě více politické korektnosti a zabetonovanou Českou televizi na bruselský způsob".
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zadny-Fiala-Jiny-vitez-voleb-Petr-Stepanek-ma-jasno-679888

   A ještě citace jednoho komentáře o tom, jak to asi vydrží mezi Piráty a STAN:
   "Nyní se ukáže jací jsou kámoši, Rfedera, 11.10.2021 5:15:38
   Strany dostávají ze státního rozpočtu ročně za každého poslance 900 tisíc korun. Zatímco Starostové dosáhli na 33 mandátů, které jim každý rok přinesou 29,7 milionu, Piráti za čtyři křesla dostanou jen 3,6 milionu. Z celkového balíku 33 milionů by přitom Piráti podle dohody měli obdržet přibližně dvě třetiny. Je však na vůli Starostů, jestli jim peníze pošlou, protože podle zákona náleží jim. K tomu dali PIRÁTI na společnou kampaň 33 milionů kdežto STAN směšných 16 milionů.
   Reagovat
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zalezli-a-nevylezali-Piratska-katastrofa-Bartos-a-dalsi-to-nesli-zle-679880/diskuse?p=2

   A když už, tak do třetice ještě Větvička:
   "Vzpomínat na Babiše? Levice multikulturní, probruselská… zkáza pro tuto zemi!
   „Pokud vytvoří vládu těch pět stran, které opilé nečekaným úspěchem se už třesou na to, aby si rozdělily vládní trafiky, pak teprve budeme mít vládu levice. Bude to levice multikulturní, probruselská a bude to taková zkáza pro tuto zemi, že na Babiše budeme vzpomínat,“ míní několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička a dodává. Ekonomické trendy, nastartované kvantitativním uvolňováním a urychlené koronovým podfukem povedou k rozvratu světa, jak ho známe. Jsme na prahu nové éry a všechny ty green dealy, gendery, segregace lidí, šikana a fašizace budou mít katastrofální dopad na naše životy. Lituji všechny, kteří jsou zadluženi hypotékami, leasingy a kteří si třicet let šetřili formou životních a jiných pojištění. Bude to těžké vystřízlivění…“
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesko-jako-bruselska-pastika-Ti-co-si-tricet-let-setrili-Tezke-vystrizliveni-Fiala-jeste-nevladne-a-znami-umelci-uz-se-klepou-679969

   Tak já jen ještě jako dovětek, proč jsem byla na straně Babiše a proč hlasy, ke kterým vyzýval Aeronet, byly vyhozenými hlasy ve smyslu ala "jediná správná analiťika"...

 3. no one napsal:

  @Pozorovatelka
  Jak tak čtu ty komentáře, které sdílíte, tak mi z toho vychází jediné. Lidi si toto všechno časem uvědomí, budou se chytat za hlavu a současné liberální a neomarxistické hodnoty Západu a EU jim začnou lézt krkem s tím, jak je tu bude pětikoalice prosazovat. No a v krajním případě to dojde až tak daleko, že pak přijde na řadu role Okamury a jeho referenda o vystoupení z EU a davy opět budou přesně tam, kde si je mocní přejí mít. No a po tom odtržení od EU bude potřeba nějaké alternativní ekonomické jištění, které neobstará nikdo jiný než Čína. V souvislosti s tímto ještě malá poznámka: V den voleb bylo logo českého Googlu upraveno tak, že druhé O (které je normálně žluté) bylo graficky přeměněno ve volební urnu s volební obálkou. To já jen tak na okraj.

  Jinak Vás, Pozorovatelko, srdečně zdravím - pro jistotu ještě jednou, protože jednak nevím, jestli jste viděla mou reakci úplně dole v diskuzi zde

  http://www.nwoo.org/2021/09/28/americti-naciste-sovetsti-naciste-rockefeller-treti-svetova-valka-a-trojmori/#comment-2198087

  (tak já jen abyste si nemyslela něco v tom smyslu, na co si to tu nějaký no one hraje, když se tady objeví po tak dlouhé době) a jednak proto, že pozdravů není nikdy dost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!