Rusvesna: Přehled zpráv – 22.9.2021

wi-daily-news-10082020-768x5121; Polský prezident promluvil v OSN o „hybridních útocích“ ze strany Běloruska. Andrzej Duda nastolil téma migrační krize na hranici s Běloruskem.
2; Zelenskij poděkoval šéfce Evropské komise za vyčleněné peníze pro půjčku Ukrajině.
3; Rosprirodnadzor spočítal škody v důsledku úniku ropy Lukoilu v Republice Komi na 130 milionů rublů.
4; Státní department USA informoval o zrušení setkání s ministry zahraničí evropských zemí (Francie, Německa a Velké Británie).
5; V souladu s platnou legislativou bude indexace starobních důchodů ze státního pojištění pro nepracující důchodce převyšovat roční inflaci.6; Zachar Prilepin je připraven postavit se do čela frakce Spravedlivého Ruska Za pravdu ve Státní dumě, pokud to strana bude považovat za nutné.
7; Na Krymu odpověděli na Erdoganova slova o „anexi“ poloostrova. Výrok byl označen za nepřátelský výpad ze strany Turecka.
8; V Radě bezpečnosti OSN se neprojednává otázka zrušení sankcí proti hnutí Tálibán.
9; Ruské ministerstvo práce zveřejnilo výši zvýšené minimální mzdy v zemi pro rok 2022. Při stanovení výše se vycházel z mediánového příjmu Rusů. V7še minimální mzdy činí 13.617 rublů.
10; Joe Biden usiluje o připojení Indie a Japonska ke koalici proti Číně (AUKUS), prohlásila Jelena Panina.
11; Forbes vydal seznam ruských miliardářů s největšími příjmy za rok 2020. Na prodeji aktiv a na dividendách vydělali v součtu 10,7 miliardy dolarů. Jejich příjmy tak poklesly o 30%.
12; Ve společnosti Kalašnikov začaly zkoušky nového ručního kulometu RPL-20.
13; Vědci z Ruska a Německa vyvíjejí mrazuvzdorné oblečení nové generace z kompozitního materiálu.
14; Japonci podezírají Rusko z úmyslu podrobit si Blízký Východ. Čtenáři japonského portálu Yahoo News Japan diskutují o nové ruské bugině Sarmat-2 s pohonem čtyř kol.
15; Minsk oznámil, že polská policie hodila na hranici zmláceného migranta. Polští policisté dopravili na hranici migranta z Iráku v bezvědomí. V Bělorusku ho hospitalizovali.
16; „Sultán mého srdce...“ Zelenskij poděkoval Erdoganovi za jeho slova o „anexi Krymu“.
17; Americká média: Ruští hackeři zaútočili na agrární družstvo v Iowě New Corporative. List píše, že by útok neměl mít větší vliv na trhy se zemědělskou produkcí v USA.
18; Sto miliard rublů bude vyčleněno na podporu rodin s dětmi v roce 2022. Letos byla na pokyn prezidenta Putina zavedena nová opatření na podporu rodin vychovávajících děti.
19; Putin vyznamenal řádem za chrabrost policistu, který zneškodnil střelce zaútočivšího na vysokou školu v Permu.
20; Na prvního asistenta prezidenta Ukrajiny Sergeje Šefira byl spáchán atentát. V lesíku u hlavní silnice se na auto střílelo. Těžce zraněn byl pouze řidič. Politik vyvázl bez zranění.
21; V Nejvyšší radě bylo schváleno usnesení o „nelegitimitě“ nové Státní dumy.
22; Projekt „Kot“ (Kocourek) a sociální síť VKontaktě spouštějí online reality show o záchraně zvířat.
23; Dmitrij Peskov odpověděl na otázku o termínu prvního zasedání nové Státní dumy. Vladimir Putin musí předložit návrhy na nového předsedu při setkání s předsedy vítězných stran zastoupených v Dumě.
24; V Chabarovském kraji se z radarů ztratil An-26. Spojení bylo přerušeno 38 km od letiště v Chabarovsku.
25; Ruské cestovní kanceláře zahájily očkovací zájezdy do evropských zemí pro lidi, kteří se tam chtějí nechat očkovat západními vakcínami.
26; V Jevpatorii bylo zadrženo 58 lidí po sporu u benzinové pumpy provázeném střelbou. Všichni zadržení byli dopraveni na policejní oddělení k podání vysvětlení události.
27; Státní department USA požaduje od Ruska zvýšení tranzitu plynu přes Ukrajinu.
28; Totální hrůza a absence jakýchkoli hygienických možností. Rusové přirovnali jeden z hotelů v Egyptě s Kazaňským nádražím. Vedoucí zájezdu své klienty před ubytováním v tomto hotelu předem varovala, ale marně.
29; Příčinou zmizení An-26 u Chabarovska mohly být povětrnostní podmínky nebo náraz do stráně.
30; Dmitrij Peskov odpovídal na dotazy novinářů. Mluvil o Erdoganově postoji ke Krmyu, o rozhovoru Putina s Bidenem, o „ruských stopách“ a podobných tématech.
31; Cena benzínu Ai-95 obnovila svůj historický rekord. Burzovní cena značky Premium-95 stoupla na 60,18 tisíc rublů za tunu.
32; Plynový hladomor. Přiznání ředitele Naftogazu vyvolalo hněv Ukrajinců. Ukrajinci velmi negativně reagovali na interview s hlavním výkonným ředitelem Naftogazu Otto Vaterlanderem, který informoval o ekonomické strategii společnosti.
33; Hromadné zavření škol na Ukrajině. Učitelé jsou připraveni protestovat. Ukrajinské úřady plánují zahájit zavírání škol, ve kterých podíl učitelů očkovaných proti COVID-19 bude nižší než 80%.
34; V Německu zdůraznili, že Rusko plní kontrakty na dodávky planu do EU. Růst cen paliva je vyvolán množstvím faktorů, které nejsou spojeny s činností Moskvy.
35; Nejvyšší soud zmírnil rozsudek nad Rusem za zločin spáchaný v důsledku chudoby. Pašoval cigarety, aby měl na jídlo.
36; V Kremlu komentovali Erdoganovo prohlášení o „anexi Krymu“. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že ruské úřady litují slov vyslovených tureckým prezidentem.
37; První sovětská jaderná ponorka K-3 „Leninský Komsomol“ připlula z Murmanska do Petrohradu na své definitivní místo v muzeu vojenské námořní slávy v Kronštadtu.
38; V areálu lékařské univerzity v Záporoží došlo k výbuchu. Při čištění kanalizace explodovala bomba s kyslíkem. V důsledku exploze nebyl nikdo zraněn.
39; Usmanov, Děripaska, Sečin a dalších 32 lidí čelí novým sankcím Kongresu USA. Sankční seznam se shoduje s tím, který sestavili stoupenci Navalného po jeho zatčení.
40; Na Ukrajině bude vyhlášena „žlutá úroveň“ nebezpečí a povinná vakcinace pro některé skupiny občanů.
41; V Kyjevě ohrožoval cizinec zbraní cestujícím v metru. Pomocí bezpečnostních kamer se podařilo zjistit identitu a trasu pohybu podezřelého a po té jej zadržet.
42; Roskomnadzor formuje registr sociálních sítí v Rusku za účelem operativních reakcí na protiprávní obsah.
43; V Německu kritizovali odpovědi vlády v případu Navalného. Další odpovědi německé vlády ohledně situace s Navalným vyvolává ještě více otázek,prohlásil člen mezinárodního výboru Bundestagu pro mezinárodní záležitosti za Alternativu pro Německo (AfD).
44; Sebastian Kurz byl vyslechnut pro podezření z křivého svědectví v případu Ibizagate.
45; Největší krymská banka RNKB informovala o rozsáhlé poruše svého fungování. Nefungovaly servisy, terminály, bankomaty ani mobilní aplikace. Příčiny jsou předmětem vyšetřování.
46; Evropský poslanec vyzval k přehodnocení vztahu EU k Rusku po Bidenových slovech. Poslance Micka Wallace rozhodila slova amerického prezidenta o ukončení epochy nekonečných válek a nové éře diplomacie.
47; Polská společnost PGNiG se bude účastnit procesu certifikace operátora „Severního proudu – 2“, kde se bude snažit prokázat škodlivost projektu.
48; Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu vysvětlilo růst cen průmyslových výrobců „dovozem inflace“.
49; NATO přehodnotí strategickou koncepci Aliance kvůli paktu AUKUS.
50; OSN: Pouze 5% domácností v Afghánistánu splňuje normy dostatečného příjmu potravin. Informuje o tom Světový potravinový program OSN.
51; Univerzita ve Štýrském Hradci odmítla uznat certifikáty o vakcinaci „Sputnikem V“ a označila za chybu své někdejší uznání certifikátu „Sputniku V“ na stejné úrovni jako vakcíny schválené v EU.
52; Izraelský dron se kvůli poruše zřítil na území Sýrie.
53; V Rusku se v důsledku nedostatku pracovních sil z řad migrantů zvýšila poptávka na průmyslové roboty o 20-30%
54; A nedají pokoj... Zelenskij prohlásil během své návštěvy USA, že NATO bude slabší, pokud nepřijme do svých řad Ukrajinu.
55; Čínští vědci vydali další verzi původu COVID-19. Šíření viru COVID-19 v USA mohlo začít už v září 2019, tedy dříve než v Číně.
56; Rus dostal dva roky odnětí svobody za financování ozbrojenců v Sýrii.
57; Ukrajinské ministerstvo zahraničí:USA dluží Ukrajině miliardu dolarů.
58; Americký FED zachoval klíčovou úrokovou sazbu. Rozhodnutí je v souladu s prognózami ekonomů a účastníků trhu.
59; Byly zveřejněny informace o online hlasování ve volbách do Státní dumy.
60; V Polsku si všimli „nenápadné revoluce“, kterou vojáci předvedli Putinovi. Polský list Defence24 zveřejnil článek o použití nejnovějších bojových vozidel pěchoty B-19 s modulem Epocha na společných strategických cvičeních „Západ 2021“.
61; Biden telefonicky jednal s Macronem. Domluvili se na setkání koncem října v Evropě.
62; V okolí americké vojenské základny bylo zpozorováno letadlo neznámého modelu. Ukázalo se, že video bylo natočeno v okolí radiopolygonu pro testy konstrukcí „neviditelných“ letadel v Kalifornii.
63; Šest bývalých ministrů financí USA varovalo Kongres před hrozbou „náhodného bankrotu“.
64; SBU: Zelenskému za dva roky jeho prezidentství dvaadvacetkrát vyhrožovali násilím.
65; Jarošenko informoval o krutém mučení po jeho únosu americkými agenty. Ruský pilot Konstantin Jarošenko promluvil o okolnostech svého únosu v Libérii.
66; Projev francouzského ministra obrany ocenili francouzští senátoři hlukem nesouhlasu. Odpovědi francouzského ministra obrany ohledně vypovězení kontraktu s Austrálií senátory rozhodně neuspokojily.
67; Lid vás miluje. Poslanec za stranu Opoziční platforma Za život v souvislosti s pokusem o atentát na Zelenského šéfasistenta doporučil představitelům vládnoucí moci, aby jezdili v plně vyzbrojených obrněných vozidlech.
68; Vědci sestrojili mikročipy, které se mohou pohybovat vzduchem, přestože nemají vlastní motor. Jsou ale schopny zachycovat vzdušné proudy, tak jak to činí semena javoru.
69; Business Insider se dověděl o přípravě amerických pilotů na válku s Ruskem nebo s Čínou. Trénují přistání s letadly na dálnicích.
70; Bývalý moldavský prezident Igor Dodon informoval o speciální operaci Moldávie za účelem vyštvání velvyslance Ruska.
71; Francie připomněla Spojeným státům smysl existence NATO. Navzdory roztržce se Francie nechystá Alianci opustit.
72; List Telegraph se dověděl o projektu infikování netopýrů v Číně koronavirem. Vědci z čínského Wu-chanu spolu s americkými kolegy chtěli v roce 2018 nakazit populaci čínských netopýrů modifikovanými částicemi koronaviru.
73; VE Venezuele obvinili USA z útoku na centrální banku země. Útok,který byl veden z území USA, ochromil banku na pět dní.
74; V USA navrhli zpřísnění sankcí proti státnímu dluhu Ruska. Sněmovna reprezentantů USA navrhla doplněk k obrannému rozpočtu narok 2022. Zákonodárci chtějí zakázat Američanům dohody s ruským státním dluhem na sekundárním trhu.
75; Jennifer Psaki vysvětlila rekordní propad Bidenovy obliby pokračující pandemií koronaviru. Na plány americké administrativy by tato situace neměla mít vliv.
76; Americký FED snížil odhad růstu amerického HDP na rok 2021 ze 7% na 5,9%.
77; Německá vláda neuzná hlasování ve volbách do Státní dumy uskutečněné na Krymu.
78; V Lotyšsku zakázali Svatojiřskou stuhu na veřejných akcích.
79;USA slíbily pomoc při vyšetřování atentátu na Zelenského šéfasistenta.
80; Erdogan hájil v OSN právo Turecka na gruzínská, řecká a syrská území.
81; Britští dodavatelé energie krachují kvůli růstu cen plynu. Další dva dodavatelé obsluhující 835 tisíc klientů zbankrotovalo kvůli cenám.
82; Odsouzeníhodná svévole. Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na nevydání víz ruským účastníkům akcí pořádaných OSN.
83; V USA ostřelovali autobusovou zastávku se školáky. Jeden mrtvý.
84; Ukrajina převedla krymsko-tatarský jazyk na latinku. Proces bude dokončen v roce 2025.
85; FSB rozbila buňku extremistů na Urale, která se skládala z lidí pocházejících ze Střední Asie.
86; Ostuda na celý svět: Mezinárodní organizace se zabývá rabováním ze strany ukrajinských vojáků v Donbasu.
87; Andrzej Duda vyčítá Evropské unii dokončení výstavby ruského plynovodu „Severní proud – 2“.
88; Maďarsko uzavřelo dlouhodobý kontrakt s Ruskem na dodávky plynu.
89; Americké novináře nepustili na závěrečnou tiskovou konferenci po setkání britského premiéra s Bidenem. Nemohli položit ani jednu otázku.
90; Asfalt na opravy silničních povrchů v rámci Zelenského „věhlasného“ projektu je dodáván z Ruska...
91; Film o Donbasu neschválili k promítání z důvodu, že ukrajinští vojáci v něm mluví rusky.
92; V atentátu na šéfasistenta ukrajinského prezidenta podle očekávání už našli ruskou stopu...
93; Zelenskij naléhavě žádal generálního tajemníka OSN, aby podpořil „Krymskou platformu“. Později ho za nesplnění žádosti kritizoval.
94; Švédský homosexuální kněz odmítl sezdávat heterosexuální páry.
95; Koronavirový kmen delta: Na Ukrajině masově hospitalizují děti v Charkovské oblasti.
96; Vojska NATO na Ukrajině: V Kyjevě očekávají vstup spojenců do války.
97; Běloruští patrioti se obrátili k národu a vedení země v souvislosti s výročím opětovného sjednocení „Západního Běloruska“ s Běloruskou SSR 17. září 1939.
98; Neuznání voleb v Rusku je hrozbou pro Západ, varovala představitelka ruského ministerstva zahraničí. Znamenalo by to takřka totální přerušení kontaktů Ruska s EU a USA.
99; Ukrajina bude jihozápadním okruhem Ruska. Známý obyvatel Oděsy Anatolij Vasserman se dostal do ruské Státní dumy. A hned znějí odvážné výroky.
100; Ani den bez rekordu. U Oděsy bude vytvořena gigantická mapa Ukrajiny ze salámů.
101; Na Ukrajině zavedli stipendium pro studenty,kteří podporují ideály Majdanu.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 22.9.2021

 1. .lak napsal:

  https://pravyprostor.cz/aukus/

  Jupia hou jupia he-ej :-)

  Váš komentář čeká na schválení.
  Dáme hurikánový “bliznis, pindostanu? V balení nových neotřelých atrakcích kupčíků a penězoměnců pindos kdy v novém světě zahájili genocidu indiánů vybitím bizonů a způsobili kontinetální ekologickou katastrofu a z pastvin a luk nadělali savany a polopouště a teď tam smolí podvýživová mutagení GMO. A rychtují svět úžery, vjedecky nově cvakejte vakcoš s namrouskanými podlokajníky korupcí a arogancí moci nevyzloušené biologické terapie nůžkami mRNA genomu DNA frankenštaisky.
  https://www.youtube.com/watch?v=bGrttVRfkgo

  23.9.2021 10:31:09 OdpovědětVáš komentář čeká na schválení.
  V opeře to neotevřu v gůglu mi to jde.
  https://kresadlo.com/smrtelna-ekologie/

  VLOŽIT KOMENTÁŘ

  • .lak napsal:

   L Vylíčil 23.9.2021 10:34:39 Odpovědět
   Důsledky pro Evropu?

   Když se musí z nějaké části fronty ustoupit, abychom měli čím posílit jiný, kritický úsek, copak asi řekne velitel svým mužům? “Všechno to tam zapalte a pak ústup. Stahujem se na naši stranu řeky…”
   Podívejte se po Evropě.
   Není tzv. “migrační krize” právě tím zapálením Evropy? A LGBT agenda otrávením studní? A gender vytrháním kolejí? A politická korektnost s cenzurou vyhozením mostů??

   .lak 23.9.2021 10:48:45 OdpovědětVáš komentář čeká na schválení.
   Tahají to ůžeři s otevíranými overtonovými okny zkumáky jak kouzelníci králiky z klobouku ale oni se hrabou v bezedných análech inkvizice konkvisty na rouhače a kacíře, holotu odrbanou držkující. Nově kafíry co si vše s jejich extempóre cvakají sebezáhubně a ještě protleskají vítačsky nově akci jak muther makrely s 3-4 milióny tlumočníků opuštěného kšeftu z drogové stezky a makových políček z 90% zničených talibanem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!