Rusvesna: Přehled zpráv – 23.9.2021

avtomat_rasstrel1; V případu atentátu na prvního asistenta prezidenta Ukrajiny se objevila maďarská stopa. Střílelo se maďarskou municí.
2; Průmyslová výroba čínské provincie Chaj-nan vzrostla od počátku roku o 11,3%.
3; Záchranáři objevili trosky letadla An-26 zmizelého u Chabarovska. Na palubě letounu se nacházelo šest osob. Jejich osud ještě dnes ráno nebyl znám.
4; Zelenskij se zamotal do vlastních výroků při projevu v OSN,když se snažil citovat ruského prezidenta. Popletl chronologii událostí.
5; Čína poukázala na negativní vliv dědictví kolonialismu na lidská práva. Čína na 48. zasedání Rady pro lidská práva OSN vystupovala jménem více než dvaceti zemí s podobnými názory.
6; Ukrajina hodlá od USA dostat miliardu dolarů. Přiznal to ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba.
7; V USA se vyslovili pro zpřísnění sankcí proti ruskému státnímu dluhu. Američané nebudou moci nakupovat a prodávat ruský státní dluh nejen na primárním, ale ani na sekundárním trhu.
8; V Pákistánu havarovalo letadlo vojenského letectva. Pilot zahynul.
9; Zelenskij se setkal v New Yorkus Borisem Johnsonem. Projednali posílení spolupráce ve sférách obchodu, obrany, financí a energetiky.
10; Britský premiér pod dojmem investic do větrné energetiky uvažoval o změně křestního jména podle boha větrů: Místo Boris mělo být „Boreas“.
11; V republice Tuva našli zraněného bývalého ministra zemědělství a mrtvé tělo jeho ženy.
12; Ruské ministerstvo spravedlnosti plánuje vytvoření oddělených věznic pro kriminální autority (vor v zakoně) za účelem eliminace jejich vlivu na další vězněné osoby a na pracovníky věznice.
13; Alžírsko dostalo ruské protiraketové komplexy S-400 Triumf.
14; Na demonstraci před budovou Nejvyšší rady v Kyjevě došlo ke střetu demonstrantů s policií. Byl zadržen vůdce hnutí SaveFOP hájícího práva podnikatelů.
15; Američtí školáci ve státě Missouri sepsali oficiální žádost (petici) o vrácení otrokářství.
16; V Krasnojarském kraji naštvaný muž zaútočil pánví na bankomat a poškodil ho. Nedařilo se mu vložit peníze na účet...
17; Ruské delegaci v PACE zakázali volný pohyb po Štrasburku kvůli tomu, že Evropská unie dosud neuznává vakcinaci „Sputnikem-V“.
18; Agentura VCIOM zjistila, kolik času Rusové tráví na sociálních sítích. 29% Rusů na sociálních sítích a chatech tráví víc než tři hodiny denně.
19; Polský prezident si spletl Trumpa a Bidena ve svém projevu, v němž kritizoval problémy administrativy Bílého domu.
20; Z první pětky kandidátky Jednotného Ruska se do Státní dumy dostane jen dětská ombudsmanka Anna Kuzněcova.
21; Polsko rozmístí na hranicích pro ochranu před Ruskem „nelepší tanky na světě“ Abrams.
22; Všichni členové posádky havarovaného An-26 zahynuli. Na palubě se nacházelo šest osob.
23; Archeologové objevili důkazy, že Římané pořádali gladiátorské zápasy i mezi ženami. Ženy dokonce někdy bojovaly i s divokými zvířaty.
24; Ruská vláda nepodpořila indexaci důchodů pracujících důchodců.
25; Ruská federální antimonopolní služba přikázala řetězcům Magnit (vlastník Tander) a Pjaťoročka (vlastník Agrotorg) snížit ceny potravin v Moskevské oblasti.
26; Boris Johnson, který se cítí být bohem větrů, ze svých výšin vyzval lidstvo, aby dospělo a věnovalo více pozornosti ekologickým otázkám na planetě.
27; Dmitrij Peskov oznámil jedinou podmínku pro setkání ruského prezidenta s (jakýmkoli) prezidentem Ukrajiny: Musí být jasné, o čem se má jednat...
28; Anatolij Čubajs informoval o snížení cen solární a větrné energie v Rusku.
29; Podřadná show... Timošenková zhodnotila nový ukrajinský zákon o oligarších.
30; V OSN kritizovali sankce Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny proti ukrajinským médiím. Šéfka mise OSN pro lidská práva Matilda Bogner prohlásila, že organizace je znepokojena sankcemi Rady proti ukrajinským médiím, které uvalil svými výnosy ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij.
31; Po střelbě v Permu budou v Rusku zpřísněny zákony o držení a použití zbraní. Obrysy možných omezení už byly načrtnuty.
32; Nejvyšší rada Ukrajiny potvrdila zákon o oligarších. Parlament Ukrajiny v druhém čtení schválil zákon zavazující oligarchy, aby se registrovali a nevměšovali se do politiky.
33; Roskosmos zahájil přípravy na vysazení člověka na Měsíc.
34; Zelenskij, který o sobě dávno prohlašoval, že není žádný „lůzr“, nyní na Ukrajině očekává velký byznys. Ukrajina je otevřená pro velké podnikání, ale bez oligarchického vlivu na státní struktury (státní úředníky,politiky a média).
35; Gam-COVID-Vak-M:Ruské ministerstvo zdravotnictví dostalo dokumenty pro registraci vakcíny pro mladistvé.
36; USA budou stavět v Polsku jaderné reaktory. Polská společnost KGHM Polska Miedz a americká společnost NuScale Power LLC uzavřely dohodu o projektování a výstavbě jaderných reaktorů malého výkonu v Polsku.
37; Matka jedné z obětí katastrofy MH17 vyčítá Ukrajině a Evropské unii neuzavření nebe nad Donbasem v době válečných událostí. Soud v Nizozemsku obnovil slyšení v případu katastrofy malajského Boeingu. Soud povolil vystoupení více než devadesáti příbuzných obětí.
38; Kyjevský režim předal Doněcké lidové republice ostatky člověka považovaného za nezvěstného. Ombudsmanka Doněcké lidové republiky poznamenala, že zástupci Ukrajiny se pokoušeli ostatky místo prostého předání za něco vyhandlovat.
39; Neochota prezidenta Turecka uznat spojení Krymu a Ruska je spojena se snahou zalíbit se Spojeným státům, píše turecký list Cumhuriyet.
40; Aby napravil své prohlášení o Krymu v OSN, prohlásil Erdogan, že Turecko neodmítne dohodu o S-400
41; Zástupce stálé představitele při OSN oznámil zrychlování oteplování klimatu v Ruské federaci. Proces probíhá v Rusku dvaapůlkrát rychleji, než činí světový průměr.
42; Vjačeslav Volodin komentoval situaci s ruskou delegací v PACE. Rusko by se nemělo účastnit zasedání PACE. Porušování práv delegace za Rusko – to je porušení práv všech občanů země,prohlásil předseda Státní dumy.
43; Čí zájmy hájíte? Vicepremiér Belousov se obrátil na podnikatelskou sféru na setkání členů vlády s členy Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů.
44; Evropská komise podala novou žalobu proti Polsku v souvislosti s porušením evropského práva, kterého se podle informací Evropské komise Varšava dopustila vůči polskému mediálnímu regulátoru.
45; V Tálibánu zveřejnili podmínky pro jmenování nových velvyslanců Afghánistánu. Tálibán jmenuje velvyslance v těch zemích, které oficiálně vyhlásí uznání nové moci v Afghánistánu.
46; Zelenskij absolvoval setkání v OSN pod cizí vlajkou. Z neznámých důvodů absolvoval ukrajinský prezident v OSN setkání pod vlajkou nikoli Ukrajiny, nýbrž Maledivské republiky.
47; Kancelář generálního tajemníka OSN informovala o zcela chybějícím pokroku v otázce představitele Tálibů v OSN. Otázka dosud není vyřešena.
48; V Číně připouštění, že koronavirus se mohl objevit už v září 2019 v USA.
49; USA poprvé otestují novou mezikontinentální raketu GBSD v roce 2023.
50; Společnost Apple spatřuje v plánech EU standardizovat nabíjecí porty pro všechny přístroje ekologickou hrozbu. Evropská komise dnes prohlásila, že zavede jednotný standard pro nabíjecí porty a kabely pro všechny typy zařízení a zaváže výrobce, aby jej dodržovali. Applu se tyto plány nezamlouvají.
51; Ruská generální prokuratura potvrdila obvinění v případu teroristického činu v metru (stanice Lubjanka a Park kultury) z roku 2010, při kterém zahynulo 39 lidí.
52; Borrell a Lavrov projednali budování stabilnějších a předvídatelnějších vztahů mezi EU a Ruskem.
53; Na Kamčatce se přestal ozývat vrtulník Ka-27. Probíhají vyhledávací akce.
54; Ruský psychiatr informovalo nebezpečnosti online her Je to nebezpečná zábava, která může vést ke zdravotním problémům.
55; Syrský ministr zahraničí označil Asadovu návštěvu v Moskvě (13.září) za velmi úspěšnou.
56; Marija Zacharova odpověděla na verzi Kyjeva o „ruské stopě“ v atentátu na Šefira. Kyjev by si měl vzpomenout na provokaci s novinářem Babčenkem (předstíral svou smrt), než začne mlít něco o „ruské stopě“ v případu prvního asistenta prezidenta Ukrajiny Sergej Šefira.
57; Erdogan informoval o nepříliš dobrém začátku spolupráce s Bidenem.
58; Rusko je světový premiant ve sběru muchomůrek (červených). Tolik muchomůrek jako v Rusku se už nikde na světě nesbírá. Rusko je i světovou jedničkou ve zpracování těchto hub pro lékařské a terapeutické účely.
59; Zelenského manželka vystoupila na festivalu k stému jubileu Čínské komunistické strany.
60; Šéf Naftogazu Jurij Vitrenko: Kreml vydírá Evropu deficitem plynu.
61; Ruská armáda v zóně bojů v Daráa. 5.500 ozbrojenců zareagovalo na výzvu syrské armády smířit se s vládou. Boje v jižním regionu ustaly.
62; Špatně vychovaný a nedostatečně vzdělaný. Zacharova zhodnotila Zelenského vystoupení v OSN, ve kterém organizaci přirovnal k superhrdinovi v důchodu, který zapomněl, co všechno mohl udělat.
63; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo údajné setkání Lavrova s Blinkenem. Šlo o pouhý zdvořilostní pozdrav. K žádným jednáním nedošlo.
64; Američtí novináři zveřejnili článek o mnohaleté diplomatické zkušenosti ruského ministra zahraničí. Jeho osoba vyvolává respekt navzdory tomu, že západním zemím překazil mnoho jejich plánů.
65; Plyn může zdražit až na 3 tisíce dolarů za tisíc kubických metrů. Informuje o tom skupina analytiků Citigroup Inc.
66; Ukrajina připravila plán pro případ zhroucení tranzitu plynu. Fantazírují i o dodávkách vodíku do Evropy.
67; Šéf Vyšetřovacího výboru pro Permský kraj byl nalezen mrtev.
68; Ve společnosti Moderna informovali, kdy by mohla skončit pandemie koronaviru. Nyní se testují varianty optimalizované pro kmen Delta. Pandemie může skončit už za rok, protože růst výroby vakcín pokryje všechny globální dodávky.
69; Řecký politik Notis Marias označil Turecko za avantgardu protiruských sil v NATO.
70; Ella Pamfilova tvrdě odpověděla na kritiku voleb v Rusku. Srovnala je s kanadskými a konstatovala, že v Kanadě jsou volby daleké méně transparentní.
71; Ukrajina oznámila projekt vodíkového koridoru do Německa. Ten je prý možné vytvořit na základě přeprofilování stávající plynovodní infrastruktury.
72; Bývalý prezident Kirgizie Askar Akajev prohlásil, že SSSR bylo možné zachránit. B7valý politik komentuje bouřlivé události ze srpna až prosince 1991.
73; V Německu obvinili Rusko z umělého udržování dodávek plynu do Evropy. Prý se tím snaží urychlit vydání povolení pro „Severní proud – 2“.
74; Za jediný den 820 lidí... V Rusku byl evidován opět rekordní počet zemřelých s koronavirem. Pro srovnání: V ČR by tomu odpovídalo 60 zemřelých denně.
75; Podmínečně odsouzený americký podnikatel oznámil, že nadále hodlá investovat v Rusku.
76; Zelenskij z tribuny OSN vyprávěl o své nespavosti, kterou označil za cenu reforem ukrajinského státu.
77; Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Oleg Vološin se vyjádřil ke vztahu tureckého prezidenta Erdogana k Ukrajině. On si nás vůbec neváží. Jen nás využívá.
78; Prezidentka Moldávie Maja Sandu požaduje plné stažení ruských vojáků z Podněstří.
79; USA chtějí donutit Rusko, aby si vážilo Ukrajiny. Do Kongresu byl zaslán návrh rezoluce, ve které se hovoří o „zlovolné činnosti“ Moskvy vůči Kyjevu.
80; Ukrajinský soud vynesl rozsudek nad tankistou Doněcké lidové republiky. Obyvatel Krasnoarmejska dostal devět let odnětí svobody za účast v bojích na straně Doněcké lidové republiky.
81; Řekněte mu třeba, že jsem na chatě... Merkelová odmítla Bidenův první telefonát po jeho zvolení. Ironie spočívá také v tom, že ze všech zahraničních hlav států jako první volal právě Merkelové.
82; Na hranicích s Krymem byl zadržen účastník Ruského jara. Informuje o tom ukrajinská pohraniční služba.
83; Podle toho, co se politici v Bruselu dověděli o zřízení spolku AUKUS, to vypadá, že iniciativa vzešla od Velké Británie.
84; Letectvo a jednotky zvláštního nasazení USA: Zatímco se politici předhánějí ve lhaní o míru, generálové se chystají na válku s Ruskem.
85; Plynový parazit Zelenskij se chystá konzultovat s Evropou ohledně „Severního proudu – 2“. Všechno, co z Kyjeva vychází, je hysterie ve stylu „oni nás i celou Evropu ovládnou svým potrubím“...
86; Lidé jsou šokováni: Účastníci televizní reality show vandalsky zničili objekt kulturního dědictví federálního významu nedaleko Moskvy. Jedná se o usedlost Bykovo v Moskevské oblasti. Televizní show „Pacanki“ účastníci zničili historické interiéry paláce.
87; Kyjev požaduje od OSN, aby vysvětlila, proč se neúčastnila „Krymské platformy“.
88; V USA chystají nové sankce proti desítkám Rusů včetně Michaila Mišustina. Zasáhne to i Romana Abramoviče, šéfa Rosněfti a Gazpromu.
89; V Polsku zrušili rezoluci Anti-LGBT kvůli evropským penězům.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!