Rusvesna: Přehled zpráv – 25.9.2021

EN7FIPMXW5BU7CNSO6ADMZJOHE1; Afghánští uprchlíci umístění na armádní základně Fort Bliss v Novém Mexiku v USA zaútočili na vojačku.
2; Ruští kosmonauti uskuteční v roce 2022 rekordní počet výstupů do otevřeného kosmu. Devětkrát vystoupí do otevřeného kosmického prostranství.
3; V Pentagonu připomněli zákazu kontaktů s Ruskem. Tiskový mluvčí Pentagonu John Kirby připomněl existenci zákazu spolupráce s Ruskem pro americké vojáky.
4; Saakašvili označil Ukrajinu za rejdiště zločinců. Zločinci z celého postsovětského prostoru využívají Ukrajinu jako průchoďák.
5; Na internetu (sociální síť Instagram) se objevila stránka pod jménem otce ukrajinského prezidenta, která hájí svého syna proti jeho nepřátelům. Stránka se ukázala jako falešná. Zelenského otec o ní nic neví.
6; Rusové odpovídali na anketní dotaz, kolik peněz jim chybí do adekvátního příjmu. Jen asi každý třetí Rus vychází se svým měsíčním rozpočtem. Ostatním chybí v průměru pět tisíc rublů.
7; V Kyjevě promluvili o přeměně Ukrajiny v „toxické aktivum“ Spojených států. Joe Biden se ve svém projevu před Valným shromážděním ani jednou nezmínil o Ukrajině. Dnes je Ukrajina pro USA toxický a neřešitelný problém. Spojeným státům se již nevyplatí touto otázkou zatěžovat dialog s Ruskem. Americká diplomacie by se Ukrajiny už dávno ráda zbavila, ale nečiní tak jen proto, že by se to neobešlo bez obrovských ztrát na vlastní pověsti.
8; Od Zelenského požadují, aby byla zavedena trestní odpovědnost za nucenou vakcinaci. Na stránkách prezidenta Ukrajiny je petice s požadavkem, aby hrozba propuštění ze zaměstnání nebo odmítnutí uchazeče kvůli chybějícímu očkování spadala pod paragraf o nucené vakcinaci.
9; Specialisté z Ústředního vědecko-výzkumného ústavu přesného strojírenství (CNIItočmaš) vytvořil automatickou kouřovou clonu na ochranu techniky před řízenými raketami. Ústav patří pod Rostech.
10; V Dillí zastřelili gangstera Jitendera Maana Gogiho přímo v soudní síni. Při střelbě zahynuli tři lidé.
11; Gazprom zvýšil přečerpávání plynu do podzemních zásobníků na severu Evropy na dvouměsíční maxima.
12; Biden slíbil, že si to vyříká s pohraničníky kvůli krutému zacházení s migranty.
13; Kim Čong-un poděkoval Číně za společný boj proti nepřátelským silám. KLDR poděkovala Číně za sílící spolupráci a přátelství mezi oběma zeměmi, které napomáhá společnému boji s výzvami nepřátelských sil.
14; Čínští vědci syntetizovali škrob z kysličníku uhličitého.
15; Ruský ministr zahraničí a generální tajemník OSN Antonio Guterres projednali situaci na Ukrajině, v Sýrii, v Afghánistánu a Libyi.
16; V Oděské oblasti na Ukrajině dvanáctiletý školák podpálil kostel, aby se pomstil spolužákovi za šikanu.
17; Pro zavedení lockdownu v Rusku není důvod. Šéfka Rospotrebnadzoru je přesvědčena, že nemocnost koronavirem v zemi není na takové úrovni, aby to vyžadovalo lockdown.
18; V průlivu Bospor se srazily ruská a turecká nákladní loď. Příčinou bylo selhání řízení tureckého plavidla.
19; Soči opět trápí velké záplavy kvůli nočním dešťům.
20; Ruská vláda vyčlení přes 74 miliard rublů pro výstavbu škol v 34 regionech.
21; Čistý zisk státních podniků vzrostl za osm měsíců o 91%. O 43% převyšuje předkrizový stav.
22; Na hranicích Paříže bude postavena stěna pro boj s narkomany. Pařížské úřady se rozhodly zazdít cihlovou stěnou tunel pod dálničním okruhem na severu země, aby se zabránilo pronikání narkomanů do sousedních předměstí.
23; V Kyjevě prohlásili, že jsou připraveni tlačit na OSN. OSN a mezinárodní politika nutně potřebují změny. Ukrajina nejen že je připravena tyto změny protlačovat, ale ona už je protlačuje teď.
24; USA a Indie mají v úmyslu rozvíjet globální strategické partnerství. Vyplývá to ze společného prohlášení k výsledkům setkání prezidentů obou států.
25; Rusko si dalo podmínku pro vydání víza Victorii Nuland. Ta může přijet do Ruska už v říjnu, ale pro vydání víza Moskva požaduje podobné vstřícné kroky ve vztahu k ruským diplomatům, kterým je v některých případech už několik let odpíráno americké vízum.
26; Učitel z Taiwanu začal umisťovat na pornostránky Pornhub přednášky z matematiky – a měl úspěch.
27; Německá televize ARD vysvětlila předčasná zveřejnění exit-pollů (dva dny před volbami) testem, který byl odvysílán omylem.
28; V Číně pohrozili Spojeným státům kvůli alianci AUKUS preventivním jaderným úderem.
29; Tálibové vyslali ozbrojence zvláštních jednotek do afghánské provincie u hranic s Tádžikistánem.
30; Na internetu se objevilo video zachycující útok šíleného muže v ženských šatech na zákazníky hypermarketu Magnit v Moskvě. Zraněni byli dva lidé.
31; Osm osob zahynulo při výbuchu nedaleko paláce somálského prezidenta. K výbuchu došlo v okamžiku, kdy policie na kontrolním stanovišti zastavila automobil za účelem rutinní prohlídky.
32; Ukrajinská opozice si myslí, že země se stala exportérem pracovních sil. Ukrajina totálně ztratila trhy v Rusku a změnila se ve vývozce pracovní síly, prohlásil spolupředseda frakce Opoziční platforma Za život Jurij Bojko.
33; Tálibové prohlásili, že brzy budou vydávat pasy nového vzoru. Už dříve radikálové prohlašovali, že kterýkoli Afghánec vlastníci příslušné dokumenty může bez překážek opustit zemi.
34; Na čínském ministerstvu zahraničí označili případ finančního ředitele společnosti Huawei za svévoli USA a Kanady mající za cíl vykonávat tlak na progresivní technologické podniky v Číně.
35; Tálibové vyzvali světové společenství, aby jim dalo 20 měsíců, než začnou soudit jejich vládu.
36; Metropolita Ilarion označil rozruch kolem příjmů kněží za nezdravý. Vyzval k nedůvěře šiřitelům tohoto druhu lživých informací.
37; Vladimir Putin: Vyvážená politika umožnila podpořit lidi i ekonomiku.
38; Ruský prezident Vladimir Putin vyzval média, aby informovala o reálných hrdinech a méně se přehrabovala ve špinavém prádle elit.
39; Tálibové vyjádřili spokojenost s rozhodnutím USA obnovit finanční operace spojené s humanitární pomocí.
40; Žirinovskij na setkání s Putinem navrhl vytvoření ministerstva pro otázky migrace.
41; Marija Zacharova komentovala kritiku Zelenského na adresu OSN. Vyjádřila názor, že výroky prezidenta je nutné ostře odlišovat od názorů lidí v zemi.
42; Putin prohlásil, že Rusko neshromažďuje rezervy pro to, aby je nikdy nevyužil. Jen je potřeba s nimi zacházet rozumně. Reagoval tak na kritiku rozpuštění části rezerv na podporu občanů a ekonomiky.
43; Vladimir Putin doufá, že strana Jednotné Rusko se nebude ve Státní dumě zabývat populismem.
44; Žirinovského Liberálně-demokratická strana Ruska podpoří kandidaturu Vjačeslava Volodina na funkci předsedy Státní Dumy.
45; Odborný časopis Lancet rozpustil skupinu vědců, kteří zkoumali příčiny vzniku koronavirové epidemie. Profesor Kolumbijské univerzity a předseda komise časopisu Lancet pro problematiku COVID-19 Jeffrey Sachs vyjádřil znepokojení ze styků skupiny vědců s nekomerční skupinou EcoHealth Alliance.
46; Politolog Besarab označil šéfa prezidentské kanceláře Andreje Jermaka za stínového prezidenta Ukrajiny. Kromě toho se na Ukrajině už dlouho mluví o tom, že druhým mocenským centrem na Ukrajině je Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny s předsedou Alexejem Danilovem.
47; Biden prohlásil, že zástupci indického tisku se chovají kultivovaněji než zástupci tisku amerického. Způsobil tím vlnu značné nevole.
48; Na místě havárie An-26 v Chabarovském kraji byly nalezeny černé skříňky.
49; Vladimir Putin odmítl ideu likvidace Rosobrnadzoru (kontrolní orgán v oblasti školství) a doporučil jen jeho reformu.
50; Vladimir Putin avizoval nové setkání s Lukašenkem. V nejbližší době se bude konat další setkání obou prezidentů.
51; V ukrajinském lyceu byl zadržen učitel obchodující s drogami. Pedagogovi hrozí deset let odnětí svobody a zabavení majetku.
52; Marija Zacharova vyjádřila své zhnusení podivnými kójemi z překližky a plastu v ulicích New Yorku, které izolují či oddělují neočkované zákazníky restaurací.
53; Naděžda Savčenko se navlékla do muslimského hábitu parandža a chrlila oslavné tirády na muslimskou víru. Prohlásila, že islám je náboženství prostoru a svobody pro duši.
54; Lavrov odpověděl na obvinění z vyslání ruské soukromé armády do Mali. Vláda Mali požádala soukromou armádu z Ruska o pomoc v boji proti terorismu. Ruské úřady nemají s touto spoluprací absolutně nic společného.
55; O čem hovořil Sergej Lavrov? Tálibové, návštěva Erdogana a ruské vakcíny. Ruský ministr zahraničí uspořádal tiskovou konferenci k výsledků své návštěvy USA u příležitosti 76. zasedání Valného shromáždění OSN.
56; V Nejvyšší radě se obávají, že Ukrajině se nedožije příští zimy. V nadcházející topné sezóně může Ukrajina narazit na deficit plynu a nárůst cen energií pro obyvatelstvo. Tuto prognózu učinil bývalý ministr bytového hospodářství, nyní poslanec Nejvyšší rady Alexej Kučerenko.
57; Srbsko stahuje tanky do obcí u kosovských hranic. Unikátní příležitost pro Srbsko připojit zpět Kosovo. Novinář VGTRK a poslanec Moskevské městské dumy Andrej Medveděv píše o tom, proč Srbsko nedokáže vyřešit kosovský problém.
58; Putin komentoval možnost povinné vakcinace. Poukázal na fakt, že v řadě evropských zemí je tato povinno de facto již zavedena. V Rusku postupují podstatně obezřetněji.
59; V Ruské pravoslavné církvi navrhli zákaz prodeje zbraní v souvislosti s permskou tragédií.
60; Americký tisk odhalil katastrofální zaostávání USA za Ruskem v dobývání Arktidy. Podobně jsou na tom i v boji za vliv v regionu Ruska a Číny.
61; V Německu se rozhořel skandál s předčasným zveřejněním exit-pollů s konkrétními výsledky stran v televizi ARD dva dny před vlastními volbami. Zástupci televize sice tvrdí, že šlo o jakýsi únik z nácviku či testování, ale pravděpodobnější je verze, že jde o zmanipulovaný výzkum s předem připravenými výsledky.
62; V Krymské vládě se chystají nové personální změny. Vlna odvolávání z funkcí se nevyhne řadě měst republiky.
63; V Jaltě byl odhalen kanál nezákonné migrace pod krytím vysoce postavených policistů.
64; V Kyjevě totálně nahý mladý muž rozbil skleněnou láhev o hlavu náhodného hosta v předzahrádce restaurace a výsledným střepem útočil na další hosty.
65; Velká voda v Dagestánu strhává domy a ničí silnice. 35 tisíc lidí zůstalo bez dodávek elektřiny.
66; Bumerang pro Litvu a celou Evropu neboli pozdrav od strýčka Joe. Nevládní organizace čím dál hlasitěji křičí o neudržitelné situaci v litevských táborech pro nelegální migranty.
67; Francie zrazená svými dosavadními spojenci zahájila prudký obrat směrem k Rusku. Francouzský ministr zahraničí se setkal se Sergejem Lavrovem.
68; Madrid se snaží obelstít své partnery v Evropské unii. Krize energetických zdrojů na evropském trhu odstartovala nelítostný boj „pavouků ve sklenici“ za nižší ceny energií. Teď už bojuje každý jen sám za sebe.
69; Úchylové masově mrzačí duše evropských dětí. V čem spočívá nebezpečí pro Rusko? Sodomité válcují Evropu a politici se nestarají o nic jiného než o práva homosexuálů od Čečny po Kamerun.
70; Ukrajinský poslanec za frakci Porošenkovy strany Evropská solidarita rozvěsil v Poltavě billboardy s nápisem „Na Moskvu!“. Poltavská bitva ( 8. červenec 1709) ale vždy byla a zůstává symbolem porážky švédských vojsk a ukrajinských zrádců, a bývá považována za okamžik začátku éry Ruska jako říše či impéria pod vedením Petra I. Velikého.
71; Vzlety a pády velkých mocností. V poslední době se analytici předhánějí v oznámeních, že Spojené státy končí v roli světové supervelmoci. Není to ale předčasné? Byl zveřejněn zajímavý analytický text britského historika Paula Kennedyho o měnící se geopolitické situaci.
72; V sázce je budoucnost celé EU. Pokračuje spor mezi Polskem a Českou republikou o ukončení těžby v dole Turów. Ani jedna strana se nechystá činit jakékoli ústupky.
73; Číňan vypil naráz litr a půl Coca Coly a zemřel. Muž se obrátil na nemocnici šest hodin po vypití nápoje.
74; Důstojníci NATO byli očitými svědky nepříjemné pravdy o ukrajinských ozbrojených silách (nejen) v Donbasu. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké lidové republice za uplynulý týden.
75; Ve Velké Británii zavedli limit na prodej benzinu. Obyvatelé Velké Británie v pátek propadli panice a začali skupovat palivo.
76; Podivný čin zlodějů, kteří ukradli medaile ruské olympijské vítězky. Zloději, kteří se vloupali do domu sportovkyně a odnesli mnoho cenností, se rozhodli medaile vrátit. Přiložili dopis s omluvou a bonboniéru.
77; Přes 200 čínských vývojářů počítačových her slíbilo, že budou bojovat proti falšování historie a zženštilým mužům v online hrách.
78; V Berlíně prohlásili, že politika konfrontace vůči Rusku k ničemu nevedla a nepřináší absolutně žádné výsledky.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 25.9.2021

 1. .lak napsal:

  Kulihraši zamilovaní do jemnostpánů s apelacemi chtějí být světodějní a lízačoprdelníci chtějí změnit zápřah šílených kočích.

  A cenzurují na PP, slabomyslní.

  Dal jsem tam kopii a sebeuspokojující onanisté to servali. :lol:

  Průmysl a industriál jim vlastní, porcování medvědů, eš, 13.10.2021 8:04:34
  A vás. Boj o loryta, větší prase odstrčí menší. Trh. Osobních pašalíků. Nemají čas pracovat jako zaměstnaci svěřených pravomocí obyvalům území a odkopnou vás otrokářům za úplatu jejich výhod odkudkoliv. Parchanti na písečku co vám rozšlapu bábovičky seberu kyblíčky a lopatičky na pronájem svým drábům. :-)))) Jsou tak čitelní že otočili o 180° po předvolebních slibech a hned se udělali "sebeurčení po voblbách v houf a podraz a tak nevolené bratrstvo kočičí pracky a postrach pro vás všechny rajtuje jak čert na koze jel. Intrikáni egoistických zájmů a postrachu kultuře a civilizaci. Jsou pirátmi všichni a už rabují.
  https://pravyprostor.cz/jsem-cech-znechuceny-a-totalne-vytoceny-cech/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!