Rusvesna: Přehled zpráv – 26.9.2021

1167891; Lavrov: Ukrajiny vyčerpala veškerý limit na prosby od EU a celému Západu. Naproti tomu Rusko nikdy nebude žádat Washington o zrušení sankcí.
2; Tři dny na Sibiři. Byly zveřejněny fotografie z dovolené Vladimira Putina na Sibiři.
3; V průměru 1,4% lidí má v Rusku problémy s čichem ještě před propuknutím infekce COVID-19.
4; Ukrajinský Alexandr Usik se stal mistrem světa v těžké váze. Jeho vítězný zápas ale Ukrajinci nemohli v televizi sledovat.
5; Ruský právník varoval, že telefonní podvodníci chytají své oběti na oznámení, že na jejich účtech byly odhaleny podezřelé pohyby.
6; Na Ukrajině se od 1. října zvyšují ceny plynu.
7; Trump upozornil na existenci oficiálního přiznání,že jeho styky s Ruskem byla lživá informace a podvod ze strany Demokratů.
8; Generální tajemník OSN se setkal s běloruským ministrem zahraničí a projednal s ním události v republice a v celém regionu.
9; Tři lidé zahynuli při vykolejení vlaku v USA ve státě Montana. Hlášeno je více než 50 zraněných.
10; Mexičtí vojáci vtrhli do USA. Byli zajati a byla u nich nalezena marihuana. Do Mexika se směli vrátit, až když si pro ně přijeli důstojníci mexické armády.
11; Informátor FBI se sám ocitl mezi útočníky v budově Capitolu. Informátor byl mezi členy ultrapravicového hnutí Proud Boys, kteří útočili na budovu Capitolu letos v lednu.
12; Expert zhodnotil vliv „zelené“ ekonomiky na cenu života v Rusku. Přechod na uhlíkovou neutralitu významně ovlivní cenu život v Rusku. Aby nedošlo k problémům, nejtvrdší opatření zelených iniciativ budou prováděna velmi pomalu.
13; Prezident Turkménie Gurbanguly Berdymuchamedov napsal knihu „Nezávislost je naše štěstí“.
14; V Německu skončily parlamentní volby. Potvrdil se prudký pád obliby vládnoucí koalice CDU/CSU.
15; Bývalý japonský ministr zahraničí a obrany Taro Kono navrhl Japonsku, aby se zamyslelo nad možností disponovat jadernými ponorkami.
16; Premiér Mali vysvětlil svou výzvu ruské soukromé Wagnerově armádě tím, že jeho zemi nechala Francie na holičkách.
17; V Německu se v obchodech přímo roztrhl pytel se suvenýry věnované osobě Angely Merkel.
18; Archeologové objevili v Pskově tašku ze 14. či 15. století se zachovanou svíčkou.
19; Trump znovu zopakoval, že je vítězem prezidentských voleb.
20; 5editel rozvědky Segej Naryškin: Služba zahraniční rozvědky spolupracuje ohledně Afghánistánu se všemi rozvědkami v regionu včetně íránských a pákistánských tajných služeb.
21; Senát USA připomněl nejdůležitější téma: Soupeření s Ruskem a Čínou. Washington by se měl soustředit na boj proti hrozbám ze strany Moskvy a Pekingu, myslí si americký senátor za Demokratickou stranu Christian Murphy.
22; Západ je vinen a dluží Ukrajině za „Severní proud – 2“, říká ukrajinský ekonom. Podle jeho slov už více než rok a půl nepřišla žádná úvěrová tranše. Překážkou mohou být rozpočtové problémy, které pracovníci MMF budou pečlivě studovat.
23; Kreml: Konflikt v Donbasu lze řešit pouze vzájemným dialogem Ukrajinců mezi sebou. Oznámil to tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov.
24; Řada ukrajinských úředníků spatřuje Usikově vítězství „hybridní válku proti Ukrajině“. Usik se narodil a vyrůstal na Krymu a byl ostře kritizován ze strany ukrajinských nacionalistů.
25; V Kremlu potvrdili ochotu Vladimira Putina setkat se se Zelenským. Kamenem úrazu je ale neochota Kyjeva plnit Minské dohody.
26; Dmitrij Peskov oznámil ochotu Gazpromu zvýšit dodávky plynu do Evropy.
27; Tálibové prohlásili, že kábulské letiště je připraveno obnovit veškeré vnitrostátní i mezinárodní lety.
28; V Japonsku čtenáři Yahoo News Japan komentovali článek o úspěších v rozvoji Krymu od roku 2014. Mnoho z nich označilo neuznání poloostrova za ruský za chybu světového společenství.
29; V Kremlu komentovali Erdoganova prohlášení ohledně Krymu. Ta nemají žádný vliv na chystanou obsažnou a konstruktivní návštěvu prezidenta Erdogana v Rusku, prohlásil Dmitrij Peskov.
30; Střelili se do vlastní nohy. Britové obvinili EU z plynové krize. Čtenáři britského listu Daily Express vyjádřili nespokojenost po přečtení článku novináře Jacoba Paula o příčinách plynové krize v Evropě.
31; V organismu kojenců našli vědci třináctkrát více mikroplastů než u dospělých. Přičítá se to ohřívání lahviček s mlékem před krmením a také syntetickým kobercům.
32; Ve Švédsku vysvětlili odmítnutí karantény. Rozhodnutí vlády nevyhlásit povinnou samoizolaci s příchodem pandemie koronaviru bylo v podstatě správnou strategií, protože umožnila přežít první vlny s nízkým počtem nadúmrtí.
33; Vláda Afghánistánu obvinila Tádžikistán z vměšování do vnitřních záležitostí země.
34; Su-35 vyprovodily americký bombardér B-52H v Tichém oceánu od ruských hranic.
35; V referendu ve Švýcarsku zvítězili stoupenci legalizace jednopohlavních manželství.
36; Velká Británie se setkala s deficitem benzínu. V řadě regionů Velké Británie se vytvářely několikahodinové fronty aut čekajících na benzín. Některé benzinové čerpací stanice byly nuceny zavést omezení prodeje paliva nebo úplně zavřít.
37; Na veškeré nové sankce ze strany USA slíbili v Kremlu „moudré odpovědi“.
38; Čínský blogger informoval o rozdílech v pití čaje v Rusku a v Číně. V Rusku se čaj pije později než v Číně (ale dříve než v Evropě), pije se černý čaj, zatímco v Číně upřednostňují zelený. Ale největším rozdílem je, že v Rusku se čaj sladí, což v Číně je krajně neobvyklé.
39; V Rusku došlo k oživení trhu s nájemním bydlením: Příčinou je návrat k offline výuce a obnovení práce po období dovolených.
40; Zelenského obviňují z teroru vůči rodinám opozičních politiků. Úřady prezidenta Zelenského používají odporné metody v boji proti svým politickým konkurentům včetně tlaku na příbuzné a rodinu opozičníků.
41; Macron podal stížnost na paparazza Thibauta Dalipharda kvůli porušování nedotknutelnosti soukromého života.
42; Vietnamec byl odsouzen ve své zemi na 30 měsíců do vězení za nedodržování pravidel karantény a šíření koronaviru.
43; Na skládce u Barnaulu byly objeveny desítky pasů. Pracovníci migrační služby ministerstva vnitra pro Altajský kraj zahájili prověrku.
44; Vjačeslav Volodin informoval o nových pravomocích Státní dumy. Občané země mají vliv na rozhodování při formování vlády.
45; V Moskvě bylo zaregistrováno sedmileté dítě za volantem auta. Moskevská Státní dopravní inspekce chce prověřit videonahrávku s nezletilcem, který řídil vozidlo na dopravním okruhu (MKAD) v Moskvě.
46; Žirinovskij a Mironov si vyměnili jedovatosti za přítomnosti Vladimira Putina. Mysleli si, že je hlava státu nevidí a neslyší.
47; Tálibán slíbil zahraničním leteckým společnostem pomoc při obnově letů do Afghánistánu.
48; První exit-polly v Německu potvrzují rekordní propad Strany Angely Merkelové. Laschet i Merkelová vyšli na tribunu, ale Merkelová nakonec odešla, aniž by cokoli řekla.
49; Pentagon vyvíjí jaderné mikroreaktory. Podle zahraničních médií to umožní uspokojit rostoucí poptávku americké armády po energii.
50; V Rusku od 1. října startuje indexace platů pracovníků řady rozpočtových organizací. Velikost indexace se bude lišit v závislosti na druhu činnosti a regionu.
51; Americká armáda vyřadila z výzbroje 17 strategických bombardérů kvůli opotřebení a drahých oprav. Z původního počtu 62 zbylo 45.
52; Šéf společnosti Pfizer předpověděl dobu návratu k obvyklému životu po skončení pandemie. Podmínkou ale bude každoroční vakcinace.
53; Britové ocenili fotografie Putina z dovolené na Sibiři. Takhle nějak m vypadat vůdce národa.
54; Erdogan navrhl USA, aby stáhly vojska ze Sýrie a Iráku. Pokud chceme ve světě sloužit mírovým cílům, nedává smysl naše vojenská přítomnost v těchto zemích.
55; Nejvyšší velitel ukrajinských ozbrojených sil prohlásil, že Ukrajina je zcela připravena na vstup do NATO, protože implementovala standardy v oblasti řízení, plánování a přípravy.
56; Marija Zacharova obvinila EU z kolonialismu. Kolektivní Západ si uzurpoval právo řídit osud světa, i když ho o to svět neprosí.
57; Rusko bylo varováno před rizikem Erdoganovy zrady, pokud mu bude spolupráce se Západem připadat výhodnější.
58; Veteránovi ATO zlomili v Turecku páteř. Turecko se každým rokem stává nebezpečnější pro pobyt Ukrajinců utíkajících před spravedlností.
59; Albánie požaduje stažení srbských vojsk od hranic Kosova a je připravena se zapojit do konfliktu.
60; Pod okupanty v Donbasu explodovalo neznámé výbušné zařízení. Jeden zahynul, další se nachází v nemocnici.
61; Musíme být připraveni na útok na Donbas ze strany Ruska, říká nejvyšší velitel ukrajinské armády.
62; Naryškin promluvil o neprofesionalitě americké rozvědky. Dal to do souvislosti s krizí, která je vyvolána snahou politizovat činnost amerických tajných služeb.
63; Babí léto se nekonalo. Do Ruska přišla zima. Meteorologové říkají, že na vyšší teploty přes den a ustávání srážek si budou muset ještě počkat.
64; Trump prohlásil, že snad jen důrazné doporučení lékaře by ho mohlo odradit od úmyslu ucházet se znovu o funkci amerického prezidenta.
65; Koronavirus v Rusku: maximální přírůstek počtu nakažených za měsíc a půl.
66; Chytal ryby a nocoval ve stanu. Byl zveřejněn „program“ Putinovy dovolené na Sibiři.
67; Svět má blízko k jadernému sebezničení, prohlásil generální tajemník OSN v reakci na čínské prohlášení, že je Čína připravena v případě nutnosti udeřit jadernou zbraní jako první.
68; Tohle je cesta do propasti. Nebezpečná ukrajinská strategie přežití. Kyjev potřebuje peníze. Vždycky je potřeboval. Ale někdy bude nutné je všechny splatit včetně úroků.
69; Zhruba tři stovky žen se švédským občanstvím se staly manželkami ozbrojenců Islámského státu. Polovina z nich se vrátila zpátky do Švédska. Co bude dál? Mohou nás začít vraždit...
70; Inventarizace nepřátel. Zelenskij opakuje Janukovičův boj proti finanční elitě. Minulý týden byl na Zelenského popud schválen další zcela zbytečný zákon (o oligarších).
71; Odmítnutí ruského plynu může silně poškodit Evropu a zatáhne i USA do energetické krize. V čele tohoto zhoubného procesu stojí Polsko.
72; Jakov Kedmi umravňuje ukrajinské nacionalisty. Připomněl jim, že všechna města na ukrajinském území postavili Rusové, litevci nebo Poláci.
73; Jakutsko se chystá na návrat mamutů. Pleistocénový park bude připraven přijmout klon vymřelého zvířete od společnosti Colossal Biosciences.
74; Nepřejme permskému střelci smrt. Místo těch deseti minut budou lepším trestem dlouhá léta ve vězení a bez nohy.
75; Jak jsem vrátil do Moskvy prezidenta Sovětského svazu. Alexandr Ruckoj informoval o senzačních podrobnostech o Státním výboru pro mimořádné události (Janajev 1991).
76; Proč je nebezpečný konflikt mezi prezidentskou administrativou a Komunistickou stranou Ruské federace? Vztahy se vyostřují.
77; Oni otvírají jednu školu za den! Němci závidí Rusku program výstavby škol.
78; Legendární vůdce Lotyšska: SSSR se nerozpadl, ale byl rozvrácen. Alfred Petrovič říká, že by nechtěl pracovat v jednom týmu s Leonidem Kravčukem a Stanislavem Šuškevičem.
79; Zachar Prilepin: Není možné odsuzovat nacismus a zároveň být antisovětský. Každý rok 16. března se v Rize koná pochod legionářů SS a jejich stoupenců.
80; Pro boj s Turky zahájili Američané dodávky letadel syrským Kurdům- T-6 Texan může být využíván pro boj proti tureckým Bayraktarům.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 26.9.2021

 1. .lak napsal:

  Poblitický humus tak jak nám to intrikující ziskovci záběrů pod sebe a nikoliv no ano pro blaho všech umí.

  sergej 13.10.2021 08:10:31 OdpovědětVáš komentář čeká na schválení.
  Z PL
  Průmysl a industriál jim vlastní, porcování medvědů, eš, 13.10.2021 8:04:34
  A vás. Boj o koryta, větší prase odstrčí menší. Trh. Osobních pašalíků. Nemají čas pracovat jako zaměstnaci svěřených pravomocí obyvalům území a odkopnou vás otrokářům za úplatu jejich výhod odkudkoliv. Parchanti na písečku co vám rozšlapu bábovičky a seberou kyblíčky a lopatičky na pronájem svým drábům. :-)))) Jsou tak čitelní že otočili o 180° po předvolebních slibech a hned si udělali “určení v houfu podraz a na tak občany nevolené bratrstvo kočičí pracky a postrach pro všechny. Intrikáni egoistických zájmů a postrachu kultuře a civilizaci. Jsou piráti všichni a už rabují.
  Reagovat | Editovat vlastní příspěvek
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-uz-mluvi-o-prezidentskych-volbach-SPOLU-by-melo-prijit-s-vlastnim-kandidatem-680093

  Jindřich Mitter 13.10.2021 01:05:50 Odpovědět
  Green deal odsouhlasili europoslanci za ANO, neházej to na Fialu. Program antibabiš není sprosté slovo, stejně jako antikomunista. Je to racionální volba.

  trtal 13.10.2021 01:36:00 Odpovědět
  ono je to fuk, tlak zabijackeho Zapadu je enormni hnupe….
  BEZ RUSKA PROSTE PRESTANEM EXISTOVAT…

  Daja 13.10.2021 06:17:41 Odpovědět
  Jo, ale Fiala už se posr.l před volbama….jenže blbej národ nevidí, neslyší…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-uz-mluvi-o-prezidentskych-volbach-SPOLU-by-melo-prijit-s-vlastnim-kandidatem-680093

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!