Rusvesna: Přehled zpráv – 27.9.2021

YouTube-zakhoteli-vechno-zablokirovat-v-Rossii-21; YouTube je připraven učinit všechno pro doladění své činnosti v Rusku.
2; Německý politolog prohlásil, že se Německo odvrátilo od Ruska. Je stále méně témat mezi RF a Německem, ale „Severní proud – 2“ bude po příchodu nové vlády v Německu spuštěn.
3; Výzkum: téměř polovina Rusů by byla ochotna se přestěhovat do nových měst na Sibiři, kdyby tam měli zaručenou práci a slušný plat.
4; Zdroj informoval o možném odstoupení řady vysokých státních úředníků na Krymu. V rámci vyšetřování případu bývalého vicepremíéra Krymu Jevgenije Kabanova vznikly otázky i vůči řadě dalších vedoucích úředníků administrativ krymských letovisek.
5; Berlíňané v referendu podpořili iniciativu znárodnění bytového fondu ve městě.
6; Ukrajinské ozbrojené síly avizovaly brzkou výplatu mezd, které dluží svým vojákům. Výplaty byly pozastaveny, protože se s takovou výší nepočítalo ve státním rozpočtu.
7; Tálibán zakázal Afgháncům stříhat si vousy. Původně zákaz platil jen pro provincii Hílmand, ale brzy se rozšířil na velká města včetně Kábulu.
8; V USA zastřelili na včírku hvězdu amerického fotbalu. Aaron Low byl studentem druhého ročníku Univerzity v Utahu, za jejíž klub hrál.
9; Ruská federace vyjádřila naději na splnění závazků Německa ohledně „Severního proudu - 2“ po volbách.
10; Ve věkové kategorii mladšího školního věku je v Rusko mezi 5% a 10% dětí s nadváhou.
11; Yahoo News odtajnily plány CIA a Trumpovy prezidentské administrativy na zavraždění Juliana Assange. Probíraly se mezi nimi různé varianty únosu a zavraždění nepohodlného novináře.
12; Diplomaté Ruské federace navštívili pilota Jarošenka v americkém vězení v Connecticutu.
13; WHO obnoví vyšetřování původu COVID-19.
14; V Německu bylo zveřejněno nové složení Bundestagu. SPD získala o deset míst více než koalice CDU-CSU.
15; Australský premiér označil své nové jaderné ponorky za hrozbu pro Čínu.
16; Dvě třetiny Švýcarů podpořily v referendu legalizaci jednopohlavních „manželství“.
17; Cena ropy prudce vzrostla na 79 dolarů za barel. Jde o maximum od listopadu 2018.
18; Starosta městečka v Oděské oblasti poblahopřál lidem ke Dni města lámanou ukrajinštinou. Navíc k tomu potřeboval tahák.
19; Od roku 2023 budou všichni Rusové moci vyřídit trvalé bydliště přes portál státních služeb.
20; Šéfka YouTube označila svobodu slova za základní hodnotu. Odpověděla tak na obvinění, že společnost cenzuruje obsah v Rusku na žádost ruské vlády.
21; Ukrajinské úřady se chystají prověřit „správnou“ transliteraci ruských jmen v zahraničních cestovních pasech.
22; Návrh zákona o navrácení původního věku odchodu do důchodu ruská vláda neschválila.
23; Šéf CDU Laschet je ochoten přiznat porážku ve volbách. Nyní začínají strany se sondážními rozhovory ohledně formování nové vládní koalice.
24; Základny NATO na Ukrajině maskované jako výcviková centra, migranti, katastrofa na hranici s Polskem. O tom všem hovořil běloruský prezident Alexandr Lukašenko v debatě se zástupci ozbrojených složek.
25; Francie čelí útoku. Neznámá osoba hodila na Macrona předmět podobný vejci. Během útoku muž křičel „Ať žije revoluce!“. Policie muže zadržela.
26; Běloruský ministr zahraničí Vladimir Makej prohlásil, že zničit jejich zemi se nikomu nepodaří.
27; Žijí v paralelní realitě. Televizní stanice patřící Porošenkovi poblahopřála svému majiteli k 56. narozeninám zvláštním vydáním zpráv, které obsahovalo novinky typu, že Ukrajiny dobyla zpět Krym, Rusko se stáhlo z Donbasu, že Ukrajina vstoupila do EU a NATO.
28; Petrohradský soud ponechal v platnosti rozsudek odsuzující historika Sokolova k 12,5 roku za vraždu aspirantky Anastasie Ješčenko a za nezákonné držení zbraní.
29; Polské ministerstvo zahraničí: Množství nelegálních migrantů zadržovaných na bělorusko-polské hranici představuje teroristickou hrozbu.
30; V Kremlu prohlásili, že v Rusku může být jen jedna funkce prezidenta. Přitom je ale třeba brát v potaz specifika některých regionů, prohlásil tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov.
31; V Londýně bylo zatčeno přes 50 aktivistů hnutí Insulate Britain, kteří se přilepili k asfaltu a blokovali provoz na jedné z nejdůležitějších komunikací poblíž letiště Heathrow.
32; Putin vyzval k vytvoření komplexního systému strategického plánování. Všechny státní orgány musí fungovat jako jeden celek, prohlásil Vladimir Putin.
33; Lavrov a Šojgu nepůjdou do Státní dumy, ale zůstanou na svých pozicích.
34; Podnikatelé v Německu kvůli výsledku voleb vyvedli rekordní sumy financí do Švýcarska. Podnikatelská sféra se obává, že k moci se dostane levicová koalice.
35; Šéf Naftogazu slíbil, že bude proti „Severnímu proudu – 2“ bojovat ve stylu boxera Usika.
36; Čína je konfrontována s krizí v energetice. Některé podniky zavírají. Politické vedení některých provincií omezují spotřebu elektrické energie a navíc se snižuje výroba kvůli drahé energii.
37; Vladimir Putin poskytl ruské občanství německému režisérovi Hansi-Joachimovi Freyovi. V roce 2021 Putin napsal předmluvu k jeho knize „Naučit se milovat Rusko“. Ta je v Německu na seznamu bestsellerů.
38; Ukrajina se obrátí na Evropskou komisi kvůli kontraktu Ruska a Maďarska ohledně plynu. Nedávno ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že Kyjev je zklamán rozhodnutím Maďarska podepsal novou dlouhodobou dohodu s „Gazpromem“.
39; Rusko podepsalo kontrakt s Maďarskem na dodávky plynu mimo ukrajinský tranzit. Podle výsledků z roku 2020 Maďarsko dovezlo 8,6 miliardy kubických metrů ruského plynu.
40; Český prezident podepsal zákon, který vylučuje účast firem z Ruska a Číny na výstavbě nového energetického bloku na jaderné elektrárně Dukovany.
41; Ruská bezpečnostní rada schválila návrh základů strategického plánování. V listopadu bude představen prezidentovi.
42; Kyjev pohrozil Maďarsku zastavením tranzitu kvůli kontraktu s Gazpromem.
43; Na hranici Kosova a Srbska bylo vystaveno obrněné vozidlo „Kníže Miloš“ srbské výroby.
44; Ve Švýcarsku na základě výsledku referenda oficiálně povolili stejnopohlavní „manželství“.
45; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o právu gubernátorů být zvolen více než dvakrát po sobě.
46; Meteorologové informovali, že v některých regionech Ruska budou během nadcházející zimy teploty vyšší než mnohaletý průměr.
47; V Sofii v Bulharsku byl zatčen Rus s kilogramem drog.
48; Yandex se od roku 2022 stane výchozím vyhledávačem ve všech zařízeních prodávaných v Ruské federaci.
49; V Izraeli slíbili, že nedovolí Íránu získat jadernou zbraň. Oznámil to izraelský premiér na 76. zasedání Vlaného shromáždění OSN.
50; Společnost Rosněfť předehnala British Petroleum ve velikosti tržní kapitalizace.
51; V krymské zoologické zahradě tygr ukousl ročnímu dítěti palec na ruce. Probíhá vyšetřování události.
52; V Belgorodské oblasti v Rusku byl zjištěn zvýšený výskyt afrického prasečího moru.
53; V Číně zahájili čipování školních uniforem. Rodiče mohou sledovat veškeré přesuny svého dítěte.
54; Bělorusko bude usilovat o mezinárodní uznání genocidy během 2. světové války. Jednotliví zločinci, kteří páchali zvěrstva proti běloruskému národu a jejichž ruce jsou až po klokty potřísněné krví nevinných lidí, dosud v klidu žijí v některých sousedních zemích.
55; Expert předpověděl Ukrajině těžkou zimu a finanční krizi. Na Ukrajině nastává velmi těžká krize, píší média. Bývalý ministr hospodářství Viktor Suslov varoval před složitým obdobím pro Ukrajinu.
56; Maďarsko je rozhořčeno výhrůžkou Kyjeva zastavit tranzit plynu. Nikdo nemá právo se vměšovat do suverénních rozhodnutí Maďarska ve sféře energetiky, prohlásil ministr zahraničí Péter Sijjártó.
57; Ruský prezident dal pokyn, aby byla vytvořena televizní show „Učitel roku“.
58; Lipská univerzita odmítla zaměstnat Angelu Merkel ve funkci vědeckého pracovníka poté, co opustí funkci kancléřky.
59; V Kyjevě dali Evropě rady ohledně „Severního proudu – 2“. Politické vedení Evropské unie nesmějí dělat výjimky z energetické legislativy pro plynovod „Severní proud – 2“.
60; Spojené arabské emiráty vyzvaly OSN, aby se přestala vměšovat do záležitostí arabského světa.
61; Vjačeslav Volodin se nechal revakcinovat proti koronaviru a vyzval poslance, aby následovali jeho příkladu.
62; V Gazpromu negativně reagovali na prohlášení Ukrajiny o zastavení tranzitu plynu do Maďarska.
63; Google odpojí miliony smartphonů na platformě zastaralých verzí Android.
65; Putin požaduje zprávu o nových principech v systému výuky dějepisu ve školách.
66; V SUA vysvětlili likvidaci ukrajinských Tu-160 po rozpadu SSSR. Prý tak zabránili Číně dostat se k důležitým technologiím.
67; Aktualizace pro Windows 10 vedla k masovým poruchám v činnosti programů a aplikací osobních počítačů.
68; V YouTube zakázali pochybnosti o výsledcích amerických a německých voleb. Ke zakázáno umisťovat zde obsah, který zpochybňuje výsledky voleb.
69; Proud turistů z Ruska na Seychely překonal historický rekord. Od počátku letošního roku přijelo 2,3-krát více ruských turistů než v době před pandemií.
70; Organizátor výpravy na Elbrus, při které kvůli obtížným povětrnostním podmínkám zahynuli lidé, podepsal po výslechu doznání.
71; Ukrajinský terorista Sencov navrhl převýchovu šampióna v boxu Alexandra Usika kvůli jeho politickým názorům.
72; Na linii fronty v Luganské lidové republice se rozhořely boje. V posledních dnech je zde pozorovatelné vyostření situace.
73; Nejnovější evropská facka pro Ukrajinu: PACE zakázala Ukrajině nastolovat téma Krymu na podzimním zasedání.
74; Joe Biden přijal třetí dávku vakcíny. Stal se tak jedním z prvních Američanů,kteří absolvovali „revakcinaci“.
75; Biden vyloučil téma Ukrajiny z programu rozhovorů s Ruskem. Prezident USA má v úmyslu zachovat status quo v jednáních s Moskvou. Administrativa prezidenta USA není ochotna se s Ruskem bavit na téma Ukrajina.
76; Putin přikázal, aby se do roka a půl převedlo online vyučování na státní internetové zdroje. Je to závazné od roku 2023 všechny školy včetně internátních.
77; USA otestovaly nadzvukovou raketu s rychlostí pětkrát převyšující rychlost zvuku.
78; Velvyslanectví Ruské federace požádalo, aby z ulic Španělska zmizely billboardy neziskové organizace Nueva Vida o ruských dívkách.
79; Ruské ministerstvo práce rozšíří seznam profesí vhodných pro zjednodušení udělení ruského občanství cizincům.
80; Jedu vás zachránit. Saakašvili prohlásil, že si koupil letenku do Tbilisi na 2. října, aby s zúčastnil voleb do místních orgánů.
81; Ruské Panciry-S sestřelily v Sýrii ve vzdušném prostoru nad základnou Hmeimim dron ozbrojenců.
82; Zaútočili Turcina vrtulník ruského letectva? Příslušník armády informoval, co se ve skutečnosti odehrálo.
83; V místních volbách v druhém největším městě Rakouska Štýrském Hradci (Graz) zvítězili komunisté. Hlasovalo pro ně 28,9% voličů.
84; Sýrie vyzvala Turecko a USA, aby stáhly svá vojska. Damašek je připraven repatriovat všechny uprchlíky, kteří opustili své domovy kvůli válce.
85; Polské ministerstvo zahraničí tvrdí, že běloruští pohraničníci dávají migrantům drogy.
86; V Rusku začali testovat sociální síť typu TikTok vyvinutou Gazpromem. Ta by měla být uvedena do provozu koncem roku.
87; Armáda Doněcké lidové republiky odvrátila útok ukrajinské armády tím, že ji připravila o techniku.
88; Vojenské letadlo na západě Francie ztratilo bombu. Do pátrání po nevybuchlé munici byly zapojeny i místní úřady.
89; Ukrajinský fotbalista Sergej Panasenko dobývá internet neobyčejně falešným a o to hlasitějším zpěvem ukrajinské hymny.
90; Putin vyjmenoval čtyři největší nepřátele Ruska: chudoba značné části obyvatelstva, problémy ve sféře zdravotnictví, školství a rozvoje infrastruktury.
91; Dostávají po zásluze. „Účastník ATO“ – to už je dnes stigma. „Hrdiny“ ukrajinské armády odmítají zaměstnavatelé zaměstnávat, armáda je také nechce zpět, mají problém i se sháněním obydlí.
92; V německém parlamentu zasedne za stranu Zelených čtyřiačtyřicetiletá Tessa Ganserer, která se do roku 2018 jmenovala Markus.
93; Na Ukrajině obvinili Kreml z „hybridní války a vydírání“. Z Kyjeva stále hlasitěji znějí snažné prosby, aby EU podpořila Ukrajinu a tlačila na Rusko.
94; Ve Velké Británie začala palivová krize. V podmínkách nedostatku paliv se v zemi hromadně zavírají benzinové pumpy.
95; Mimořádná událost na šachtě v Doněcku. Záchranná operace pokračuje už čtvrtý den. Záchranáři pokračují v likvidaci požáru a pátrání po pohřešovaném horníkovi.
96; Teroristický akt v Baškirii připravovali mladí neonacisté. Obyvatelé Ufy ve věku od 17 do 20 let připravovali útok na orgány státní moci a policejní struktury.
97; Hlavní kapitál Ruska. Rusko zvítězilo v Evropské soutěži řemeslných dovedností v Rakousku.
98; Turecko může koupit od Ruska druhý pluk S-400, říká Erdogan. Připomněl, že Turecko zaplatilo Washingtonu 1,4 miliardy dolarů za stíhací bombardéry F-35, ale nedostalo je.
99; Vzkaz „Krymské platformě“: Na Krymu byla zahájena rozsáhlá cvičení výsadkových vojsk.
100; Ve vládnoucí CDU označili výsledky voleb v Německu za katastrofu.
101; Že by konečně prozřeli? V Kyjevě prohlásili, že Západ zcela otevřeně nechal Ukrajinu na holičkách. Jde o reakci na prohlášení, že po německých volbách se v německé politice ohledně Ukrajiny nic nezmění.
102; Ke konci století může počet obyvatel Ruska klesnout na 80 až 90 milionů a Rusové už nemusí tvořit většinu.
103; Nic nového pod sluncem. Erdogan využívá otázku Krymu jako páku při rozhovorech s Putinem.
104; Lavrov tvrdě „usadil“ Západ. Politika Západu je postavená na dvojím metru: Pohoršují se nad připojením Krymu na základě referenda a vůbec jim nevadí případy Kosova, Malvínských ostrovů (Falklandy). Stejně tak si někdejší evropské koloniální mocnosti zachovávají svůj vliv v bývalých koloniích. Jen hlupáci věří tomu, že bohatství evropských zemí je postaveno na nějaké výjimečné pracovitosti nebo výjimečných mentálních schopnostech.
105; Minsk obvinil představitele OSN z financování protestů v Bělorusku. Běloruský ministr zahraničí varoval generálního tajemníka OSN před zveřejněním „neuctivých“ materiálů o republice.
106; Američtí vojáci jsou přesvědčeni, že válka v kosmu (mezi USA, Ruskem a Čínou) je nevyhnutelná.
107; Srbský prezident obvinili světové společenství ze schvalování okupace Severního Kosova.
108; V USA vysvětlili,proč považují ruský letoun Su-35 za velmi nebezpečného protivníka. Nejvíc je znepokojuje protilodní raketa Onyx.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 27.9.2021

 1. .lak napsal:

  Jen hypoteticky. O výkladu se jde přít ale záměr je jasný.
  Logika dává že případným uvedením v omyly vykonávajících jsou zodpovědní a o cílení "providerů a napíši v režii pošahaných businesssmanů kšeftu, no a bez ohledů čehokoliv v pasti mamona mohou pochybovat zájmoví s protipólem obětí kdy jde vzít že ekonomiku berou fest do kocourkova.

  Z tadeska

  jofo 29.9.2021 v 12:48
  Zdroj: https://t.me/Dolekralicounorou/34609

  kopírujem zaujímavý koment z IV. …….Páči sa mi že si dal niekto prácu na “rozšifrovaní” spôsobu nátlaku a manipulácie občanov SR. Totižto – na základe hore popísaných postupov vĺady a úradov NEMOŽNO žalovať vládu, ministrov a úrady ktorí toto riadia a realizujú, že sa dopustili trestného činu!
  Oni len vytvárali neplatné, zdanlivo právne prostredie, ktoré keby niekto porušil, nemal by byť trestne stíhaný. Avšak tí, čo vymáhajú tieto “odporúčaniami” vlády móžu byť trestne stíhaní, pretože PORUŠUJÚ ZÁKONY. Vláda vydaním uznesenia (neplatného, resp. nulitného) neporušila žiaden zákon, avšak polícajt, alebo ktokoľvek, kto vynucuje dodržiavanie týchto (nezákonných) opatrení je už trestne stíhateľný!
  To je podstata tohto stavu – vytvorilo sa virtuálne právne prostredie, v ktorom vláda a úrady vydávajú neplatné reštrikcie a opatrenia, ktoré nevynucujú štátne orgány, ale ich nechávajú vymáhať a vykonávať právne “nepodkutým” osobám, ktoré ponesú zodpovednosť NAMIESTO vlády a úradov!
  PRETO sa všetci čudujú – toto si predsa nemôžu dovoliť, za toto budú odsúdení … NEBUDÚ!
  Oni neurobili ani jeden trestný čin. Toto nechali na pokladničkach, nevedomých policajoch, lekároch, učiteľoch, SBSkároch…
  Diabolský plán! Nechápal som, prečo neopravia uznesenie o výnimočnom stave na nariadenie! Aby malo právnu silu!
  ZÁMERNE TO NEOPRAVILI! Aby neboli trestne stíhateľní!
  Chápete občania, čoho sme svedkami? Virtuálneho právneho prostredia, v ktorom neznalí jedinci vykonávajú úlohu štátu (vymáhať reštrikcie) na základe presvedčenia, že konajú v medziach zákonov! Táto ich činnosť má reálny dopad na životy občanov s tým, že väčšinu dopadov (nosenie rúška, výpoveď v práci, očkovanie, dodžiavanie “dôchodcovských” hodín…) ľudia robia DOBROVOĽNE sami, pretože boli oklamaní, že to MUSIA robiť zo zákona!
  Zbytok opatrení ke vymáhaný zjavne protizákonne, a tí, ktorí to robia by mali byť zažalovaní! Inak sa nepohneme z miesta.

  Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!