Rusvesna: Přehled zpráv – 12.10.2021

mojeyko1; V Bělorusku oznámili žurnalistovi Komsmolské pravdy Gennadiji Možejkovi obvinění podle dvou paragrafů: Podněcování sociální nenávisti a Urážka představitele moci.
2; V Luganské lidové republice komentovali odmítnutí myšlenky spojení s Doněcké lidovou republikou. Zatím se o tom navzdory jiným integračním procesům neuvažuje, protože v tom nespočívá klíč k řešení bezpečnosti a sociálně-ekonomických problémů.
3; Ruští výrobci oleje informovali své partnery o zvýšení cen o 3,2%.
4; Matematici zveřejnili novou prognózu nemocnosti na COVID-19. V polovině listopadu může počet nových případů nákazy koronavirem činit denně 26,5 až 35 tisíc.
5; Moldávie požádala Evropskou unii o mimořádné dodávky plynu přes Rumunsko v souvislosti s jeho akutním nedostatkem.
6; V České republice ve městě Tišnov muž zranil nožem šest osob včetně dětí. Pět z nich je ve vážném stavu.
7; Video z uzavřeného opulentního večírku Zelenského strany ve Lvovské oblasti rozhněvalo Ukrajince. Vadilo jim okázalé bohatství, ale také absence ochranných roušek.
8; Každý desátý Rus je ochoten lhát kvůli kariéře. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků průzkumu.
9; V 62 regionech Ruska byly překročeny epidemické prahy nemocnosti na infekci horních cest dýchacích.
10; Experti informovali o nárůstu počtu bankrotů mezi Rusy. Počet bankrotů fyzických osob v Rusku vzrostl za devět měsíců letošního roku o 60% na 166,5 tisíce případů.
11; Alexej Puškov vysvětlil, proč nemá smysl jednat s Kyjevem. Ukrajina promrhala svůj vyjednávací potenciál.
12; Evropské unii předpověděli porážku v konfliktu s Polskem. Evropská unie řeší příliš mnoho dalších problémů, například s koronavirem. Ale slabší pozice vyplývá i z toho, že v Německu ještě není zformována vláda a není jasné, jak dopadnou volby ve Francii v roce 2022. Polsko naopak nemá příliš co ztratit. Příliš silné páky nemá ani Evropská centrální banka.
13; Americké strategické bombardéry proletěly poblíž ruských hranic. Pár amerických strategických bombardérů B-1B Lancer proletěl nad Litvou při nácviku součinnosti s evropskými spojenci,
14; V Zelenského kanceláři označili situaci na Ukrajině za „zajímavou anekdotu“. Vnitřní ukrajinská opozice obviňuje prezidenta a jeho tým z toho, že zrazujeme zájmy Ukrajiny ve prospěch Ruska a Rusové zase říkají, že se Zelenským nemá cenu hovořit, protože nelze očekávat žádné výsledky, prohlásil Arestovič.
15; GLONASS přestane využívat „sovětský čas“. V roce 2027 se plánuje přechod na kontinuální stupnici.
16; V Rusku mohou zpřísnit kontroly při získávání povolení k držení zbraně. Ministerstvo vnitra a FSB mohou získat více pravomocí.
17; Nový japonský premiér Kišida prohlásil v parlamentě, že Jižní Kurily spadají pod japonskou suverenitu.
18; Rada MMF vyjádřila důvěru šéfce Fondu Kristalině Georgievové v souvislosti se skandálem s ratingy.
19; V Číně označili obvinění ze strany USA o „netržní politice“ za nepodložená.
20; Ukrajina narazila na plynovou krizi. Ukrajinské nemocnice,školy, školky,vojenské posádky a další rozpočtové instituce narazily před topnou sezónou na plynovou krizi kvůli vysokým cenám paliva.
21; V Itálii byli po protestech antivaxerů zatčeni vůdci ultrapravicové strany Nová síla.
22; V České republice požadují předání prezidentských pravomocí kvůli neschopnosti hospitalizovaného prezidenta vykonávat svou funkci.
23; Moderna se nebude s nikým dělit o recept na vakcínu. Společnost na sebe vzala odpovědnost vůči COVAX zajistit celkem 500 milionů dávek vakcíny pro chudší země.
24; Americká ponorka USS Connecticut se mohla dostat do pasti. Ponorka byla během plnění úkolů v Jihočínském moři poškozena po nárazu do neznámého předmětu.
25; Ukrajina odmítla pustit na mistrovství Evropy MMA sportovce z Ruska. Soutěž se má konat v Kyjevě od 5. do 9. listopadu.
26; V Rusku může být zavedena trestní odpovědnost za řízení pod vlivem alkoholu. Za samotný fakt řízení v opilosti může být recidivistům uložen trest až doživotního odnětí řidičského oprávnění.
27; Ředitelka 175. gymnázia, kam chodil „kazaňský střelec“, nepřiznala nedbalost. Anna Valejeva, ředitelka gymnázia v Kazani, kde 11.května došlo ke střelbě a kde zahynuly děti, nepřiznala vinu v případu způsobení smrti v důsledku nedbalosti.
28; Osvítil ho Duch svatý? Zelenskij prohlásil, že jediný způsob jak ukončit válku v Donbasu je pokračování normandského formátu s Ruskem, Německem a Francií.
29; USA přišly o nejdůležitějšího dodavatele nábojů kvůli sankcím proti Rusku. Sankce ve sféře „dovozu určitého druhu ruských palných zbraní“ a munice avizoval Washington už v srpnu.
30; Bezpečnostní rada Ruské federace: Situace v Afghánistánu přináší ohrožení bezpečnosti Ruska.
31; Evropská komise a Kyjev jednají o scénáři zásobování Ukrajiny plynem. Informovala o tom šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen s tím, že nelze vyloučit možnost dodávek plynu od členských zemí EU.
32; Rusko je aktivním účastníkem mezinárodního ekonomického života a nemůže žít v uzavřeném kruhu. Kreml vysvětlil nárůst cen v Rusku.
33; Opoziční ukrajinští novináři zorganizovali shromáždění před summitem Ukrajina – EU. Chtějí zástupcům Evropské unie předat důkazy o útlaku místních médií ze strany vládnoucí moci.
34; Rosturizm promluvil o nezákonném vybírání peněz od turistů během karantény v tureckých hotelích. Turecké hotely vybíraly peníz od ruských hostů nacházejících se v karanténě.
35; Michail Mišustin informoval o trvalém růstu obratu zboží mezi Ruskem a USA. Premiér zdůraznil, že Rusko vítá přítomnost předních amerických společností na svém trhu a nechystá se klást jakékoli překážky americkým podnikatelům.
36; Moskva navrhla Washingtonu zrušení vzájemných omezení pro diplomatické mise. Sergej Rjabkov učinil tento návrh Victorii Nuland během její návštěvy Moskvy.
37; Příčinou smrtelné nehody za účasti automobilu, ve kterém seděla i Ksenija Sobčak. Vyšetřovatelé vyloučili závady na komunikaci i technickou závadu na vozidle. Jedinou příčinou je tak nepřiměřená rychlost.
38; Financial Times obvinily Evropu z plynové krize. Za krizi Evropy si mohou Evropané sami.
39; Prokurátor požádal soud, aby uvalil vazbu na Medvedčuka nebo složit kauci ve výši 38 milionů dolarů.
40; Za největšího nepřítele společnosti označil Vladimir Putin nízké příjmy milionů občanů Ruska.
41; V Radě federace komentovali perspektivy integrace Ukrajiny a EU po jejich společném summitu. Integrace s Evropskou unií je dlouhý a složitý proces. Ukrajina by ani po summitu s EU neměla očekávat jakékoli vážné posuny v tomto procesu.
42; Rospotrebnadzor vyzval ke zkrácení lhůty na získání výsledku testů na COVID-19. Nikdy by to nemělo trvat déle než 24 hodin.
43; Jen 78% chodí k lékaři, pokud se zhorší jejich zdraví. 41% Rusů se obrací na lékaře až v případě silných bolestí.
44; V případu bývalé náměstkyně školství Rakovové byl zadržen rektor moskevské vysoké školy OANO (Moskevská škola sociálních a ekonomických věd) Sergeje Zujeva.
45; Europoslanec Gunnar Beck promluvil o nepřipravenosti Ukrajiny na integraci s EU.
46; Yandex spustil kampaň na revakcinaci řidičů a kurýrů.
47; Nejnovější ruské letadlo MS-21 má být certifikováno ještě letos. Informoval o tom náměstek ruského ministra dopravy Igor Čalik.
48; Ksenija Sobčak informoval o hrozném tříhodinovém výslechu v rámci případu dopravní nehody.
49; V Machačkale uvalili vazbu na školáka, který zranil svého vrstevníka nožem. Žáka deváté třídy zavřeli do vazby na dva měsíce.
50; Victoria Nuland označila své rozhovory na ruském ministerstvu zahraničí za konstruktivní.
51; Italský premiér vyzval Rusko a Čínu, aby se účastnily summitu G20 na různá témata.
52; Energetický koncern E.ON pozastavil uzavírání kontraktů kvůli cenám plynu.
53; List Daily Express se omluvil za fake o krádeži vzorce na složení vakcíny AstraZeneca ze strany Ruska.
54; National Interest: Západ se dostal do pasti kvůli Rusku. USA změkčilo politiku vůči Rusku, aby je nezahnala do náruče svého hlavního nepřítele – Číny. Rusko z toho nesmírně těží.
55; V Kyjevě promluvili o tom, jak si Rusko a USA rozdělí Ukrajinu. Washington uzná Ukrajinu za součást sféry ruských geopolitických zájmů, pokud Moskva umožní Američanům okrádat Kyjev, prohlásil politolog Michail Čaplyga.
56; Německo! Svoboda! Polsko zveřejnil video, jak se migranti hrnou přes hranici.
57; Borrell nevidí v plynovém kontraktu mezi Maďarskem a Ruskem žádné porušení pravidel. Členské země EU mohou svobodně uzavírat dvoustranné dohody.
58; V Litvě navrhují zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Mělo by se to týkat pouze pracovníků státních a komunálních podniků.
59; Zástupkyně Bílého domu prohlásila,že administrativa USA bere téma „havanského syndromu“ skutečně vážně.
60; Ukrajinští policisté znásilnili těhotnou ženu. Informoval o tom bývalý poslanec Igor Mosijčuk.
61; Saakašvili byl umístěn do samostatné cely. Sám na tom trval.
62; Soud odmítl vzít Medvedčuka do vazby s miliardovou kaucí.
63; NATO může způsobit hladomor v Kaliningradské oblasti, píše Forbes. Americká média považují Kaliningradskou oblast za „černou můru“ NATO.
64; V Luganské lidové republice jsou zaváděna přísná opatření kvůli COVID-19.
65; Ukrajinská moc vyzvala Ukrajince, aby si pronajímali objekty v Černobylské zóně.
66; Mezinárodní agentura Fitch spočítala příjmy Ruska v důsledku růstu cen ropy a plynu. V roce 2021 to může být až 9 bilionů rublů (125 miliard dolarů).
67; Rusko bylo vyzváno, aby na sebe vzalo odpovědnost: Kyjev představuje klíčové pozitivní výsledky summitu s EU. Prezidentka Evropské komise poznamenala, že EU podporuje pozici Ukrajiny.
68; Lidé si budou muset zvyknout na drahé potraviny. Ceny potravin v Rusku nutně vzrostou a lidé si budou muset zvyknout utrácet za jídlo víc.
69; Ukrajinská armáda naléhavě povolává lékaře na Donbas. Byly zveřejněny hlavní příčiny nevratných ztrát ukrajinských ozbrojenců v Donbasu.
70; Poslanec Nejvyšší rady si nahrál, jak mu telefonicky vyhrožují zavražděním. Materiál byl předán policii.
71; V Kremlu diplomaticky odpověděli na prohlášení Tokia o tom, že Kurily patří Japonsku. Rusko opakovaně potvrzovalo politickou vůli pokračovat v dialogu s Japonskem.
72; Times informují o děsivé statistice sexuálních zločinů v britské policii. Jde o sexuální obtěžování různého stupně intenzity včetně znásilnění a dokonce i sexuálně motivovaných vražd.
73; Primář nemocnice Kommunarka informoval o tom, jak přerušit řetěz nákaz COVID-19 a uchránit stovky životů. Zkušenosti naší nemocnice nás nenechávají na pochybách: Virus opět přešel do útoku.
74; Na Ukrajině celé regiony vyhlašují mimořádnou situaci kvůli chybějícím dodávkám plynu. Dodavatelé odmítají dodávat plyn za ceny nižší než tržní. V zemi se nedaří zahájit topnou sezónu.
75; Erdogan prohlásil, že trpělivost skončila. V Sýrii se vojska chystají odrazit agresi.
76; Filipínský prezident navrhuje, aby odmítači očkování byli vakcinováni ve spánku.
77; V Oděse vandal zaútočil červenou barvou na budovu ruského konzulátu. A za čí peníze budou likvidovat následky útoku?
78; Šéf ukrajinské rozvědky prohlásil, že Rusko mění Krym v „jaderný septik“. Moskva se podle jeho slov snaží vytvořit atmosféru „jaderné psychózy“.
79; Čtyřiadvacetiletý „veterán ATO“ byl ubodán na Západní Ukrajině.
80; Sergej Lavrov informoval o tom, že NATO se pokouší destabilizovat Střední Asii. Novým cílem NATO po úprku z Afghánistánu je rozkolísání situace ve Střední Asii.
81; Člun modelu RIF-112, který bude kontrolovat pohyb přes ruskou hranici, dostal jméno po Motorolovi: Arsen Pavlov.
82; Medvědi dokáží počasí předpovídat lépe než meteorologická služba. Chování medvědů v tajze ukazuje na brzký příchod silných mrazů.
83; Tohle je plynová krize... Na Ukrajině začala panika. Ukrajině najednou došlo, co svýma vlastníma rukama způsobila.
84; Ruskojazyčné obyvatelstvo na Ukrajině pochopili Medveděvův článek tak, že Rusko jim na pomoc nepřijde. Musejí si pomoci sami.
85; Na Ukrajině bijí na poplach: Je třeba požádat Rusko o pomoc. Ukrajinský ekonom Alexandr Kušč ve svém materiálu uvedl děsivá čísla pro Ukrajince.
86; USA vrhají miliardy dolarů do války Ukrajiny proti Donbasu a Rusku. A přitom USA postupně ztrácejí o Ukrajinu zájem.
87; Poslanec nejvyšší rady Anatolij Burmič je přesvědčen, že Zelenskij brzy změní kurs své politiky směrem k Rusku.
88; Lidé se bojí totálního rozvratu. Prudký nárůst cen energií těžce dopadl nejen na Západní Evropu, ale také hlavně na Ukrajinu.
89; Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny se chystá na novou válku pro pravoslaví na Ukrajině. Na Ukrajině vyhlásili nový hon na čarodějnice.
90; EU se rozpadne, pokud nezareaguje na rozhodnutí polského soudu. Včera proběhly masivní protesty proti možnému odchodu Polska z EU.
91; Vakcinace o 90% snižuje riziko hospitalizace a úmrtí. Vyplývá to z výzkumu provedeného ve Francii.
92; Generální tajemník OSN promluvil o růstu úrovně chudoby ve světě kvůli pandemii. Pandemie uvrhla do bídy přes sto milionů lidí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!