Rusvesna: Přehled zpráv – 13.10.2021

f85bb1567350b0b3339a5a7b36bb05b9cc9022d81; V Moskvě opět došlo ke konfliktu za účasti migrantů obtěžujících mladé ženy. Tentokrát cestující mladou ženu uhájili.
2; Krev Číňanů bude zkoumána kvůli zjištění původu koronaviru. Čínští lékaři se rozhodli velmi podrobně prozkoumat vzorky krve z Wu-chanu, aby zjistili příčinu pandemie.
3; V USA pracovník pošty postřílel své kolegy, Útočník zastřelil své představené. O důvodech střelby není zatím nic známo.
4; V Austrálii budou dva výrostci souzeni za ubití čtrnácti klokanů. Jednomu zmlácenému klokanímu mláděti se podařilo přežít. Ujala se ho organizace na záchranu divoké přírody.
5; Šéf Pentagonu navštíví Ukrajinu. Pracovní návštěva Kyjeva se bude konat do 21. října. Lloyd Austin plánuje ještě návštěvu Gruzie, Rumunska a Belgie.
6; V Litvě budou lidem nad 75 let, kteří se do prosince podrobí vakcinaci, platit 100 euro.
7; Ve Vyšetřovacím výboru prohlásili, že moskevští turisté nebyli v Dagestánu zotročeni. Dva
turisté si stěžovali, že je podvodem přivezli na práce do Dagestánu.
8; Varování od Ruska. Japonce rozhořčilo cvičení Pacifické flotily.
9; Sněmovna reprezentantů schválila krátkodobé zvýšení státního dluhu USA do 3. prosince o 480 miliard dolarů.
10; V Rusku chtějí naučit umělou inteligenci jinak. Model vytvořený na základě analýzy existujících systémů a širokého spektra výzkumů v této sféře bude základem příští umělé inteligence, který bude zabezpečen proti chybám a bude mít schopnost abstraktního myšlení.
11; Rostech informoval o vývoji Raketometu se zvýšeným dostřelem.
12; Rusům připomněli možnost získání daňových odpočtů. V Rusku daň z příjmu platí každý rezident, který dostává jakékoli příjmy jak v Rusku, tak i za hranicemi, ale někdy nemusí 13% platit úplně ze všech získaných peněz...
13; Ukrajinské školy a nemocnice se začaly předzásobovat dekami a přímotopy. Objekty sociální infrastruktury na Ukrajině dosud nejsou vytápěny a pacienti nemocnic si z domova přinášejí deky a do mateřských škol nosí rodiče přímotopy.
14; Podle průzkumu téměř polovinu Rusů neuspokojuje komunikace s hlasovými asistenty finančních organizací. Kladně tuto zkušenost hodnotí pouze 10% občanů.
15; V Guatemale odsoudili pokusy o stržení sochy Kryštofa Kolumba.
16; Japonský premiér Kišida promluvil v parlamentu o nutnosti ochrany proti nadzvukovým raketám.
17; V Polsku připustili, že EU bude pokutovat Gazprom za energetickou krizi, konkrétně za prudký růst cen planu.
18; Ruský vicepremiér Jurij Borisov prohlásil, že Kuba je prioritním partnerem Ruska.
19; Bývalá pracovnice Facebooku promluvila o podílu této společnosti na zločinech. Vyjádřila připravenost svědčit před Kongresem o činech technologického giganta.
20; Bývalý šéf státního úřadu Rosalkogolregulirovanije žil v Černé Hoře s falešným pasem na cizí jméno. 1. října ho zadrželi pracovníci Interpolu.
21; Nebe nad Moskvou ochrání nejnovější systémy S-500, které už byly zařazeny do výzbroje 15. armády zvláštního určení spadající pod ruské letecké a kosmické síly.
22; „Šaninka“ (Moskevská vysoká škola sociálních a ekonomických věd) dostávala miliony dolarů od amerického fondu. V případu bývalé náměstkyně ministra školství Mariny Rakovové byl zadržen rektor Sergej Zujev. Je podezřelý z krádeže více než 21 milionů rublů z rozpočtu.
23; Vakcinace proti chřipce nesnižuje závažnost průběhu COVID-19, protože se jedná o dva různé viry a vyžadují dva různé preparáty.
24; Kontrakt mezi Gazpromem a Maďarskem na dodávky plynu neporušuje evropskou legislativu, prohlásil evropský „ministr zahraničí“.
25; Telegram už odstranil poruchy ve své činnosti. Řada uživatelů Telegramu narazila dnes v noci na potíže s fungováním messengeru.
26; Obyvatel Blagoveščenska dostal dva roky odnětí svobody za pokousání dopravního policisty.
27; MMF zlepšil prognózu hospodářského růstu Ázerbajdžánu. Letos růst dosáhne 3%.
28; V listopadu budou v Rusku čtyři volné dny za sebou díky Dni národní jednoty.
29; U Zelenského nevidí žádné důvody pro paniku kvůli situaci s plynem na Ukrajině. Komise pro technogenní a ekologickou bezpečnost a mimořádné situace se scházejí v jednotlivých regionech země jen proto, aby řešily technické otázky.
30; Od Žitomiru po Černovice. Na Ukrajině „patriotičtí“ aktivisté vytvořili chlebíček dlouhý 360 km.
31; Počet OSVČ v Moskvě překročil 750 tisíc. Hlavní typy činností jsou doučování, pronájem bytů, přepravní a doručovací služby, opravy, stavby, marketing a reklama.
32; Při přestřelkách zahynulo o víkendu ve Spojených státech přes 100 lidí. 109 osob bylo zabito a více 300 zraněno při střelbách o prodlouženém víkendu u příležitosti Národního Kolumbova dne (12.10.).
33; Jelena Panina: WHO změnila svůj postoj z politických a komerčních důvodů. Ředitelka Institutu pro mezinárodní politickou a ekonomickou strategii se vyjádřila k prohlášení zástupce WHO, že ruská vakcína Sputnik V bude schválena ve velmi blízké budoucnosti.
34; Putin jmenoval Natalii Poklonskou velvyslankyní na Kapverdských ostrovech. Sama Poklonskaja prohlásila, že se jí splnil sen, protože miluje diplomatickou práci.
35; Ruské ministerstvo energetiky je připraveno na desynchronizaci energetického systému Ukrajiny. Ukrajina plánuje odpojení od energetických systémů Ruska a Běloruska. Místo toho hodlá přejít na dodávky ze zemí EU.
36; Jelena Panina: Volby v Iráku proběhly ve znamení cizího vměšování. Volby v Iráku se konaly v podmínkách, kdy suverenita země byla významně omezena zásahy ze strany USA a Velké Británie.
37; Akce na podporu Saakašviliho proběhla v Kyjevě před gruzínským velvyslanectvím.
38; Roztržka s Ukrajinou, kybernetický terorismus, NATO... Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev vystoupil s projevem na 17. zasedání předních bezpečnostních agentur a zpravodajských služeb zemí SNS.
39; Kyjev žádá od Vladimira Putina jasnou odpověď ohledně setkání se Zelenským.
40; Vladimir Putin označil prohlášení o touze Moskvy připravit Kyjeva o tranzit plynu za totální nesmysl. Je naprostým nesmyslem tvrdit, že Rusko staví „Severní proud – 2“ nikoli ekonomickému zisku, ale proto, aby připravilo Kyjev o tranzit plynu.
41; Britská média píší o rekordním poklesu počtu obyvatel Ruska. Od října 2020 do září 2021 se počet obyvatel Ruska snížil o 997 tisíc lidí, což je největší pokles populace v době míru v celé historii země, píše The Guardian.
42; Vladimir Putin označil ruské energetické rezervy za „neomezené“. V rámci fóra Ruský týden energetiky už dříve Putin vysvětlil příčiny krize na energetickém trhu v Evropě.
43; Ruské přenosné systémy protivzdušné obrany zvýší dolet. V současné době je maximální dosah 5 až 6 km.
44; Vladimir Putin promluvil o možných následcích zvýšení tranzitu plynu přes Ukrajinu. Evropa riskuje, že přijde o trasu dodávek plynu přes Ukrajinu, protože místní plynovod může při zvýšení tranzitu paliva prasknout.
45; Vicepremiérka vyzvala Rusy, aby se připravili na vlnu migrace. Viktorija Abramčenko varovala Rusy před nadcházejícími změnami podmínek života. Podle jejích slov je proces spojen s klimatickými problémy.
46; Moskevská policie provádí kontrolu na základě videa s novým konfliktem v metru. Na internetu se objevilo video s novým konfliktem v moskevském metru. Nikdo při něm nabyl zraněn.
47; Ukrajina začala „pracovat na zadržení“ Natalie Poklonské. Ukrajinské ministerstvo zahraničí už pracuje na zadržení Natalie Poklonské, která byla dnešním dnem oficiálně jmenována velvyslankyní na afrických Kapverdách.
48; Ruský dopravní expert zveřejnil nejrozšířenější chyby řidičů při rozmluvě s dopravním policistou, které často zhoršují pozici řidiče: Nervozita, spěch, popohánění, výčitky, familiární tón, tykání, přezíravost, buranské způsoby, provokativní otázky.
49; OPEC zhoršila prognózu ohledně ropného trhu na rok 2021. Čeká se růst o 5,8 milionu barelů místo dříve avizovaných 6 milionů.
50; Neznámý mladík zahájil střelbu nedaleko školy v Moskvě. Byl zadržen a zjistilo se, že střílel ze strikeballové (airsoftové) zbraně.
51; Vladimir Putin připustil zdražení ropy až na 100 dolarů za barel. Poznamenal, že Rusko spolu s partnery v OPEC+ dělá všechno pro to, aby byl ropný trh definitivně stabilizován.
52; Pro Ruskou vojenskou námořní flotilu bude do roku 2033 postaveno pět ledoborců. Tato plavidla mají být využívána pro dopravu nákladů polárním posádkám.
53; Ukrajinská armáda zajala představitele Luganské lidové republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinací příměří. Ozbrojené formace Ukrajiny porušily dohody a unesli představitele Luganské lidové republiky na úseku odpoutání sil v obci Zolotoje. Ukrajinská armáda svůj čin potvrdila,čímž přiznala teroristickou povahu dnešní Ukrajiny.
54; Zemřel ředitel Černobylské jaderné elektrárny Viktor Brjuchanov, který ji řídil v okamžiku katastrofy.
55; Gruzie může obvinit Saakašviliho z předání gruzínské půdy Ázerbajdžánu v rámci vyšetřování případu o jeskynním klášterním komplexu David Garedža na hranici s Ázerbajdžánem.
56; Vladimir Putin označil za hlavní překážku pro spuštění „Severního proudu – 2“ administrativní bariéry.
57; Zahraniční dluh Ruska za devět měsíců roku 2021 stoupl o 21,9 miliardy dolarů. K 1.10.2021 činil 489,2 miliardy dolarů.
58; Boris Gryzlov promluvil o absenci potřebné reakce OBSE na kroky Kyjeva. Organizace pro bezpečnost v Evropě nereaguje náležitým způsobem na chování Ukrajiny ve vyjednávacím procesu o urovnání konfliktu v Donbasu.
59; Moskva vyzvala k úplnému odmítnutí jakýchkoli kosmických zbraní. Tento návrh učinila delegace v Prvním výboru Valného shromáždění OSN.
60; Teroristé z Iráku a Sýrie se shromažďují v Afghánistánu a mohou se pokusit destabilizovat situaci v zemích SNS, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.
61; Nebudeme mít na vybranou. Vučić slíbil ochranu Srbů v Kosovu a Metochii a vyzval Albánce, aby se nepokoušeli dosáhnout svých cílů pomocí násilí.
62; Muž v Norsku střílel do davu z luku. Jsou oběti na životech. Policie střelce zadržela.
63; Rusko vyhlásilo „migrační amnestii“ pro 158 tisíc občanů Uzbekistánu. Jedná se o gastarbeitery, kteří byli vyhoštěni z Ruska za porušování zákonů.
64; V Černém moři vyslala nouzový signál loď ukrajinské vojenské námořní flotily.
65; Nejvyšší představitel Luganské lidové republiky promluvil o nesmyslnosti dialogu s Kyjevem v Minském formátu. Dnes Kyjev znovu předvedl své „přání a touhu po mírovém urovnání konfliktu v Donbasu“.
66; Při svém vystoupení na zasedání rakouského parlamentu omdlela sociálně-demokratická poslankyně Eva Maria Holzleitner.
67; Zelenskij překročil červenou linii. Hrozí velké krveprolití. Množí se kritiky postupu Ukrajiny, která porušila všechny myslitelné dohody a konvence a unesla vyjednavače za Luganskou lidovou republiku.
68; V předvečer svého nového útoku v Sýrii Turecko obviňuje Rusko i USA.
69; Putine, zachraň nás! Britové se obracejí na prezidenta Ruska. Čtenáři Daily Mail se obrátili na prezidenta Ruska v souvislosti s palivovou krizí.
70; V USA obviňují Američany, kteří bojovali v ATO na Ukrajině na straně Kyjeva, z válečných zločinů. Ministerstvo spravedlnosti USA a FBI vyšetřují účast sedmi Američanů na vojenských zločinech v Donbasu.
71; Victoria Nuland označila setkání se zástupcem šéfa prezidentské administrativy Dmitrijem Kozakem za produktivní. Mluvilo se i o plnění minských dohod a obnovení míru v Donbasu.
72; Ignoranti... Jinak se to už nazvat nedá. Facebook zablokoval příspěvek ruského bloggera za slovo „chochloma“. Přitom toto slovo nemá nic společného s nějakým hanlivým pojmenováním Ukrajinců. Jedná se o tradiční dekorativní malbu na dřevěném nádobí či nábytku červenými, zelenými a zlatavými odstíny na černém pozadí.
73; Rusko přesunulo do Srbska baterii Pancir-S. Bude rozmístěna v areálu srbské letecké základny Batajnica.
74; Marija Zacharova komentovala informace o tom, že se Ukrajina spojila s Kapverdami ohledně vydání Natalie Poklonské. Doporučila Ukrajině, aby si udělala pořádek v soudnictví doma, než začne strkat nos do cizích záležitostí v zahraničí.
75; Putin pohotově zareagoval na zavádějící dotaz americké novinářky, proč Rusko nedodává plyn Evropě. Jako byste neslyšela, co jsem říkal: Gazprom zvýšil dodávku plynu o 10%, Rusko jako celek o 15%.
76; Děti na jedné z ukrajinských škol zastrašují učitelku hlasitým zpěvem písně o Banderovi. Učitelka se už bojí jít do práce.
77; Na ukrajinské generální prokuratuře „ztratili“ zabavený úplatek ve výši sta tisíc. Hotovost byla v pracovně vedoucího vyšetřovatele a pak beze stopy zmizely.
78; Čerpání plynu do zásobníků v Evropě se propadlo na minimum.
79; Ukrajina může přijít o pořadatelství mistrovství Evropy v MMA kvůli pokusu nepustit na své území ruské národní mužstvo, prohlásili v Globální asociaci MMA.
80; Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala Moskvu, aby uznala svou odpovědnost jako jedna ze stran konfliktu v Donbasu. Kreml zopakoval, že žádné ruské vojenské jednotky v Donbasu nikdy nebyly a nejsou.
81; Ukrajinská armáda zahájila palbu na školu v Luganské lidové republice.
82; Každodenní počet zemřelých s koronavirem se v Rusku začíná blížit tisícovce.
83; Na Ukrajině bude vytvořena vojenská mise EU. Dohody bylo dosaženo na summitu Ukrajina – EU.
84; Saakašviliho advokáti informovali o zhoršení zdravotního stavu. Má problémy s pohybem a s řečí.
85; Na příjezdu do Oděsy se objevila kontrolní stanoviště. Oblastní administrativa říká, že nová pravidla jsou vynuceným krokem.
86; Putinovo proroctví o osudu USA se velmi rychle naplňuje. V létě ruský prezident prohlásil, že USA opakují chyby SSSR, za které budou muset zaplatit.
87; Ruský investor Jevgenij Jurčenko plánuje investovat do podniků v Doněcké lidové republice 10 miliard a otevřít novou banku.
88; Ukrajina už neobnoví dovoz elektřiny z Ruska a Běloruska. Informace přichází v momentě, kdy v zemi začíná energetická krize.
89; Je nám sice zima, ale nezapínáme radiátor. Pro Francouze je čím dál těžší platit účty za topení. Podle nedávného průzkumu 60% Francouzů omezilo vytápění ve svých domovech.
90; Zelenskij se stal pro Západ problémem, prohlásili na Ukrajině. V USA jsou vůči prezidentu Zelenskému naladěni dost skepticky.
91; V Bulharsku se rozvinula diskuse o možných výsledcích války Ukrajiny s Ruskem. Někteří předpokládají, že část Ukrajinců po spuštění „Severního proudu – 2“ přejde na stranu Ruska.
92; Migranti jako způsob zničení civilizací. Přesně tímto způsobem se USA plánují vypořádat s Asií.
93; Kniha Hillary Clinton „State of Terror“ je skutečně příběhem politického teroru a krutosti, ale také příkladem velkého pokrytectví.
94; Závislost Evropy na ruském plynu je dílem rukou samotných evropských politiků.
95; MMF zhoršil prognózu ohledně hospodářského růstu Ukrajiny ze 4% na 3,5%.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!