Rusvesna: Přehled zpráv – 14.10.2021

202104050939496901; V Japonském moři probíhají rusko-čínská vojenská cvičení „Námořní součinnost 2021“.
2; V Krasnojarském kraji bude zvětšen okruh kategorií občanů pro očkování. Proočkováno do prosince by mělo být 80% obyvatelstva.
3; Existenční minimum v Moskvě bude od 1.1.2022 zvýšeno na 18.714 rublů.
4; Itálie chce podpořit uznání „Sputniku V“ v Evropské unii.Itálie nebude uznávat ruskou vakcínu proti koronaviru „Sputnik V“ na národní bázi, ale má v úmyslu udělat všechno, aby byl urychlen proces celoevropského uznání preparátu.
5; Rusku nebyl předložen jediný důkaz o přítomnosti jeho vojsk na Ukrajině, prohlásil na zasedání Prvního výboru Valného shromáždění OSN místopředseda ruské delegace Konstantin Voroncov.
6; Muž vyzbrojený lukem a šípy zabil v Norsku pět lidí. Útočník byl policisty zadržen. Jde o občana Dánska žijícího v Norsku.
7; Poptávka po starších nemovitostech k bydlení stoupla v Rusku za čtvrtletí o 9%.
8; V Černém moři u ostrova Zmeinyj ztroskotalo plavidlo ukrajinské vojenské námořní flotily U-811.
9; Bidenova administrativa nebude uvalovat sankce proti „Severnímu proudu – 2“.
10; Marija Zacharova vyzvala NATO, aby umravnilo zdivočelé kosovsko-albánské radikály. V Severní (srbské) části Kosovské Mitrovice došlo 13. října k nepokojům. Přivolaná policie samozvaného Kosova použila slzný plyn a zábleskové ohlušující granáty.
11; V Kyjevě nacionalisté pořádají pochod u příležitosti výročí vytvoření UPA. Na akci si účastníci přinesli státní vlajky a vlajky ukrajinských nacionalistických stran a organizací jako Svoboda, Nacionální korpus, Pravý sektor nebo Azov.
12; Bastrykin informoval o důstojnickém povaze zemřelého Vladimira Markina. Poznamenal, že Markin vyrůstal v dělnické rodině, věděl jak se žije prostým lidem a s jakými problémy se setkávají.
13; Vladimir Putin vyzval k posílení spolupráce v rámci Euroasijského hospodářského svazu. Je to důležité, aby bylo možné zformoval odolný společný trh.
14; Alexandr Lukašenko navrhl zemím Euroasijského hospodářského svazu,m aby popřemýšlely o společné potravinové bezpečnosti.
15; Čtenáři a diváci televizní stanice Fox News považují Putinova slova o pevných a konstruktivních vztazích mezi USA a Ruskou federací za výsměch. Biden je k ničemu, táhne naši zemi ke dnu. Putin dobře ví, že Bidena snadno ošulí i s jeho nemastnou neslanou zahraniční politikou. Když Putin řekne Bidenovi, aby vyskočil, Biden se ještě zeptá, jak vysoko. Rusko se nás nemá proč bát, Biden je plně zaměstnán dovozem nelegálů přes americkou hranici.
16; Vladimir Putin označil zvýšení příjmů občanů za hlavní úkol Ruska.
17; Svobodu našemu Míšovi. Saakašviliho stoupenci přišli demonstrovat na náměstí Svobody v Tbilisi s americkými vlajkami.
18; Ford bude znovu vyrábět dieselové motory řady Panther v Ruské federaci.
19; Proti Telegramu bylo vzneseno další obvinění za odmítnutí odstranit zakázanou informaci.
20; Ukrajinští nacionalisté spálili při svém pochodu v Kyjevě figurínu Zelenského.
21; Ruská centrální banka zveřejnila objem mezinárodních rezerv Ruské federace. K 8. říjnu činily 615,4 miliardy dolarů.
22; Rusko v listopadu obnoví pravidelné letecké spojení s devíti zeměmi: S Bahamami, Íránem, Nizozemskem, Norskem, Ománem,Slovinskem,Tuniskem,Švédskem a Thajskem.
23; Ukrajinské tajné služby chystají únos Poklonské z Kapverdských ostrovů.
24; Arsen Avakov, o kterém dlouho nebylo nic slyšet, tvrdě zkritizoval vojenské elity Ukrajiny. V článku agentury Ukrajinská pravda strhal snahy velení ukrajinské armády o mírové vyřešení situace v Donbasu a na Krymu.
25; V Bělorusku zhodnotili perspektivy parlamentu společného s Ruskem. V současné době probíhají intenzivní práce na integraci Ruska a Běloruska.
26; Expert označil požadavek USA na odstranění Iskanderů z Evropy za směšný. Za prvé jak Američané, tak i Rusové odstoupili od této smlouvy, za druhé tyto rakety nemají k té smlouvě vztah, protože mají dostřel méně než 500 km. Podle experta je vznesení tohoto požadavku jen alibi pro plánované rozmisťování amerických raket v západní Evropě.
27; Úroveň nezaměstnanosti v Rusku se snížila na 4,4%. Na úřadech práce je registrováno méně než 850 tisíc osob.
28; Aksjonov udělil důtku starostům Bachčisaraje a Jevpatorie. Prvnímu za nedostatečný úklid města a stav dětských hřišť, druhému za nedodržení termínů realizace infrastrukturních projektů.
29; Zvláštní vyslanec České republiky pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška si v DeníkuN postěžoval na existenci jakési „druhé Ukrajiny“, která spolupracuje s Moskvou.
30; Kvůli tání ledu v Arktidě existuje riziko vymření ledních medvědů do konce 21. století.
31; Ruské restaurace získaly hvězdy Michelin. Moskva se stala prvním městem v SNS, pro které francouzská společnost Michelin vydala svého průvodce po restauracích. Devět moskevských restaurací získalo hvězdy svědčící o vysoké kvalitě kuchyně.
32; Vladimir Putin označil tradiční rodinné hodnoty za nejdůležitější oporu Ruska. Zdůraznil, že ženy mají v ruských rodinách obzvláštní roli, za kterou si zasluhují tu nejupřímnější vděčnost.
33; Patriarcha Moskevský a vší Rusi Kirill prohlásil, že ochrana Rusko je pod zvláštní ochranou Bohorodičky (Panny Marie), je prokázaný fakt.
34; Šéfka ruské národní banky Elvira Nabiullina vyjmenovala podmínky pro vznik dostupného bydlení v Rusku: růst příjmů obyvatelstva, snížení cen bytů a dostupnost hypoték.
35; V Německu znovu zopakovali, že Rusko nemůže za vysoké ceny plynu. Tentokrát prohlášení učinil generální ředitel Východního výboru německé ekonomiky Michael Harms.
36; Polský Sejm schválil zákon o výstavbě plotu na hranicích s Běloruskem v souvislosti s migrační krizí.
37; Maďarský ministr zahraničí odpověděl na otázku o nových smlouvách s Gazpromem. Gazprom a maďarská společnost MVM CEEnergy podepsaly v září dvě dlouhodobé smlouvy o dodávkách plynu přes Turecký proud a dál přes Srbsko a také přes Rakousko. Obě trasy se vyhýbají Ukrajině.
38; Starosta Moskvy Sergej Sobjanin slíbil, že nebude paralyzovat město kvůli pandemii koronaviru.
39; Na Ukrajině jeden z účastníků pochodu nacionalistů urazil židy. Vyřvával heslo „Za ukrajinskou Ukrajinu bez prokletých židáků a Rusáků“. Sjednocená židovská komunita Ukrajiny má v úmyslu se obrátit na policii.
40; Vatikán uznal zázrak uskutečněný jedním z pontifiků (Jan Pavel I. - Albino Luciani) za prověřený fakt.
41; Příslušník americké námořní pěchoty,který kritizoval odchod USA z Afghánistánu, stanul před vojenským soudem a přiznal svou vinu ve všech bodech obžaloby.
42; V Moskevském metru začala jezdit „kosmická souprava“. Na Arbatsko-Pokrovské trase moskevského metra jezdí tematická souprava věnované dobývání kosmu.
43; Saakašvili předpověděl brzký pád nynějšího gruzínského režimu.
44; Japonský turista letící na mezinárodní kosmickou stanici byl nadšený ruským skafandrem Sokol pro havarijní a záchranné účely.
45; Do konce roku 2022 bude ruské armádě předáno přes 70 stíhaček páté generace Su-57.
46; V Ruské pravoslavné církvi se vyjádřili k digitalizaci náboženského života. Církevní tajemství se nadají realizovat pomocí digitálních technologií, ale v církevním životě se digitalizace hojně využívá.
47; Rusko vyzvalo, aby osoby očkované „Sputnikem V“ byly do Finska vpouštěny bez testů a dalších podmínek.
48; V Kremlu neplánují zavedení mimořádných opatření kvůli růstu nemocnosti na COVID-19,dokud zdravotnický systém nápor zvládá.
49; Sergej Lavrov a íránský ministr zahraničí telefonicky projednali situaci kolem Společného univerzálního plánu akcí ohledně íránského jaderného programu.
50; Bývalý člen ochranky čečenského oligarchy vyprovokoval v Moskvě přestřelku.
51; Sergej Sobjanin vyzval k přeformátování dopravní sítě v Moskvě v souvislosti se zahájením Velkého okruhu.
52; V Polsku Ukrajinka zaútočila na autobus poté, co ji řidič vyzval, aby si nasadila roušku.
53; Luganská republika přerušila kontakty s ukrajinskou stranou ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří v souvislosti s únosem pozorovatele.
54; Izrael zaútočil na Sýrii a kryl se přitom civilními dopravními letadly.
55; Na Ukrajině v Černovické oblasti ve voze záchranné služby zemřel dvaasedmdesátiletý občan Itálie,kterého dvě nemocnice odmítly přijmout k hospitalizaci s koronavirem.
56; Bulhaři odhalili v Putinově komplimentu americké novinářce skrytý smysl. Podle názoru značné části osob komentujících tuto událost tím Putin prý jemně naznačil „hezká, ale blbá“.
57; Generální prokuratura a Ústřední volební komise budou požádány, aby našly miliony euro u poslance Jednotného Ruska. Mají prověřit, zdali Alexej Veller nemá účet v zahraničí.
58; Manželka uneseného důstojník Luganské lidové republiky prohlásila, že od ní Ukrajina prostřednictvím advokáta jejího muže žádala výkupné.
59; Zbankrotovala největší italská letecká společnost Alitalia.
60; V Bejrútu se rozhořely pouliční boje. Použity byly i granátomety. Ve městě působí i ostřelovači.
61; SBU zveřejnila záběry z výslechu uneseného důstojníka Luganské lidové republiky a zveřejnila podrobnosti o jeho únosu. Pokouší se tím obhájit zločin ozbrojenců z ukrajinské armády.
62; „Američtí přátelé Židovského Kyjeva“ uznali Ukrajinu bez Krymu. Pod článkem s mapou Ukrajiny bez Krymu rychle přibývají nenávistné antisemitské komentáře.
63; Pyrotechnika na Kreščatiku: Neonacisté požadují od Zelenského, aby potrestal nepřátele Ukrajiny.
64; Avakov navrhl, aby byl připravován vojenský plán obsazení Krymu a Donbasu.
65; V Rusku padly dnes rekordy jak v počtu nově nakažených 31.299, tak i v počtu úmrtí v souvislosti s koronavirem (986). Ani tato varovná čísla však ani zdaleka nedosahují hodnot v ČR v lednu či v březnu 2021. V nejhorších fázích epidemie bylo v ČR v přepočtu na počet obyvatel téměř šestkrát více úmrtí a téměř osmkrát více každodenně nově nakažených.
66; Na Ukrajině zjistili, za jakou sumu Zelenskij souhlasil se zrušením moratoria na vývoz kulatiny do EU. Svůj souhlas vyměnil za příslib půjčky (!) 600 milionů euro. Evropští úředníci se chovají k Ukrajině jako k surovinové základně a ani se s tím příliš neskrývají.
67; Prezident Lotyšska se na své cestě do Švédska nakazil koronavirem. Přitom už v únoru 2021 byl proti koronaviru očkován.
68; Koronavirus na Ukrajině: Situace se prudce zhoršuje. Vláda bude muset vybudovat mobilní polní nemocnice.
69; V České republice zveřejnili diagnózu prezidenta Zemana: jaterní encefalopatie.
70; Budeme se muset před Moskvou plazit po kolenou. Poslanec Nejvyšší rady Vološin prohlásil, že uhlí v tepelných elektrárnách ukrajinské státní společnosti Centrenergo zůstalo na pouhých pár dní.
71; Trochu paradox: Příslušníky donbaské domobrany bez mrknutí oka vydávali na Ukrajinu, ale gastarbeitery, kteří v Rusku porušovali zákony, vracejí zpět. Zvláštnosti v migrační politice Ruska začínají vzrušovat stále větší okruh lidí.
72; Putin prakticky odmítl odpovědět na dotaz o svém nástupci. V roce 2024 mu Ústava nebrání v tom, aby kandidoval znovu.
73; Mysleli jsme, že hůř už nebude, ale ono je: Dvanáctiletou obyvatelku Luganska, která se dopisem obrátila na Macrona, zařadili na seznam nepřátel Ukrajiny na stránkách Mirotvorec. Tenkrát psala: Polovinu mého dosavadního života vyplnila válka...
74; Britové jsou rozhořčeni kvůli fejkové zprávě o krádeži složení vakcíny AstraZeneca ze strany Ruska. Tohle nemůže napravit ani omluva listu Daily Express.
75; Putinův kašel upoutal pozornost Západu. Na Západě bedlivě sledují zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina.
76; Ukrajina únosem důstojníka a oficiálního pozorovatele z Luganské lidové republiky překročila červenou čáru. Donbas by měl začít tvrdě odpovídat, prohlašuje Gennadij Dubovoj.
77; EU a Ukrajina bez důkazů obviňují Ruskou armádu z katastrofy Boeingu MH17. V Kremlu tvrdě odpovídají: K tragédii došlo nad územím Ukrajiny. Za více než sedm let od tragédie nebyl vydán žádný soudní verdikt, což znamená, že ani Ukrajina, ani EU nemají žádné důkazy o nějakém podílu Moskvy na této tragédii.
78; Hrozí výbuch zevnitř Střední Asie. Rusko musí být připraveno. Tyto země jsou ve vojenském ohledu extrémně slabé a prostý lid extrémně chudý... Rusko musí být připraveno.
79; USA a NATO na pozadí rozpadu unipolárního světa. Výsledky návštěvy Victorie Nuland a manévrů NATO Železný vlk 2021“. Návštěva probíhá v situaci přesunu akcentů americké politiky do pacifického prostoru.
80; Mezi ozbrojenci ukrajinské armády se nemohou dopočítat desítek důstojníků. Co se vlastně děje v nepřátelském táboře?
81; Zástupce Luganské lidové republiky v Třístranné kontaktní skupině na jednáních o Donbasu Rodion Mirošnik kritizoval mdlý postoj OBSE na únos pozorovatele delegovaného Luganskou republikou. Mikko Kinnunen pouze prohlásil: „No co, vždyť vlastně ještě nic neskončilo. Prostě se nějaký člověk nachází v zajetí...“
82; Facebook zpřísní svou politiku vůči pokusům o pronásledování lidí na sociální síti i mimo ni.
83; V Nizozemsku povolili i monarchům uzavírat stejnopohlavní sňatky. Pro poddané byly zlegalizovány už v roce 2001.
84; Pes se stal součástí koncertu Alexandrovců v tureckém Izmiru. Bylo potřeba zasáhnout, aby pes koncert úplně nezmařil. Dirigent dodirigoval jednou rukou a druhou přidržoval psa.
85; Pentagon chce s Uzbekistánem projednat využití vojenských základen, píše Politico.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!