Rusvesna: Přehled zpráv – 16.10.2021

de-1200x6751; Německá delegace z Heidelbergu plánuje návštěvu Krymu za účelem navázání partnerských vztahů se Simferopolem.
2; Prohrajeme za jediný den. Japonci se lekli války s Ruskem. Yahoo News Japan zveřejnilo materiál o společném cvičení Ruska a Číny a vyděsilo své čtenáře.
3; V Rusku se objevila pravidla pro provoz elektrických koloběžek a další prostředky individuální mobility.
4; Ruská rodina se udusila v sauně v pětihvězdičkovém albánském hotelu. Manželský pár (60 a 58 let) s dcerou (31) a jejím mužem (37 let).
5; Šéfové bezpečnostních rad Ruska, USA a Izraele uskuteční společné setkání. Projednají Sýrii a situaci kolem Íránu.
6; Ruský vicepremiér Alexandr Novak označuje ukrajinský přístup k plynové problematice za příživnický. Ukrajina považuje za své právo nechat se vydržovat Ruskem.
7; Ukrajinské ministerstvo zahraničí slíbilo, že „rozcupuje“ Rusko u Haagského soudu kvůli incidentu v Kerčské úžině. V roce 2018 tři ukrajinská plavidla narušila hranice Ruské federace, prováděla nebezpečné manévry. Ve výsledku byly posádky zadrženy a později v rámci dvoustranných dohod předány Ukrajině. Vrácena byla i všechna tři plavidla.
8; V USA označili ruskou stíhačku Su-27 za jednu z nejlepších stíhaček čtvrté generace ve světě. Píše o tom americký list 19FortyFive.
9; Byly zveřejněny výpovědi „Tesáka“ o jeho komplicích v případu vražd. Nacionalista Maxim Marcinkevič před svou smrtí sepsal prohlášení, ve kterém se přiznal k vraždám gastarbeiterů počátkem roku 2003.
10; Nedaleko města Surgut napadl místní obyvatel pracovníky Ruské gardy nožem a sekerou. Útočník byl zraněn služební zbraní.
11; Alexandr Novak předpověděl rekordní spotřebu plynu v Rusku za rok 2021.
12; Před věznicí v gruzínském městě Rustavi proběhla demonstrace Saakašviliho odpůrců.
13; V Polsku vládnoucí strana Práva o spravedlnost slíbila radikální zvýšení vojenské síly.
14; „Filmová posádka“ se vrátí na Zemi dříve než se počítalo. Během svého pobytu se setkala s několika mimořádnými situacemi.
15; Na hranici Polska a Běloruska bude postaven plot na ochranu proti Putinovi. Podle slov polské vlády je to nutné pro zastavení nekontrolovaného přílivu migrantů.
16; Alexandr Novak označil výzvy politiků EU k odmítnutí ruského plynu za nabubřelé slovní gesto (hype).
17; Forbes kritizoval proces deoligarchizace na Ukrajině. V článku s poznamenává, že model deoligarchizace navržená ukrajinskými strukturami se v Evropě nesetkal s podporou.
18; Polsko zavezlo uprchlíky na běloruskou hranici. Státní pohraniční výbor Běloruska prohlásil, že polské ozbrojené struktury znovu dopravily na hraniční čáru skupinu migrantů, jednoho z nich dokonce ve stavu bezvědomí.
19; V Moskvě se v druhé polovině nadcházejícího týdne očekává poslední záchvěv teplého počasí.
20; Na ruském oficiálním portálu bylo spuštěno počítadlo vakcinace proti COVID-19 a mapa epidemiologické situace v Rusku. Oznámila to vicepremiérka Taťjana Golikova.
21; Polská armáda bude „radikálně posílena“. První kroky byly již učiněny: Varšava kupuje od USA nejnovější zbraně, aby posílila východní polskou hranici.
22; Ruská vláda schválila návrh státní podpory hypoték pro rodiny s dětmi.
23; Pacient drogového oddělení v Jakutsku zaútočil nožem na své sousedy v nemocničním pokoji. Jsou oběti na životech.
24; Na Ukrajině schválili tajný plán pro případ války s Ruskem. Plán bude realizován v případě války, oznámil tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexej Danilov.
25; Mnoho jednotlivců i celých médií si udělalo reklamu na události, která se stala tragédií pro rodinu mladé ženy usmrcené při dopravní nehodě s automobilem, ve kterém seděla Ksenija Sobčak. Za rok na ruských silnicích zahyne kolem 16 tisíc lidí. Ještě před 15 lety to ale bylo dvakrát více. Pozornost médií však přitahují pouze nehody známých osobností. Ve srovnání s ČR jsou počty úmrtí při dopravních nehodách v Rusku v přepočtu na počet obyvatel 2,7-krát vyšší.
26; Saakašviliho přítelkyně informovala o jeho kritickém stavu. Michail Saakašvili potřebuje hospitalizaci, prohlásila v sobotu poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Jelizaveta Jasko.
27; Bývalý předseda představenstva ukrajinského Naftogazu Andrej Kobolev prohlásil, že ukrajinská vláda se dopustila vážné chyby, když nenakupovala na jaře plyn za nižší ceny.
28; V Moskvě se už zhruba 25 tisíc lidí zapojilo do systému Face Pay. Jízdné ve veřejné dopravě platí pomocí biometrických parametrů.
29; V Mordvinsku zafungoval granátomet v rukou sedmnáctiletého mladíka. Byl hospitalizován s popáleninami. Vyšetřovatelé zjišťují, odkud chlapec zbraň měl.
30; Vjačeslav Volodin informoval o dopisech evropských velvyslanců kvůli zákonu o vinařství. Evropští velvyslanci by chtěli změnit ruský zákon o vinařství, ale ten nemá zakazují povahu. A zasahovat do vnitřních věcí je nepřípustné, prohlásil předseda dolní komory ruského parlamentu.
31; Státní duma ve spolupráci s vládou projednají otázku boje s chudobou. Dolní komora ruského parlamentu nyní začíná jednat o rozpočtu na léta 2022 až 2024.
32; Erdogan a Angela Merkel diskutovali o formách vládnutí. Dostali se do sporu ohledně nevýhod koaličního vládnutí.
33; Finská novinářka byla překvapena schopností Rusů opravit věci,které by ona a většina jejích spoluobčanů prostě vyhodila. Vyprávěla o tom v článku pro Dagens Nyheter.
34; Nejvyšší velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj prohlásil, že je přesvědčen o tom, že obnovit suverenitu země pomůže „kozácká a povstalecká krev“.
35; Přes 92% poslanců Státní dumy je očkováno nebo prodělalo COVID-19.
36; Pjotr Tolstoj: Stát prohrál informační kampaň ohledně očkování. Stát nedokázal obyvatelstvu Ruska vysvětlil, že je nutné se nechat očkovat proti COVID-19. Odpovědnost leží na vědcích a expertní komunitě.
37; V září se poptávka po hypotékách v Rusku meziročně propadla o 41,4%. Před rokem fungovala jiná pravidla zvýhodněného bytového úvěrování.
38; Generální tajemník OSN vyzval všechny strany konfliktu ve Středoafrické republice, aby podpořily režim přerušení palby vyhlášený nedávno prezidentem země.
39; Policie zadržela obchodníky, kteří otrávili 18 lidí v Jekatěrinburgu pančovaným alkoholem.
40; Nejvyšší představitel Doněcké lidové republiky Denis Pušilin se nechal přeočkovat.
41; V okupovaném Donbasu zadržela SBU na vojenské základně bandu tří lupičů z trestního batalionu. Mají za sebou útoky na pobočky bank a peněžní transporty.
42; V Polsku požadují od EU nové sankce proti Rusku. Kromě toho v Polsku doporučují posílení podpory občanské společnosti v Rusku prostřednictvím sociálních sítí a diplomatických kanálů.
43; Brzy bude pozorovatelům OBSE v Donbasu hořet půda pod nohama. V těchto dnech to začíná v Donbasu vřít kvůli nečinnosti monitorovací mise v souvislosti s únosem oficiálního pozorovatele z Luganské lidové republiky kyjevskými ozbrojenci.
44; V Rusku jsou na internetu velmi populární záběry z palubních kamer automobilů. Jeden takový pobavil mnohé: Silniční pirát, který si vynucoval přednost při změně pruhu, vylezl ze svého černého mercedesu a šel si to ručně vyřídit s řidičem auta, který jej do pruhu odmítl pustit. Jaké bylo překvapení drzého řidiče, když se z nevelkého laciného auta vysoukal více než dvoumetrový obr. Na „ruční výměnu názorů“ přešla agresivního zbohatlíka chuť.
45; Po Erdoganových výhrůžkách jedou vládní tanky T-90, Grady a Gvozdkiky na frontu zastavit tureckou agresi v Sýrii.
46; Privatbanka vyplatila Ukrajinci za zlomeninu páteře „závratných“ 150 hřiven (124,50 Kč). V bance tvrdí, že poškozený o svém „přeraženém hřbetu“ nedodal dostatek dokumentů.
47; Pfizer chce píchat své COVID vakcíny evropským dětem od pěti let věku. Analogickou žádost podala společnost i v USA.
48; Denní počet úmrtí s koronavirem překročil v Rusku významnou psychologickou hranici jednoho tisíce osob. V českých podmínkách by to odpovídalo 74 zemřelým denně.
49; Saakašviliho budou vyšetřovat lékaři a budou mu podávat léky. Bývalý prezident Gruzie udělil souhlas se sledováním svého zdraví.
50; Byli zadrženi Kavkazané, kteří vyvolali rvačku v moskevském metru. Tentokrát událost nedošla tak daleko, protože cestující projevili značnou tvrdost a útočníkům se ubránili.
51; Rusko nabídlo Srbsku příliš vysokou cenu plynu (790 dolarů za tisíc kubických metrů), oznámil srbský prezident Vučić. Jeho země nebude schopna od 1. ledna 2022 za ruský plyn takovou cenu platit. Současná cena, kterou Srbsko platí, je 270 dolarů.
52; Zelenskij riskuje, že si bude muset zopakovat ostudný osud Saakašviliho. Zelenskij se nepochybně nesmírně bojí neonacistů, kteří mu opakovaně otevřeně vyhrožují.
53; Ukrajinská armáda se rozhodla zastrašit Krym svou bojovou mocí. Tentokrát byly zapojeny dělostřelecké a raketové jednotky včetně komplexů „Točka-U“.
54; Biden je sice ještě živ, ale Trumpovi už předpovídají další prezidentské období. Donald Trump byl sice poražen, ale nevzdává se.
55; Zacharova odpověděla na hysterii Západu kvůli „Severnímu proudu – 2“. Tento „koncert“ je doprovázen západními médii.
56; Jsme na tom s předškolním vzděláváním hůř než v Německu, Francii, či Velké Británii a dokonce i hůř než Lotyšsko! Jennifer Psaki byla nucena se omluvit za slůvko „dokonce“.
57; V Číně upálil bývalý muž známou bloggerku během streamování. Byl odsouzen k trestu smrti.
58; Časopis Forbes označil za největšího nepřítele Ukrajiny samotné Ukrajince. Je to jakési absurdní divadlo, ve kterém nezbývá místo pro „dospělou“ politiku.
59; Politolog Jevgenij Satanovskij prohlásil, že největšími nepřáteli Ameriky je jejich úzké politické vedení sedící na dvou čtverečních kilometrech ve Washingtonu. Reagoval tak na fakt, že USA jedním dechem vyzývají Rusko k solidaritě s Evropou v otázce energetické bezpečnosti a zároveň uvalují sankce na ruského premiéra.
60; Dmitrij Gordon prohlásil, že Ukrajina by teď neměla vstupovat do Evropské unie, protože se EU jako každá říše brzy rozpadne. Ukrajina by se v první řadě měla vypořádat sama se sebou.
61; Poslanci ukrajinského Lvova se budou muset vážně zabývat otázkou demontáže pomníku Mozartova syna Franze Mozarta. Navrhovatelé získali pro svou petici potřebných 500 podpisů.
62; Šéf Ukrajinského Naftogazu oznámil, že denní objemy tranzitu přes Ukrajinu se od počátku roku snížily o polovinu ze 180 na méně než 100 milionů kubických metrů. Vloni bylo dohodnuto 65 miliard, letos pouhých 40.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!