Rusvesna: Přehled zpráv – 17.10.2021

F100316MS291; Více než 150 Palestinců v izraelských věznicích vyhlásilo hladovku. Nedávno výbor pro záležitosti vězňů dokonce informoval, že až zhruba 250 palestinských vězňů z hnutí Islámský džihád zahájilo 13. října hladovku.
2; Do zdravotnických institucí města Klin nedaleko Moskvy přišlo 36 zpráv o otravě dětí. Příčiny události se vyšetřují.
3; Ukrajinský veřejný činitel informoval o porušování práv ruskojazyčných obyvatel. Situace s dodržováním práv ruských krajanů v řadě zemí zůstává krajně nepříznivá a varovná, prohlásil koordinátor Všeukrajinské rady ruských krajanů Jevgenij Baklanov.
4; Administrativa USA má v úmyslu zablokovat zákon Texasu o násilném ukončení těhotenství. Bidenova administrativa požádá Nejvyšší soud, aby zablokoval zákon státu Texas,který je považován za jeden z nejpřísnějších v zemi, sděluje americké ministerstvo spravedlnosti.
5; Jaceňuk informoval o tom, kolik Ukrajina zaplatí za plyn kvůli chybě Zelenského, když nenakoupil včas plyn, když jeho cena nebyla ještě tak vysoká. Vzniklé škody budou tvořit kolem 5 miliard dolarů.
6; Sýrie obvinila Izrael ze zavraždění člena vlády. Syrská vláda obvinila izraelskou armádu ze zabití ředitele odboru pro Golanské výšiny v Syrské vládě Midhata Salicha.
7; Venezuelského diplomata zadrženého na americkou žádost na Kapverdských ostrovech, vydali do USA.
8; The Financial Times: Čína otestovala nadzvukovou raketu, která obletěla zeměkouli, než se zaměřila na zasažení svého cíle. Na to nebyla americká rozvědka připravená.
9; Mladík z Doněcka střílel z automobilu kvůli zvýšení počtu návštěv na Instagramu. Na zveřejněných záběrech je vidět, jak mladý člověk za volantem automobilu vystrčil ruku z okénka a několikrát vystřelil do vzduchu.
10; Čekáme Vás doma. V Kyjevě požadují propuštění Saakašviliho. Šéf parlamentní frakce Sluha národa David Arachamija natočil videovýzvu na podporu zadrženého bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho.
11; První filmový štáb na světě, který pobýval v kosmu, se vrátil na Zemi.
12; Expertka varovala před hrozbou několika virů během podzimu. COVID-19 není jediná virová hrozba pro Rusy.
13; Ukrajinská učitelka v Dněpropetrovsku se opila přímo ve škole vodkou a natloukla dvěma žákyním druhé třídy. Informovala o tom matka jedné z nich. Příchylnost učitelky k alkoholu byla vedení školy známa, protože to byl oficiální důvod propuštění z předchozího zaměstnání.
14; Puškov se vysmál hrozbám Kyjeva, že by mohl Evropský soud v Haagu „potrestat“ Rusko za incident v Kerčské úžině.
15; Stíhačka F-22 Raptor havarovala v květnu 2020 na Floridě kvůli nesprávnému postupu při mytí. Příčiny byly sděleny až nyní.
16; Tálibové a uzbecká vláda vytvořili společné pracovní skupiny pro několik otázek.
17; Bloomberg: Piloti začali ve vzduchu dělat více chyb než dříve. Piloti světových leteckých společností se vrátili ke své práci po delší pouze kvůli pandemii a častěji se dopouštějí chyb.
18; Americké ministerstvo financí spočítalo sumu odměn pro hackery v roce 2021. Za první pololetí americké úřady vyplatily hackerům-vymahačům o 42% více než za celý rok 2020.
19; V USA plánují odpálení neznámé rakety. Bude vypuštěna z polygonu na Aljašce koncem tohoto měsíce. Délka letu dosáhne podle předběžných informací zhruba 2 tisíce kilometrů.
20; V Mexiku byl odhalen první případ nákazy hned dvěma kmeny COVID-19 najednou. Indická a kolumbijská varianta infekce byly odhaleny zároveň u jednoho Mexičana.
21; Poslankyní iráckého parlamentu byla zvolena zemřelá žena. Z technických důvodů nestihli jméno mrtvé osoby odstranit z volebních lístků, a tak pro ni mnoho lidí hlasovalo.
22; Muzea ve Vídni přešla na režim „OnlyFans“ v reakci na cenzuru. Vídeňská Rada pro turistiku, která se zbývá propagací exponátů muzeí rakouského hlavního města, založila účet na OnlyFans na znamení protestu proti politice sociálních sítí Instagram a TikTok, které nedovolují publikovat exponáty s vyobrazeními obnažených lidí, píše list The Guardian. Instagram například zakazoval zveřejňovat práce zakladatele barokního malířství Petera Paula Rubense.
23; Na Haiti v hlavním městě Port-au-Prince unesli zločinci 17 křesťanských misionářů a členů jejich rodin z USA.
24; Německo je na prvním místě mezi zeměmi EU v počtu žádostí o poskytnutí azylu. Od ledna do září bylo podáno přes sto tisíc žádostí, což je o 35% více než ve stojnou dobu vloni. Na dalších místech se umisťují Francie (54 tisíc), Španělsko (41,8 tis.), Itálie (37,5 tis.) a Rakousko (22,9 tis.).
25; Na Kubě uzákonili vydávání spotřebních úvěrů. Kubánské úřady schválily řadu zákonů, které umožňují bankám vydávat úvěry na nákup domácí techniky a spotřebního zboží.
26; V Kyjevě odhalili „sen Gazpromu“, který by pomohl i Ukrajině. Pro Gazprom i Ukrajinu by byla výhodná dekarbonizace Evropy. Pak by byly využity všechny kapacity tranzitu včetně ukrajinského.
27; Americká mise OBSE “podpořila“ Ukrajinu vlajkou jedné z panamských provincií. Na propagačním videu pokryli Krym ukrajinskou vlajkou postavenou vzhůru nohama.
28; Ruský velvyslanec v Anglii: „Severní proud – 2“ je připravený ke spuštění. Už předtím podobnou informaci sděloval ruský vicepremiér Alexandr Novak.
29; Vjačeslav Volodin navrhl zavedení procedury odebrání Nobelovy ceny míru. Je to jedno z nejprestižnějších vyznamenání, ale neexistují jasná kritéria pro její udělení. Důvěru v toto vyznamenání by mohla posílit i procedura odebrání.
30; Byly zveřejněny příčiny smrti ruské rodiny v hotelové sauně v Albánii. Jednalo se o otravu chlórem z přilehlého bazénu.
31; V Kyjevě zjišťují, jak se dostalo 108 podivných občanů na sankční seznam. Některá jména jsou tam dvakrát, například stejná osoba jednou jako občan Dagestánu a jednou jako občan Ruské federace.
32; Celkový počet nakažených obyvatel od začátku epidemie koronaviru se v Rusku přiblížil k 8 milionům, což činí zhruba 5,5% populace. Stejný parametr v ČR je 15,9%.
33; Sachalinská oblast je ruským regionem s nejnižším tempem přírůstku nových případů COVID-19.
34; V ruských restauracích začnou pracovat roboti. Prozatím budou v Moskvě,Petrohradě a Permu prověřovat QR kódy u očkovaných proti koronaviru a u osob,které COVID-19 prodělaly.
35; Ruští školáci zvítězili na Mezinárodní matematické olympiádě Romanian Master of Mathematics. Získali dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.
36; Rusko je ochotno pomoci Velké Británii při překonávání plynové krize, prohlásil velvyslanec Ruské federace ve Velké Británii Andrej Kelin.
37; V OBSE slíbili Luganské lidové republice, že prostudují okolnosti zadržení důstojníka Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří.
38; Ukrajinský diplomat byl nalezen mrtev na své vlastní chatě. Spadl ze žebříku, ale policie původně vedla případ jako vraždu, protože se zraněný dostal do budovy, kde teprve podlehl svému zranění hlavy.
39; Bývalý prezident USA Bil Clinton byl propuštěn z nemocnice, kde pobýval kvůli zjištěné sepsi.
40; V Polsku jen za sobotu překazili přes 500 pokusů přechodu hranice ze strany migrantů.
41; Ukrajinský vojenský expert a plukovních v záloze Oleg Ždanov informoval o podmínkách, za kterých bude možný silový scénář vrácení Krymu a Donbasu.
42; V Číně ztroskotalo plavidlo s rybáři. Ze třinácti členů posádky se podařilo zachránit jen dva.
43; Byly zveřejněny detaily z chystané návštěvy šéfa Pentagonu v Gruzii a na Ukrajině. Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba v této souvislosti už dříve označil Černomořský region za nebezpečné místo.
44; Zelenskij slíbil Ukrajincům, že plynu za normální ceny bude dost pro všechny, a vyzval je ke klidu.
45; Švýcarsko se začalo připravovat na možný energetický kolaps. V zemi plánují, že 30 tisíc společností bude muset snížit spotřebu elektřiny. Přitom nakupovat elektřinu u svých sousedů Švýcarsko nemůže.
46; Vladimir Putin rozveselil americkou novinářku vtípkem o Sibiři. Poté, co přiznala, že jí po příletu za Abú Dhabí do Ruska připadalo dost chladno, Putin reagoval, že Sibiřané nejsou ti, kteří by se báli chladu, nýbrž ti, kteří se teple oblékají.
47; Chatovou amnestii v Rusku navrhli ve Státní dumě prodloužit na neurčito.Chatová amnestie se týká vlastníků chat na neschválených pozemcích.
48; Ochranka supermarketu řetězce Magnit zbila zákazníka za to, že z neopatrnost rozbil láhev s lihovinou a odmítal ji zaplatit.
49; Bělorusko vyhostilo francouzského velvyslance. Důvod ani další podrobnosti nebyly zveřejněny.
50; Soudní exekutoři vymůžou od Facebooku 26 milionů rublů. Federální služba soudních exekutorů zahájila osm případů o nuceném vymáhání pokut od Facebooku.
51; Zelenskij chce vyměnit Medvedčuka za zadržované občany Ukrajiny, pokud Rusko potvrdí, že Medvedčuk má ruské občanství.
52; V Samaře došlo k rychlému zásahu na tržišti, kde migranti házeli ovoce po starém člověku a zasáhli ho do oka. Skončilo to tím, že úředníci a pracovníci komunálních služeb za podpory policie prostě zbourali stánky.
53; Hromadná rvačka mezi příslušníky specnazu: Kavkazané podváděli při zkouškách na získání kaštanového baretu. Bojovníci speciálních jednotek byli rozhořčeni,jakým způsobem proběhla poslední zkouška ve výcvikovém centru nedaleko Stavropolu.
54; Prezident Srbska se chystá 25. listopadu vystoupit v ruštině před Státní dumou. Kvůli tomu se spojil se svou někdejší učitelkou ruštiny a pilně nacvičuje.
55; Mluvní seržant zneškodnil v Novosibirsku zloděje. Informuje o tom tisková služba Ministerstva obrany.
56; Státní dumě vyzvali, aby bylo zakázáno svobodným dívkám jezdit do Turecka. Místní muži jsou proslulí neuctivým chováním a neustálými pokusy opít mladé ženy pálenkou.
57; OBSE pozastavila svou činnost v Donbasu. Pravidla OSE zakazují pracovníkům mise pokračovat v práci v případě jejich ohrožení.
58; Byla zveřejněna totožnost podezřelého z vraždy poslance britského parlamentu. Jedná se o syna bývalého poradce somálského premiéra.
59; Řecký návštěvník Moskvy prohlásil, že moskevské metro je hlavní pamětihodností města, protože je jako milionové město pod zemí a každý dům tohoto města je svébytným palácem. Nic podobného není nikde ve světě.
60; Na Ukrajině poděkují OBSE za odmítnutí pomáhat obyvatelům Donbasu.
61; V USA mají nové vojenské dobrodružství za 110 miliard dolarů. Vyvíjejí novou strategickou jadernou ponorku třídy Columbia vybavenou mezikontinentálními balistickými raketami s oddělenými jadernými bojovými hlavicemi. Podle informací z Kongresu USA plánují Američané do roku 2031 utratit za náhradu zastaralých ponorek třídy Ohio až 109,8 miliardy dolarů.
62; Plaťte ruským dělníkům a ne migrantům. K čemu potřebuje Rusko tolik migrantů? Téma migrantů nezastínila ani havárie za účasti Xenie Sobčak nebo energetická krize u evropských partnerů, kteří na Rusko tlačí sankcemi.
63; Putin nikoho nestraší, ale jeho slova o budoucnosti prostě jen naplňují, říká Dmitrij Peskov. Oni ho neposlouchají a pak musí uznat, že se jeho slova naplní...
64; Ve Městě Orjol zaútočil cirkusový medvěd na těhotnou drezérku. Vše se obešlo bez vážnějších následků.
65; Top manažer společnosti Nike se přiznal ke staré vraždě osmnáctiletého mladíka, kterou označil za akt pomsty. To, že byl trestán za vraždu si nechával desítky let pro sebe.
66; V Evropě se postupně dovídají pravdu o Krymu a začínají být nadšení. Delegace ze zemí EU jezdí na poloostrov a vidí, jak jde Krym dopředu.
67; Americký konzervativní časopis The American Conservative ve svém článku říká, že by se Američané měli vzdát svých hegemonistických ambicí. Spojené státy už narazily na ekonomickou a vnitropolitickou krizi po řadě neúspěšných válek, ale politické elity nadále vyhrožují světu včetně Číny, píše Doug Bandow.
68; Polsko vyzývá EU k potrestání Ruska za „agresivní kroky“ na hranicích EU. Politické elity Polska jen předvádějí svou drzost a sebevědomí, ale také nedostatek vzdělání a profesionálních zkušeností. Podporují separatisty všech barev a jejich hlavní posedlostí je rusofobie.
69; Gigakalorie budou vyvažovat zlatem. Na Němce se řítí nejdražší zima v novodobé historii. Německo se ocitlo ve velmi složité situaci. Něco takové se nestalo za celých 16 let vlády Angely Merkelové.
70; Na cestě k Třetí světové válce. Japonsko začalo hovořit o preventivním úderu. Rusové si kladou logickou otázku: A na co se máme připravovat my, když vidíme dálněvýchodní divadlo vojenských akcí?
71; Zatčení rektora školy „Šajinka“ a tajemství hlubin ruské politiky. Politolog Sergej Markov informoval o hlubinné politice posledních dní – o zatčení rektora vysoké školy Sergeje Zujeva v případu náměstkyně ministerstva školství Mariny Rakovové. Zatčení nemá jen kriminální, ale také politické pozadí.
72; Dokáže se Evropa během této zimy zahřát? Analytik Alexandr Frolov o dopadu hospodaření se zásobami v podzemních zásobnících.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!