Rusvesna: Přehled zpráv – 18.10.2021

8010c48-25233841; Ve škole v Permském kraji došlo ke střelbě. Střílel dvanáctiletý školák do stěny a stropu. Nikdo nebyl zraněn.
2; Ve Francii prohlásili, že od roku 2017 pracoval na ministerstvu obrany ruský „krtek“. Informace pochází od bývalého ředitele Správy vnější bezpečnosti DGSE Bernarda Bajoleta.
3; Forbes: Plynová krize v Evropě je trestem ze strany Ruska za přezíravost a nadutost. Evropa platí za svou nadutost a ocitla se v zajetí plynové krize, zatímco Rusko realizuje své trumfy v energetickém pokeru.
4; V OSN oznámili nárůst počtu chudých ve světě. V minulém roce přibylo dalších 120 milionů lidí za hranicí chudoby.
5; Maximální výše sociální dávky při péči o dítě dosáhne v roce 2022 31.282 rublů.
6; V Polsku informovali o tom, že za uplynulý den bylo zaregistrováno 524 pokusů o nelegální přechod hranice země z běloruského území.
7; Dmitrij Peskov: Rusko pro nikoho nepředstavuje hrozbu. Tímto způsobem odpověděl na otázku novinářky, zdali si Rusko přeje, aby se Evropa rozhádala.
8; V japonské vládě se rozhodli neodkládat mírovou smlouvu s Ruskem na budoucnost. Tokio je přesvědčeno, že problém mírové smlouvy s Ruskem nelze přenášet na další generace a je nutné vyřešit otázku příslušnosti Kuril.
9; V Nejvyšší radě popsali vztah Západu k Ukrajině pomocí anekdoty původem z Oděsy: „Holka, já ti mám pocit, že ten můj mě už tolik nemiluje...“ – „Proč myslíš?“ – No, už dva roky se neukázal doma...“
10; V Japonském moři skončila společná vojenská cvičení Ruska a Číny „Námořní součinnost“.
11; Banky začnou připojovat kartu Mir ke Google Pay už od 26. října.
12; Šéf Vědecko-výrobní strojírenské společnosti informoval o prodloužení doby služby raket Stilet minimálně do roku 2023.
13; V Rusku vymysleli radikální způsob jak přinutit Ukrajinu k míru v Donbasu. Ukrajina by prostě musela přestat existovat. Bogdan Bezpalko prohlásil, že ukrajinské úřady beztak už nedisponují suverenitou, protože jsou totálně řízeny Západem. Obyvatelé Ukrajiny by na tom mohli jedině vydělat.
14; V Německu vyzvali k dialogu s Ruskem kvůli situaci s plynem. Spolupředseda strany Bündnis 90/Zelení Robert Habeck vyzval ve vysílání televizní stanice ARD úřadující vládu, aby projednala s Ruskem situaci na plynovém trhu.
15; Britští čtenáři portálu Expres se obrátili na NATO kvůli „hrám s Ruskem“. Poukázali na provokační chování USA poblíž ruských hranic. Někteří dokonce poznamenali, že pravidelná aktivita tohoto typu se může obrátit proti NATO.
16; Ruský Team Spirit vyhrál mistrovství světa v počítačové hře Dota 2 – The International 10 a získal 18 milionů dolarů.
17; Ruské ministerstvo hospodářství oznámilo. Že v roce 2021 ještě nedojde k plnému zotavení příjmů Rusů. Po poklesu o 2,8% vzrostou pouze o 2,5%, což znamená, že jsou na 90% původní výše.
18; Ceny letenek v Rusku se meziročně propadly o 20%.
19; Rodinná relikvie. Důchodce v Narjan Maru v Něneckém okruhu Ruské federace odevzdal Ruské gardě pušku z roku 1932. V dětství prý s puškou chodil na lov.
20; Porošenka do vězení. Zelenskij se už nyní chystá na své zvolení na druhé prezidentské období. Petr Porošenko je podezřelý z vlastizrady, když v době nejprudších bojů v Donbasu nakupoval od Doněcké a Luganské lidové republiky uhlí.
21; Ukrajinci jsou rozezleni na Státní department USA kvůli převrácené ukrajinské vlajce na videu o Krymu.
22; V baru v Ussurijsku neznámí pachatelé v maskách vyprovokovali hromadnou rvačku s návštěvníky. Tři lidé byli zraněni.
23; Obyvatelé Doněcka odpověděli OBSE na únos důstojníka. Radnice Gorlovky zakázala misi OBSE opouštět areál hotelu, ve kterém jsou ubytováni zahraniční pozorovatelé, dokud nebude důstojník z Luganské lidové republiky propuštěn z ukrajinského zajetí.
24; Oficiální představitel Ruské gardy odmítl informaci o rvačce mezi policisty ve Stavropolském kraji kvůli podvádění u zkoušek.
25; První větev „Severního proudu – 2“ byla zaplněna technickým plynem. Nedávno vicepremiér Alexandr Novak informoval, že SP-2 bude připraven ke spuštění v nejbližších dnech.
26; Bělorusku mnohonásobně zvětšilo objem utajeného exportu do Ruska. V současné době odstranili z otevřených statistik údaje o dodávkách ropy a ropných produktů, nákladních vozů, traktorů a minerálních hnojiv.
27; Alexandr Lukašenko promluvil o přípravě diverzí na obranných objektech v Bělorusku. Podle jeho slov jsou podnikány pokusy nabádat ke stávkám ve státních podnicích.
28; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj: Ruská ekonomika dokončila svou obnovu. Maxim Rešetnikov vystoupil na zasedání rozpočtového výboru Státní dumy. Během svého projevu informoval o stavu ruské ekonomiky.
29; Společnost AvtoVAZ letos už pošesté zvýšil ceny automobilů. Na počátku července varoval před zdražením celé modelové řady kvůli růstu cen surovin a komponent, konkrétně oceli.
30; Ve třech ruských regionech se v roce 2022 objeví elektronické pasy. Ministr digitalizace, spojů a hromadné komunikace Maksut Šadajev avizoval zavedení elektronických pasů zatím ve třech ruských regionech. Představen bude ve dvou podobách: smart karta s čipem a aplikace s QR kódem v telefonu.
31; Rusko od 1. listopadu pozastavuje činnost zastoupení při NATO, ruší akreditaci jeho pracovníků a přerušuje činnost informační kanceláře NATO v Moskvě. Oznámil to Sergej Lavrov. Jedná se o odvetný krok po vypovězení ruských diplomatů při NATO. Žádné kontakty mezi ruskými vojáky a vojáky NATO už neprobíhají.
32; Ve věku 84 let zemřel bývalý státní tajemník USA Colin Powell, který se svého oháněl ampulkou s falešným důkazem proti Iráku. Příčinou úmrtí byly komplikace kvůli koronaviru.
33; V Turecku vyjmenovali podmínky pro nákup ruských stíhaček. Předtím turecký prezident Erdogan informoval, že USA nabídly Turecku místo stíhaček páté generace F-35 Lightning II starší letadla čtvrté generace F-16 Fighting Falcon.
34; Ruské ministerstvo digitalizace plánuje v roce 2022 spuštění superaplikace v Rusku. Letos byla spuštěna nová webová verze portálu státních služeb.
35; Ukrajinští nacisté zařadili do databáze Mirotvorce dvanáctiletou školačku z Luganska. A ta se poté obrátila na Zelenského se žádostí uzavřít ostudné stránky a ukončit válku v Donbasu.
36; Vladimir Putin navrhl nové sociální dávky určité skupině Rusů v Dálněvýchodním federálním okruhu.
37; V Gorlovce aktivisté zrušili demonstrace před misí OBSE. Stanové městečko bylo strženo a akce byla přenesena na sociální sítě.
38; Mongolský politik navrhl zavřít světové lídry do bunkru se zásobou alkoholu, aby dokázali najít společný jazyk při odvrácení nové války.
39; Šéf íránského generálního štábu oznámil rozhovory s Moskvou ohledně nákupu stíhaček.
40; Operátor ukrajinské plynovodní sítě obvinil Gazprom z vydírání Evropské unie. Objemy plynu nedodaného do zemí Evropské unie mohou překročit 5 miliard kubických metrů v případě, že ruský Gazprom nezarezervuje kapacity ukrajinského plynovodního systému.
41; V Kyjevě byl odhalen pomník Stěpana Bandery v podobě pamětního kříže. Vyroben byl už v roce 2009, ale instalovat se ho podařilo až 14 října 2021.
42; Nedaleko Rjazaně byly nalezeny kufry ve kterých bylo celkem 14 štěňat. Kufry ležely v příkopu na hranici Pronského a Korablinského okresu.
43; Josep Borrell potvrdil, že Ruská federace plní všechny kontrakty na dodávky plynu do EU. Rusko striktně dodržuje všechny kontrakty na dodávky plynu do EU, ale nedodává nic navíc.
44; Devětadevadesátiletá veteránka Velké vlastenecké války Marija Koltakova se proletěla nad Vladikavkazem v proudovém letadle. Čtrnáctkrát byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů.
45; USA se nezúčastní konzultací „rozšířené trojky“ ohledně Afghánistánu.
46; V Turecku zemřel tvůrce útočných dronů Özdemir Bayraktar.
47; Ukrajina může konečně dostat 700 milionů úvěru. MMF oznámil úspěšné dokončení mise na Ukrajině a vyčlenění mnohamilionové půjčky.
48; Na Ukrajinou okupovaném území Donbasu během honu zabili důchodce. Dva muži se vydali na zakázané území a ozbrojili se neregistrovanými zbraněmi. Během lovu jeden z nich zastřelil druhého.
49; Šéf Pentagonu při své návštěvě Gruzie prohlásil, že počínání Ruska v Černém moři ohrožuje bezpečnost regionu.
50; Čínští hackeři několikrát pronikli do Windows 10, iOS, Chrome, Safari, iPhone 13 a získali za to 1,5 milionu dolarů. iPhone 13 se podařilo na dálku prolomit za jedinou sekundu a získat tak k obsahu smartphonu.
51; Ruské ministerstvo energetiky neočekává snížení podílu plynu v celkové světové bilanci. V Evropském parlamentu oznámili hrozbu vážné energetické krize v souvislosti se situací na plynovém trhu.
52; „Hra s ohněm“ V Srbsku kritizovali akce NATO proti Rusku. Rusko bylo vždy velké a Silné a dokázalo ochránit své zájmy.
53; V NATO oznámili, že vzali na vědomí odvetný krok Ruska v podobě ukončení činnosti misí Ruska a Aliance.
54; Nepravděpodobný scénář: V USA se začalo mluvit o prudkém ústupu na západ. TO, co se dříve zdálo být nepravděpodobným scénářem, se nyní stalo varovnou realitou.
55; Vodní děla a slzný plyn. V Itálii byla rozehnána demonstrace odpůrců COVID pasů. Tentokrát se centrem protestů stal Terst.
56; Podle oficiálních informací ukrajinských ozbrojených sil od 14. dubna 2014 do 17 října 2021 v Donbasu zahynulo 2.719 vojáků. Od 1. ledna 2021 jich zahynulo 55.
57; Rozhodnutí Ruska ohledně NATO vážně poškozuje vztahy, zní z německého ministerstva zahraničí.
58; Lotyšsko se stalo novým rekordmanem v rychlosti šíření koronaviru: 7680 (podle upřesněných údajů 7.712) případů nákazy koronavirem na milion obyvatel za týden. Pro srovnání: V České republice 854 případů, což je devětkrát méně.
59; Záhadná smrt: V Krivém Rogu našli mrtvého i bratra zavražděného bývalého starosty.
60; Ukrajinská armáda provedla úder na Doněck. Byly poškozeny domy, způsoben požár v podniku. V domě s přímým zásahem přežili lidé jen zázrakem. V důsledku odvetného úderu přišla ukrajinská armáda o techniku.
61; Ukrajina požádala o účast při certifikaci „Severního proudu – 2“. Důvod je všeobecně známý...
62; V Rusku byl uznán za extremistickou organizaci „Mužský stát“.
63; Kyjev zareagoval na protest obyvatel Donbasu a obvinil Rusko z terorismu. Kyjev požaduje od zemí normandského formátu, aby správně vyhodnotily kroky ruské strany.
64; Zvítězím, smíříme se a s bratrským národem si opět vypijeme skleničku, píše „veterán ATO“. A vyvolal tím značnou nevoli ukrajinských „patriotů“.
65; V Kremlu varovali, k čemu by mohl vést vstup Ukrajiny do NATO. Je to scénář, který překračuje červenou hranici národních zájmů Ruska.
66; Lukašenko: Západ chystá v Bělorusku převrat. Nezdařený pokus o státní převrat nezměnil plány nepřítele.
67; Ruská raketa Oniks (Onyx) dokáže likvidovat nové cíle. Modernizace otevřela nové možnosti využití této rakety s plochou dráhou letu.
68; Technický kolaps ve washingtonském metru. Podzemní dráha přišla o více než polovinu vagónů. Nyní projíždějí vlaky metra v půlhodinových intervalech.
69; Už 8 milion Rusů se od začátku epidemie nakazilo koronavirem. Celkový počet zemřelých v souvislosti s koronavirem s blíží k 225 tisícům.
70; Erdogan vyhrožuje Evropě miliony Syřanů. Ankara očekává od Berlína pokračování úspěšného politického kursu Angely Merkel.
71; Medvedčuk odpověděl Zelenskému na jeho „unikátní nápad“ na jeho výměnu za zadržované Ukrajince: Já budu pokračovat v politickém boji až do vítězného konce.
72; Evropa zahájila čerpání plynu ze zásobníků při minimální úrovni zásob. Vloni byla situace naprosto odlišná – v zásobnících byla zásoba po dvou relativně teplých zimách.
73; USA se chystají pomáhat Gruzii. O plánech Washingtonu informoval šéf Pentagonu Lloyd Austin.
74; V Japonsku vyzývají k odpálení raket a obsazení Kuril. Japonci jsou evidentně naladěni vůči Rusku více než agresivně.
75; Rusko zachraňuje Západ před plynovou apokalypsou. Přesto západní a ukrajinská „elita“ v posledních měsících obviňuje Kreml z prudkého skoku cen energetických zdrojů.
76; Sijjártó: Brusel vydírá Budapešť a využívá k tomu plán obnovy po koronaviru.
77; Britská propaganda vedla k zavraždění až 3 milionů komunistů v Indonésii, píše The Guardian. Britská propagandistická akce vyvolala jeden z nejkrutějších masakrů v poválečném období 20. století.
78; Přestaňte šťouchat klackem do medvěda. Britové odsoudili akce NATO poblíž ruských hranic. Alianci se to může vymstít.
79; Zelenskij se přiznal k trestnému činu (praní peněz v offshorech). Ale to už je tak dávno... Bude zahájena procedura impeachmentu?
80; Zatavte mučení na hranicích! V Polsku proběhla protestní akce proti politice vlády vůči migrantům.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!