Rusvesna: Přehled zpráv – 19.10.2021

616ee18bae5ac946b53760f01; Ruský ministr zahraničí vyhlásil pozastavení činnosti zastoupení při NATO od letošního listopadu. Toto opatření bylo schváleno jako reakce na zrušení akreditace osmi pracovníkům úřadu.
2; Vladimir Putin navrhl vyplácet po milionu rublů za třetí dítě na Dálném Východě.
3; Americké ministerstvo financí ve své zprávě o uplatnění omezujících opatření ze strany Washingtonu za posledních dvacet let doporučilo Bidenovi, aby se zamýšlel nad sankcemi, ještě než je uvalí.
4; Ekvádorské úřady vyhlásily v zemi režim mimořádné situace a poslaly vojáky do ulic. Jde o mimořádné opatření pro boj se zločinností a drogovým obchodem.
5; Erdogan promluvil o to, že Rada bezpečnosti nemá sebemenší právo rozhodovat o soudech lidstva. Zdůraznil, že není důvod, proč by svět měli řídit vítězové Druhé světové války.
6; Zelenskij kritizoval zákaz filmů s ruskými herci, kteří se dostali pod sankce Kyjeva.
7; Zelenskij schválil začátek plnocenné války v Donbasu. Záměrná eskalace vnitřního konfliktu je naplánována na začátek zimy, informuje Telegram kanál Legitimnyj s odvoláním na prezidentskou kancelář.
8; Casus belli... Únos důstojníka Luganské lidové republiky se může stát rozbuškou pro vznik války v Donbasu.
9; V Gruzii zastřelili občanku Ruské federace, které místostarosta Batumi odebral dítě. V Tbilisi v pondělí 18. října byla zastřelena občanka Ruska. Pro podezření ze zločinu byli zadržení dva lidé.
10; Ředitel kyjevské školy zažaloval u soudu ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny kvůli nucené vakcinaci.
11; V pěti okresech Zabajkalského kraje byl vyhlášen režim mimořádné situace kvůli sněžení, které způsobuje složitou situaci v zemědělsko-průmyslovém komplexu.
12; Rusko a USA připravily společný návrh rezoluce Valného shromáždění OSN, ve kterém mluví o nutnosti nedopustit využívání informačních zdrojů a technologií pro zločinné a teroristické cíle.
13; V Rusku proběhly testy autonomních útočných robotů Marker, které fungují v autonomní skupině bez účasti člověka, informoval zdroj v obranném průmyslovém komplexu.
14; Lukašenko oznámil datum nového pokusu o státní převrat v Bělorusku. V zemi se pokoušejí zorganizovat novou revoluci během referenda počátkem roku 2022.
15; Vítězka soutěže krásy na Ukrajině pocházející z Dněpropetrovska odpověděla nacionalistům na kritiku za používání ruského jazyka. Pocházím z města, kde 90% obyvatel mluví rusky. Navíc myslím, že si zasloužím respekt a právo vyjadřovat se v tom jazyce, který je mi bližší. I ve svém blogu, který sleduje 90% ruskojazyčných uživatelů, se samozřejmě vyjadřuji v ruštině.
16; Ruská vláda pošle na podporu rodin s dětmi dodatečně dalších více než 30 miliard rublů.
17; Nicol Pašiňan vyzval k integraci arménské a ruské ekonomiky. Pro představu: Co do velikosti se obě ekonomiky nacházejí v poměru 1:117.
18; Doněcké ministerstvo zahraničí oznámilo, že ukrajinská strana zmařila zasedání k otázce propuštění uneseného důstojníka Luganské lidové republiky Andreje Kosjaka.
19; Na Ukrajině se objevilo virtuální muzeum „ruské agrese“. Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny schválila strategii informační bezpečnosti. Zahrnuje opatření na boj proti „agresi Ruska na informační frontě“.
20; FBI provádí domovní prohlídku v Děripaskově domě ve Washingtonu. Informují o tom NBS News.
21; Ve Švýcarsku budou prodány cennosti (šperky) z domu dynastie Romanových,které byly tajně odvezeny z Ruska na sklonku Velké říjnové socialistické revoluce v roce 1917.
22; Ve Francii vyjádřili lítost v souvislosti s uzavřením misí NATO v Moskvě. Francie lituje rozhodnutí Ruska o pozastavení činnosti vlády Ruské federace při NATO a přerušit činnost misí Severoatlantické aliance v Moskvě.
23; Golikova navrhla zavedení volných dnů od 30. října do 7. listopadu v rámci boje s šířením koronaviru.
24; Unesený důstojník Luganské lidové republiky má ruské občanství. Pozorovatel Luganské lidové republiky Andrej Kosjak zadržený ukrajinskými vojáky je občanem Ruska, avšak Kyjev o tom neinformoval diplomatické a konzulární úřady Ruské federace, čímž porušil řadu mezinárodních smluv.
25; USA chce volat Gazprom k zodpovědnosti za porušení sankcí. Washington hodlá trestat Gazprom za kroky, které porušují americké sankce. Informoval o tom první náměstek amerického ministra financí. Z jakého důvodu by se ruská společnost měla řídit americkými zákony, už ale neupřesnil.
26; Trump kritizoval zemřelého bývalého státního tajemníka Powella. Udělal prý velké množství chyb.
27; Mrakodrap „Moskva-City“ byl evakuován kvůli nahlášenému požáru. Zadýmení vzniklo ve 23. patře.
28; Izraelec vypadl z horkovzdušného balónu. Pracovníci na zemi příliš pozdě zaznamenali, že jeden člen posádky horkovzdušného balónu visí zvenku na koši. Balón se vznesl příliš rychle. Muž se zřítil z výšky 100 metrů na projíždějící auto a na místě zemřel.
29; V USA začaly obchody s prvním bitcoinovým ETF (Exchange-traded fund). V souvislosti se spuštěním obchodování zareagovala kryptoměna obnovou lokálního maxima nad hodnotou 63 tisíc dolarů.
30; FBI evakuovala od sídla rodiny Děripaskových ve Washingtonu černý džíp zaparkovaný před domem příbuzných ruského podnikatele.
31; V Austrálii si myslí, že špiónská hrozba brzy převýší nebezpečí vyplývající z terorismu. Zahraniční špióni ohrožují Austrálii víc než teroristé.
32; Credit Suisse zaplatí 475 milionů dolarů americkým a britským úřadům za podvod v Mosambiku. Jde o úplatky mosambickým úředníkům, informovala americká Komise pro cenné papíry a trhy (SEC).
33; VTB Capital zaplatí Spojeným státům šest milionů dolarů v souvislosti s případem Credit Suisse za dezinformaci investorů.
34; Start mise Crew-3 NASA a SpaceX k Mezinárodní kosmické stanici byl odložen na 31. října.
35; V USA byl Facebook pokutován částkou 14 milionů dolarů. Společnosti hrozí mnohamilionová pokuta za nesprávného rezervování pracovních míst pro imigranty.
36; Ukrajince se rozhodl seznámit se ženou pomocí granátů. Když dáma odmítla pokračovat v rozhovoru, vyhrožoval, že všechno odpálí pomocí granátů, které držel v ruce.
37; Systém rozpoznávání tváří zadržel ve městě Odincovo vědce místo hledaného zloděje. Kandidát filologických věd Fjodor Jermošin strávil úterní ráno na oddělení ministerstva vnitra. V Moskvě budou prověřeny informace o vyhrožování policistů na adresu této omylem zadržené osoby.
38; V Izraeli objevili nový kmen COVID-19. Nová varianta koronaviru AY.4.2, který se může stát nakažlivějším než kmen delta, byla odhalena u dítěte, které se vracelo ze zahraničí do Izraele.
39; Ruské ministerstvo zdravotnictví připravilo kapesní metodiku ohledně koronaviru. Metodická doporučení ohledně koronaviru v RF byla zveřejněna v kapesním formátu.
40; IT giganti hledají možnosti jak obejít zákon o působení v Rusku. Od 1. ledna 2022 budou muset digitální giganty pracovat v Rusku podle nových pravidel.
41; Na policii oznámili, že bratr zavražděného starosty Krivého Rogu zemřel na otravu alkoholem.
42; V USA promluvili o riziku války s Ruskem kvůli Bělorusku. Na hranicích Běloruska a států Aliance může dojít k provokaci, u které bude těžké najít jejího původce.
43; V USA se při startu letadlo s cestujícími rozsypalo na malé kousky. Informuje místní televizní stanice Click2Houston.
44; Zelenskij se setkal se šéfem Pentagonu. Spojené státy zůstávají pro Ukrajinu hlavním partnerem ve sféře obrany a bezpečnosti, prohlásil Zelenskij.
45; Zelenskij rozkázal, aby se země připravovala. Čeká Donbas obnovení plnohodnotných bojů? Situace, která se vyostřila v důsledku únosu důstojníka, může přerůst do své horké fáze. Na Ukrajině už se mluví o přípravě na válku.
46; Donbas: Vzbouřili se horští útočníci. Kyjev poslal důstojníky štábu, aby tam provedli speciální operaci.
47; NATO přikročilo k tajnému nácviku scénáře jaderné války. S ohledem na zhoršení podmínek bezpečnosti v Evropě má rozhodující význam spolehlivá a jednotná jaderná Aliance, praví se v prohlášení.
48; Obyvatel Oděsy o blížící se zimě: Sedm let už žijeme ve strachu. Na Čukotce jsem samozřejmě nebyl, ale něco mi říká, že tam blížící se zima vyvolává daleko méně obav než u nás.
49; Ilja Kiva učinil oficiální prohlášení pro SBU o ruském občanství: Včera na poradě SBU byl určen úkol zjistit moje kontakty s představiteli Ruské federace, identifikovat kurátory a prověřit, zdali nemám rusé občanství. Chci oficiálně prohlásit, že bohužel nemám ruské kurátory, nemám kolem sebe žádné technology moci a bohužel nemám ani ruské občanství. Všechno má svůj čas, i když zatím si vystačím bez toho.
50; Lavrov prohlásil, že neúčast USA na normandském formátu bylo od samého počátku přání Německa a Francie.
51; Historická událost: Vojenské lodě Ruska a Číny společně propluly průlivem poblíž Japonska. V Tokiu prohlásili, že společné manévry bedlivě sledují.
52; Vyšetřovací výbor uvedl podrobnosti o případu vraždy devítileté dívenky ve Vologdě. Čtyřicetiletá vražedkyně byla sledována psychiatry a už dříve přišla o rodičovská práva na své dvě vlastní děti. Oběť žila rovněž v extrémně problémové rodině, matka se o ni prakticky nestarala.
53; Ve Lvovské oblasti vojenský nákladní vůz Ural rozmačkal dvě civilní osoby v dodávce Volkswagen Caddy.
54; Polský premiér předpověděl Evropě „obrovskou energetickou krizi“. Mateusz Morawiecki konstatoval, že v případě rozvinutí krize se mohou na hranici chudoby ocitnout desítky milionů lidí.
55; Kolony obrněné techniky syrské armády jedou v Sýrii vstříc Erdoganovým vojskům.
56; Nemá si kam sednout. Bývalý předseda Nejvyšší rady, který se stal nepřítelem Zelenského, nemůže najít v jednacím sále místo.
57; Zelenskij: Máme zájem na setkání s Putinem v jakémkoli formátu a jsme připraveni na určité kroky.
58; Kolaps v britských nemocnicích. Pacienti celé dny čekají na lůžko ve stacionářích. Nyní je obsazeno už 91% všech nemocničních lůžek, přičemž už 85% se považuje za hranici kolapsu.
59; Tak jsem tu... Šéf Pentagonu dorazil do Kyjeva s neochvějnou podporou. Včera Lloyd Austin pro změnu sliboval pomoc Gruzii.
60; Znovu je v Rusku více než 33 tisíc nových nákaz koronavirem za 24 hodin. Počet úmrtí s koronavirem a počet nových nákaz jsou v Rusku v poměru 1 : 33. V České republice je to 1 : 226.
61; Na velké akci v Itálii zazněla pravda o válce v Donbasu. Na doněckém ministerstvu zahraničí informovali o tom, jak na jedné mezinárodní akci v Turíně v Itálii podrželi Donbas.
62; KLDR znovu vyděsila svět. Japonsko je vyplašené, v Jižní Koreji svolávají mimořádné zasedání bezpečnostní rady. Dnešní start je jen pokračováním série testů zbraní, kterou provádí Pchjongjang.
63; V Gorlovce obnovila svou činnost mise OBSE.
64; V Poamuří vojáci odvrátili „útok nepřítele“. Cvičný nepřítel se pokoušel zaútočit na strategicky důležité vojenské objekty na Dálném Východě.
65; Lotyšsko jako jeden z lídrů nemocnosti na COVID-19 zavádí totální lockdown. Ukrajina dosahuje rekordů v počtech úmrtí. Pandemie se odmítá vzdát. Celosvětově jsou ale čísla kolem úmrtnosti s COVID-19 nejnižší za celý uplynulý rok.
66; Dmitrij Stěšin: Máme dvě možnosti: Buď si budeme zvykat na masovou střelbu nebo s tím začneme opravdu něco dělat.
67; Obyvatel Norska s rusky znějícím jménem vyprávěl, jak je v Norsku těžké žít s „ruským příjmením“. V Norsku opět vzkvétá idea „nadlidí“ a „podlidí“.
68; Krize v EU: Evropa prohrála s Ruskem „energetický poker“. Mezinárodní experti nadále analyzují situaci na trhu s plynem.
69; Ruská národní idea bez konsolidace samotných Rusů je mrtvě narozený projekt, prohlásil politolog Valerij Kaplenkov.
70; Drzé překračování červených linií. Rusko varuje NATO. USA a Evropa se aktivně snaží dostat se za vymezené červené linie.
71; Držte se! Nezbylo už mnoho času! Byla zveřejněna výzva atamana z Luganské lidové republiky ke kozáctvu Maloruska a Novoruska. Jsme rozptýleni, ale víme o sobě.
72; Ofšourníci: Zelenskij informoval o platbách od Kolomojského přes offshory a honorářích v obálkách. V interview byl Zelenskij ještě uražený, že byl potrestán za svou otevřenost.
73; Je mi líto celé naší země. Turecký bankéř se vyjádřil k osudu turecké liry, která se propadla na historické minimum. Příčin je více, ale hlavní z nich je nové personální rozhodnutí prezidenta.
74; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexej Danilov komentoval výsledky zasedání Rady pro otázky boje s pašeráctvím. Hydry a chobotnice mají své ocasy...
75; Saveljev, který maskován jako obsluha počítačů nenápadně zkopíroval a posléze zveřejnil videozáznamy z věznic po celém Rusku, které dokládají mučení vězňů, žádá azyl ve Francii.
76; V EU označili cenu plynu za geopolitický problém a prohlásili, že Rusko přísně plní veškeré smlouvy.
77; Prezident České republiky byl prohlášen za neschopného vykonávat funkci. Parlament se ho chystá odstranit. Podle slov šéfa senátu lékaři tvrdí, že změna zdravotního stavu Miloše Zemana je v nejbližší době nepravděpodobná.
78; Státní department zahájil vyšetřování Bidenových kroků. Ve svém vyšetřování se soustředí na program vydávání speciálních imigrantských víz.
79; Na uneseného zástupce Luganské republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří byla uvalena vazba. Zadržení bylo uskutečněno kontrarozvědkou SBU společně s jednotkami Ozbrojených sil Ukrajiny.
80; Zelenskij dal ukrajinským městům podmínku, za které jim zajistí plyn. Ukrajinské politické vedení nepřestává překvapovat: Plyn za „rozumné“ ceny výměnou za loajalitu.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!