Ukrajinská vláda & Evropské investice

zelenskyNa Ukrajině se odehrává ve velkém měřítku korupčně-politická konfrontace, hlavním hráčem je Zelenský a má dva protihráče – Viktora Medvedčuka a ex-prezidenta Porošenka. Důvodem všeho je finanční pomoc EU ve výší 600 milionů eur na stabilizaci ukrajinského rozpočtu, zejména na krytí ztrát státních podniků, například státní banky "Ukresimbank". Prezident Zelenský, obvykle aktivní v mediální sféře, najednou mlčí.

4. Října největší Evropské a Americké mediální agentury přišli se skandálními publikacemi o Panamských off-shorech, kde klíčovým aktérem je právě Zelenský. Ukázalo se, že muž, který ve svých předvolebních sloganech sliboval boj s oligarchy, a tuhu zničit zkorumpovaný systém v zemi:

- zatajil svou firmu v daňovém ráji;

- připravil státní pokladnu o miliony hřiven na daních;

- jeho off-shorová společnost získala 40 milionů dolarů od společnosti oligarchy Kolomojského s je obviněná s podezření na nezákonné transakce s "Privatbankou".

Několik dní po skandálu s off-shory, vedoucí státní banky "Ukreximbank" a kamarád Zelenského, bankéř Mecger ve své vlastní kanceláři napadá s ochrankou skupinu novinářů Rádia "Svoboda". Během předem dohodnutého rozhovoru!

Důvod - nevyhovující otázka, kterou si položili novináři, a konkrétně: jak je možné, že hluboce ztrátová banka, zaměřená na import – export, financuje podnikatele z Gorlovky (DNR) a poskytuje mu úvěr ve výši 60 milionů dolarů na nákup obchodního centra v Kyjevě? A ručením na nákup OC je... samotné Obchodní centrum.

OC SkyMall sám o sobě je tvrdým oříškem. Již deset let zde probíhají soudní bitvy a řízení nad ním se přesouvá z jedné podnikatelské skupiny na druhou. Na začátku založení OC SkyMall tam investoval peníze Estonský investor. Po nějaké době se jeho partneři vzdali závazků z obchodního centra a Estonský občan začal bojovat s ukrajinským soudy.

Letos v létě estonská prezidentka Kersti Kaljulaidová nešetřila kritikou na adresu úřadujícího ukrajinského prezidenta s tím, že estonsští investoři "i po obdržení rozhodnutí rozhodčího soudu ve svůj prospěch nemohli získat zpět svůj majetek". "Takže nemohu Estoncům radit, aby investovali na Ukrajinu,"- uzavřela Kaljulaidová.

Řeč je o OC SkyMall a soudním sporu, který vyhrál Estonský investor a "Ukreximbank" nejen že ho financoval ze státních peněz, zdá se, že podle zákona není ani ve vlastnictví současného prodávajícího a práva skutečného majitelé jsou ignorována. Alespoň podle názoru investora a prezidentky Estonska.

Přitom v loňském roce ztráty "Ukreximbanky" dosáhly neuvěřitelných rozměrů – více než 5 miliard hřiven, a byli kryty ze státního rozpočtu, protože bankrot této banky je signálem destabilizace finančního systému Ukrajiny.

A to není všechno. V červenci 2021, renomované Kyjevské vydání Kyiv Post píše, že izraelská policie zahájila trestní stíhání za podvody – Igora Kolomojského a jeho obchodních partneru, jedním z nich je bývaly ředitel "Privatbank", Alexander Dubilet.

Podstata případu: společnost Kolomojského podvedla estonskou společnost o 20 milionů dolarů za uhlí, nakonec nic nedodala a peníze nevrátila. Firmy, které Kolomojskij podvedl, mají estonskou registraci a jsou podle novinářů pod vlívám běloruského podnikatele Nikolaje Vorobja.

Jeho partner na Ukrajině, podnikatel Sergej Кuzjara, který zajišťoval dodávky uhlí z "DNR" a "LNR", byl na konci září  zadržen SBU s 500 miliony hřiven. A již 8. října přítel Zelenského, Ivan Bakanov a generální prokurátor Irina Venediktova rozhodli  o stíhání Viktora Medvedčuka - předsedy strany, která na Ukrajině považovaná za proruskou.

Medvedčuk byl obviněn za dodávky uhlí z Doněcku na Ukrajinu v letech 2014-2015 a podporu již zmíněného Sergeje Kuzjary.

To vše v reakci na trestní stíhaní Izraelem Igora Kolomojského za krádež milionů dolarů estonského podnikatele.

Obecně, s jistotou lze říci, že na Ukrajině, při přímé podpoře prezidenta se odehrává nějaká korupčně-politická hra, která úplně neodpovídá ani evropským politickým hodnotám, ani slibům samotného Zelenského, ale vyřizování účtu s Medvedčukem, potažmo Porošenkem, za asistence SBU a generální prokuratury, řízených Zelenským... Všechno i díky evropským investicím.

Autor: Vasil Muravický
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!