Rusvesna: Přehled zpráv – 22.10.2021

_118871488_biden10pa1; Biden varoval Rusko a Čínu před pokusy otestovat vojenskou moc USA. Celému světu je známa moc americké armády a zbraní, takže by si Američané neměli dělat v tomto ohledu žádné starosti.
2; Při natáčení filmu „Rust“ americký herec Alec Baldwin nešťastnou shodou okolností zastřelil kameramanku. Nikdo nedokázal odpovědět na otázku,jak se dostala ostrá munice do zbraně, která sloužila jako filmová rekvizita.
3; Biden připustil účast Národní gardy USA při řešení problémů s dodávkami zboží.
4; Salám a párky mohou v Rusku podražit o 7% až 20%. Více než desítka největších masokombinátů (Mirator, Ostankino, Klinskij, Dymov a další) informovala obchodní sítě o možnosti zvýšení cen své produkce od konce října či začátku listopadu.
5; Ve Španělsku se konaly demonstrace proti zákazu prostituce. Pracovnice sexuálního průmyslu vyšly do ulic po prohlášení premiéra , že skoncoval s prostitucí v zemi.
6; Evropská unie navrhla urychlení uznávání COVID-certifikátů třetích zemí. Nejvyšší představitelé zemí EU oznámili nutnost zmírnění omezení pohybu v rámci EU v souvislosti s pandemií koronaviru a vzájemného uznávání COVID-certifikátů.
7; Šéf ukrajinského ministerstva energetiky označil ruský plyn za zbraň. German Galuščenko prohlásil, že USA a většina zemí Evropy pochopily, že Rusko využívá plyn jako zbraň a ne jako zboží.
8; Rusové, kteří v 90. letech ztratili dokumenty o svém zaměstnání a nyní kvůli tomu dostávají nízké důchody, dostanou možnost své důchody zvýšit.
9; Francie zmrazí ceny plynu na celý rok 2022.
10; V Bělorusku zrušili povinnost nošení roušek.
11; Německo vyzývá NATO, aby důsledněji vyhrožovalo Rusku. NATO musí Rusku ukázat připravenost použít zbraně v případě nutnosti, prohlásila německá ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauer.
12; Cena plynu v EU poklesla na 1.050 dolarů za tisíc kubických metrů.
13; V podniku nedaleko Rjazaně došlo k výbuchu. Podle informací ministerstva zdravotnictví zahynulo 16 lidí a jeden byl zraněn a nachází se v kritickém stavu. Příčinou bylo porušení technologického procesu.
14; Ruské ministerstvo vnitra po sedmdesáti letech opouští pistoli Makarova a přechází na kompaktní pistoli Lebeděv.
15; V Moskvě bude posílena kontrola nošení roušek v dopravních prostředcích v mimopracovní dny.
16; Ruská centrální banka zvýšila klíčovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 7,5% p.a.
17; Lvov odmítl předat Ruské federaci ostatky sovětského rozvědčíka Kuzněcova.
18; Ministři obrany zemí NATO odhlasovaly první strategii v oblasti umělého intelektu.
19; Ukrajinští jestřábi jsou připraveni páchat teroristické činy v Rusku. Alexej Arestovič prohlásil, že v případě vzniku plnohodnotného konfliktu s Ruskem budou organizovány teroristické útoky na elektrické a plynovodní sítě na ruském území.
20; Ruské ministerstvo financí vyčlení 47 miliard na dávky v pracovní neschopnosti.
21; Ukrajinská armáda přiváží zbraně k linii dotyku v autech se symbolikou Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří.
22; V jednacím sále Nejvyšší rady Ukrajiny se objevil banner „Putine, dej nám plyn!“ Novinář Alexej Žuravko vyjádřil podivení nad tím, jak může takový požadavek vznést někdo, kdo Rusko označuje za zemi-agresora.
23; V Kišiněvě vypnuli věčný oheň na Památníku „Věčnost“, aby ušetřili plyn.
24; Saakašvili slíbil, že u soudu řekne pravdu o všem. Bývalý prezident Gruzie vyzval vedení země, aby ho odvezli k soudu a on tak mohl říct o všem čistou pravdu.
25; Zelenskij nabídl Evropské unii pomoc při dosažení energetické nezávislosti Evropská unie musí zabezpečit svou energetickou nezávislost a bezpečnost s využitím možností Ukrajiny.
26; Zelenskij si už vybral náhradu za ministra obrany. Otázka odvolání ministra Tarana bude na pořadu dne během několika týdnů.
27; Hackeři se nabourali do Trumpovy nové sociální sítě ještě dřív, než ji oficiálně spustil, a vytvořili fejkový účet bývalého prezidenta.
28; Požár v podniku v Rjazaňské oblasti byl definitivně zdolán.
29; Kurýři začali vydělávat až 200 tisíc rublů (zhruba 62 tisíc Kč) měsíčně. Jde o dopad nedostatku pracovních sil ze zahraničí.
30; Silný vítr poškodil „vlaštovčí ocásky“ na kremelských hradbách.
31; Samozvané kosovské úřady vypověděly dva ruské diplomaty,kteří patří k velvyslanectví Moskvy v Bělehradě, ale na trvalé bázi pracují v Prištině. Ruská strana (Velvyslanectví v Bělehradě) odmítla rozhodnutí respektovat, protože pro ně kosovské úřady nepředstavují žádnou autoritu.
32; Polsko vyzývá k vyšetřování postupu Gazpromu.
33; Ukrajina nabídla Rusku slevu 50% na tranzit plynu.
34; Zelenského obliba prudce poklesla. Z 73% ve volbách až na 24,7% v polovině října.
35; Ukrajinská armáda zaútočila na Doněck. Zraněn byl jeden civilní občan.
36; Ukrajina pomůže Moldávii plynem, prohlásil tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Alexej Danilov.
37; Biden slíbil, že bude bránit Taiwan v případě napadení ze strany Číny: Je to naše povinnost.
38; Americký systém protiraketové obrany nemá sebemenší šanci ochránit zemi před jaderným úderem z Ruska nebo Číny, píše Forbes.
39; Jaké následky by mělo oficiální odstoupení Kyjeva od Minských dohod? Následky by se netýkaly jen Ukrajiny, ale dotkly by se celého světového uspořádání.
40; Ukořistěný nepřátelský dron odhalil zločiny ukrajinské mise ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.
41; V budově Nejvyšší rady Ukrajiny kovová zástrčka (závora) na dveřích zranila poslankyni Ustinovovou na hlavě.
42; Stoltenberg odpověděl Putinovi na jeho slova o riziku vyplývajícím ze vstupu Ukrajiny do NATO. Ukrajina je suverénní země a může si o případném vstupu rozhodnout sama.
43; Ukrajinci, kteří skončili na jednotkách intenzivní péče, vyprávějí, jak si kupovali falešná osvědčení o vakcinaci. Pokud si vyberete vlastní smrt, ztrátu svých blízkých a koupíte si falešné doklady, je to prostě vaše volba, říká poněkud drsně ukrajinský ministr zdravotnictví.
44; Hlídkování u východních hranic Ruska: Byly zveřejněny působivé záběry z letu „Medvědů“, kteří jsou schopni nést rakety.
45; Rusko používá plyn jako zbraň, křičí ukrajinský ministr zahraničí. Kyjev očekává jasný postoj Německa k této otázce.
46; Saakašvili zveřejnil záběry, jak se na korbě nákladního vozu obklopen zakysanou smetanou dostal do vlasti.
47; Izraelský premiér Bennet označil Putina za skutečného přítele Izraele. Máme velký potenciál a můžeme podstatně zvýšit objem naší obchodní výměny.
48; Naděždu Savčenkovou a její sestru přistihli s falešnými COVID-certifikáty.
49; Za uplynulý den bylo v Rusku ujištěno 37.141 nových případů nákazy koronavirem, což je počet plně srovnatelný se současnou situací v ČR. Za stejný den bylo ovšem zaznamenáno 1.064 úmrtí, což by odpovídalo 78 úmrtím v ČR (číslo odpovídající dubnu 2021 nebo říjnu 2020).
50; Šéf Zelenského prezidentské kanceláře telefonicky „vyslýchal“ Victorii Nuland o její návštěvě v Moskvě.
51; FSB odvrátila teroristický čin na Jihu Ruska. Rozsáhlý útok chystal přívrženec Islámského státu
52; Primář COVID-nemocnice Kommunarka v Moskvě vyjádřil nepochopení pro lidi, kteří chtějí nadcházející volné dny využít pro opulentní dovolenou, místo aby to pojali jako možnost přerušit šíření koronaviru. V nemocnicích probíhá každodenní bitva a lůžek je akutní nedostatek.
53; Ukrajinský generál vyhrožuje, že bude likvidovat ruské vojenské lodě britskými raketami. Patrně se opět bude jednat o vyhlášenou komáří flotilu, takže zbývá už jen počkat na ty anglické rakety...
54; Protiruskou propagandou zpitomělí Ukrajinci si stěžují, že jim někdo do (reverzních) dodávek plynu přimíchává ruský plyn, takže voda se nechce vařit, jídlo je jen vlažné a nikoli teplé... Ironií je, že žádný jiný než ruský plyn Ukrajinci nikdy nedostávali a „reverzní dodávky“ jsou jen účetní machinace.
55; Biden nevěří tomu, že by Rusko mohlo překonat americkou vojenskou moc.
56; Pentagon byl nucen přiznat selhání testů nadzvukových zbraní. Příčinou neúspěchu byly problémy s urychlovačem.
57; Putinovy věty jako „S opatrným optimismem předpovídám probuzení protestních národně-osvobozeneckých nálad na Ukrajině“ by měly probudit hlavně Kyjev.
58; Nový ruský parlament. Změna složení by měla vést ke změnám. Voliči příjemně překvapili svým pochopením situace. Limit na revoluce je vyčerpán. Nyní je na nás, abychom zvolili reálné cíle a optimální cesty k jejich dosažení.
59; Syrské jednotky se chystají osvobozovat města od teroristů. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Syrské arabské republiky.
60; Nečekaná smrt a překvapivá střelba ze strany Luganské a Doněcké lidové republiky. Byl zveřejněn seznam ozbrojenců ukrajinské armády, kteří přišli o život za poslední měsíc.
61; Zpráva OSN o stavu lidských práv potvrdila, že Ukrajina je teroristický stát. Zpráva rozmetala lživý obraz, který se Ukrajina pokouší malovat světovému společenství. Šéfka Monitorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině Matilda Bogner konečně přiznala,že lví podíl viny za rozvrat a smrt v Donbasu leží na ukrajinských vojenských formacích.
62; V Demokratické republice Kongo umírají předškolní děti na neznámou nemoc podobnou malárii, ke které se přidružuje anémie (chudokrevnost).
63; V naší společnosti mluvíme rusky. Ukrajinskojazyčného obyvatele Kyjeva odmítli zaměstnat v IT společnosti kvůli jeho tvrdošíjnému trvání na ukrajinštině nebo alespoň angličtině.
64; „Veterán ATO“ byl zadržen v Řecku na žádost Litvy. Je obviněn z válečných zločinů.
65; V NATO byl stvrzen plán pro případ současného útoku Ruska v Černém moři, v Pobaltí, na Internetu a z kosmu. Ministři obrany zemí NATO se shodli, že Aliance se musí snažit, aby neztratila převahu v technologiích.
66; V USA ekonom Chris Edwards předpověděl „skutečnou dluhovou noční můru“ pro příští generace Američanů.
67; Bidenův syn chtěl prodat informace o Děripaskových kontaktech, píší The New York Times. V úterý pracovníci FBI zahájili práci ve washingtonském domě, který byl považován za dům ruského podnikatele Olega Děripasky.
68; Putin promluvil o pozitivech Sovětského svazu. Obyvatelstvo SSSR nenaráželo jen na problémy, ale těšilo se z pozitivních stránek. Například vzdělání fungovalo spolehlivě jako sociální výtah.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!