Rusvesna: Přehled zpráv – 24.10.2021

1420490_9001; V Doněcku informovali o přesunech vojenské techniky po městě. Na internetu se objevily záběry obrněných transportérů, které se pohybovaly neznámým směrem a projížděly kolem budovy městské administrativy
2; Bylo zveřejněno video dokládající, jak arogantně se Zelenskij chová k voličům Na ženu, která se na něho obrátil s prosbou, by jí vrátil peníze, které musela vynaložit navíc za energie, se obořil dotazem: On vám je snad někdo ukradl?
3; Bidenova obliba rekordně poklesla. Za prvních devět měsíců ve funkci prezidenta poklesla podpora více než u kteréhokoli poválečného prezident USA:
4; Guillain-Barréův syndrom: Ve Velké Británii potvrdili vzácné imunitní onemocnění u osob očkovaných AstraZeneca.
5; Výbuch plynu v čínské restauraci poškodil téměř stovku okolních domů. V důsledku výbuchu zahynuly čtyři osoby a desítky lidí byly zraněny.
6; NATO zvyšuje vojenskou přítomnost u hranic s Ruskem a současně přitom mluví o nutnosti zadržovat aktivitu Moskvy.
7; Steven Seagal informoval o svém úmyslu „spravit“ vztahy mezi Ruskem a Japonskem.
8; Na Ukrajině zastavili Slavjanskou tepelnou elektrárnu kvůli chybějícímu uhlí.
9; Čtvrtina pacientů, kteří prodělali COVID-19, trpí duševními poruchami. Vyvolává poruchy paměti a další mentální poruchy.
10; V Estonsku oznámili akutní nedostatek zdravotnického personálu. Stávající personál varovali, že se mají chystat na situace, kdy počty osob potřebujících jejich pomoc, bude přesahovat jejich možnosti.
11; Rakouské úřady povolí asistované sebevraždy. K tomu bude zapotřebí sepsat písemnou instrukci a získat souhlas dvou lékařů.
12; Bývalý rozvědčík Velké Británie MI6 Christopher Steele obvinil Rusou federaci z pokusu rozvrátit EU.
13; Prezidentské volby v Uzbekistánu byly prohlášeny za platné,. Účast překročila 33%.
14; V Rusku za posledních 24 hodin odhalili 35.660 nových případů nákazy. Počet úmrtí činil 1.072 osob.
15; Rekord v počtech onemocnění COVID-19 zaznamenali i v Německu: za 18. až 22 října to bylo 100 nově nemocných na 100 tisíc obyvatel. O týden dříve tento ukazatel činil 67,7.
16; Pákistán poskytuje pomoc Tálibánu v boji proti Islámskému státu.
17; V Rusku každý třetí podnikatel žádá o úvěr. Téměř polovina z nich požadovaný úvěr získala.
18; Izrael a Sjednocené arabské emiráty se domluvily na vzájemném uznávání certifikátů vakcinace.
19; V Rusku nelze vyloučit zavedení potravinových lístků, říká ekonom. Poznamenal, že v budoucnosti dynamiku růstu cen potravin ovlivní i evropská energetická krize.
20; Jim prostě jen stačí stisknout tlačítko... Britové se vylekali společných vojenských cvičení Ruska a Číny.
21; Marija Zacharova označila rozhodnutí Státního departmentu ohledně víz pro občany Ruské federace za sadismus. Státní department se rozhodl, že zařadí Rusy do kategorie „bezdomoveckých národností“, což znamená, že si nebudou moci vyřizovat víza ve své zemi.
22; Saakašviliho advokát prohlásil, že v nemocnici plánují jeho likvidaci. Obhájce vězněného bývalého prezidenta prohlašuje, že ve vězeňské nemocnici bude imitována vzpoura za účelem zavraždění Saakašviliho.
23; Evropská unie může na růst cen plynu zareagovat skoupením minerálních hnojiv po celém Rusku, což by do budoucna ohrozilo potravinovou bilanci Ruska.
24; Americké letectvo v rámci nácviku pro případ války s Ruskem přesunulo stíhačky F-16 na letiště blízku ruských hranic na ostrově Shemya na Aljašce.
25; V Marmarském moři poblíž Dardanel v Turecku se srazily dvě nákladní lodi. Plavidla utrpěla jen nepatrná poškození.
26; Na Twitteru rozjeli hashtag „Alec for Prison“ s výzvou potrestat herce Baldwina za zabití kameramanky. Ani nenabitou či slepou municí nabitou zbraní neměl mířit do míst, kde se nacházeli lidé.
27; Guvernér íránské provincie dostal facku přímo na své inauguraci.
28; Ukrajina předložila Rusku nové požadavky ohledně Krymu a Donbasu. Oleg Nikolenko požaduje od Ruska, aby plnilo „závazky“ vůči obyvatelům Krymu a Donbasu.
29; Na americkém velvyslanectví v Moskvě informovali o režimu vydávání víz Rusům. Občané Ruska mohou podávat žádosti o neimigrační víza v kterýchkoli jiných velvyslanectvích a konzulátech poté, co velvyslanectví v Moskvě bylo od května přinuceno přerušit příjem odpovídajících žádostí.
30; Naftogaz plyn má a je připraven zvýšit tranzit do EU. Nedávno Zelenskij oznámil záruky speciálních protikrizových dodávek do Evropy nad rámec dojednaných 40 miliard kubických metrů za rok.
31; Ústřední volební komise Uzbekistánu potvrdila fakta o „rodinném“ hlasování v prezidentských volbách, kdy za celou rodinu volil jeden její člen.
32; USA dovezly desítky milionů použitých nitrilových rukavic z Thajska.
33; Zpěvačka Julija Čičerina uspořádala koncert na protestní akci u doněckého sídla Zvláštní monitorovací mise OBSE.
34; Medvedčuk: Obnova vztahů s Ruskem je hlavním úkolem Ukrajiny v oblasti ekonomiky.
35; V Somálsku zahynulo nejméně 30 lidí v důsledku srážek armády s ozbrojenci. Dalších 70 bylo zraněno.
36; Medvedčuk označil Zelenského návrh ohledně zvýšení tranzitu plynu přes Ukrajinu za správný, ale opožděný.
37; CIA předpověděla světovou válku prorok 2040. V nejbližších desetiletích hrozí světu globální konflikt kvůli změnám klimatu na planetě.
38; Bývalý moldavský premiér podpořil Rusko v otázce plynu. Větší část moldavského dluhu za plyn u Gazpromu (394 milionů dolarů) vznikla v období 2011 až 2015.
39; Prezident Ukrajiny Valdimir Zelenskij odsouhlasil kandidaturu na funkci ministra obrany. Měl by se jím stát vicepremiér a dosavadní ministr pro otázky dočasně okupovaných teritorií Alexej Reznikov.
40; V Kyjevě předpověděli „konec Ruska“ v případě „napadení“ Ukrajiny. Alexej Arestovič prohlásil, že jakékoli plnohodnotné napadení Ukrajiny ze strany Ruska „bude koncem ruské armády a koncem Ruské federace.
41; Čína vyslala do kosmu uklízecí družici. Bude využívána pro testování a kontrolu technologie na odvracení produkce kosmického smetí v okolí planety Země.
42; Patriarcha Bartoloměj byl hospitalizován v New Yorku. Je mu už 81 let a patriarchou se stal v listopadu 1991.
43; Ruští pohraničníci zadrželi starostu z Litvy (bývalého ministra zemědělství), který narušil státní hranici. Ve Vilniusu prohlásili, že hranici překročil nedopatřením.
44; Putine skončil jsi! Alexej Arestovič pokračuje ve svých směšných a dětinských výhrůžkách na adresu Moskvy. Tentokrát poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře pohrozil Vladimiru Putinovi, že ukrajinské rakety budou namířeny na Moskvu.
45; Ve Velké Británii kvůli psychologickému efektu začali zboží chybějící v regálech nahrazovat fotografiemi.
46; Mexiko dostalo velkou várku ruské vakcíny „Sputnik V“ proti koronaviru v objemu přes 700 tisíc dávek.
47; OSN a WHO potřebují naléhavě 8 miliard dolarů na světový program vakcinace.
48; Expert: Biden mohl ještě revidovat dohodu s Táliby ohledně stažení vojsk, ale neučinil tak. Radikální hnutí Tálibán rozvinulo rozsáhlou operaci na získání kontroly nad Afghánistánem hned po jarním oznámení Spojených států o záměru stáhnout své vojenské síly z islámské republiky
49; Na Krymu drsně odpověděli na „diletantské rady“ z Ukrajiny. Balbeck poznamenal, že Krym nemá zapotřebí číchkoli rad ohledně otázek vnitřní politiky.
50; Během tajné operace proti ruské armádě v Sýrii zahájily USA teror a vraždy arabských šejků.
51; Na hranici katastrofy. V Estonsku oznámili kritickou situaci s COVID-19. Situace v zemi se velmi rychle zhoršuje.
52; Ukrajina dostala vojenskou pomoc od USA v hodnotě 60 milionů dolarů. Na Ukrajinu dorazila munice, protitankové a vysoce přesné zbraně a zdravotnický materiál.
53; V Radě federace informovali o rozporu, který určí osud Evropské unie. Spor bruselského centra s Polskem ukazuje, že jsou jen dvě možnosti: tuhá federalizace a zánik suverenity jednotlivých členských států na jedné straně nebo společenství suverénních států. Vývoj nejspíš spěje k druhé variantě, ale rozhodnuto není: Evropské centrum čeká na příchod liberálních sil k moci v Polsku.
54; V Polsku policisté zadrželi Ukrajince po honičce a dopravní nehodě. Je obviněn z převážení nelegálů přes hranici. Tentokrát jich v autobuse našli dvanáct.
55; Naftogaz navrhl Evropě alternativu k “Severnímu proudu – 2“. Naftogaz má zájem na spolupráci s evropskými zeměmi a je připraven jim zajistit stejné podmínky, jaké nabízí Gazprom.
56; Maďarský premiér obvinil Sorose a USA z vměšování do vnitřní politiky země. Maďarsko a Polsko se nyní nacházejí v konfliktu s oficiálním Bruselem kvůli otázkám svobody médií.
57; Nácvik války s Ruskem. Forbes informoval o speciální operaci NATO u ruských východních hranic.
58; Ve věku 72 let zemřel sovětský a ruský režisér Alexandr Rogožkin, z jehož filmů dnes v Rusku citují snad i ti, kteří nikdy žádný z nich neviděli...
59; Síly NATO obsadily sovětské letiště v Lotyšsku. Takto snadno se v Baltském regionu objevila další základna „mírumilovné“ Severoatlantické aliance.
60; V Lotyšsku obnovili zákaz nočního vycházení a povinnost nošení roušek.
61; V Kremlu prohlásili, že sice nemohou Ukrajině zabránit ve vstupu do NATO, ale můžou minimalizovat následky tohoto kroku.
62; Moldávie se s plynovou a dluhovou krizí bude muset vypořádat sama. Místo aby se snažila o dohodu s Ruskem, obrací se o pomoc na Ukrajinu. Vnucuje se otázka, kde jsou ty „molekuly svobody“ z USA, které slibovala Evropská unie?
63; Obyvatel Soči podrobně povyprávěl o okolnostech smrtelné dopravní nehody za účasti skandální televizní moderátorky Ksenije Sobčak. Situace měla navíc dohru, kdy místní úřady změnily režim provozu v daném úseku, ale obyvatelstvo dosáhlo dvoudenním blokováním hlavního tahu návratu k původnímu stavu.
64; Za neplnění předvolebních slibů nehrozí v Rusku trest v právním smyslu toho slova. Návrh zákona, který počítal s trestní odpovědnosti za rozpory mezi slovy a sliby, byl zamítnut.
65; V Německu vymysleli, jak bojovat proti Rusku v době plynové krize. Evropa by měla plyn nakupovat společně, aby eliminovala monopolní postavení Gazpromu.
66; V Rusku bude zakázána anonymní registrace v messengerech. Využívat tuto službu bude od Nového roku jen na základě poskytnutí identifikačních údajů.
67; Zástupce šéfa ruské centrální banky Švecov prohlásil, že pomáhat důchodcům je dnes už pozdě. Ti měli do důchodu odcházet s kvalitním důchodovým balíčkem, který si občan vytvořil sám. Pokud člověk odchází do důchodu a spoléhá jen na stát, nazývá se to socialismus.
68; Ukrajina ani za Porošenka ani za Zelenského absolutně nestojí o vrácení Donbasu či Krymu. Obyvatelstvo by hlasovalo proti nim, prohlásil bývalý ministr dopravy Jevgenij Červoněnko...
69; Ruské soukromé armády kráčejí vítězně o stopách sovětských vojáků a zachraňují země Afriky a Asie. Wagnerova soukromá armáda je důstojným pokračováním tradic vojáků –internacionalistů (legionářů).
70; Zakladatel skupiny Agatha Christie Vadim Samojlov během vystoupení na festivalu Ural Music Night značně napěnil krev protiruským nenávistníkům. Jelcin Centrum, které poskytlo prostor pro konání koncertu, nečekalo, že se stane terčem bezprostřední kritiky: Vy nám dáváte prostor, ale my také víme, čím se zabýváte. Zabýváte se protistátní propagandou! A ty, kteří si přejí, aby Rusko bylo jednotné a silné, tak přesně ty já všechny miluju a srdečně vítám! Samojlov pak natvrdo prohlásil, že 90. léta byla charakterizována likvidací ruské státnosti a zradou elit.
71; Naděžda Savčenko byla zatčena v souvislosti s nalezeným falešným osvědčením o vakcinaci a hrozí jí vězení. Ukrajinská moc by si více přála vidět Savčenkovou v ruském kriminále než v ukrajinském parlamentu.
72; Učitelé bijí na poplach. Brzy našim dětem úplně přestaneme rozumět. Děti jsou prakticky negramotné, neumějí formulovat své myšlenky, prohlásil historik a zasloužilý učitel Ruské federace Alexandr Sněgurov.
73; Potřebuje Rusko umírněný konzervativismus? Svět vstoupil do epochy nevratných převážně technologických změn. Ve valdajském projevu prezidenta Putina ale zaznělo, že Rusko se měnit nehodlá. Naopak: Rusko se musí změnit. Už jen proto, že dnes převládá totální unylost, rozčarování a sociální pesimismus. Tohle přece nemůžeme zakonzervovat, říkají autoři Telegram kanálu „Major a Generál“.
74; Rusové si vyložili režim nepracovních dnů jako pozvánku na mejdan bez ohledu na varovný vývoj situace kolem koronaviru.
75; Jelcin centrum jako bašta liberální cenzury. Sverdlovský oblastní výbor zakázal skupinu „Agatha Christie“. Tohle tady už bylo a všichni si pamatují, jak to pro oblastní výbor dopadlo
76; Ruský vědec a spisovatel Alexandr Dugin píše o tom, jakou cestou prošlo Rusko a jaké cesty se nabízejí pro budoucnost. A klade si otázku, jaká je vlastně „ruská idea“?
77; Taťjana Varaksina, manželka ukrajinskou armádou a SBU uneseného zástupce Luganské lidové republiky, poskytla obsáhlé interview, ve kterém informuje o vývoji situace.
78; Zelenského konec. Je jasné, že pro sesazení Zelenského bude zapotřebí nového Majdanu a je nutné si uvědomit, že úsilí pro jeho organizaci jsou mohutně vynakládána. Jediný, kdo o tom neví nebo si to nepřipouští, je sám Zelenskij.
79; Potřebuje Rusko povinnou vakcinaci? Novinář Dmitrij Smirnov ironicky říká, že nikoli. Vyřešit tento problém je možné daleko jednodušeji: dávkovat svobodu podle míry proočkovanosti. Je naočkováno méně než 50%? Všichni budete sedět doma. Pod 60%? Distanční výuka a muzea jen s QR kódem. Pod 70%? Fungují obchody a školy. Přes 80% už jen roušky a přes 90% žijte si, jak chcete – žádná pandemie už neexistuje.
80; Proč v Číně nejsou žádní antivaxeři? Jiný svět, jiné dopady pandemie: Přes dvě miliardy očkování - počet nemocných nepřesáhl sto tisíc a počet zemřelých pět tisíc...
81; Kdo nás (Rusy) bude učit a léčit, až poslední profesionálové odejdou do důchodu? Co nám pomůže, že ruské děti vítězí ve světě v jakýchsi počítačových hrách? Jaké dopady bude mít fakt, že nejlépe placenými profesemi nejsou vědci, pedagogové či lékaři, ale fotbalisté, modelky a herci?

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!