Rusvesna: Přehled zpráv – 25.10.2021

200375-oof-31; Šéf NASA nevylučuje existenci mimozemšťanů. Bill Nelson vyjádřil naději, že neidentifikované létající objekty se neobjevují v důsledku kroků nepřátel nacházejících se na Zemi.
2; Tři Litevci, kteří narušili ruskou hranici, byli propuštěni do vlasti.
3; Polský premiér slíbil ochránit zemi před „Třetí světovou válkou s EU“ i v případě, že Brusel zahájí válku a upře Polsku slíbené finanční prostředky.
4; The National Interest napsal, že Zakarpatsko představuje pro Ukrajinu opravdu velký problém. Maďarsko vynakládá nesmírné úsilí na kontakty s maďarskou menšinou v Zakarpatsku. List připomíná, že součástí Uher bylo toto území do 1. světové války, poté patřilo Československu a dočasně se Maďarsko této oblasti zmocnilo ještě v letech 1938 až 1945 jako Hitlerův spojenec.
5; Lavrov pomocí srovnání s představením Kvartalu 95 sdělil Zelenskému, proč je zbytečné se scházet v normandském formátu. Když vylezete na jeviště, publiku od vás něco čeká. V tuto chvíli publikum čeká, že splníte závazky z předchozích summitů Normandského formátu.
6; Moc doufám, že se pletu. Virolog Alexandr Čepurnov předpověděl vrchol vlny COVID-19 v Rusku na prosinec 2021.
7; Rusko považuje evropskou uhlíkovou daň za nespravedlivou. Rusko má otázky a výhrady k samotnému mechanismu.
8; V Rusku nalezli nový způsob jak těžit více ropy z libovolných nalezišť. Pomůže nová technologie očisty plynů navržená vědci z Ťumeňské státní univerzity.
9; Kvůli založení lesního požáru byla v Turecku uvalena vazba ne ruské turisty.
10; Expert varoval před novými telefonickými podvody v Rusku. Profesionalita podvodníků roste. Dokážou již pro svůj podvod zneužít libovolné telefonní číslo, takže ani oficiální čísla bank nejsou zcela bezpečné.
11; Zdroj zveřejnil termín dokončení státních testů tanků Armata. Mely by být dokončeny v roce 2022.
12; Premiéra Súdánu umístili do domácího vězení. Jeho dům je obklíčen vojáky. Armáda uvěznil ještě další čtyři ministry a vysoké úředníky.
13; Na Ukrajině zveřejnili Bidenův plán na vytvoření nového světového řádu bez Ruska. Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Vladimir Ogryzko prohlásil, že prezident USA nyní pracuje na plánu nového světového řádu, ve kterém by bylo Rusko na druhé koleji.
14; Politolog Dmitrij Korenjčuk prohlásil, že prezident Ukrajiny se bude muset sklonit a jet vstříc ruskému kolegovi Vladimiru Putinovi kvůli nedostatku plynu v zemi.
15; Súdánská opozice vyzvala lidi, aby v ulicích kladli odpor vojenskému převratu.
16; Do USA byly dovezeny desítky milionů párů použitých ochranných rukavic z Thajska.
17; Žebříček ruských regionů v oblasti vědy a technologií vedou Moskva, Petrohrad a Tatarstán. Poslední místa obsadilo Ingušsko a Něnecký autonomní okruh.
18; Moskva zavedla nová opatření proti COVID-19.
19; Výhrůžky Ukrajiny na adresu Moskvy, že na ni zaměří své rakety, jsou paradoxní a hlavně nezodpovědné. Ukrajina pracuje na raketovém programu a operativně-taktické rakety budou namířeny na Moskvu, prohlásil nedávno Alexej Arestovič, který si už získal pověst agresivního tlučhuby.
20; Rusko očekává od Tálibů více liberalismu, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí.
21; Paralelní realita: Poslanec Nejvyšší rady za Sluhu národa Nikolaj Tiščenko ujistil Ukrajince, že prudký nárůst cen potravin se jim jen zdá.
22; K Ukrajinou unesenému důstojníkovi Luganské lidové republiky nepustili diplomaty z ruského konzulátu.
23; V Kremlu doufají, že bude pokračovat dialog ohledně dodávek plynu do Moldávie. Postoj Gazpromu je nebývale jednoduchý: Chová se tržně.
24; Pracovníci OBSE přiznali, že zpočátku se v Doněcku cítili ohrožení.Ale brzy tento pocit vymizel v důsledku chybějící agresivity ze strany obyvatel.
25; Dmitrij Peskov na tiskové konferenci promluvil o potravinovém spotřebním koši, o dodávkách planu a o opatřeních na podporu obyvatelstva. Vláda na pokyn Vladimira Putina bedlivě sleduje situaci s cenami potravin.
26; Společnost Google odstranila zatím jen polovinu nezákonného obsahu požadovaného Ruskem.
27; V Sevastopolu byla vytvořena kontrolní stanoviště na vstupu do města a výjezdu z města. Jedná se o karanténní opatření.
28; Soud odmítl uzavřít proces s obviněnými z teroristických aktů v moskevském metru z roku 2010 na stanicích Lubjanka a Park kultury.
29; V Evropském parlamentu natvrdo oznámili, že Lotyšsko je jedinou zemí,která nezvládá pandemii COVID-19 ani po zahájení masové vakcinace.
30; Julian Assange může požádat o azyl v Rusku. Ani jedna země nebyla vyloučena ze seznamu těch, kam se může obrátit zakladatel WikiLeaks se žádostí o azyl v případě propuštění z vězení.
31; V Turecku jsou rozčarováni změnou postoje britské královny ohledně Krymu. Přiznání Krymu za ruský ze strany královského dvora ukazuje na nedůslednost britských politiků.
32; V Moskvě a Moskevské oblasti byly zjištěny tři případy nového kmene koronaviru.
33; Premiér Velké Británie navrhl, aby se zemřelí lidé zkrmovali zvířatům. Za povšimnutí stojí, že o tom promluvil na setkání s dětmi od 8 do 12 let.
34; V OSN vyzvali k neprodlenému propuštění premiéra Súdánu a další oficiální osoby.
35; Natalia Oreiro získala ruské občanství. Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal výnos o udělení občanství Ruské federace Natalii Oreiro a jejímu synovi.
36; Ve městě Naberežnyje Čelny došlo k výbuchu v obytném domě. Čtyři lidé byli zranění při výbuchu plynu ve čtyřpatrovém domě. Z poškozeného domu bylo evakuováno 32 osob.
37; Vladimir Putin jednal telefonicky s Borisem Johnsonem. Minulý týden náčelník štábu obrany Spojeného království Nicolas Carter prohlásil, že Rusko představuje pro Velkou Británii „kritické nebezpečí“.
38; Cena ruské pšenice dosáhla rekordní úrovně. Experti očekávají na vnitřním trhu neutrální dynamiku v souvislosti s očekáváním dalšího zvyšování cel a stagnující exportní poptávkou.
39; Na Ukrajině se za poslední týden snížily zásoby uhlí o téměř 7%. Ve skladech by se mělo podle oficiálních údajů nacházet 2,971 milionu tun uhlí, takže faktické zásoby paliva jsou na úrovni 23,8% plánovaného stavu.
40; Erdogan promluvil o vyřešení diplomatické krize s deseti velvyslanci. Prohlásil, že krize s vyhoštěním deseti velvyslanců byla vyřešena jejich prohlášením o nevměšování do vnitřních záležitostí Turecka.
41; Lavrov na otázku, nakolik špatné jsou vztahy NATO a Moskvy, odpověděl, že na to, aby něco mohlo být špatné, to nejprve musí existovat. A to v případě vztahů NATO a Moskvy není splněno.Ty vztahy prostě neexistují. Generálního tajemník NATO Jense Stoltenberga označil za svého dobrého přítele z dob, kdy byl norským premiérem.
42; Klimkin vymyslel způsob jak zastavit Rusko pomocí USA: USA musí svá slova o podpoře Ukrajiny podepřít reálnými činy. Jen v takovém případě v Moskvě uvidí signál...
43; Vakcíny Pfizer a AstraZeneca vyvolávají neurologické komplikace, píší Financial Times.
44; Moldávie podepsala s Polskem kontrakt na dodávky milionu kubických metrů plynu.
45; Lavrov pozval novou norskou ministryni zahraničí na návštěvu Ruska. Lavrov je příjemně překvapen pozorností Norska věnovanou padlým sovětským vojákům.
46; Obyvatelstvo Rakouska dalo jasný signál o svém vztahu k bývalému kancléři Kurzovi. Více než 60% obyvatelstva si přeje, aby bývalý kancléř Sebastian Kurz zcela odešel z politiky.
47; Americký spisovatel Nick Adams aktivně podporující bývalého prezidenta Donalda Trumpa zašel do amerického obchodu a „ocitl se v SSSR“. Překvapily ho prázdné regály.
48; USA kvůli COVID-19 zavádějí od 8. listopadu nová pravidla pro vstup do země. Cizinci s neimigračními vízy musí při příletu předložit doklad o vakcinaci preparáty schválenými v zemi nebo alespoň ze strany WHO.
49; Před kolonou ruské vojenské policie explodovala podomácku vyrobená bomba.
50; Facebook dělal výjimky z pravidel pro politiky a celebrity. Vedení společnosti projevovalo nedůslednost v dodržování vlastních pravidel, která předepisují neutralitu.
51; Tři lidé zůstávají ve vážném stavu po výbuchu plynu ve městě Naberežnyje Čelny.
52; Na Krymu se kvůli rostoucí poptávce obávají nedostatku vakcín proti COVID-19. Zásoby mají na deset dní.
53; Zajistit energetickou bezpečnost Evropy během této zimy může jen Rusko. Oznámil to vedoucí poradce Státního departmentu USA pro energetickou bezpečnost.
54; Premiérka Moldávie vyzvala Gazprom udělat audit, aby byla zjištěna přesná výše dluhu.
55; Ukrajina se poprvé zúčastní zasedání výboru NATO pro otázky zbrojení.
56; Sledování, obchod s lidmi a podpora radikálů. V USA zveřejnili nové skandální materiály o činnosti společnosti Facebook.
57; Ruské ministerstvo zahraničí varovalo Německo před testováním spolehlivostí ruské armády. Marija Zacharova reagovala na prohlášení německé ministryně obrany, kde vyzývá, aby NATO předvedlo, že je připraveno použít proti Rusku ozbrojené síly.
58; Certifikace „Severního proudu – 2“ možná potrvá až do března 2022, prohlásil Hochstein. Prezidenta Putina to táhne k tomu, aby plyn používal jako politické zbraně.
59; Čtenáři amerických stránek Breitbart podpořili Putinův výrok o tom, že změna pohlaví u dětí je prohřešek proti lidskosti.
60; Gazprom snížil dodávky plynu do Evropy přes plynovod Jamal – Evropa. Všechny uzavřené kontrakty jsou plněny.
61; Rusko bude samozřejmě sledovat rakety „namířené na Moskvu“. Ale tento projekt skončí dřív, než stihne začít. První salva případných raket zahájí velmi rychlý proces zániku Ukrajiny jako státu.
62; Gruzínský premiér o Saakašviliho hladovce: Je to podvodník a simulant.
63; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny oznámil, že jen Rusko může ukončit válku v Donbasu. Nad tím, zdali by neměl válku ukončovat ten, který ji rozpoutal, se ve své úvaze nezamýšlel.
64; Turecká lira se po Erdoganově tvrdém prohlášení o vyhoštění deseti západních diplomatů propadla na rekordní minimum.
65; V Moskvě se ztratila významná sovětská herečka Svetlana Svetlina. Jednaosmdesátiletá zasloužilá umělkyně nereaguje na telefonáty a zprávy od 21. října. Patrně trpí výpadky paměti paranoiou, protože nedávno prohlašovala, že ji chce někdo otrávit.
66; Pytlák, který zabil losa, zemřel při útěku před policisty. K incidentu došlo v Černigovské oblasti Ukrajiny.
67; Koronavirus v Rusku: Denní počty zemřelých mírně rostou: dnes 1.069. Rekordní je počet nově nakažených za posledních 24 hodin: 37.930 osob.
68; Předseda Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexej Danilov zveřejnil svůj návrh, že y se prezident Ukrajiny měl volit jiným způsobem.
69; Za poslední rok prezident Zelenskij nesplnil ani jeden bod ze svého programu „Pět otázek prezidenta Ukrajiny“.
70; Po celém území USA bude rozvezeno 55 tisíc afghánských utečenců. Část bude včleněna do amerických rodin.
71; V Sýrii zastoupili syrští vojáci cestu americké koloně. Informuje o tom nová reportáž ze Syrské arabské republiky.
72; Ukrajina chystá obsazení Donbasu: Ukrajinské ozbrojené síly nakupují britské rakety.
73; Chmurné prognózy... V Polsku vypsali šest možných scénářů budoucnosti Ruska. Jde o šest variant rozpadu státu, které se vzájemně liší pouze mírou krutosti tohoto procesu.
74; Zelenskij jen pokračuje v Porošenkově díle, které má za cíl změnit Ukrajinu v peklo. Ukrajinské úřady dělají velmi nebezpečnou politiku, píše ve své úvaze Ljudmila Korsunova. Dnes je na Ukrajině výhodnější oslavovat Banderu, jinak je možné přijít o vše.
75; V Kolumbii zadrželi nejhledanějšího narkobarona. Úřady nabízely 800 tisíc dolarů odměny za informace o místě jeho pobytu.
76; Vladimir Putin prohlásil, že rozhodnutí o vyřazení hnutí Tálibán ze seznamu teroristických organizací se bude muset schvalovat na úrovni OSN.
77; Patriarcha Bartoloměj obvinil Ruskou pravoslavnou církev z nevděku a hned dodal, že se nepodvolí tlaku z její strany.
78; Po Moldávii plynová krize stejně zachvátí i Ukrajinu a postupně se rozšíří do celé Evropy.
79; U ukrajinského Chersonu našli oběšeného policistu, pracovníka Správy hlídkové policie. Bylo mu teprve 32 let.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!