„Za krizi na polsko – běloruských hranicích může Putin“, řekl polský premiér

254153154_1493110811129425_2447562325795376314_nZa pokračující migrační krizí na běloruských hranicích stojí Moskva, prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki a dodal, že minské úřady jsou pouze nástroji údajné ruské „neoimperiální“ politiky. Polský premiér ukázal prstem na Rusko během mimořádného zasedání polského Sejmu, svolaného k posouzení probíhající krize v úterý. Zablokování hranic, kde se tisíce nelegálních migrantů střetávají s polskou policií a armádou, bylo podle něj zinscenováno záměrně.
Migranti, kteří nejsou legitimními uprchlíky, byli využiti jako „lidské štíty“ s cílem „destabilizovat situaci v Polsku, pobaltských státech a Evropské unii“ jako celku, uvedl Morawiecki. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko však není nezávislým aktérem krize, ale pouze šiřitelem ruské „neoimperiální“ politiky, pokračoval polský premiér. „Poslední útok Lukašenka, který se stal vykonavatelem, ale s Putinem jako ředitelem akce v Moskvě, ukazuje odhodlání k obnově ruského impéria,“ uvedl premiér s tím, že hraniční krize není jen „přímým využitím násilí proti polskému státu“, ale také „inscenovaná hra“, dodal Morawiecki.

„Napětí v Evropě roste již mnoho let a situace s migranty na východní hranici EU je jen částí celkového obrazu. Nepředstírejme, že to začalo včera. Situace na východní hranici EU je jen částí velkého obrazu. Neschopnost vidět, pochopit a přiznat si to - to je překrucování faktů a lhaní. A to nejhorší druh lhaní, které může kdy existovat - lhaní sami sobě,'' řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Tímto statusem na sociální síti Telegram reagovala na komentáře mluvčího polského ministerstva zahraničních věcí Lukasze Jasiny, podle něhož Rusko údajně využívá krize na polsko-běloruských hranicích a lže a překrucuje fakta, což zvyšuje napětí v Evropě.

Příkladů, které vedly i k současné krizi, je mnoho, uvedla Zacharovová. "Zničení irácké státnosti, ke kterému došlo díky akcím americké administrativy a spojeneckých států NATO a které způsobilo tektonické posuny v regionu. Západem sponzorované "arabské jaro", dále tažení NATO proti Libyi, vměšování kolektivního Západu do záležitostí Sýrie a podpora tamního mezinárodního terorismu a hlavně vznik ISIS na troskách iráckého státu – to vše vedlo k masovému exodu uprchlíků a migrantů z této části světa do Evropy. A také informační kampaně, které jsou založeny na ponižování tradic a hodnot některých národů a kultur ve prospěch jiných,“ uvedla Zacharova a dodala: "Zopakuji, co právě řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Odpovědnost za vyřešení migrační krize na polsko-běloruské hranici nese Západ, který ji vyvolal svými činy na Blízkém východě. A musí být plně vyřešena v souladu s mezinárodním humanitárním právem.“
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!