Německý novinář v roli pašeráka lidí

258835896_1502468083527031_2401364270778956909_nZaměstnanec deníku „Tagesspiegel“ byl na bosensko-chorvatské hranici zatčen jako pašerák, objevilo se dnes se na webu deníku eXXpress i v chorvatských médiích. Německý blogger a novinář „levicového“ berlínského internetového portálu „Tagesspiegel“ Sebastian Leber (44) byl zatčen na hranici mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou – doprovázela ho skupina migrantů, které chtěl údajně nelegálně převézt přes hranice, "aby později mohl napsat článek o jejich utrpení".
Chorvatský web Maxportal píše, že policie narazila v pátek poblíž přechodu Cetingrad na osm cizinců, kteří nelegálně vstoupili z Bosny a Hercegoviny do Chorvatska, a to včetně německého novináře Sebastiana Lebera, který byl v sobotu souzen za nelegální vstup a obchodování s lidmi. Soud ho potrestal pouze za nelegální vstup do Chorvatské republiky, jak oznámilo policejní oddělení Karlovac. Leber by byl ve skupině se sedmi dalšími cizími státními příslušníky, čtyřmi dospělými a třemi nezletilými. Policie neuvedla, ze kterých zemí těch sedm nelegálních migrantů pochází, ale pouze to, že všichni prohlásili, že hodlají podat žádost o mezinárodní ochranu v Chorvatské republice.

Zaměstnanci pohraniční policejní stanice Centingrad doprovodili novináře do Karlovace, na přestupkové oddělení Městského soudu, kde bylo okamžitě zahájeno přestupkové řízení. Přestupkové oddělení Městského soudu v Karlovaci vyměřilo Leberovi pokutu 3600 kun (asi 500 EUR) za nelegální vstup, soud však neuznal druhou část policejní obžaloby, která ho vinila z napomáhání migrantům při nelegálním přechodu hranice.
Pohraniční policejní stanice Cetingrad oznámila, že se proti osvobozující části rozhodnutí soudu odvolá. V policejním prohlášení se uvádí, že trestní vyšetřování prokázalo, že německý občan pomáhal jiným cizincům při nelegálním přechodu, čímž porušil cizinecký zákon, zákon o ostraze státních hranic a Schengenský hraniční kodex. Neoficiálně prý bylo také zjištěno, že novinář přišel do kontaktu s migranty již dříve a na území sousední republiky Bosna a Hercegovina, kam se dostal zcela legálně, aby spolu s migranty zahájil nelegální vstup do Chorvatské republiky. Jeho záměrem bylo zjevně napsat reportáž o nelegálním překročení hranic.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!