RusvNext: Přehled zpráv – 21.11.2021

1492599355_0_300_3077_2031_600x0_80_0_0_b861de0670eb9977cb7f12e915d368941; Ruské železnice zruší 44 dálkových vlaků nebo sníží frekvenci jízd. Důvodem je snížení poptávky.
2; Sobjanin oznámil snížení počtu migrantů na stavbách v Moskvě o více než polovinu.
3; Raketu s ruským modulem pro Mezinárodní kosmickou stanici připravili ke startu v Bajkonuru. Raketa Sojuz-2.1b má být 24. listopadu vynesena na oběžnou dráhu nákladní lodí Progress.
4; Spuštění meziplanetární stanice Luna-25 bylo odloženo na rok 2022.
5; Roskosmos sleduje vojenský orbitální dron USA X-37.
6; Čína omezila úroveň diplomatických vztahů s Litvou na úroveň pověřence (chargé d'affaires) kvůli zřízení diplomatického zastoupení Taiwanu.
7; Rozvědka USA spojila nástup zimního počasí s invazí Ruska na Ukrajinu. Představitelé americké rozvědky varují evropské spojence před možností vojenského vpádu Ruska na území Ukrajiny, přičemž pravděpodobnost vzrůstá s poklesem teplot.
8; Rusko a USA vyšlou společnou misi na Venuši, prohlásil Rogozin.
9; Bylo zahájeno financování orbitální skupiny družic „Sfera“.
10; Trump označil předvolání svého bývalého poradce Petera Navarra do Kongresu za hon na čarodějnice. V Kongresu ho chtějí vyslýchat v rámci vyšetřování chyb republikánů.
11; V Mexiku objevili ve dvou kamionech 600 migrantů z různých zemí Ameriky, Asie a Afriky.
12; The Wal Street Journal: Ruské rakety učinily americké letadlové lodě bezbrannými. Ruské rakety je nepustí blíže než na 1.600 km od pobřeží, což přesahuje dolet letadel.
13; The New York Times: Investiční firma spojené s Bidenovým synem pomohla čínské společnosti podepsat dohodu v oblasti kobaltu v Demokratické republice Kongo.
14; Ekonom předpověděl kurs rublu na příští půlrok. Dolar si zachová silnou pozici vůči hlavním světovým měnám. Rubl by ale měl posilovat.
15; V Rusku se změní pravidla pro výplatu důchodů. Dotkne se to i cizinců žijících v RF a naopak Rusů v zahraničí.
16; Hnutí žlutých vest oslavilo třetí výročí svého vzniku hlučným pochodem.
17; V Polsku nevyloučili uzavření hranice s Běloruskem kvůli migrantům.
18; Britský hudebník James Blunt informoval, jak odvrátil „válku“ s Ruskem. Sloužil v Bosně a odmítl splnit rozkaz k útoku na objekt, který již obsadili Rusové.
19; V Kremlu označili cvičení NATO v Černém moři za srdcervoucí podívanou. Ukrajina pod rouškou cvičení NATO v Černém moři hledá vojenské řešení svých vlastních problémů a může tak způsobit další katastrofu pro celou Evropu, prohlásil Dmitrij Peskov.
20; Kreml promluvil o umělém vytváření hysterie kolem Ukrajiny. Masový výskyt článků a prohlášení o přípravě invaze Ruska na Ukrajinu vycházející v západních zemích nutí k zamyšlení, zdali se nechystají nějaké provokace...
21; V Kremlu vyzvali k zastavení provokací u ruských hranic a přesouvání další vojenské infrastruktury. Takovéto počínání znemožňuje nalezení východiska ze současné napjaté situace ve vztazích Moskvy a Západu.
22; Na ruském ministerstvu zahraničí vysvětlili zveřejnění korespondence Lavrova s kolegy. Berlín a Paříž překrucují postoje Moskvy ohledně urovnání na Ukrajině.
23; Ruské ministerstvo zahraničí se zabývá přípravou setkání Bidena s Putinem.
24; V Kremlu komentovali Erdoganovu fotografii s mapou Turkického světa zahrnující rozsáhlé oblasti dnešního Ruska včetně značné části Sibiře. Chápeme pocity tureckého prezidenta, když se centrum turkického světa nachází v ruském Altaji.
25; Rogozin se přiznal k sympatiím jak ke Stalinovi, tak i k báťuškovi caru.
26; Uruguayská herečka a zpěvačka Natalia Oreiro se nechala očkovat „Sputnikem V“ a prohlásila, že i případná další dávka bude „Sputnik V“.
27; V Rusku potvrdili životní minimum pro rok 2022. Práceschopné obyvatelstvo 13.793 rublů, důchodci 10.882 rublů a děti 12.274 rublů. V průměru to vychází na částku 12.654 rublů.
28; Pentagon vyslal na Ukrajinu nákladní loď s čluny „Island“. Plavidlo již proplulo průlivem Dardanely.
29; Francouzský ministr zahraničí prohlásil, že Rusko umí být „nesnesitelným sousedem“, ale je potřeba udržovat dialog kvůli společným zájmům.
30; V Německu byla odhalena lež o důležitém Stalinově rozkazu. Byla odhalena falsifikace překladu do němčiny u rozkazu č. 0428 ze 17. listopadu 1941 o taktice spálené země. Nic takového v originálním znění není. Není tam ani věta o provokacích v německých uniformách. Tuto historickou lež mají na svědomí ultrapravicové skupiny, které potřebovaly argumenty, aby mohly postavit tehdejší Sovětský svaz a Stalina osobně na roveň fašistickému Německu a Hitlerovi osobně.
31; Estonská premiérka poděkovala Polsku za ochranu vnějších hranic EU a NATO.
32; Rusko a Izrael se domluvily na společném boji proti koronaviru.
33; Indická policie obvinila vedení společnosti Amazon z pašování marihuany.
34; V důsledku dělostřeleckého ostřelování municí velké ráže ze strany ukrajinské armády byl v Jasinovaté poškozen provoz strojírenského podniku a požární úsek.
35; Dvoumetrový hotdog. Na Ukrajině je vše natolik v pořádku, si mohou dovolit pokračovat ve štafetě šílených rekordů. Tentokrát vytvořili v Charkově 215 centimetrů dlouhý hotdog.
36; Nejvyšší představitel Luganské lidové republiky slíbil Ukrajině nový Norimberk. Válečné zločiny páchané Ukrajinou nemají promlčecí lhůtu.
37; Ve věku 42 zemřel ruský herec a producent Michail Zubov. Příčina úmrtí v takto nezvyklém věku nebyla zveřejněna.
38; V Radě federace promluvili o zvýše počtu nezákonných migrantů, kteří se chtějí přes území Ruské federace dostat do EU.
39; „Tajemné“ tlačítko na Putinově stole, které vyvolalo mnoho spekulací, slouží ke komunikaci s asistentem. Třeba kdyby chtěl Putin požádat o čaj...
40; Běloruští pohraničníci informovali o navazování dialogu s polskými kolegy. Pracovníci polské pohraniční služby začali komunikovat o poznání konstruktivněji. Komunikace probíhá výhradně v ruštině.
41; Britský ministr zdravotnictví se chce vypořádat s „rasistickým“ zdravotnickým zařízením. Oxymetry připevněné k prstům „nebílých“ pacientů údajně nadhodnocují hladinu kyslíku.
42; Sojuzmultfilm vydal první trailer (upoutávku) k filmu „Jen počkej, zajíci“.
43; Vrazi podnikatele při dopravní nehodě v Leningradské oblasti vytrousili tělo své oběti. Opustili automobil a snažili se ze silnice utéct do lesa. Ale zmizet se jim nepodařilo.
44; V Gruzii promluvili o kritické situaci s COVID-19. Gruzínský systém zdravotnictví pracuje na hranici svých možností. V zemi se 3,7 milionů obyvatel je zjištěno kolem 4 tisíc nových případů za den.
45; Japonští vědci oznámili sebelikvidaci delta kmene koronaviru. Nahromadil příliš mnoho mutací v jednom ze svých nestrukturálních proteinů, což ho připravuje o schopnost se obnovovat a opravovat.
46; V Bělorusku se nachází více než deset tisíc migrantů, kteří se chtějí dostat na území EU, prohlásil polský premiér.
47; Putin se nechal přeočkovat „Sputnikem Light“ proti koronaviru a je ochoten se účastnit experimentu s použitím nasální vakcíny. Ta má podle vědců z Institutu Gamaleji minimum vedlejších účinků.
48; V den výročí začátku ukrajinského majdanu došlo před budovou prezidentské kanceláře ke srážkám.
49; Ve věku 75 let zemřela ruská a sovětská herečka Nina Ruslanova.
50; Severní Korea odmítla návrh rezoluce OSN o porušování lidských práv v zemi.
51; V Rusku bude do roku 2024 modernizována více než třetina hraničních přechodů.
52; Dnes večer se v okolí Gorlovky rozpoutaly boje. Místní obyvatelé říkají, že to vypadá, jako by ukrajinská armáda chtěla dobýt město.
53; Situace na rusko-ukrajinské hranici se vyostřuje. V Radě federace už vyjmenovali směry útoků (provokací) očekávaných z Ukrajiny.
54; Lidé v Donbasu naléhavě potřebují pomoc Ruska.
55; Šéf ukrajinské rozvědky informoval v USA o prvním bojovém použití Javelinu v Donbasu.
56; Ukrajinská armáda vybudovala v okupované části Doněcké republiky pontonový most přes řeku Kalmius.
57; Na Ukrajinu dorazilo první plavidlo s uhlím z USA. Ostatní plavidla připlují do ledna 2022.
58; Byly vyjmenovány tři nejsilnější letecké síly na světě: USA se třemi tisícovkami letadel, Ruská federace (1.900) a Čína.
59; 52% Němců v průzkumu podpořilo myšlenku povinné vakcinace. Nynější stav proočkovanosti se blíží k 68%.
60; V Kremlu odpověděli na obvinění Ruska z nezvyklé vojenské aktivity. My přesouváme svá vojska po našem území, zatímco USA přihnaly své ozbrojené síly přes oceán...
61; Francouzské ministerstvo zahraničí vyzývá Putina, aby zasáhl do situace na polských hranicích.
62; Nizozemsko má za sebou dvě noci plné pogromů Zemi zachvátily protesty proti karanténním opatřením.
63; Bělorusko obnovilo dodávky elektřiny na Ukrajinu.
64; Saakašvili obvinil gruzínské úřady v odklonu od západního kursu.
65; Zavraždil matku a střílel po policistech. Nedaleko Moskvy byl zlikvidován ozbrojený zločinec.
66; V Polsku oznámili, že migranti mění taktiku: Snaží se prolomit plot na několika místech naráz. Prý není pochyb,. Že aktivity migrantů jsou koordinovány s běloruskými úřady.
67; V USA informovali o tom, kdy se vztahy s Ruskem nejvíce blížily k jaderné válce. Od roku 1962, kdy došlo k tzv. karibské krizi, to bylo v roce 1971 (falešný poplach systému předčasného varování v USA), v roce 1979 američtí vojáci považovali cvičný poplach za reálný, v roce 1980 v důsledku poruchy počítače, v září 1983 zachránil sovětský podplukovník svět před jadernou válkou, když neoznámil nadřízeným možný jaderný útok, v listopadu 1983 Sovětský svaz považoval cvičení NATO za preventivní úder.
68; Ukrajinská rozvědka oznámila, že na ruských hranicích napočítala 92 tisíc vojáků.
69; Biden má v úmyslu kandidovat na prezidenta i v roce 2024. Na konci druhého volebního období by mu bylo 86 let.
70; Americký generál přiznal, že Rusko předčí USA ve sféře nadzvukových technologií.
71; Lukašenko připustil jadernou válku mezi Ruskem a NATO kvůli Bělorusku. 11. listopadu strategické bombardéry ruského letectva hlídkovaly ve vzdušném prostoru Běloruska.
72; Boje v Arménii a Ázerbajdžánu, Kdo a proč obviňuje ruskou armádu z nedávných potyček?
73; Polsko a Ukrajina odhalily nebezpečný plán Západu proti Rusku. Je evidentní, že od Západu nelze očekávat, že by se vzdal protiruské politiky.
74; USA zapomněly vymyslet, k čemu jim jsou vlastně vojenské základny na Ukrajině. USA dobudovávají vojenské základny na území Ukrajiny, ale zatím vůbec nevědí k čemu.
75; Západ příliš brzy odepsal sovětské tanky T-80. Rusko tyto tanky nelikviduje, nýbrž modernizuje, protože mají mnoho předností v bojích v obtížném terénu.
76; Arménie se stává kolonií Západu. Proč v křesťanské Arménii nyní dochází k takové vlně rusofobie?
77; USA se aktivně zapojují do vraždění lidí v Donbasu. Pro USA je jistě výhodné změnit čtyřicetimilionový národ v nepřátele Ruska a změnit ukrajinsko-ruskou hranici v linii nenávisti.
78; Současná Ukrajina je říší donucování, nesvobody a lží. Byly zveřejněny úvahy u příležitosti „Dne důstojnosti a svobody“.
79; Porošenko za Zelenského vlády nadále bohatne, přestože se staví do role opozičníka.
80; Všechno je už předem určeno. Generální tajemník NATO vyznačil místo budoucí jaderné války – Východní Evropa. Pokud se splní jeho vize, že budou ve Východní Evropě rozmístěny jaderné zbraně, jde o zcela realistický scénář.
81; Putinův projev před diplomaty předestřel novou éru ve vztazích Ruska a Západu. V bodech: 1) Nebude jako dříve rozlišováno mezi EU a NATO. Obě struktury jsou stejně agresivní. V podstatě nemají žádné zásady. 2) S EU, NATO a USA nejsou možné žádné dohody. Nedodržují je a neustále lžou. 3) Nemá cenu udržovat dobré vztahy, protože v takovém případě jsou ignorovány ruské zájmy. Ty jsou vnímány jen ve stavu krize ve vzájemných vtazích. 4) Nebude brán zřetel na snahy Západu vnutit Rusku své strategie, například dekarbonizaci planety. Rusko disponuje silnou jadernou a vodní energetikou a má mnoho lesů, které kysličník uhličitý pohlcují. 5) Nebude tolerováno vojenské ovládnutí Ukrajiny. A to Západ pochopí pouze ve stavu krize vzájemných vztahů. Jinak nejsou schopni to vnímat. 6) Budou od Západu požadovány záruky bezpečnosti pro Rusko. Pokud je nedají, Rusko si je zajistí samo. Zlobit se pak mohou jen sami na sebe.
82; Byla zveřejněna senzační svědectví Ruslana Chasbulatova z doby rozpadu SSSR. CO se dělo za kulisami historických procesů?
83; Známý publicista Dmitrij Olšanskij vyjmenoval (pseudo)hodnoty současného světa: Ať byly předchozí epochy sebekrutější, všechny režimy potřebovaly lidi. Dnes jsou lidé přítěží. Zlom nastal někdy v 80. letech. Dnešní vládnoucí hydra potřebuje jen klienty, nikoli pracovníky, chtějí jen výrostky, nikoli dospělé lidi, touží jen po finančních instrumentech, nikoli po hmotném zboží, chtějí korporace, nikoli státy, preferují kočovníky místo místních obyvatel, žoldáky místo pravidelných vojáků, touží po „genderech“, ale opovrhují rodinou, líbí se jim megapole, ale už ne státy, upřednostňují menšiny a kašlou na většinu, potřebují exotiku a výstřelky, ale bojí se normality, staví na emocích, nikoli na zdravém rozumu...

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!