RusvNext: Přehled zpráv – 22.11.2021

25401d8c33850898f10f1697189f2cda_1591692423_extra_large1; Šéf ukrajinské rozvědky oznámil termín ruského vpádu do země. Podle jeho slov intervence bude probíhat pomocí leteckých úderů, dělostřeleckých a tankových útoků.
2; Saakašviliho lékař prohlásil, že bývalý gruzínský prezident potřebuje psychiatra.
3; Rozvědka Ukrajiny oznámila první použití amerických systémů Javelin v Donbasu. V Rusku to označili za výmysl.
4; EU použila nehumánní metody při vyhošťování uprchlíků z hranice. Polsko používá proti kurdským uprchlíkům všemožné nelidské potlačující prostředky – pepřové roztoky, slzný plyn, střelbu slepými náboji a vodní děla při teplotách pod nulou.
5; Dosavadní bulharský prezident vítězí. Po sečtení 30% hlasů to byl dvoutřetinová většina odevzdaných hlasů.
6; Američané byli pobaveni přirovnáním Ukrajiny k „zubaté koze“ (v češtině spíše „papírový čert“). The Washington Post nemá iluze o ukrajinské armádě ve srovnání s ruskou.
7; Více než polovina Rusů by si ráda vzala hypotéku. Téměř třetina z nich se chce vejít do 3 až 5 milionů rublů.
8; V ruském Tatarstánu ode dneška platí ve veřejné dopravě systém QR kódů. Jde o segregační nařízení, které na základě presumpce viny považuje neočkované osoby bez prokazatelně prodělané nemoci automaticky za infekční a nebezpečné. Na tomto základě pak mají tito lidé zakázáno používat veřejnou dopravu.
9; Podnikatelé požádali o snížení trestů za porušení zákona na celnici, při převážení dětí a migračních přestupcích v novém návrhu Administrativního zákoníku.
10; Prezident Salvadoru vyhlásil plán na výstavbu Bitcoin City na úpatí sopky Conchagua. Při financování projektu chce využít kryptoměnu.
11; Expert vyjmenoval zboží, které je v Rusku potřeba koupit ještě před novoročním chaosem. Hlavní novoroční sezóna obvykle začíná v druhém týdnu prosince, ale už teď je v mnoha hypermarketech vystaveno sváteční zboží.
12; Admirál Popov prohlásil, že ponorka Kursk byla zničena v důsledku srážky s ponorkou NATO, jejíž název je na 90% známý.
13; V USA ve státě Wisconsin vjel terénní vůz v plné rychlosti do předvánočního průvodu. Hlášen je jeden mrtvý a zhruba dvacet zraněných.
14; Šéf Ruského federálního daňového úřadu avizoval stažení formuláře Přiznání k příjmů 3, který umožňuje podávat přiznání samostatně hlavně proto, aby poplatník získal úlevy na dani.
15; Na Sachalinu Byl odvolán z funkce hlavní lékař (primář) místní nemocnice kvůli podezření z kšeftování s QR kódy a zničení vakcín proti koronaviru.
16; Gincburg zveřejnil termín vytvoření „dlouhodobé“ vakcíny proti koronaviru. Mělo by jít o vakcínu s účinnost na pět až deset let. Vše bude záviset na kmenech viru, se kterými se populace setká.
17; Ruské mírové síly obsadily 27 pozorovacích pozic v Náhorním Karabachu a monitorují situaci, kontrolují dodržování režimu zastavení palby po celé délce dělící linie.
18; Lavrov obvinil Ukrajinu z provokací v souvislosti s použitím komplexů Javelin v DONbasu. Ukrajina se svými provokacemi snaží vyostřit situaci v Donbasu.
19; Ukrajina si přisvojila zásluhy na zdržení spuštění „Severního proudu – 2“. Vyplývá to ze slov ukrajinského ministra zahraničí Dmitrije Kuleby.
20; Čína vyslala do Afghánistánu tisíc tun humanitární pomoci. Nákladní vlak vyjel z města Chorgos.
21; Rogozin slíbil, že zajistí Rusku internet z kosmu už v roce 2024. Program „Sfera“ umožní už v roce 2024 získat internet z kosmu.
22; Ruská armáda začala hlídkovat na hranici americké okupační zóny v Sýrii.
23; Pentagon oznámil úspěšné testy „létající letadlové lodě“. Američané si myslí, že celé roje dronů zajistí převahu ve vzduchu na kterýmkoli nepřítelem.
24; Čečna navrhla Státní dumě zákaz uvádět národnost zločinců v médiích.
25; V Ruské federaci mohou zvýšit nezdanitelnou částku z příjmů fyzických osob na 10 tisíc rublů. Mělo by to zlepšit materiální postavení invalidů, důchodců, studentů a dalších nemajetných občanů.
26; Poslanec Státní dumy informoval, proč Rusko musí kupovat zeleninu v zahraničí. Náklady na výrobu jsou vyšší než nákupní cena. Ta však rose a Rusko se bude snažit zvláště u brambor získat soběstačnost.
27; Kyjev obvinil Moskvu z nátlaku na Ukrajinu a EU kvůli spuštění „Severního proudu – 2“.
28; Americká média informovala o „ruském plánu na útok“ na Ukrajinu. Kyjev a západní země v poslední době vyjadřují znepokojení nad údajným posilováním „agresivních kroků“ ze strany Ruska u hranic s Ukrajinou.
29; V Litvě byli zadrženi dva Ukrajinci za převážení nelegálních migrantů.
30; V Rusku prudce stouply online prodeje šperků. Krátce před vypuknutím pandemie COVID-19 byl v Rusku oficiálně povolen online prodej šperků.
31; Kreml odmítl komentovat verzi admirála Popova o osudu Kurska v roce 2000. Vyšetřování bylo uzavřeno.
32; Koho a proč se bojí americká vládnoucí třída? Existenciální strach přechází v nenávist. Článek reaguje na hysterický návrh amerických kongresmanů neuznávat Putina po příštích volbách za prezidenta.
33; Ukrajina nebude zapojovat zahraniční vojska do obranu proti „dalšímu ruskému vpádu“, prohlásil Dmitrij Kuleba.
34; Americká rozvědka odhalila lež Státního departmentu o připravovaném útoku na Ukrajinu. Státní department se změnil v hlásnou troubu lživé propagandy o chystaném ruském útoku na ukrajinské území.
35; Ve Státní dumě doporučili zbavit komunistického poslance Raškina poslanecké imunity v souvislosti se zastřeleným losem v Saratovské oblasti.
36; Na stránkách ruského Dopravního inspektorátu přestal fungovat servis pro kontrolu pokut za porušení pravidel silničního provozu.
37; Politika ho příliš nezajímala. Přímé vysílání gruzínské televize přerušil kocour, který se usadil na stole před diskutujícími politiky.
38; Americká ústava nejspíš znemožní Meghan Markle kandidovat na funkci amerického prezidenta. Brání tomu málo známá novela ústavy z roku 1810.
39; Datum vynesení ukrajinské družice Sič 2-30 raketou SpaceX na oběžnou dráhu bylo odloženo na leden.
40; Pušilin je odhodlán pracovat na tom, aby Doněcká lidové republika nebyla jen přívažkem Ruska. Výnos prezidenta Vladimira Putina umožní Donbasu dosáhnout soběstačnosti a dokonce pomáhat jiným regionům.
41; V moldavském Kišiněvě se muž okoušel ostřelovat budovu městské rady z luku. Den předtím varoval pracovníky radnice, že 22. listopadu přijde k budově protestovat.
42; V Dněpropetrovsku se kurýr musel bránit výstřely ze startovací pistole proti nespokojenému zákazníkovi,který na něj zaútočil nožem.
43; Polský premiér obvinil Rusko z vysoké inflace v Evropě. Za všechno může ten „Severní proud – 2“.
44; Britové se vysmáli Západu za jeho báchorky o „ruské invazi na Ukrajinu“. Čtenáři listu Daily Mail nevěří informacím západního tisku o přípravě invaze Ruska na Ukrajinu.
45; Šéf generálního štábu Arménie informoval o situaci na hranici s Ázerbajdžánem a vyzval k posilování bojeschopnosti armády.
46; Putin potvrdil připravenost Ruska k bezproblémovým dodávkám plynu do Evropy i s využitím kapacit „Severního proudu – 2“.
47; Federální vězeňská služba podpořila iniciativu o zpřísnění trestů za mučení vězňů. Zákon může být hotov do konce roku.
48; Ruské ministerstvo práce připravilo plán na omezení stínové zaměstnanosti (šedé ekonomiky).
49; Oleg Carjov v nejnovějším interview navrhl rozdělit Ukrajinu na sféry vlivu Ruska a Západu, aby byla zajištěna spravedlnost. Oblast, která tíhne k Rusku, je rozhodně větší než dnešní velikost Doněcké a Luganské lidové republiky.
50; Rodiče mohou platit za své děti na svých osobních webových účtech na stránkách Federální daňové služby Ruské federace.
51; Alexandr Lukašenko jednoznačně odmítl, že by kdy s Vladimirem Putinem hovořili o vzniku či dokonce obsazení funkce prezidenta Svazového státu.
52; Gazprom může do dvou dnů přerušit dodávky plynu do Moldávie. Během nedávných rozhovorů ruská strana přistoupila na prakticky veškeré podmínky Moldávie za předpokladu, že budou striktně dodržovány platební termíny. Jeden z nich byl dnes a platba nedorazila...
53; Třináct velkých IT společností má povinnost otevřít v Rusku svá zastoupení. Některé tak ještě neučinily. Ruské úřady jsou připraveny jim vyjít vstříc, pokud to nestihnou do 1. ledna.
54; Londýn zveřejnil smlouvu o půjčce 1,7 miliardy liber pro Kyjev na financování nákupu zbraní.
55; WHO doporučuje AmpliTest (ruský testovací systém na COVID-19fungující například v Uzbekistánu) jako referenční.
56; Hlavní lékař výzkumného centra Gamalei Alexandr Gincburg oznámil, kdy skončí pandemie: Až si 70 až 75% populace vytvoří potřebné množství protilátek. K tomu je třeba zhruba troj- až čtyřnásobně zvýšit tempo očkování. Očkování ale není jedinou cestou k získání potřebného množství protilátek.
57; Biden může odpečetit strategické zásoby ropy, hlásí média. Americký prezident se v koordinaci s několika dalšími zeměmi chystá oznámit zahájení komoditních intervencí ze strategických rezerv s cílem snížit ceny pohonných hmot.
58; Tvůrce sociální sítě VKontaktě a messengeru Telegram Pavel Durov získal francouzské občanství.
59; Společnost Moldovagaz obdržela od Gazpromu varovné oznámení o možném ukončení dodávek plynu během 48 hodin, protože nebyl dodržen termín platby. Zástupce Moldovagazu oznámil, že na vyřešení problému se již pracuje.
60; Komise pro lidská práva Rady prezidenta Ruské federace nepodporuje legislativní iniciativu zakázat uvádět v médiích národnost pachatelů zločinů.
61; V USA byl zadržen řidič terénního automobilu, který najel do slavnostního průvodu, zabil jednoho člověka a více než dvacet jich zranil. Jde o devětatřicetiletého Darriela Brookse, který v autě zběsile ujížděl z domácího vězení, přičemž ale nebyl pronásledován.
62; Vědec potvrdil zprávu japonských kolegů o sebezničení kmene delta. Je sice těžké uvěřit ve schopnost kmenů koronaviru se samy zničit, avšak SARS-CoV-2 skutečně mutuje směrem ke snižování své vlastní životaschopnosti.
63; V USA zavedli nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“ proti dvěma plavidlům a jedné společnosti spojené s realizací projektu.
64; Ceny pšenice se ocitly na historickém maximu v souvislosti s obavami ze snížení dodávek z Austrálie a Ruska.
65; Saakašvili se ve vězení stal obětí mučení a nelidského zacházení, prohlásil advokát.
66; Německo odmítlo Lukašenkův návrh, aby převzalo 2.000 migrantů z polských hranic.
67; Zásoby uhlí na Ukrajině mizí před očima. Kvůli nedostatku uhlí nemůže fungovat už dvacet bloků tepelných elektráren na Ukrajině.
68; V Bulharsku „upřesnili“ slova staronového prezidenta o uznání Krymu za ruský. Prý se to týkalo faktického stavu, nikoli právního statusu poloostrova.
69; Gruzii se to tenkrát krutě vymstilo. Ruská rozvědka obvinila Ukrajinu z přípravy na válku proti Donbasu.
70; Ukrajinský generál prohlásil, že šéf Zelenského administrativy je agentem ruských tajných služeb.
71; Spojené státy vyjádřily znepokojení nad výrokem bulharského prezidenta o „ruském Krymu“.
72; Taktické skupiny už zaujaly své pozice, píší v USA ohledně plánu ruské armády k útoku na Ukrajinu.
73; Donbas je připraven na plnohodnotné bojové akce. Už nejsem rozptýlené oddíly domobranců, máme armádu se všemi parametry jako v každém jiném státě, prohlásil Pušilin.
74; Na Ukrajině nová ministryně označila obnovení dodávek vody na Krym za naprosto nemožné. Chceme to udělat tak, aby prostě nebyla šance tak učinit.
75; Předložte fakta. Marija Zacharova odpověděla na nový západní mýtus. Pokud mátě nějaké důkazy, předložte je a můžeme si o nich popovídat.
76; Děsivá senzace: Ve Velké Británii zjistili, že ozbrojenci Islámského státu z amerických věznic v Sýrii se rozprchli do celého světa.
77; Westinghouse se bude účastnit výstavby dvou energetických bloků Chmelnické jaderné elektrárny na Ukrajině. Dohoda byla podepsána.
78; Zatímco Kyjev vyjadřuje solidaritu s Polskem a Pobaltím, pohraničníci na hranicích zatýkají Ukrajince zabývající se pašováním lidí do EU.
79; Janukovič se obrátil s poselstvím na Ukrajince v souvislosti s osmým výročím začátku Majdanu.
80; Krym, Kavkaz a hranici s Ukrajinou ochrání těžké plamenomety. V Jižním vojenském okruhu budou zformovány tři bataliony se systémy Solncepjok a Tosočka.
81; Minimální přírůstek nově pozitivních v Rusku. Počty úmrtí se ale drží na rekordních úrovních.
82; Jak se změnil ruský jazyk za posledních sto let? Největší posuny jsou ve slovní zásobě. Přibývají nová přejatá slova, dochází ale i k posunům významu existujících slov.
83; Rusové se v průzkumu vyjádřili, jaký důchod považují za důstojný. V celostátním průměru kolem 43 tisíc rublů za měsíc.
84; Ve Francii oznámili bleskovou novou vlnu COVID-19. Zpřísňuje se kontrola využívání sanitárních propustek.
85; Američtí příslušníci námořní pěchoty se masově odmítají nechat očkovat proti COVID-19. Hrozí jim za to propuštění z armády.
86; Ukrajinské ministerstvo energetiky vyhlásilo náhlou akci na opravu elektrického rozvodného systému. Ten se neopravoval celých třicet let ukrajinské samostatnosti.
87; Čína chystá Litvě pomstu za její přisluhování Spojeným státům v otázce Taiwanu.
88; Toxický internet – ohrožení národní bezpečnosti. V Rusku je třeba podnikat neodkladná opatření, aby internet nerozložil Rusko prostřednictvím působení na mladou generaci.
89; Co znamenalo a znamená pro Ukrajinu vítězství Majdanu? Ukrajinský novinář píše o bolesti, smutku a studu.
90; Koronavirus kosí řady ukrajinské armády. Velitelé se bojí paniky.
91; Šok, vzpoura a obvinění z diktatury. Co se nyní děje v Rakousku. Rozhodnutí rakouských úřadů o lockdownu pro neočkované a o povinné vakcinaci od února 2022 může mít následky pro celou EU.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!