RusvNext: Přehled zpráv – 23.11.2021

113589_AFG210816asset_12347634RTR_16310282580091; Tálibové jmenovali do své vlády osoby ze sankčního seznamu OSN.
2; Vědci z Uralské federální univerzity spolu se zahraničními kolegy a výzkumníky vytvořili nový materiál, který může najít uplatnění v chirurgii a implantologii.
3; Finančník Alexej Kričevskij vysvětlil, k čemu nastřádalo Rusko tak obrovské zlaté a měnové rezervy. Jedná se o polštář, který umožní v případě nutnosti v jediném okamžiku splatit veškeré státní závazky.
4; Soud v USA odmítl obnovit proces v případu žaloby bývalých akcionářů JUKOSu, než budou dokončeny procedury v Nizozemsku, kde se Rusku podařilo dosáhnout zrušení povinnosti zaplatit více než 50 miliard dolarů.
5; Rusové byli vyzváni, aby se nechali očkovat do zimy, dokud není pozdě. Co nejdřív je potřeba dát si ještě jednu dávku vakcíny, radil infektolog Nikolaj Malyšev.
6; Ukrajinský expert Andrej Zolotarjov zhodnotil strategii Kyjeva ohledně Donbasu. Kyjev v podstatě žádnou strategii nemá.
7; NASA odložila vyslání teleskopu James Webb na 22. prosince kvůli závadám při přípravě ke startu.
8; Číňané (čtenáři populárního listu Global Times) v reakci na zasahování Litvy do vnitřních záležitostí Číny (Taiwan) navrhli rozdělit Litvu mezi Rusko a Bělorusko.
9; Americký torpédoborec opět proplul Taiwanským průlivem.
10; V Rusku byly vyjmenovány nejužitečnější profese: lékař, učitel, záchranář.
11; Bílý dům oznámil Bidenův zájem kandidovat i v příštích prezidentských volbách.
12; USA plánují vyslání vojenských poradců a zbraní na Ukrajinu. Mezi nimi i protivzdušné komplexy Stinger.
13; Přes milion dětí v Afghánistánu se nachází na hranici smrti hladem. Afghánistán se nachází na prahu humanitární katastrofy.
14; MMF poslal Ukrajině 700 milionů dolarů.
15; Minimálně 33 dospělých a 12 dětí zahynulo při dopravní nehodě autobusu v Bulharsku. Příčinou takto vysokého počtu byla nemožnost dostat se z hořícího turistického autobusu. Všechny oběti pocházely ze Severní Makedonie.
16; Jennifer Psaki odmítla komentovat informaci o plánované dodávce zbraní na Ukrajinu.
17; Barbados 30. listopadu přestane uznávat Alžbětu II. za hlavu státu.
18; Napětí mezi Ruskem na jedné straně a USA a Ukrajinou na druhé straně výrazně vzrostlo. Může se jednat o velký mezník Evropské historie.
19; Alexandr Vučić informoval o výhodách spolupráce s Ruskem ohledně plynu. Dodal, že za posledních sedm let dokázali v Srbsku udělat více než za předchozích 70. Ekonomika země se rozvíjí díky Rusku a Číně.
20; Tisková konference Dmitrije Peskova: prodloužení novoročních svátků, sankce ze strany USA, Donbas...
21; USA nedokázaly přesvědčit EU o „chystaném útoku Ruska na Ukrajinu. Evropští politici odmítli uvěřit prohlášení Washingtonu o tom, že Moskva něco takového chystá.
22; Putin: Postoj Ruska ohledně palestinského urovnání je neměnný. Ruský prezident to prohlásil během setkání s palestinským vůdcem Mahmúdem Abbásem.
23; Nikolaj Patrušev varoval před miliony uprchlíků z Ukrajiny. V důsledku rozvratu ukrajinské ekonomiky způsobenému Evropou.
24; Ankara chce podepsat nové plynové kontrakty s Moskvou. Dohoda by měla být hotova do konce roku.
25; V běloruské armádě upravili kvůli migrační krizi programy výcviku.
26; Vojenská základna USA v Sýrii se stala terčem raketového útoku.
27; Migranti spáchají v Německu v průměru přes 50 útoků nožem denně. Šokující údaj zveřejnil list Die Welt.
28; Nazarbajev odejde z funkce předsedy vládnoucí strany Kazachstánu. Do čela se postaví stávající prezident Kásym-Žomart Tokajev.
29; USA uvolnily 50 milionů barelů ropy ze státních rezerv.
30; V Kazani výrostek chystal útok na školu. Ke zločinu ho přemluvil občan Ukrajiny. Mladík byl zadržen a zabaveno bylo mnoho elektronických důkazů o přípravě činu.
31; Ukrajinec chtěl prodat za 250 tisíc dolarů informace o vojenských technických novinkách v oblasti stavby lodí. Devětačtyřicetiletý obyvatel Nikolajeva se chystal prodat tajnou dokumentaci.
32; USA nacvičily scénář reakce na jaderný útoku Ruska. Ruská armáda registruje podstatné zvýšení aktivity strategických bombardérů USA v bezprostřední blízkosti ruských hranic.
33; V Polsku navrhli zahájit preventivní válku s Ruskem. Evropská unie musí zahájit politickou, finanční a právní válku proti Rusku, aby uchránila Moldávii před vlivem Moskvy.
34; Od 30. listopadu se v Rusku změní pracovní podmínky pro pracovníky s dětmi. Uleví se jim v oblasti služebních cest a přesčasů.
35; Hudebník Ališer Morgenštern byl obviněn z obchodování s drogami. Nejen že drogy prostřednictvím sociálních sítí propaguje, ale de facto s nimi i obchoduje, prohlásil předseda Vyšetřovacího výboru Alexandr Bastrykin.
36; V Itálii vznikl skandál kvůli tweetu senátora o vztazích s Ruskem. Senátor kritizoval článek v listu La Repubblica, který byl krajně předpojatý vůči Rusku a Bělorusku.
37; USA uvalily sankce na plavidla spojená s výstavbou „Severního proudu – 2“ – Marlin a Transadria.
38; Nedaleko Bělehradu došlo k výbuchu v podniku vyrábějícím rakety. Dva mrtví a 15 zraněných.
39; Rusko a Čína se domluvily na plánech vojenské spolupráce do roku 2025. Námořníci a piloti obou zemí hlídkují ve vzdušném prostoru a hlídají i vody severozápadní části Tichého oceánu.
40; Ruská vláda vyčlenila 5 miliard rublů na léčení pacientů s koronavirem v nemocnicích.
41; Sergej Šojgu komentoval zvýšenou aktivitu bombardérů amerického vojenského letectva.
42; Oni nás neochrání. Ukrajinský generál vyzval Kyjev, aby nespoléhal na NATO. Vasilij Vovk vyzval politické vedení země, aby změnilo svou zahraniční politiku.
43; Důchodcům v Donbasu bude prodloužena platnost ukrajinských bankovních karet. Domluvili se na tom představitelé Luganské a Doněcké lidové republiky na zasedání ekonomické podskupiny.
44; Bývalý manžel oběti dopravní nehody za účasti Ksenie Sobčak Anton Tarasov požaduje dva miliony dolarů.
45; Lavrov předal ruskému podnikateli Michailu Gucerijevovi čestný diplom vlády RF za aktivity spojené s organizací návratu Rusů ze zahraničí v době pandemie.
46; Evropská komise vyčlení 3,5 milionu euro na repatriaci nelegálních migrantů z území Běloruska. Oznámila to šéfka komise Ursula von der Leyen.
47; Američané se vysmáli nešikovnému útěku Joe Bidena před novináři. Po internetu koluje video.
48; Gazprom: Břidlicový plyn čím dál více získává status „špinavého“ zdroje energie. Byly zaregistrovány případy zrušení nákupů břidlicového plynu z USA.
49; EU se domnívá, že migranty k polsko-běloruské hranici prostě nalákali. Hlavním nástrojem manipulace migrantů byla dezinformace na základě lživých slibů.
50; EU navrhla mechanismus zavádění omezení proti dopravním společnostem, které jsou zapleteny do přepravy nelegálních migrantů na hranice EU.
51; Ukrajina uskuteční vojenská cvičení nedaleko ruské hranice. Jednotky ukrajinské teritoriální obrany uskuteční příští týden cvičení v Charkovské oblasti.
52; Bavorský premiér (CSU) Markus Söder vyzval k okamžitému zavedení povinné vakcinace proti COVID-19 v celém Německu.
53; USA uvalila sankce na kyperskou společnost a jedno ruské plavidlo kvůli „Severnímu proudu 2“.
54; Obyvatelé vesnice na severovýchodě Sýrie zapálili americkou vlajku na americkém obrněném vozidle a zabránili v průjezdu kolony.
55; EU navrhla, aby se bojovalo proti využívání migrantů pro politické cíle. Evropská komise chce pro to vytvořit právní základnu.
56; Náčelník Generálního štábu Valerij Gerasimov hovořil po telefonu se svým americkým kolegou. Generálem Markem Milley.
57; Sergej Pašiňan oznámil dosažení definitivních dohod z dvou setkání s ázerbajdžánským prezidentem Alijevem v Soči a v Bruselu.
58; Gazprom zajistil přes polovinu evropského dovozu plynu.
59; V Laosu schválili používání vakcíny Sputnik Light.
60; těžký průběh COVID-19 působí na prožívání bolesti, zvláště u onkologických pacientů. U některých bolesti dokonce zcela vymizely.
61; Ukrajinská armáda začala používat francouzské protitankové granátomety, prohlásili v Doněcké lidové republice.
62; Čínské ministerstvo obrany: Čína a Rusko společně čelí tlaku USA. USA používají proti Číně stejné agresivní postupy ve vojenské sféře jako proti Rusku. Obě země jim tedy mohou čelit společně.
63; Finský prezident prohlásil, že odmítnutím kontaktů s Ruskem se Evropská unie nestane silnější. Podpora dialogu s Ruskem je důležitá spolu s hájením vlastních zájmů.
64; V Japonsku označili hlídkování Ruska a Číny v Asijsko-Tichomořském regionu za demonstraci síly proti Tokiu.
65; Donald Trump kritizoval energetickou politiku Joe Bidena. Země se prý kvůli Bidenovi nachází v moci OPEC.
66; Premiér spolkové země Braniborsko oznámil zavedení lockdownu pro neočkované proti COVID-19 až do možnosti zákazu nočního vycházení v jednotlivých okresech.
67; Medveděv požaduje přezbrojení laboratoří moderním zařízením. V mnoha laboratořích Ruské federace se dnes používají zastaralé metody výzkumu. Je třeba v urychleném režimu vybavit laboratoře vysoce technologickým zařízením.
68; Ruský a čínský ministr obrany se domluvili na rozšiřování vzájemné součinnosti mezi ozbrojenými silami obou zemí po linii strategických vojenských cvičení a společného hlídkování.
69; Časopis Nature: V Německu prošla peptidová vakcína pro dlouhotrvající buněčnou imunitu (zprostředkovanou T-lymfocyty) proti COVID-19 první fází klinických testů na lidech.
70; Moldavský premiér doufá, že bude možnost jednat o otázce plateb se šéfem Gazpromu Alexejem Millerem. Moldávie slíbila, že dluh uhradí do konce týdne.
71; V České republice oznámili připravenost vyslat vojáky na polsko-běloruskou hranici.
72; Byl to rasista... Z radnice New Yorku zmizela socha prezidenta Jeffersona. Stála v místnosti 187 let.
73; Ukrajinská armáda na polygonu Širokij Lan nacvičovali novou taktiku použití Bayraktarů a Javelinů.
74; Pašiňan prohlásil, že karabašská otázka je mezinárodní problém, který nevyřeší postoj pouhé Arménie.
75; Ukrajinská armáda odvolala své tvrzení, že v Donbasu byly použity komplexy Javelin.
76; Státní department slíbil, že bez váhání odpoví Rusku v ukrajinské otázce v případě napadení.
77; Elon Musk pohrozil největší bance světa, že poškodí její pověst.
78; Vůdce teroristů slibuje, že zachrání kousek Sýrie, který je ovládán samotným Ďáblem. Jedná se o část území provincie Idlíb.
79; V Nizozemsku nezvládají počty pacientů s COVID-19 a vozí je do Německa do města Bochum.
80; Na Ukrajině navzdory ujišťování politiků začalo vějířovité odpojování elektřiny.
81; V Bělorusku pozastavili spolupráci s NATO kvůli nepokryté militarizaci.
82; Ukrajinské ministerstvo obrany se chystá mobilizovat statisíce rezervistů.
83; Vyšetřovací výbor vytvořil Radu mladých vyšetřovatelů. Analogické struktury budou vytvořeny i na regionálních a specializovaných úrovních.
84; Na Ukrajině oznámili, že země není schopna platit zahraniční dluhy. O hrozícím bankrotu informoval ukrajinský expert na tiskové konferenci v Kyjevě.
85; Šéf vyšetřovacího výboru vyzval ke zrušení jedné státní zkoušky a návratu k osvědčenému sovětskému systému.
86; V Kirgizii informovali o skutečné činnosti biologických laboratoří Pentagonu. Dnes na území Střední Asie působí tři velké biologické laboratorní komplexy řízené a kontrolované Spojenými státy.
87; Kličko zaútočil na Zelenského. Pokud něco neuděláme, může za to celá země zaplatit vysokou cenu. Tématem byla reakce na hrozbu ruského vpádu.
88; Ukrajinský rozvědčík navrhl, aby se Rusko místo „zemí-agresorem“ nazývala „potenciálním (pravděpodobným) nepřítelem“.
89; Svou bojovou pouť zahájí v Černém a Azovském moři. Na Ukrajinu dorazily staré americké hlídkové čluny, které překonaly tisíce mil na palubě nákladní lodi a nyní jsou již v ukrajinských teritoriálních vodách.
90; Vrchol počtu nových nákaz už je za námi. Denní počty úmrtí s COVID-19 v Rusku stagnují na poměrně vysoké úrovni (1.243).
91; Během Putinovy návštěvy bude podepsán kontrakt na statisíce samopalů Kalašnikov za 590 milionů dolarů. Výroba začne v prvním kvartále 2022.
92; Německý ministr zdravotnictví šíří poplašnou zprávu: Ke konci této zimy budou téměř všichni obyvatelé Německa očkovaní, vyléčení nebo mrtví.
93; I kdyby prošel zákaz uvádět národnost zločinců, stejně by to každý poznal z jejich jmen. A zakázat ještě uvádění jmen není reálné.
94; Rusko nejspíš znovu zachrání civilizaci před jadernou válkou. Generální tajemník NATO bez uzardění vyznačil Východní Evropu jako oběť jaderné války. Díky Rusku ale bude možné se jí vyhnout.
95; Pěkně to tu smrdí Majdanem, ale Západ nepomůže. Ukrajina se řítí do krize. Už v nejbližších dnech bude jasné, stane-li se Vladimir Zelenskij „chromou kachnou“.
96; V Ukrajinou okupované části Donbasu došlo prakticky k lynčování „výsadkářů“, kteří vykradli obchod a zmlátili ochranku. Vesničané si opilé ukrajinské vojáky našlo a vyřídilo si to s nimi.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!