Od suché teorie k poutavé praxi. Aneb o čem jsou typy řízení?

CoughingZnámý mi nedávno poutavě líčil, co všechno podstupuje, aby chytl Covid-19 a tím očůral systém, který nás nutí k dobrovolnému podstoupení genové terapie. Jen očkování nebo prodělání nemoci (o tom později na konci textu) vás opravňuje k tomu, účastnit se konzumních radovánek dnešní roztomilé společnosti, takže se mu není co divit. Já jsem se ho jen na závěr zeptal, jestli si pamatuje, jak jsme se před několika měsíci bavili o tom, že Covid-19 je dost možná biologická zbraň a že s tím souhlasil. Zároveň jsem si vzpomněl na jedno video od Nestora o plné funkci řízení a to konkrétně na jedno jeho přirovnání ve videu, které si mi zdálo dosti trefné i pro tento případ.

Spousta z vás video nejspíše viděla, ale nejsem si jistý, jestli správně umíme aplikovat znalosti v praxi. Tož do toho. Pojďme se ponořit do praxe a v kontextu výše uvedeného příběhu se podívejme na typy řízení a jaký na nás mají vliv. Abyste při snaze očůrat systém po nějaké době nezjistili, že jste to vy, kdo má mokrou nohavici.

Způsoby řízení můžeme rozdělit na dvě skupiny o třech typech.

1. Programové
2. Programově-adaptivní

Tyto dva typy můžeme označit jako strukturní. To jest strukturní způsob řízení. Co se týče státu tak je to soubor zákonů, vyhlášek, opatření, výhružek, pohrůžek, slibů a ostatních manévrů a tanečků jenž mají za cíl, dostat vás na požadované místo a do požadovaného stavu. Nestor používá hezké přirovnání o letící raketě a cíli. Představte si letící raketu a jako cíl jste vy. Tak při programovém řízení má raketa naprogramovanou trajektorii, po které letí, aby vás zasáhla. To je slabota, protože pokud nejste lenoch, tak mezi tím můžete provést nějaký úhyb a raketa vás netrefí. O něco lepší je programově-adaptivní. Raketa během letu reaguje např. na změny proudění větru a na vaše manévry a snaží se přepočítávat během letu trajektorii, aby vás trefila. To už je lepší, ale stále to má jednu podstatnou vadu. Vždy tento způsob řízení pouze reaguje zpětně a se zpožděním na vámi provedený tah. Tím pádem vždy pokulhává za již probíhajícím procesem. V řeči šachu by se dalo napsat, že nemá toto řízení iniciativu.
A tak je tu řízení z druhé skupiny, kterou označíme jako bezstrukturní řízení. Tím je typ řízení:

3. Prediktor-korektor

Toto řízení používají GE a stručně řečeno spočívá v modelování budoucích scénářů a přípravy řízení těchto scénářů již s předstihem, tedy dávno před tím, než k nim dojde. V praxi je to metoda, která na základě analýzy současných a budoucích podmínek (a jejich vědomého formování) a současného a budoucího informačního pole (a jeho vědomého formování) předpoví každou vaši reakci na situaci a dopředu se na tuto reakci připraví. Tento způsob předvídá KAŽDÝ váš krok s pomocí znalostí skutečné sociologie a psychologie. A je to přesně naopak, než se lidé domnívají. Domnívají se, že tak složitý a početný supersystém jako je celé lidstvo nelze řídit. Chování jedince je těžko predikovatelné, ale s čím větší masou, davem lidí statistika počítá, tím je chování davu přesněji predikovatelné. V přirovnání Nestora s raketou to znamená, že se daný cíl sám snaží seč může postavit se na místo, kam raketa dopadne. Při takovém řízení je raketa vystřelena ne do místa, kde stojíte teď, ale do místa, kde se v budoucnu sami a o své vůli (dáli se to vůbec nazývat "svou vůli") postavíte. Možná už chápete úvod tohoto textu.

V řízení prediktor-korektor se vždy počítá s odpůrci, opozicí. I pro odpůrce je připraveno informační pole. A tak nás pomocí různých informací vodí různými a rozdílnými cestičkami klikatého kanalizačního systému, který dost možná ústí do stejné stoky. Považujete-li vakcínu za biologickou zbraň, není tím i covid-19?

Ó, jaká to bude radost? Jak budeme oslavovat a tančit, až se milostpání umoudří a uznají protilátky po prodělání nemoc rovny protilátkám po očkování? Zvoláme: "Hurá! Konečně závan zdravého rozumu." Všimněte si, že postupně se klikaté cestičky kanalizačního systému slévají do pouhých dvou variant. Ať nás část systému před tím důrazně varuje, zároveň se vytváří sada podmínek, která odpůrce genové terapie nutí si covid opatřit. A jako by se ztrácela možnost, že by vůbec mohl existovat někdo, kdo by měl tu troufalost a chodil si po veřejnosti bez toho, aniž by nebyl očkován nebo neprodělal covida.

Na první pohled to vypadá dost bezvýchodně, ale tak to není. V podstatě to je prosté. Když víte JAK probíhá řízení, víte také JAK si prokousat ven svou cestu.

A za druhé. Z důvodu zákona času ztratili GE plnou funkci řízení a tak dnes existují v možnosti varianty budoucího vývoje, pro které nemají připravený scénář.

Za třetí. Zvykli jsme si všechny informace, ať z hlavního či vedlejšího proudu posuzovat v kategorii pravda - lež, informace - dezinformace (ačkoli tohle dělení je už zavádějící, ale o tom třeba někdy jindy). Ne, že by to nebylo důležité, ale je tady ještě něco důležitějšího a to je samotný apriorní pohled na informace. Každá informace je kromě svého obsahu řídícím modulem, nástrojem, který vás má řídit. A jako takovou musíte informaci vnímat. Někdo něco řekne, napíše. Kromě toho, jestli je to pravda, nebo ne, musíte položit otázký: Proč to říká a proč právě teď? V jakém kontextu to říká a s jakým cílem? Součástí jakého procesu je tato informace? Informační tok je řídícím procesem. To, že tady něco píši je ve své podstatě řídící manévr, který má svůj cíl. Tím cílem je přimět vás, abyste byli schopni samořízení ve vašem zájmu, ne pro zájmy druhých.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!