RusvNext: Přehled zpráv – 24.11.2021

324dc0c3acb2ef503d1023c00be40c301; Rozvědky Ukrajiny, USA a Velké Británie si vyměnily informace o ruských vojscích. Ukrajinský ministr obrany oznámil, že s partnery Ukrajiny začínají konzultovat danou otázku v rámci Evropské unie a NATO.
2; V Kyjevě slíbili Rusku „pekelné“ sankce. Na ministerstvu zahraničí odmítli informace některých západních médií o tom, že Rusko stahuje vojska k hranicím s Ukrajinou.
3; Dva hlídkové čluny z USA připluly do Oděsy. Tyto čluny jsou součástí vojenské pomoci kterou Bílý dům poskytuje Kyjevu od roku 2014.
4; Ukrajinská armáda uskuteční vojenská cvičení v Charkovské oblasti nedaleko hranic s Ruskem.
5; V Sýrii zahynuli dva civilní obyvatelé v důsledku leteckých útoků ze strany Izraele. Dalších sedm lidí bylo zraněno.
6; Roskomnadzor zjistil 51 případů cenzury materiál ruských médií a jejich oficiálních účtů ze strany zahraničních internetových platforem.
7; Američany zděsila fotografie sovětského vojáka před válkou a po válce. Za ty čtyři roky zestárl podle vzhledu o více než deset let.
8; Do Nejvyšší rady byl předložen návrh zákona o prodloužení platnosti „zvláštního statusu“ Donbasu.
9; Na Krymu zcela vyloučili obnovení dodávek vody z Ukrajiny. První místopředseda krymského parlamentu Jefim Fiks prohlásil, že tuto otázku vůbec nebudou projednávat.
10; Rubl se vrátil do první dvacítky nejpopulárnějších světových měn. Vyplývá to z informací systému SWIFT.
11; Ukrajinský voják přistihl USA při lži ohledně „invaze“ Ruska. USA záměrně zvyšují napětí kolem údajných válečných plánů Ruska vůči Ukrajině s cílem zmařit rozhovory Moskvy a Kyjeva ohledně Donbasu.
12; Pentagon reorganizoval skupinu pro sledování UFO.
13; Odvolaný předseda Nejvyšší rady Razumkov prohlásil, že půjde do prezidentských voleb.
14; V Rusku možná zahájí trestní řízení proti 37 antivaxerům. Regionální útvary Roszdravnadzoru předaly prokuratuře a Vyšetřovacímu výboru informace o 37 antivaxerech, kterým může hrozit trestní odpovědnost.
15; V Japonsku muž s nožem zaútočil na policisty. Čtyři byli zraněni a hospitalizováni.
16; Řidiči, který vjel do davu ve Wisconsinu v USA, hrozí pět doživotních trestů.
17; Japonsko souhlasilo, že spolu s USA uvolní státní rezervy ropy.
18; Neuronová síť předpověděla datum vrcholu čtvrté vlny koronaviru v RF. Specialisté ze skupiny Promobot, kteří se zabývají vývojem umělé inteligence prohlašují, že s pravděpodobnosti 93% připadne vrchol čtvrté vlny COVID-19 v Rusku na 22. prosince.
19; Moldavské úřady vyčlení 75 milionů dolarů na splacení dluhu za plyn z Ruska. Kišiněv slíbil, že dluh splatí do konce týdne.
20; Trump zhodnotil vztahy USA s Ruskem a Čínou v době svého prezidentství. Za jeho vlády tyto země USA neohrožovaly.
21; Bellingcat: Rusko ještě rádo odevzdá Donbas Ukrajině, protože Moskva neví, jak toto území integrovat do ruského státu.
22; V Číně vysoce ocenili Putinův souhlas zúčastnit se zahájení pekingské Olympiády v roce 2022. Jedná se o důležitý moment spjatý přímo se speciálním charakterem čínsko-ruských vztahů.
23; Obyvatel Čeljabinska byl potrestán za odeslání zásilky s šiškami a semeny smrků a borovic do Velké Británie.
24; Sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“ rozhořčily i odpůrce plynovodu v Německu. Zelení v Bundestagu prohlásili, že se v tomto případě už jedná o nepřijatelné zasahování do podnikání.
25; Poláci informují o nových útocích migrantů. Předtím běloruský Vyšetřovací výbor informoval o začátku prověrky případů použití speciálních prostředků polskými pohraničníky vůči migrantům.
26; Na Ukrajině zahájili speciální operaci na hranici s Běloruskem za účelem ochrany před migranty. Akce je koordinována státní pohraniční službou a probíhá společně s ukrajinskými ozbrojenými silami, Národní gardou, policií a dalšími silovými strukturami.
27; Vlajkový ledoborec série 22220 Arktika projde testy po opravě motoru. Ledoborci budou řešit úkoly při doprovázení plavidel v Arktidě, vlečení v zamrzlém moři i na čisté vodě.
28; Cena ropy v Evropské unii stoupla na 1.070 dolarů za tisíc kubických metrů. Na vysoké úrovni zůstávají po velkém skoku 12. listopadu.
29; Rosturizm požádal egyptské úřady, aby něco udělaly s frontami na letištích. Obává se, že se situace může zhoršit, pokud se zvýší počet turistů z Ruska.
30; Ruské stíhačky Černomořské flotily nacvičily bombové útoky na lodě. Při nácviku se zdokonalovaly taktické postupy při zastavování a ničení vzdušných cílů, návyky složité pilotáže a obrana proti prostředkům radioelektronického boje.
31; Borrell označil krizi s migranty na hranicích Polska za uměle vytvořenou Minskem. Umělý pohyb migrantů je nutné zastavit a vrátit je domů, prohlásil nejvyšší komisař EU pro otázky zahraniční politiky.
32; V Kremlu vyjmenovali témata rozhovorů mezi Vladimirem Putinem a Alexandrem Vučičem v Soči. Dotknou se boje proti COVID-19, protože situace na Balkáně není jednoduchá. Dále půjde o mezinárodní situaci, která je neméně varovná.
33; Ruská armáda připravuje letišti v Suchumi k obnově. Letiště vzdálené 18 km od města bylo postaveno v roce 1960 a do roku 1993 bylo schopno přijímat během vrcholné sezóny až pět tisíc cestujících za den. Politické vedení Abcházie několikrát plánovalo jeho obnovu.
34; Znovuzvolení Zelenského na druhé období je nemožné, říká žurnalista Gordon. Bývalý ministr vnitra Arsen Avakov také prohlásil, že k tom, aby byl podruhé zvolen, by musel provést hluboké změny ve struktuře řízení.
35; Ališer Morgenštern utekl z Ruska po Bastrykinových slovech o obchodu s drogami. Ruský rapper opustil zemi, jakmile byl veřejně obviněn z machinací se zakázanými látkami.
36; V Evropské unii požadují od Ruska, aby zrušilo výnos o podpoře Donbasu. Nedávno ruský prezident podepsal výnos, podle kterého Rusko rozšíří humanitární pomoc obyvatelům území Doněcké a Luganské lidové republiky.
37; Vladimir Putin otestoval nasální vakcínu proti koronaviru. Užil ji hned druhý den po posilující vakcinaci.
38; V Petrohradě byl ostřelován turistický autobus. Řidič objevil pět poškozených skel. Podle charakteru poškození pachatelé stříleli z pneumatických zbraní.
39; Vladimir Putin vyzval k zabezpečení důstojné výše platů rozpočtových pracovníků.
40; Ruskou soutěžící nepustili do finále soutěže krásy „Miss World“ na Filipínách kvůli jejímu bydlišti na Krymu.
41; Film Michaila Jefremova odsouzeného za způsobení smrtelné dopravní nehody pod vlivem alkoholu se stal vítězem vězeňské soutěže.
42; SBU podezírá úředníka vojenské posádky ze špionáže ve prospěch Ruska.
43; Čtenáři japonského listu Yomiuri po přečtení materiálu o ruských cvičeních na Kurilských ostrovech s použitím raketových systémů S-300 začali mluvit o válce.
44; Více než sto migrantů plánuje odletět ve čtvrtek z Běloruska do Iráku.
45; Velvyslanectví USA v Kyjevě varovalo Ukrajince před vojenskou aktivitou Ruska u hranic země.
46; V Rusku se za deset let očekávají problémy s těžbou ropy, oznámilo ministerstvo energetiky.
47; Vladimir Putin projednal se šéfem Evropské rady situaci v Donbasu. Putin a Michel si vyměnili názory na vnitroukrajinský konflikt.
48; V Kábulu rozprodávají techniku a vybavení zanechané Američany při evakuaci z Kábulu.
49; Místopředsedkyně Státní dumy Anna Kuzněcova stanula v čele petiční komise prezídia generální rady Jednotného Ruska.
50; V Německu vyjmenovali prioritní směry zahraniční politiky. Kandidát na kancléře Olaf Scholz na prezentaci programu budoucí vlády sociálních demokratů, Zelených a Svobodných demokratů označil Evropskou unii, Francii a USA za základy zahraniční politiky země.
51; Němci vymysleli, jak odpovědět na sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“. Čtenáři časopisu Der Spiegel vyzvali k bojkotu amerických společností, například fast foodů.
52; Nová německá vláda se domluvila na legalizaci konopí.
53; V americkém tisku navrhli „oslabení“ Ukrajiny, aby se předešlo válce s Ruskem. USA musí donutit Kyjev splnit minské dohody, protože bojovat s Ruskem kvůli Ukrajině Washington nebude.
54; V Bělorusku oznámili, že 14. prosince bude oznámen rozsudek nad mužem bývalé kandidátky na prezidenta země Sergeje Tichanovského a dalšími opozičníky.
55; Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny prohlásila, že stopy akce proti očkování v Kyjevě vedou na stránku Jednotného Ruska.
56; V Rusku poprvé vydají Bibli čtenou po jednotlivých rolích. Sto šedesát herců přečetlo Písmo svaté v rámci projektu Čtěme Bibli společně“.
57; Budoucí kancléř Německa Olaf Scholz prohlásil, že kandidáti na ministry budoucí vlády budou oznámeni po vnitrostranických konzultacích.
58; V USA informovali o přiblížení Íránu k vytvoření jaderné zbraně.
59; Duchovenstvo v Rusku podpořilo myšlenku zákazu uvádět národnost zločinců.
60; Spojené arabské emiráty vyčlenily deset miliard dolarů na investice do Turecka.
61; Místopředseda Rady federace Konstantin Kosačov zareagoval na změnu vlády v Německu Vyjádřil přesvědčení, že nedojde k významným změnám.
62; Na ruském ministerstvu pro hospodářský rozvoj oznámili zpomalení růstu inflace navzdory oslabení rublu.
63; Ukrajina vyzvala Německo k tvrdšímu postoji k „Severnímu proudu – 2“.
64; Turecká lira zpevnila po oznámení investic Spojených arabských emirátů v Turecku.
65; Ukrajina ujistila MMF, až za rok 2021 bude na Ukrajině vakcinováno 17 milionů obyvatel.
66; Rjazaňský poslanec se omluvil za slova o střílení majitelů koupených certifikátů.
67; Ve Státní dumě označili výzvu lékařů antivaxerům za výkřik zoufalství. Otevřený dopis ruských lékařů odpůrcům vakcinace je výkřikem lidí, kteří každodenně bojují s koronavirem.
68; Boris Gryzlov: Kyjev překročil rozumné hranice. Ukrajinská delegace předvedla neochotu jít mírovou cestou urovnání a pod jakoukoli záminkou maří rozhovory.
69; Čína má v úmyslu zaplácnout Litvu jako mouchu. V Litvě 18. listopadu 2021 otevřeli „Zastoupení ostrova Taiwan“, což se Číně těžko bude líbit.
70; Duda projednal se Zelenským „Severní proud – 2“ a situaci s uprchlíky.
71; Bývalý gubernátor Chabarovského kraje Sergej Furgal byl obviněn z organizování zločinného spolčení a sedm případů podvodu.
72; Americké letectvo nacvičilo jaderný úder. Cílem cvičení bylo prověřit možnosti F-15E ohledně schopnosti dopravit k cíli taktickou jadernou zbraň.
73; V Číně při sčítání lidu byly objeveny miliony neregistrovaných dětí. Dohromady tolik, kolik činí obyvatelstvo Belgie (11 mil.).
74; Kolaps ekonomiky a srážky v Turecku. Národ povstává proti Erdoganovu režimu.
75; Vědci varovali před velmi nebezpečným kmenem COVID-19 s názvem B.1.1.529. Obsahuje 32 mutací.
76; Švédská premiérka podala demisi několik hodin po zvolení.
77; Bývalý voják, který střílel na rodinu v Kyjevě, byl obviněn z výtržnictví.
78; V Polsku označili konvenci EU pro lidská práva za neústavní. Ústavní soud na středečním zasedání konstatoval, že jedno z ustanovení neodpovídá polské ústavě.
79; V Berlíně zrušili balet „Louskáček“ kvůli politicky nekorektním pasážím.
80; WHO: V Evropě by se měli zamyslet nad povinnou vakcinací. Podle názoru experta by to pomohlo bojovat proti šířící se vlně epidemie.
81; V Moskevské oblasti byli zatčeni důstojníci policie a armády za organizování nezákonné migrace. Protiprávní činnost byla zmařena zásahem FSB.
82; Rusko a Evropa mají být rozděleny „takovou malinkou válčičkou“. Podle slov vedoucího ruské delegace na rozhovorech ve Vídni autory tohoto nápadu absolutně nevzrušuje, jaké budou následky takového kroku.
83; Situace v Doněcké lidové republice se vyostřila hned v několika oblastech. Obyvatelé píší o intenzivním postřelování na západě Gorlovky, v Dokučajevsku a na okraji Doněcka.
84; Smrtící zařízení bylo zničeno. Obránci Doněcké lidové republiky odvrátili teroristický čin ukrajinské armády.
85; V Německu byla zformována nová vláda a Putinovi i Lukašenkovi hned předpovídají vznik nových problém od nových ministrů zahraničí a hospodářství.
86; Číňané jsou rozhořčeni článkem amerického listu o vztazích Moskvy a Pekingu. Čtenáři listu South China Morning Post pochybují o schopnosti západu v čele s USA vrazit klín mezi Rusko a Čínu.
87; Rusko registruje COVID vakcínu pro mladistvé. Informuje o tom vicepremiérka Taťjana Golikova.
88; NASA vyslalo raketu s aparátem, který má narazit do asteroidu Dimorphos.
89; Na Běloruském ministerstvu navrhují odebírat občanství za extremismus.
90; Předseda ruských komunistů Zjuganov prohlásil, že je očkovaný a revakcinovaný, ale nesouhlasí s povinným očkováním.
91; Ministr energetiky USA neví, kolik ropy USA denně spotřebují. Marija Zacharova komentovala nepříliš vysokou kompetenci amerického ministra.
92; QR kódy v Rusku dostanu nejen očkovaní a uzdravení, ale i ti,kteří budou mít protilátky proti koronaviru.
93; Reakce Západu na postup Ruska bude tvrdá, prohlásil ukrajinský ministr obrany.
94; Biden pozval Ukrajinu na summit pro demokracii. Na Ukrajině jásají,že Rusko pozvánku nedostalo.
95; Mám špatné zprávy, prohlásil, oděský novinář Jurij Tkačov. Ukrajinská propaganda je zacílena na velmi hloupé lidi. Jedná se o reakci na problémy s dodávkami uhlí.
96; Historická pravda o Ukrajině na základě mapy z roku 1903: Do okamžiku státních převratů v roce 1917 neexistoval žádný „ukrajinský národ“ oddělený od ruského plemene.
97; O ruské budoucnosti se rozhoduje na Ukrajině. Bývalá sovětská republika se změnila v údernou pěst rusofobních sil.
98; Šedí vlci. Teroristé, kteří zavraždili ruského hrdinu, přijíždějí do Sýrie.
99; V Donbasu začali používat další zahraniční zbraň – francouzské APILAS (přenosná jednoranná bezzákluzová protitanková zbraň ráže 112 mm).
100; Královna Velké Británie vyhlásila bojkot BBC. Pětadevadesátiletá Alžběta II přímo oznámila, že je znechucena novináři.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!