RusvNext: Přehled zpráv – 1.12.2021

nBkSUhL2hFYnnca1Ir6BrNOp2Z318Ji-mifGnuWR9mOBdDebBizCnTY8qdJf6ReJ58vU9meMMok3Ee2nhSR6ISeO9G1N_wjJ=30YTQAVRDY6w32Y8n_mRCg1; Ruské ministerstvo obrany vyslalo do Afghánistánu tři letadla pro evakuaci Rusů. Letadla dopravila do Afghánistánu humanitární pomoc.
2; Poradce šéfa kanceláře prezidenta Ukrajiny Alexej Arestovič informoval o tom, jaké důsledky pro zemi mohou mít kroky Ruska směřující k navrácení svých historických území. Země může být například rozdělena.
3; Výzkum ukázal, že většina (52%) Američanů se bojí Číny. Jen 14% se bojí Ruska. V roce 2018 to bylo 21% Čína a 30% Rusko.
4; Do návrhu obranného rozpočtu USA byly zařazeny nové kapitoly proti „Severnímu proudu – 2“.
5; Lukašenko: Bělorusko bude s Ruskem v případě agrese ze strany Ukrajiny. Nedávno Lukašenko prohlásil, že politické vztahy Běloruska a Ukrajiny se nacházejí na nejnižším bodě.
6; „Ruský hacker“: FBI zabavila více než dva (2,3) ukradené miliony v kryptoměně. Americké úřady ze zločinu obviňují ruského hackerea Alexandra Sikerina, který žije v Petrohradě a je podle všeho spojen s hackerskou skupinou REvil.
7; Je to demonstrace slabosti Washingtonu. Zacharova zhodnotila sankce USA proti Rusku.
8; Kyjev stáhl na Donbas už 125 tisíc lidí ve zbrani, což je polovina veškeré živé síly, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí.
9; V Moskvě po sérii telefonátů prověřují budovy soudů a škol. Zatím se neříká nic o případné evakuaci.
10; Achmetov podá žalobu na Zelenského pro pomluvu. Prezident Ukrajiny obvinil ukrajinského oligarchu z přípravy státního převratu.
11; Česká policie zadržela šéfa běloruského fotbalu Vladimira Bazanova. Ten přijel do Ostravy na zápas ženských fotbalových mužstev. Bazanov neměl povolení k vstupu na území ČR a prokázalo se i porušení nařízení českého ministerstva zdravotnictví. Zápas se nakonec nekonal, protože v běloruském mužstvu byl odhalen COVID-19.
12; Zelenskij prohlásil, že se Putina nebojí. Ve svém projevu také prohlásil, že ví, které země skutečně podporují Ukrajinu a které se tak jen tváří.
13; Ruská vláda vyčlenila téměř 17 miliard rublů na venkovskou hypotéku a na podporu zemědělců.
14; Ruské ministerstvo zahraničí pohrozilo diplomatům USA vyhoštěním z Ruska. DO 31. ledna 2022 musí z Ruska odjet někteří pracovníci amerického velvyslanectví. Jde o požadavek ruského ministerstva zahraničí, který je odpovědí na americkou politiku vůči ruským diplomatům.
15; Moskva vstoupila mezi stovku nejdražších měst světa. V posledním roce se posunula ze 103. na 96 místo. Nejdražší je Tel Aviv.
16; Přes 300 tisíc Rusů v třinácti regionech Federace zůstávají bez elektřiny kvůli nepřízni počasí.
17; Důstojníci ukrajinské armády dostali dotazníky pro evakuaci příbuzných v případě války s Ruskem.
18; Poslanci polského města Stary Sącz zazpívali „Matku Boží“ na protest proti novele zákona o toleranci k LGBT.
19; Kousíček (jen 5,4 km) od Mezinárodní kosmické stanice proletí 3. prosince fragment americké rakety Pegasus.
20; Ruská vojenská námořní flotila dostane ještě letos čtyři bojová plavidla.
21; Virtuální jachta (doprava z metavesmíru The Sandbox) byla prodána za 650 tisíc dolarů.
22; V Jihoafrické republice oznámili o prudkém nárůstu nemocnosti na COVID-19. Situace naznačuje, že to bude nejmohutnější vlna, prohlásil jihoafrický lékař.
23; Byl zveřejněn film s kompletní rekonstrukcí rozehnání Majdanu 30. listopadu 2013. V podstatě se jedná o rekonstrukci minuty po minutě.
24; Rada Federace schválila zákon o zvýšení minimální mzdy pro rok 2022. Zákon vstupuje v platnost 1. ledna 2022.
25; Stoltenberg prohlásil, že NATO bude aktivně vyzbrojovat Ukrajinu a Gruzii, aby se mohly bránit proti Rusku.
26; Nejvyšší soud odmítl odstranit z pravidel silničního provozu dopravní značku „fotodokumentace přestupků“.
27; V Brazílii označili americké sankce proti Rusku za největší chybu USA. Jednostranná omezující opatření USA nutí Rusko sázet v mezinárodních vztazích na Asii a vytvářet nový hospodářský prostor, prohlásila bývalá prezidentka země Dilma Rousseff.
28; Zelenskij a Turčinov jsou podle Alexandra Lukašenka v ukrajinské politice zcela náhodné osoby.
29; Národní umělec Ruska Alexandr Gradskij byl pohřben na Vagaňkovském hřbitově.
30; Běloruské úřady podepsaly s Gazpromem protokol o ceně plynu v roce 2022. Plyn se bude do Běloruska dodávat za 128,52 za tisíc kubických metrů.
31; EU se prozatím rozhodla nesvolávat mimořádný summit kvůli omikronu.
32; Blinken prohlásil, že NATO nemá vůči Rusku agresivní záměry a nepředstavuje pro ně hrozbu.
33; Victoria Nuland vyhrožuje Rusku bezprecedentními sankcemi kvůli Ukrajině.
34; Ve Washingtonu bylo zatčeno přes třicet (33) účastníků demonstrace proti potratům. Demonstrace probíhají ve Washingtonu v souvislosti s projednáváním zákonnosti omezení potratů přijatém v jednom ze států.
35; Ceny plynu v Evropě vzrostly na 1.095 dolarů za tisíc kubických metrů. Příčinou skoku jsou novinky o pozastavení certifikace Nord Streamu 2 AG jako nezávislého operátora plynovodu „Severní proud – 2“.
36; Na hranici Afghánistánu a Íránu došlo k ozbrojenému konfliktu mezi íránskými pohraničníky a ozbrojenci hnutí Tálibán.
37; Baldwin odmítá vypovídat v případu střelby z pistole na natáčení filmu, kde omylem zastřelil kameramanku.
38; V Kyjevě skončily masové protesty proti Zelenskému. Průvod demonstrantů prošel ulicemi vládní čtvrti, i kolem budovy kanceláře prezidenta, Nejvyšší rady a vlády.
39; Nový kancléř Německa se vyslovil pro povinnou vakcinaci.
40; Ruské tanky jsou vybavovány ochranou proti Bayraktarům a Javelinům, píše Forbes.
41; Generální tajemník NA|TO prohlásil, že Ukrajina má na členství v NATO právo.
42; Puškov dal Ukrajině po Putinově varování radu ohledně možného rozmisťování útočných komplexů na Ukrajině, které by mohly ohrozit Rusko. Závěry si ale Ukrajina musí udělat sama.
43; Více než třetina ozbrojenců ukrajinské armády v Donbasu má psychické poruchy nebo poruchy chování.
44; Ukrajinský syndrom a hrozba invaze. V poslední době média západních zemí přímo srší informacemi o militaristických spádech Kremlu.
45; Nová ruská zbraň nedokáže zabránit válce nového typu proti Rusku. V podmínkách války nového typu (nové generace) jsou nejnovější systémy ruských zbraní efektivní pouze v případě prvního úderu.
46; Historická bomba. Byl zveřejněn velmi podrobný historický text o vztazích obyvatelstva a státních či polostátních útvarů dnešní Západní Ukrajiny k Rusku v různých obdobích dějin.
47; Na Ukrajině chtějí uvěznit zástupce nejvyššího velitele Pacifické flotily Ruské federace. Viceadmirál Berezovskij dříve sloužil u ukrajinské vojenské námořní flotily.
48; Americký generál Ben Hodges, který velel americkým vojskům v Evropě, je přesvědčen, že ukrajinské ozbrojené síly nemají proti ruské armádě sebemenší šanci.
49; Ukrajina připravuje svou družici na vynesení do kosmu. Nosná raketa bude americká.
50; Anatolij Šaríj našel v Lugansku opuštěnou starou matku rusofoba Alexeje Danilova, který se v Donbasu narodil.
51; Likvidátor dronů pro ruskou armádu je připraven k sériové výrobě. Komplex Gibka-S funguje jak proti dronům, tak i proti pozemním cílům.
52; Rusko dosáhlo rekordu ve vývozu zemědělské produkce. Na prvním místě jsou země EU, teprve po nich Turecko a Čína.
53; Lotyšsko vyzvalo EU a NATO, aby daly Rusku „jasný signál“.
54; Speciální operace po celém území Ruska. Bylo zlikvidováno 17 ilegálních výroben zbraní, došlo k tvrdému zatýkání. Bylo zatčeno 85 výrobců zbraní, kteří se zabývali nelegální výrobou. Zabaveny byly stovky kusů zbraní a obrovské množství munice.
55; Na Ukrajině hlavního „antivaxera“ poslali na psychiatrickou kliniku. Nedávno SBU tvrdila, že se pětatřicetiletý právník pod vedením kurátorů z Ruska chystá uzurpovat moc na Ukrajině.
56; Rusko odpovídá Spojeným státům na vyhoštění svých diplomatů. Včera ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov obvinil Státní department ze lži.
57; V Rusku už počet vyléčených o tři tisíc převyšuje počty nově nakažených. Počty úmrtí ale zatím neklesají dost rychle.
58; Larov v Radě federace promluvil o čím dál drzejším Kyjevě a absolutně beznadějné Ukrajině.
59; „Kyš Babaj“ (tatarský Děda Mráz) otvírá dveře své rezidence. Ale jen dětem s QR kódem.
60; V Kremlu zveřejnili rozhodnutí o velké tiskové konferenci. Uskuteční se tradičně na sklonku roku a proběhne v prezenční podobě.
61; Jermak se už úplně vykašlal na Zelenského. Na Ukrajině vyvolalo rozruch prohlášení šéfa prezidentské kanceláře, který se snaží vyvléci ze skandálu „Wagnergate“ a kterého podezírají z vlastizrady.
62; Zelenskij slíbil, že za dva roky postaví na Ukrajině 800 mostů. Na internetu si z něho už uživatelé dělají legraci: A tu avizovanou miliardu stromů jsi už vysázel?
63; V Kremlu odpověděli na otázku, kdy Putin a Lukašenko pojedou na Krym. Tiskový mluvčí zmínil i různé klimatické anomálie.
64; Britská ministryně zahraničí se projela v tanku po estonsko-ruské hranici. Komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat: Paní ministryně kráčí ve stopách Margaret Thatcher. Ta také ukončila svou pozemskou pouť ve stavu těžké demence.
65; Lavrov odpověděl na otázku ohledně mapy turkického světa, kam byly zařazeny i ruské regiony. Prohlásil, že i Rusko by mohlo udělat takovou mapu, kde by různými barvičkami označil regiony, kde žijí početné menšiny Rusů...
66; Kyjev zareagoval na Lukašenkovo prohlášení ohledně Krymu. Uznání Krymu za ruský ze strany běloruského prezidenta bude bodem, odkud nebude návratu. Krym pro nás není téma ke kompromisům.
67; V Radě federace také reagovali na projížďku britské ministryně zahraničí na tanku po estonsko-ruské hranici. Paní ministryně se chová podle nejlepších tradic představitelé Britského impéria 18. a 19. století při návštěvách svých kolonií a podmaněných území.
68; Vědci objevili monoklonální protilátku 35B5, která neutralizuje všechny kmeny koronaviru. Byla získána z krve člověka, který v těžké formě překonal koronavirus.
69; Zelenskij předal vyznamenání příslušníkovi „Pravého sektoru“ Dmitriji Kocjubajlovi, který kdysi mluvil o krmení vlka kostmi ruskojazyčných dětí.
70; Victoria Nuland promluvila o tom, na čem závisí vstup Ukrajiny do NATO a EU: Cestu do NATO EU si Ukrajina musí vydláždit sama.
71; Bylo zveřejněno video ze střelby po migrantech na ukrajinsko-běloruské hranici. Na záběrech je zachycena i manipulace s obětmi.
72; Jednotky ukrajinské armády to dotáhly až k fašismu, říká Lukašenko. Ani v roce 2014 nebyla ukrajinská armáda taková jako dnes.
73; Něco takového snad nebylo ani na sjezdech KSSS- Zelenského projev k národu v Nejvyšší radě byl členy strany Sluha národa neustále přerušován ovacemi vestoje.
74; Blinken během tiskové konference slíbil, že požádá Lavrova, aby stáhl ruská vojska od hranic s Ukrajinou.
75; Dmitrij Kuleba: Rusko nemůže zabránit Ukrajině sblížit se s NATO.
76; Je to svinstvo hraničící se zradou. Z Ruska bude vyhoštěn člen domobrany Luganské lidové republiky. V Rusku se rozhořel skandál spojený s vyhoštěním obránce Donbasu.
77; V Bělorusku byly dopadeny osoby, které se posmívaly smrti členů ruských výsadkových vojsk. Práce na zjištění místa pobytu osob, které se ostudného činu dopustily, pokračují.
78; NATO zohlední Rusko při potvrzování nové strategické koncepce Aliance, prohlásil Státní tajemník USA Antony Blinken.
79; Nezaměstnanost v Rusku se stabilizovala na historickém minimu 4,3%, na kterém s drobnými výkyvy setrvává už od srpna 2019.
80; Nebudeme váhat. USA vyhrožují Rusku novými sankcemi. Bílý dům dal na srozuměnou, že se nezastaví před zavedením nových sankcí proti Rusku v souvislosti s Ukrajinou.
81; V USA přiznali, že vojenský blok AUKUS je namířen proti Číně. Ještě před pár lety se vojenská spolupráce mezi USA, Velkou Británií a Austrálií nepředpokládala.
82; Ukrajina žádá od EU další finanční pomoc. Administrativa ukrajinského prezidenta už zahájila jednání s EU.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!