RusvNext: Přehled zpráv – 2.12.2021

pic_13587031981; Odvolací soud USA zamítl žalobu bývalých akcionářů JUKOSu na Rusko s požadavkem kompenzace ve výši 5 miliard dolarů.
2; Nákladní loď pod panamskou vlajkou s vietnamskou posádkou plující z ruské Nachodky do Japonského přístavu Kinuura se potopil v Japonském moři.
3; Macron v soukromém rozhovoru označil Borise Johnsona za šaška, který hledá obětního beránka kvůli fiasku Brexitu.
4; Objevily se podrobnosti z vytvoření bojového laseru Peresvet. Od momentu vytvoření historicky prvního bojového laserového přístroje uběhly více než tři roky, ale Peresvet zůstává do sud jedním z hlavních tajemství ruského vojenského arsenálu.
5; Lukašenko komentoval možnost vytvoření jednotné měny pro Bělorusko a Rusko. Podle jeho slov nejsou obě země ještě připraveny na tuto úroveň integrace.
6; V Německu zaznamenali rekordní přírůstek počtu úmrtí s koronavirem (446) od letošního února (490).
7; Ukrajina požádala Evropskou unii o finanční pomoc kvůli hrozbě invaze ruských vojsk.
8; Pád turecké liry. Erdogan vyměnil ministra financí. Stal se jím jeden z dosavadních náměstků.
9; FSB zadržela agenta ukrajinské vojenské rozvědky,který připravoval teroristický čin s výbuchem dvou podomácku vyrobených bomb o celkové hmotnosti 1,5 kg ekvivalentu TNT.
10; Lukašenko avizoval vojenská cvičení Běloruska a Ruska na hranici s Ukrajinou. První etapa se má konat už v zimě.
11; Bývalý hlavní velitel ruské vojenské námořní flotily: Rusko nepřipustí, aby zahraniční flotily přerostly tu ruskou.
12; V Kremlu označili rétoriku Ukrajiny za agresivní. Všechny výroky prezidenta Ukrajiny k ruské problematice jsou analyzovány.
13; Elvira Nabiullina: Ruská centrální banka je připravena na zpřísnění monetární politiky USA, která může vést k odlivu kapitálu z rozvojových zemí a k tlaku na jejich měny.
14; Šojgu projednal se srbským ministrem vnitra problémy mezinárodní bezpečnosti. Zdůraznil že dynamicky se rozvíjející vojenská spolupráce Ruska a Srbska je dána v mnohém osobními vztahy prezidentů obou zemí – Putina a Vučiče.
15; Těla horníků začali vynášet ze šachty. Jejich identitu určovali podle čísel čelovek na helmách obětí.
16; Lukašenko slíbil, že věnuje poslední zrnko Rusku, pokud bude potřeba. Vyjádřil připravenost rozvíjet spolupráci v širokém spektru směrů.
17; V Kremlu odpověděli na prohlášení Zelenského o navrácení Krymu. Kyjevský režim má v úmyslu využít všech možností, aby ohrozil ruský Krym, prohlásil mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov.
18; V Kremlu prohlásili, že si vysoce cení vztahů s Japonskem a považují je za partnera. Moskva si zachovává politickou vůli k dialogu o mírové smlouvě, prohlásil Dmitrij Peskov.
19; V Kremlu označili Zelenského slova o tom, že navrácení Krymu je cílem i filosofií Ukrajiny, za hrozbu na adresu Ruska.
20; OBSE se nachází v tristním stavu, protože se stala rukojmím blokové disciplíny EU a NATO, zabředla do malicherností, prohlásil Lavrov.
21; Lavrov vyzval k tomu, aby země sousedící s Ruskem nebyly proměňovány ve vojenské nástupiště proti Rusku.
22; Blinken obvinil Ruskou federace ze zmaření příměří v Donbasu. Zdůraznil, že Rusko je tím, kdo neplní Minské dohody ohledně Donbasu.
23; Lavrov prohlásil, že jsou nutné dlouhodobé právně závazné (písemné) garance bezpečnosti v Evropě.
24; Lavrov komentoval pokusy změnit ustanovení Minských dohod. Pokusy změnit klíčová ustanovení Minských dohod o urovnání konfliktu na Ukrajině je cestou do katastrofy..
25; Jens Stoltenberg informoval o postupu NATO v případě „invaze“ Ruska na Ukrajinu. Kyjev není členem Aliance, takže nemá stejné bezpečnostní záruky jako její členové.
26; Rusko bude požadovat záruky, aby se NATO neposouvalo na Východ, prohlásil Sergej Lavrov. Moskva v dialogu s USA a jejich spojenci bude trvat na vypracování dohod, které vyloučí posun NATO na Východ.
27; Služba zahraniční rozvědky Ruské federace komentovala prohlášení MI6 o „ruské hrozbě“. Díky provokačním a neodůvodněným prohlášením šéfa britské rozvědky Richarda Moora o údajných hrozbách vycházejících z RF je atmosféra možného rusko-britského dialogu na úrovní tajných služeb do značné míry zničena.
28; V Polsku bylo zaregistrován rekordní počet případů nákazy COVID a počtu úmrtí.
29; Lukašenko prohlásil, že v roce 2014 ukrajinští vojáci sami požádali Rusy, aby zachránil Krym před invazí NATO. Proto poloostrov přešel k Rusku bez odporu ukrajinských vojáků.
30; Ukrajina má v úmyslu připojit se k projektu NATO na posílání lidí do kosmu. Jsme signatáři programu Artemis a jsem přesvědčen, že budeme bezprostředním účastníkem procesu, prohlásil šéf ukrajinské kosmické agentury Vladimir Taftaj.
31; Nově příchozí neonacisté se vrhli rovnou do útoku. Armáda Doněcké lidové republiky odvrátila připravovaný útok ze vzduchu.
32; Lukašenko vysvětlil, proč západní sankce nezpůsobili Bělorusku větší škody. Běloruští výrobci získali šanci rozvíjet dodávky své produkce na zahraniční trhy v době, kdy jiné země vyhlašovaly lockdown.
33; V Evropě bylo oficiálně zakázáno slovo „Vánoce“. Prý by to mohlo urážet muslimy.
34; Prudký úpadek. Mládež a celá společnost je obětí tvrdého úderu: Mladá generace prožívá úpadek vzdělanosti (nejen) v Rusku.
35; Jsou kroky Ukrajiny pouhou hloupou provokací? Dodatečné dodávky Javelinů, příjezd amerických instruktorů. Slib dodat raketové komplexy Stringer, jmenování Dmitrije Jaroše poradcem hlavního velitele ukrajinské armády, Zelenského prohlášení o přípravě státního převratu, střelba novináře (nevojáka) na cíle v Donbasu...
36; Říkal děsivé věci. Politolog Čaplyga se kriticky vyjádřil k vystoupení prezidenta Zelenského v Nejvyšší radě. Stalin by ho nechal zastřelit.
37; Ukrajinský ministr zahraničí z neznámých důvodů obrátil: Nedávno prohlásil, že není nic lepšího než Minské dohody.
38; Gorbačovův asistent prozradil, jak bylo možné zachránit Sovětský svaz a co tomu zabránilo. Bylo třeba se rychleji adaptovat na měnící se reálie.
39; Zelenskij je zbraní v Putinových rukou. V Kyjevě si myslí, že Zelenskij pracuje pro Kreml. Semele ukrajinská revoluce důstojnosti i samotného Zelenského?
40; Poslanec Státní dumy vyjádřil názor na možné uznání Doněcké a Luganské lidové republiky. Připomněl také, že evropské firmy tolerují a podporují reexport svého zboží do Republiky Donbasu.
41; Šéf Vyšetřovacího výboru zahájil trestní řízení vůči poslanci Raškinovi, který byl minulý týden zbaven poslanecké imunity.
42; U Dokučajevska se rozpoutaly boje. Místní obyvatelé slyší už od rána zvuky výbuchů a intenzivní palby, někteří to i natáčejí na video.
43; Na Ukrajině prohlásili, že Rusko a Německo podvádějí Evropu se „Severním proudem – 2“. Rusko a Německo se dohodly na protahování spuštění plynovodu.
44; Starosta Gorlovky oznámil smrt civilního obyvatele, který byl zraněn při nedávném teroristickém činu ukrajinské armády.
45; „Bastion“ s raketami s plochou dráhou letu Onyx hájí Kurily. Příslušníci raketových vojsk Pacifické flotily budou nonstop hlídkovat a kontrolovat přilehlé vody.
46; FSB zveřejnila přiznání ukrajinských diverzantů. Zadržení vyprávějí, jaké úkoly jim zadávali jejich kurátoři z SBU a Hlavní správy rozvědky ukrajinského ministerstva obrany.
47; Denní počet úmrtí s koronavirem se v Rusku stále drží nad hranicí 1.200.
48; Aksjonov poděkoval FSB za ochranu před ukrajinskou banderovskou „láskou“. Právě před ní Krym utíkal v roce 2014.
49; Victoria Nuland: Mnozí Rusové by chtěli žít jak ona Ukrajině. Rusové na sociálních sítích reagovali okamžitě: Společný jmenovatel všech reakcí byl „Děkujeme, nechceme“.
50; V Moskvě se porvali pracovníci komunálních služeb. Po náročném úklidu napadaného sněhu už není sil na nějaké kompromisy...
51; Omikron způsobil propad amerických akciových trhů. Washington Post informoval, že americké úřady se chystají zavést přísnější pravidla pro osoby vstupující na území USA.
52; Lavrov a Blinken se setkali ve Stockholmu a projednali Ukrajinu. Je to jejich druhé osobní setkání za poslední rok.
53; Rozkol v NATO: Erdogan vydal pokyn diskreditovat USA. Při plnění tohoto rozkazu je povoleno využívat jakékoli informační metody.
54; Saxo Banka zveřejnila prognózu, ve které se praví, že ve světové ekonomice roste napětí, se kterým se stávající systém nevypořádá, a hrozí revoluce, která je nejen možná, ale i nutná. Je jen otázka, kdy k ní dojde. A nebude se týkat jen ekonomiky, nýbrž i politického uspořádání světa.
55; Střelba po uprchlících na hranicích Ukrajiny a Běloruska. Autor videa naznačuje, že na něho tlačila SBU.
56; Nejvyšší představitel Doněcké republiky se může obrátit na Rusko o pomoc při odražení ukrajinského útoku. My velmi dobře vidím, jak Ukrajina stahuje na Donbas stále více svých i zahraničních sil.
57; Ruský podnikatel a provozovatel oftalmologických klinik Omikron podal žalobu na WHO kvůli názvu mutace omikron. Prý to může vést k obrovským hospodářským ztrátám.
58; V Radě federace informovali o připravenosti zvážit žádost Doněcké republiky o pomoc. Pro nás Doněck není cizina, ale ruská země.
59; Co je to zase za trikolóru? Ukrajinští pseudopatrioti zkritizovali kostým ukrajinské reprezentantky Anny Něplach v soutěži krásy Miss Universe kvůli jeho „neukrajinské barevnosti“.
60; Tak Rusko je z obliga...Americký ministr obrany varoval Ukrajinu před hrozbou útoku ze strany SSSR.
61; Kyjevská studentka vyvolala na internetu rozruch svými prohlášeními o skvělých Doněcké a Luganské republice a o nesmyslné válce.
62; Lavrov komentuje ujištění USA, že nechtějí podkopávat normandský formát a raději využijí dvoustranných možností.
63; Spálil všechny mosty. Dmitrij Kuleba prohlásil, že Lukašenko udělal z Běloruska nepřítele Ukrajiny. Je to ale jen malý, zato důležitý detail daleko většího obrazu.
64; Skandál s vyhoštěním „obránce Donbasu“ z Ruska. Vyšlo najevo, že jde o člověka s více než bohatou kriminální minulostí, který má za sebou vraždy, přepadení, znásilnění a další těžké zločiny.
65; Bude to masakr. Kuleba hrozí Rusku v případě války „nekonečnou řekou rakví“. Kromě toho je přesvědčen, že napadení Ukrajiny může ohrozit samotné Rusko.
66; Ve Francii napadl policisty nindža. Informuje o tom rozhlasová stanice France Bleu s odvoláním na policejní zdroje.
67; Lavrov varoval USA před vážnými následky zatahování Ukrajiny do geopolitických hrátek. Alternativou by mohly být podle Lavrova dlouhodobé bezpečnostní záruky na západních hranicích Ruska.
68; Pandemie nám vlastně dává odpověď na otázku, zdali v Rusku ještě zůstali nějací nacionalisté. Poslední volby ukázaly, že národní vědomí bylo převálcováno liberální vlnou. Nejde o rozložení podle politických stran - ty ať se jmenují jak chtějí, ale o praktické odpovědi na výzvy doby.
69; Proamerické jednotky vyvolaly masakr na základně turecké armády v Sýrii.
70; Marija Zacharova srovnala gruzínskou novinářku z televize Rustavi 2 za to, že se snažila klást otázky v angličtině. Žádala jste snad o registraci anglicky?
71; Přesně mířený výstřel. Ostřelovač zlikvidoval zrádce Donbasu. O smrti okupanta informuje tisková služba 93. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády „Cholodnyj Jar“.
72; Kaczyński otevřeně promluvil o budování Čtvrté říše v Evropě.
73; Kuleba vyzval Rusko, aby si sedlo za vyjednávací stůl a vyvarovalo se pokusů destabilizovat situaci na Ukrajině.
74; Čína varovala Rusko před nebezpečnými triky používanými ze strany USA. Američané sledují vlastní cíle, když poskytují pomoc Kyjevu.
75; Bílý dům zváží další vojenskou pomoc Ukrajině. Otázka je projednávána s evropskými partnery.
76; Ukrajina požádala EU o miliardu euro na válku s Ruskem. Hrozba invaze ruských vojsk prý brání Ukrajině v plnění jejích závazků.
77; Systém rozeznávání obličejů v Moskevském metru našel 380 přes 2,5 tisíc hledaných osob. Pomohl najít 380 ztracených lidí, z toho 89 dětí.
78; Rodinám zemřelých a zraněných při výbuchu na šachtě Listvjažnaja budou přiděleny byty.
79; Ruské ministerstvo zdravotnictví informovalo o prodloužení platnosti certifikátu o prodělané nemoci COVID-19 na rok od jeho vydání.
80; Ruský prezident Vladimir Putin navrhl vytvoření likvidačního fondu pro uzavírání nebezpečných dolů.
81; Sberbanka varovala před možností přijít o byt kvůli podvodníkům.
82; Velrybí vězení v Primorském zálivu, kde v roce 2018 byla objevena více než stovka mořských savců, bylo zcela demontováno.
83; Setkání Lavrova a Blinkena vše Stockholmu trvalo 40 minut.
84; Instagram zablokoval dagestánského bloggera za výhrůžky smrtí. Jeho účet byl hojně navštěvován, protože osmnáctiletý blogger ve svých osmnácti letech měří 93 centimetrů a vypadá jako batole nebo předškolní dítě.
85; Expert tvrdí, že nejžádanějším dárkem letošních novoročních svátků bude plyšový tygr.
86; Nejvyšší představitel Doněcké republiky prohlásil, že v případě bojů se může obrátit o pomoc nejen na Rusko, ale i na Bělorusko.
87; Zatahování Ukrajiny do projektu Antirusko povede ke krachu Ukrajiny v její současné podobě.
88; V Luganské republice hodnotili možnost útoku ze strany ukrajinské armády. Množství případů porušení režimu přerušení palby v Donbasu ze strany ukrajinské armády v poslední době významně vzrostlo.
89; V Kyjevě odhalili nový plán na „zadržování“ Ruska. Mezinárodní společenství pracuje na projektu „balíku pro zadržování“ pro případ útoku Ruska na Ukrajinu, prohlásil ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba.
90; Budovu OSN obklíčili ostřelovači kvůli muži s brokovnicí. Pracovníci policie se snaží u budovy OSN v New Yorku zahájit dialog s mužem ozbrojeným brokovnicí.
91; V Kišiněvě promluvili o nezákonnosti pobytu ruské armády v Podněstří.
92; V Kyjevě oznámili, že vztahy s USA se dostaly na novou úroveň.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!