RusvNext: Přehled zpráv – 3.12.2021

upload-RIAN_6703933.HR-pic_32ratio_900x600-900x600-808351; Byla zjištěna poloha čtrnácti obětí v dole Listvjažnaja.
2; Ukrajinec byl souzen na nápis „psí bouda“ na vratech policie v Nikolajevě. Tvrdil, že jde o „malířské dílo“.
3; V New Yorku byl zjištěn první případ nákazy kmenem omikron.
4; Ruské ministerstvo dopravy odmítlo požadavek prodeje letenek na základě QR kódu.
5; Čínské ministerstvo vnitra prohlásilo, že bude pokračovat v posilování spolupráce s Ruskem a blokovat šíření COIVD-19 přes hranice.
6; Na jaře 2022 bude znovu spuštěno provoz vlaku mezi Moskvou a Jevpatorií. V soupravě vlaků Tavrija jezdí komfortní jednopatrové i dvoupatrové vagóny.
7; Těžce a středně těžce zranění ze šachty Listvjažnaja dostanou navíc po 400 tisících rublů.
8; Generální prokuratura bude zpracovávat přes 200 případů proti ukrajinskému oligarchovi. Jde nejspíš o Rinata Achmetova, ktarý se dostal do sporu s prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským.
9; Dmitrij Kuleba: Bělorusko pálí za sebou prakticky všechny mosty ve vztazích s Ukrajinou. Ukrajinský ministr označil Bělorusko za nepřátelskou zemi kvůli tomu, že vyjádřil přání navštívit Krym.
10; Certifikáty o COVID-19 na portálu Gosuslugi budou přeformátovány na platnost jeden rok.
11; Norsko vystoupilo proti pobytu vojsk NATO poblíž ruských hranic. Labouristická strana Norska si přeje, aby letadla a plavidla NATO se držely dál od ruských pohraničních oblastí na severu Norska.
12; Tokiu se podařilo ušetřit na Olympiádě bez diváků skoro 1,3 miliardy dolarů.
13; Kosmonauti Mezinárodní kosmické stanice snížili oběžnou dráhu o 310 metrů, aby se vyhnuli kosmickému smetí.
14; Ukrajina zahájila výstavbu vojenských námořních základen u Azovského a Černého moře.
15; Prohlášení o „sabotáži“ kyjevské moci v roce 2014 je varovný signál pro USA. Senátorka za Krym Olga Kovitidi komentovala prohlášení bývalého poradce v Kongresu USA Ariela Cohena o dobrovolném odevzdání Krymu a námořní flotily v roce 2014.
16; Stálá představitelka Doněcké lidové republiky v kontaktní skupině pro urovnání konfliktu v Donbasu Natalja Nikonorova informovala, že Kyjevu byly zaslány návrhy na stabilizaci situace.
17; V Radě federace požadují od USA a ANTO záruky bezpečnosti pro Donbas. Za pokusy Ukrajiny vyvolat hysterii kolem údajného chystaného vpádu Ruska jsou USA a NATO. Proto právě od nich požadujeme záruky, prohlásila senátorka Kovitidi.
18; Zemřela národní umělkyně RSFSR, divadelní a filmová herečka Nina Urgant. Bylo jí 92 let.
19; Nejaktivnějšími online zákazníky v Rusku se v roce 2021 staly ženy a rodiny s dětmi.
20; Rus byl poslán do vazby v případu vlastizrady. U soudu upřesnili, že v okamžiku zatčení muž nikde nepracoval. V současné době je umístěn ve věznici Lefortovo. Kirill Suslov se vydával za pracovníka FSB a má na svém kontě mnoho podvodů.
21; Vladimir Putin vydal pokyn ke zvýšení prudce základních potravin a zvýšení jejich dostupnosti na vnitřním trhu.
22; Vypadal jak ztrápené štěně. Britové kritizovali Blinkena po rozhovorech s Lavrovem ve Stockholmu.
23; Ředitel Lvovského Domu vědců zemřel po BDSM večírku na počest hladomoru. Roman Slavitič zemřel v budově lvovské radnice, kam ho poslali vysvětlit skandální večírek bloggerů.
24; Kuleba naléhavě žádá NATO, aby nesouhlasilo s návrhem NATO nerozšiřovat Alianci na východ.
25; V USA přikročili k testům létajícího dronu-tankeru MQ-25A Stingery na letadlové lodi George Bush (CVN-77).
26; Polsko pustilo novináře na hranici s Běloruskem. Tiskové centrum bylo otevřeno v obci Poplawcy Podleského vojvodství nedaleko běloruské hranice.
27; Britská škola porodnictví přestala používat slova „žena“, „rodička“ a „matka“. Po vlně protestů se za omyl omluvila.
28; Velká Británie požaduje od Německa vydání „ruského špióna“ Davida Smithe. Pracovník britského velvyslanectví v Německu David Smith může být vydán do Velké Británie.
29; Úroveň kolektivní imunity vůči koronaviru v Moskvě dosáhla 72,1%.
30; Rozhovory Putina s Bidenem se mohou konat už v nejbližších dnech.
31; V Nejvyšší radě navrhli dodat Zelenskému dětské plenky. Řada poslanců Nejvyšší rady navrhla zásobit Zelenského plenkami pro případ nové protestní akce. Parlament tuto iniciativu kupodivu neschválil.
32; Kyperský prezident: Římský papež si s sebou z oficiální návštěvy Kypru odveze 50 migrantů.
33; Ázerbajdžánští vojáci zabili civilního obyvatele Karabachu. Videokamery instalované v Karabachu zaznamenaly okolnosti události a zločin ázerbajdžánské strany.
34; Analytici varovali před hrozbou bankrotu USA. Už 21. prosince se může ukázat, že USA nejsou schopny plnit své finanční závazky, pokud Kongres opět nezvedne strop státní dluhu, varovali analytici Dvoupartijního politického centra.
35; Gazprom pochybuje o slovech vlády, že Rusko má zásoby plynu na pouhých 50 let.
36; Patrušev: Blinken na setkání s ukrajinským ministrem zahraničí potvrdil neexistenci alternativ k Minsku 2.
37; Maďarský ministr zahraničí pochválil efektivitu „Sputniku V“. Maďarsko má velmi dobrou zkušenost s ruskou vakcínou.
38; Ukrajina koupí od USA dva staré nepotřebné jaderné reaktory Westinghouse pro Chmelnickou jadernou elektrárnu.
39; Velvyslanec USA v Moskvě se naučil míchat roztoky pro úklid záchodů, píše Washington Post. Na americkém velvyslanectví kriticky chybějí pracovní síly.
40; Sevastopol se stal absolutní špičkou v kolektivní imunitě vůči koronaviru. V Rusku do dneška provedli 72 milionů očkování první složkou vakcíny proti koronaviru. Celková úroveň kolektivní imunity činí 53,7%.
41; QR kódy vyvolávají mystickou hrůzu u nevzdělaných lidí, říká psycholog Alexandr Tchostov.
42; Kuleba promluvil o třech zemích NATO, které brání Ukrajině vstoupit do Aliance. Konkrétně je ale nejmenoval. Ukrajina vstoupí do NATO, až tyto strany změní své postoje.
43; Mitchellův institut: USA potřebují neviditelná bojová letadla a vysoce přesné dálkové rakety pro válku s Ruskem a Čínou. Stávající munice neodpovídá novým podmínkám možných bojů.
44; Zelenský bude vyšetřování kvůli porušování pravidel používání ruštiny. Kancelář zmocněnce pro ochranu státního jazyka na Ukrajině bude analyzovat průběh nedávné tiskové konference.
45; Biden: USA chystají komplex opatření na ochranu Ukrajiny proti napadení, která by Rusku maximálně zkomplikovala realizaci agresivního scénáře vůči Ukrajině.
46; Ruské ministerstvo spravedlnosti rozšířilo seznam zahraničních médií a neziskových organizací, které plní funkci zahraničního agenta.
47; Na ruském ministerstvu zahraničí označili prohlášení Západu o „ruské agresi“ a možnosti pomoci Kyjevu za směšné a zároveň nebezpečné.
48; Marija Zacharova komentuje prohlášení šéfa americké diplomacie, že NATO neplánuje agresivní kroky, zato Rusko se chová agresivně. Připomněla celou řadu agresí USA za posledních více než dvacet let.
49; Roskosmos zaplatí 2,5 miliardy za pokusy nabourat se do systému Glonass. Projekt, na kterém se bude pracovat, dostal název „Bezpečnost 2030“.
50; Bílý dům zváží poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině. Otázka se již projednává s evropskými partnery.
51; Potraviny každý měsíc znatelně zdražují, vyplývá ze zprávy OSN.
52; S pochodněmi a písněmi v Berlíně vyprovodili Merkelovou z funkce kancléřky Německa. Šéfkou vlády byla 16 let.
53; Polsko jedná o rozmístění vojsk NATO na hranicích. Migrační krize na hranici s Běloruskem je prý politická.
54; Šéf Státního departmentu slíbil potrestání účastníků „represí“ v Bělorusku. Nedávno zveřejněný seznam nových restrikcí amerického ministerstva financí obsahuje 20 fyzických osob.
55; V Rusku se ostře vysmáli prohlášení Victorie Nuland o tom, že by Rusové toužili žít na Ukrajině. Rusové ve svých teplých bytech při čaji sní o občanské válce, rehabilitaci nacismu, o Banderových a Šuchevičových bulvárech, o zákazu oslav Dne Vítězství, o raketovém růstu plateb za energie, o vějířovitém odpojování elektřiny, o rozkladu průmyslu, zemědělství, vědy, zdravotnictví a vzdělání, o útěku milionů obyvatel do emigrace, o ztrátě suverenity, státního území a dalších slastech...
56; Je to sice hlupák, ale pořád je prezidentem. Jak se Achmetov odmítl dostavit na svržení Zelenského. Politolog Satanovskij se zamýšlí nad tím, jak se bývalá část „ruského světa“ mění na rejdiště sil pro agresi vůči Rusku.
57; Příprava na válku: Kyjev neočekávaně uzavřel Ukrajinské pravoslavné církvi přístup do vojenských a dalších silových struktur.
58; Varovný text: Rusko se chová stejně jako 21. června 1941- nic nenasvědčuje tomu, že by bralo skutečně vážně hrozbu začátku války. Na vedoucích pozicích sedí často lidé vygenerovaní 90. léty – a podle toho to vypadá...
59; Britové jsou rozhořčeni kvůli ubohému vhledu vánočního stromu v Londýně. Ale vlastně mohou být ještě rádi, že nedopadli jako v Litvě, kde vánoční stroma celé Vánoce úplně zakázali.
60; Na internetu se živě debatuje o fotografii Sergeje Lavrova ve Stockholmu, jak čeká na své partnery pro rozhovory pod fotografií polární lišky.
61; Jestli bude v Donbasu válka, záleží vlastně na USA. V Rusku se živě debatuje o pravděpodobnosti velké války v Donbasu.
62; Německý tisk píše, že Německo pomohlo prostřednictvím plynovodu „Severní proud – 2“ položit minu pod Evropu. Od samého začátku prý šlo o politický projekt.
63; Ve Státní dumě připouštějí, že Rusko může pomoci Donbasu v případě útoku ukrajinské armády. A rozhodně nejde jen o nějaký evakuační projekt. Moskva by v takovém případě mohla obě republiky uznat.
64; Členové strany Jednotné Rusko dostali manuál jak odpovídat při diskusích s veřejností na „mýty o kovidovém spiknutí a satanském čísle skrytém v QR kódech“.
65; USA, Kanada, EU a Velká Británie zformulovaly požadavky vůči Lukašenkovi. Text prohlášení byl zveřejněn na stránkách amerického státního departmentu. Zastavte proud migrantů do EU, zastavte politické represe.
66; Na šachtě v Krivém Rogu v Dněpropetrovské oblasti došlo ke smrtelné havárii.
67; Le Monde komentuje jednání Lavrova a Blinkena: Oba státníci si vyměnili výhrůžky a ujištění v ochotě řešit vzniklé problémy.
68; Ruský génius vytvořil střílejícího robota a nazval jej Antimajdan. Podařilo se vytvořit zcela nové zařízení s mnohem lepšími charakteristikami, říká zakladatel Lobaev Arms.
69; Copak by sis rád přečetl? Bývalý šéf Zelenského kanceláře Andrej Bogdan prohlásil, že se pracovníci SBU na příkaz prezidenta snažili hacknout jeho účet na Telegramu.
70; V Rusku vysvětlili, že WHO záměrně zdržuje uznání „Sputniku V“ pomocí drobných byrokratických překážek.
71; Ve Státní dumě trvají na úplné likvidaci trhu s mikropůjčkami. Je iluzorní si myslet, že ti lichváři a vymahači mohou být čistí jako lilium.
72; Oni po nás chtějí, abychom se stali něčím, jako je dnes Ukrajina. Lukašenko se vyjádřil k ultimátu Západu.Kolektivní Západ přešel od výhrad k požadavkům a ultimátům, prohlásil běloruský prezident.
73; Rogozin požádal Bělorusy, aby našli mezi sebou ženu pro let do kosmu.
74; Ukrajinský ministr obrany napočítal 94 tisíc ruských vojáků na hranici Ukrajiny.
75; Další Kličkovo uřeknutí: Starosta Kyjeva slíbil, že ve městě posype všechny ulice sněhem...
76; V moskevském metru došlo k další rvačce za účasti migrantů z Kavkazu.
77; Maďarsko označilo rok 2021 za nejúspěšnější rok ve svých vztazích s Ruskem.
78; Ukrajinský ministr obrany stanovil datum vyostření války v Donbasu kvůli vpádu Ruska. Naplánoval to na konec ledna 2022. Ve svém odhadu se odvolává na informace rozvědky.
79; Ukrajinský ministr obrany promluvil o „anšlusu“ Běloruska ze strany Ruska. Dále ujišťoval, že má silnou mezinárodní podporu v boji s hybridními výzvami.
80; Putin a Erdogan telefonicky projednali situaci na Ukrajině.
81; Byl zveřejněn plán Lukašenkovy návštěvy Krymu.
82; Ukrajinský velvyslanec vyzval německého kancléře Scholze, aby pohrozil Putinovi dalším balíkem sankcí.
83; Francouzi se vysmáli americkému státnímu tajemníkovi za jeho výrok o hrozící invazi Sovětského svazu na Ukrajinu. Máme strach z toho, jak mohou svěřit jaderný knoflík lidem s tak omezeným rozhledem.
84; V kanceláři ukrajinského prezidenta vyprávěli, jak Zelenskij zabránil státnímu převratu.
85; V Německu obvinili USA z absolutně nerozumné politiky kvůli „Severnímu proudu – 2“.
86; USA obvinily Rusko z neplnění Minských dohod. Když může Sovětský svaz útočit na Ukrajinu, proč by nemohlo Rusko „neplnit“ závazky ze smluv uzavřených mezi Ukrajinou a Donbasem?
87; V Baškirii bandité odzbrojili policisty a stříleli po nich. Byli dopadeni a na místo události přijel i ministr vnitra republiky.
88; Jennifer Psaki: Členství Ukrajiny v NATO nezávisí na Rusku. V únoru 2019 zakotvil ukrajinský parlament směřování země do EU a NATO přímo do Ústavy.
89; Turecko v nejbližší době „tajně“ předá Ukrajině více než 20 Bayraktarů,píše agentura Bloomberg.
90; Kurs turecké liry se propadl na nové minimum. Turecká měna vykazuje nejhorší výsledky ze všech měn zemí s rozvíjející se ekonomikou.
91; Kavkazští migranti se poprali s ochrankou moskevského obchodního centra. Šlo o poněkud nerovný boj mezi mladými zdravými muži a pány středního věku pracující jako ochranka.
92; Odpůrce vakcinace chtěl podfouknout lékaře. Ital přišel na očkování s umělou rukou.
93; Kmen omikron byl zjištěn už v 38 zemích. WHO ale nedisponuje údaji z nečlenských zemí.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!