RusvNext: Přehled zpráv – 6.12.2021

51345315-0-image-a-4_16386571294551; V Bílém domě potvrdili videoschůzku mezi Putinem a Bidenem 7.12.2021. Schůzka nebude přenášena.
2; Minsk připravuje odvetná opatření proti novým sankcím ze strany Západu. Odvetné sankce budou oznámeny po víkendu, prohlásil běloruský premiér Roman Golovčenko.
3; Přesně před 80 lety byl zahájen protiútok sovětských vojsk u Moskvy proti německému nacistickému wehrmachtu.
4; Americký torpédoborec vplul do rumunského přístavu v Černém moři.
5; Šéf Mnichovské konference o bezpečnosti Wolfgang Ischinger prohlásil, že je už pozdě na zastavení Severního proudu – 2.
6; Biden vyhlásil v USA čtyřdenní smutek kvůli smrti někdejšího prezidentského kandidáta Boba Dolea.
7; Centrální banka Ruska navrhla zavedení povinné sumy, kterou budou banky vracet klientovi, pokud někdo vykrade jeho peníze z účtu. Změny vyvolávají obavy, aby se minimální výše kompenzace nestala i výší maximální.
8; USA mají v úmyslu oznámit diplomatický bojkot Olympijských her v Pekingu.
9; Francouzský prezidentský kandidát Eric Zemmour prohlásil, že si přeje, aby Francie opustila jednotné vojenské velení NATO.
10; Ve Velké Británii odmítli uznat T-34 za nejlepším tankem Druhé světové války. Britský historik James Holland označil za nejlepší tank Druhé světové války Americký Sherman M4.
11; Nizozemci v rámci vyšetřování katastrofy MH17 plánovali operaci za účelem únosu Vladimira Cemacha z Donbasu na území Ukrajiny.
12; V Austrálii bude vytvořena „černá skříňka“ Země pro případ globální katastrofy. Automaticky se budou zapisovat údaje, které se shromažďují už od okamžiku skončení klimatické konference OSN v Glasgow. Projekt odstartuje v polovině roku 2022.
13; Na ministerstvu výstavby vysvětlili změny v pokutách za nepovolené zasklívání balkónů.
14; Soud zaregistroval proti Filippu Kirkorovovi 37 případů vyhýbání se administrativním trestům.
15; Lukašenko promluvil o osudu země v případě, že by se v roce 2020 dostala k moci opozice. V tuto chvíli by u Smolenska už stál blok NATO.
16; V Rusku došlo po delší době k výraznému snížení počtu úmrtí s koronavirem (1.184).
17; Kyjev navrhl Kanadě, aby vyslala na Ukrajinu 500 vojenských instruktorů.
18; Zelenskij: Ukrajinská armáda je schopna zhatit jakékoli plány nepřítele.
19; Ve Středozemním moři zahájily Rusko a Egypt společná vojenská cvičení Most přátelství. Stávající fáze potrvá tři dny.
20; Obyvatelé Charkova připravili u příležitosti příjezdu Zelenského „dárečky“. Pod suchým „novoročním“ stromem byly umístěny krabičky s připomínkami největších neúspěchů prezidenta Ukrajiny.
21; Sberbanka zvýšila nejvyšší částku hypotéky na 100 milionů rublů. Dosud to bylo 60 milionů.
22; Římský papež připustil své brzké setkání s Patriarchou Kirillem.
23; Důchodkyně v Sevastopolu přišla o půl milionu rublů během „magického rituálu snímání prokletí“.
24; Zelenskij předložil návrh zákona o „ekonomickém pasu“. Po dovršení 18 let by měl občan Ukrajiny dostávat podíl na ziscích těžebních společností a využívat jej například na financování vzdělání.
25; Bývalý zástupce šéfa Pentagonu informoval o hlavním problému amerického válečného loďstva. Udržování trvale rozmístěných velkých sil flotily zajišťující pohotovostní přítomnost v klíčových oblastech světa podkopává bojovou připravenost flotily a její schopnost operativně navýšit své síly pro případ války.
26; Vladimir Putin potvrdil novou výši minimální mzdy v hodnotě 13.890 rublů.
27; Nejvyšší soud Ukrajiny ponechal v platnosti rozsudek nad Janukovičem. Na YouTube kanálu běžel přímý přenos zasedání soudu.
28; Rusko a Indie rozšíří pravidelný dialog o obranné tematice. Vyplývá to ze společného prohlášení na závěr 21. rusko-indického summitu s názvem „Rusko – Indie: Partnerství pro mír, pokrok a rozkvět“.
29; Evropě a Ukrajině předpověděli nedostatek plynu kvůli chladné zimě. V případě nezvykle studené zimy může být nedostatek plynu v podzemních zásobnících pro komfortní dokončení topné sezóny.
30; Putin podepsal zákon o rozpočtu Penzijního fondu na rok 2022 a v podobě plánu i na roky 2023 a 2024.
31; Rusko a Indie vyzvaly k vytvoření inkluzivní vlády v Afghánistánu.
32; USA studují možnost uvalení nových sankcí proti Rusku, které mají odvrátit vpád na Ukrajinu.
33; Afghánistán se nesmí stát pokojným přístavem pro terorismus, prohlásili Putin a Módí. Afghánistán nesmí být využíván pro ukrývání, výcvik a financování jakýchkoli teroristických uskupení.
34; V USA potvrdili neexistenci záruk pro nerozšiřování NATO k hranicím Ruska.
35; V USA vyhrožují spolu s Evropskou unií zavedením nejhorších možných ekonomických sankcí, jaké kdy byly uvaleny proti jiné zemi kromě Íránu a KLDR.
36; Putin prodloužil zmrazení indexace vojenských důchodů o jeden rok.
37; Rusko a Indie odsoudili napomáhání „loutkám teroristů“ a zdůraznili důležitost odmítnutí jakékoli finanční nebo vojenské podpory teroristických skupin.
38; Mišustin: Na podporu regionů jsme na letošní rok vyčlenili z federálního rozpočtu kolem bilionu rublů a pro rok 202 tato částka rozhodně nebude nižší.
39; Bílý dům poprvé v historii USA představil svou strategii boje proti korupci. Strategie počítá s posílením mezinárodní spolupráce v boji proti korupci a pomoci jiným zemím.
40; Evropský soud pro lidská práva: Vyhostit migranty z Polska do Běloruska se zakazuje. Bylo použito pravidlo článku 39, které počítá s využitím předběžných opatření, která se mají schvalovat operativně.
41; A řekne mu, co má dělat... Biden po svém rozhovoru s Putinem promluví se Zelenským, prohlásili v administrativě amerického prezidenta.
42; ODKB: Cvičení NATO ve Východní Evropě je provokace, prohlásil zástupce generálního tajemníka ODKB (Organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti) Valerij Semerikov.
43; V USA prohlásili, že jsou připraveni zasadit Rusku ekonomický úder v případě útoku na Ukrajinu.
44; Dmitrij Peskov promluvil o „uzavřené linii“ pro rozhovory Putina a Bidena. Během rozhovoru bude poprvé využita speciální technika zabezpečení videospojení.
45; Bílý dům: Biden nebude Putinovi hrozit prstem, ale věcně mu jen oznámí připravenost USA zadržovat Rusko a jeho diplomacii. Biden oznámí Putinovi „cenu za útok“ na Ukrajinu, prohlásili v Bílém domě.
46; Bůh nespočívá v síle, nýbrž v pravdě: Alexandr Něvský – Slunce ruské země: Kdo k nám vkročí s mečem, mečem i zhyne...
47; USA si vybraly Ukrajinu za nové místo vytváření geopolitického napětí na planetě. Americká administrativa nedávno prohlásila, že pozoruje „jasné plánování útoku na Ukrajinu z jihu, Západu a severovýchodu.
48; Ukrajinské ministerstvo spravedlnosti obdrželo žalobu čínské strany kvůli společnosti Motor Sič a považuje požadavky za nedůvodné. Jde o požadavek na kompenzaci ve výši 4,59 miliardy dolarů.
49; V Německu poradili Kyjevu, aby si pro své vztahy s Ruskem vzal příklad z Finska. Ischinger prohlásil, že Rusko se odjakživa obává, že USA budou chtít zatáhnout Ukrajinu do NATO.
50; Čína postaví vojenskou základnu v Rovníkově Guineji. Rozvědka USA zaregistrovala zájem Číny na vojenském využití této země už v roce 2019.
51; Ukrajinci byli vyzváni, aby se neléčili vlastní močí. Ministerstvo zdravotnictví vyzývá Ukrajince, aby využívali prověřené zdroje a informace moderní medicíny a nezabývali se samoléčbou.
52; USA mají v úmyslu podstatně zvýšit svůj jaderný arsenál. Na Evropském kontinentu USA disponují jadernými leteckými bombami v počtu 100 až 150 kusů.
53; Litva „pomohla“ Ukrajině rezavou municí. V Donbasu vznikl kvůli tomu skandál.
54; V EU bylo povoleno prodávat saranče jako potravinu. Hmyz bude považován za nový druh potraviny a prodávat se bude v mražené, sušené nebo práškové podobě.
55; Nová válka v Donbasu – antiruský plán. Je evidentní, že Ukrajina se důsledně vydala cestou likvidace Minských dohod.
56; Ozbrojenci ukrajinské armády v Donbasu nabourali civilní auto a ještě zmlátili řidiče.
57; Zelenskij vyzval Rusko k válce. Ruská armáda, která je už unavena „sedmiletou válkou“, je připravena k boji proti „nejsilnější armádě světa“.
58; USA prostě donutily Evropu uvěřit v „invazi“ Ruska na Ukrajinu, píší Financial Times. USA zásobovaly země EU a NATO informacemi rozvědky, aby je přesvědčily, že Rusko údajně chystá vpád na Ukrajinu.
59; Bez ruského plynu nemáme šanci. Němci se vrhli na europoslance za jeho hrozby na adresu Moskvy. Na dodávkách ruského plynu závisí osud naší energetické reformy.
60; Čísla nelžou. Kam se utíká z Ukrajiny?
V roce 2012 odešlo z Ukrajiny 26.457 lidí, především do Německa (20.217), Kanady a USA. Výhradně ze Západní Ukrajiny.
V roce 2013 bylo uprchlíků 6.785. Cílem byly především Kanada, USA a Francie.
V roce 2014 už to bylo 152.702 osob, z toho ale 234.016 do Ruska – prakticky všichni (99%) z Východu země. Do USA jen 3.230 lidí.
V roce 2015 bylo uprchlíků z Ukrajiny 343.749, z toho opět drtivá většina (312.504) do Ruska. Do Německa 6.948 lidí.
V roce 2016 byl počet uprchlíků 273.700, z toho 228.415 do Ruska a 7.558 do USA.
V dalších letech počty uprchlíků prudce poklesly.
61; Na Ukrajině ještě nepochopili, že Ukrajinci nyní bojují za USA, ale že nikdy to nebude naopak. Puškov připomněl Ukrajincům, proč za ně USA nebudou bojovat. Bojí se vlny uprchlíků. NATO nemá povinnost chránit Ukrajinu, protože není členem Aliance.
62; Rusku hrozí nedostatek sazenic zeleniny, což může mít negativní dopad na nabídku tohoto zboží v příštím roce.
63; Síly Ruské námořní flotily sledují válečné plavidlo USA v Černém moři. V tiskové službě Šesté flotily amerického válečného loďstva prohlásili, že Arleigh Burke provádí rutinní operace na zajištění stability“.
64; WHO vydala nadějnou informaci o kmeni omikron. Předchůdcem omikronu prý není delta, nýbrž beta-linie koronaviru.
65; Paralelní dějiny. Zelenskij prohlásil, že historie ukrajinských ozbrojených sil je dlouhá několik staletí.
66; Kmen omikron se objevil v Rusku. Oficiálně to potvrdili v Rospotrebnadzoru.
67; Kanada odmítla výzvu Ukrajiny rozmístit své vojáky na linii fronty v Donbasu.
68; Ukrajina se může stát pro Rusko novým Afghánistánem, varuje americký senátor. Neexistuje alternativa k diplomatickému úsilí mezi Bidenem a Putinem.
69; Prodeje ruských zbraní ve světě prudce poklesly, píše institut SIPRI. Přitom celosvětový trend je spíše opačný.
70; Times: Rusko je schopno spolu s migranty odříznout Pobaltí od NATO během dvou hodin.
71; Všechno se zvrtlo. Pušilin promluvil o hrozbě rozsáhlých bojů kvůli Zelenskému. Může vzniknout situace, kdy budu nucen se obrátit o pomoc na Rusko a Bělorusko. Až takto nažhavená je nynější situace...
72; V Rusku už devátý týden v řadě rostou ceny benzínu.
73; Střílejí na předem vytipované cíle. Na Ukrajině informovali o změně strategie obránců Donbasu. Neustále ostřelují velitelské a týlové pozice batalionů. A bohužel až příliš přesně. Zapojeni jsou ostřelovači.
74; Je to EU, která eskaluje situaci. Francouzská prezidentská kandidátka Marina Le Pen pojmenovala hysterické výlevy o vpádu Ruska na Ukrajinu. My bychom se měli soustředit na boj s reálnou hrozbou a ne si vymýšlet jiné a montovat se do vlivové sféry Ruska.
75; Na internetu se vysmáli způsobům přesunu vojenského materiálu v ukrajinské armádě. Koluje video, jak se s materiálem pachtí vojáci zapřažení jako osli za dvoukolák,kterému se točí jen jedno kolo a druhé je zablokované.
76; V Moskvě komentovali mimořádně agresivní pozici NATO. Rusku nezbývá nic jiného než si zajistit své vlastní zájmy.
77; Krymský poslanec Konstantinov prohlásil, že USA a Ukrajina se pokusí rozpoutat skutečnou válku v Donbasu. Kyjevská moc má zájem na vzniku plnohodnotného vojenského konfliktu.
78; Ukrajina pravděpodobně velmi brzy prohraje soud v Londýne o „Janukovičových miliardách“. Jde o to, že Ukrajina nechce splácet půjčku uzavřenou Janukovičem bezprostředně před událostmi na Majdanu.
79; Nemají těch nepřátel už poněkud mnoho? V Kyjevě už vyzývají k přerušení diplomatických vztahů s Kanadou a zavedení sankcí za to, že přešli na stranu Ruska a odmítli vyslat na Donbas své vojenské instruktory. Maximální rozhořčení vyjádřil kyjevský novinář Maxim Kuchar.
80; Agrese proti ruskému konvoji v americké okupační zóně v Sýrii.
81; V USA oznámili diplomatický bojkot Olympiády v Pekingu.
82; Erdogan pohrozil Kypru za útoky na mešity. Útoky nezůstanou bez reakce.
83; Informační hysterie. V Kremlu odpověděli na zprávy o odpojení Ruska od SWIFT kvůli situaci kolem Ukrajiny. Dmitrij Peskov odmítl panické zprávy o chystaných krocích Západu.
84; USA záměrně eskalují situaci kolem Ukrajiny před setkáním Putina s Bidenem.
85; Pentagon bagatelizoval incident s vojenským letadlem USA a ruským dopravním letounem. Kirby prohlásil, že situací, kdy se dvě letadla ocitnou ve stejné výšce, jsou tisíce po celém světě.
86; Blinken ještě před rozhovorem Bidena s Putinem volal Zelenskému.
87; OSN schválila rezoluci USA a Ruska ohledně kybernetických zločinů. Rezoluce byla schválena bez hlasování.

Zdroj: https://rusnext.ru/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!