Spolupráce pašeráckých mafií a námořních „záchranářů“

271443084_1533450057095500_4754719929137901023_n„Již dlouho panovalo podezření, že samozvaní „mořští záchranáři“ a velké nevládní organizace s pašeráky ve Středozemním moři „pracují“ společně. Italští vyšetřovatelé nyní mohou toto podezření potvrdit. Vyslechli si nespočet zpráv a přečetli tisíce zpráv. Důkazy jsou ohromující. Hlavně proto, že to pašeráci dokonce přiznávají“, píše včerejší rakouský deník Exxpress.
Velké nevládní organizace jako „Lékaři bez hranic“ nebo „Save the Children – Zachraňte děti“ popírají, že by existovala spolupráce s pašeráky lidí. Ale novinář ze švýcarského deníku „SonntagsZeitung“ hovořil se třemi libyjskými pašeráky. Ti potvrzují, že mezi nimi a „záchrannými loděmi“ existuje kontakt. Pašeráci se „jen“ chtějí ujistit, že se jejich „zákazníci“ do Itálie opravdu dostanou. Prý chtějí nabídnout migrantům dobrou službu.
Výpovědi pašeráků podporují tvrzení státního zastupitelství v sicilském Trapani na adresu humanitárních organizací. Asi v tuctu případů přivezly remorkéry migranty přímo na záchranné lodě a pak jely zpět do Libye s prázdnými čluny.

Autoři komentáře v Exxpressu se také ironicky ptají: „Je třeba zachránit pašeráky?“

Několikanásobně oceněný novinář Kurt Pelda uvádí, že humanitární organizace umísťovaly fotografie svých záchranných operací na internet, aby jim přinesly finanční dary. Některé fotografie jsou však záměrně „upozaděny“. Například když je na nich vidět pašeráky, jak odvádějí migranty do záchranných lodí.

Organizace „Save the Children“ dokonce aktivně chrání pašeráky lidí před trestním stíháním. V písemných pravidlech nasazení této humanitární organizace, která jsou k dispozici švýcarskému deníku „SonntagsZeitung“, stojí: „Save the Children nevyhoví požadavkům na předání fotografického/mediálního materiálu za účelem identifikace obchodníků s lidmi“.

To vše dokumentuje obrazový materiál, které státní zástupce sicilského města Trapani vynesl na světlo prostřednictvím rozsáhlého vyšetřování – zachyceného na zhruba 650 stranách. Řadu fotek a videí pořídili sami záchranáři.

Vyšetřování probíhalo v utajení. Policii se podařilo zaznamenat nespočet rozhovorů na velitelských můstcích. Poslouchali telefonní hovory a četli WhatsApp a e-mailovou komunikaci „záchranářů“. A to už mělo přímé následky. Na konci října 2017 italská policie prohledala Vos Hestia a zabavila četná elektronická zařízení. Krátce nato organizace Save the Children oznámila konec záchranných operací ve Středozemním moři. Něco podobného se podle vyšetřování stalo při záchranných akcích Lékařů bez hranic (MSF).

Nevládní organizace všechna obvinění samozřejmě popírají. Konkrétně „Save the Children“ popírá, že by vědomě komunikovala s pašeráky nebo jim pomáhala. Organizace je však hrdá na to, že Vos Hestia zachránila téměř 10 000 lidí, kteří byli „vystaveni velmi reálnému nebezpečí utonutí“.
Středomoří se opravdu stalo masovým hrobem pro lidi, kteří chtějí migrovat do Evropy. To ale nebrání některým humanitárním organizacím spolupracovat s obchodníky s lidmi. Všichni známe dramatické obrázky trosečníků - gumové čluny, které jsou již z poloviny naplněné vodou, a promočení migranti, kteří zoufale mávají a doufají, že budou zachráněni. Strašlivé tragédie se odehrávají ve Středozemním moři i daleko od televizních kamer, u pobřeží Libye. Jen letos zemřelo na centrální námořní cestě ze severní Afriky do Itálie více než 1500 migrantů. Velká část startovala z libyjských pláží, většinou na beznadějně přeplněných lodích, které pašeráci dávají k dispozici za velké peníze.

Podíl tzv. záchranářů na podobných tragédiích je větší, než by si mnozí mysleli. Jsou součástí této cesty smrti – a stejně tak je nutno se domnívat, že na utrpení lidí nemálo vydělávají. Zejména německá katolická i evangelická církev platí této „záchranářské větvi“ pašeráků obrovské peníze. Ukazuje se, že tyto „křesťanské“ peníze působí velké utrpení. Dokud budou cesty, budou se na ně lidé vydávat a umírat při tom. Majíce před očima Evropu coby zemi zaslíbenou, kde o ně bude postaráno.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!