... ... NWOO.ORG | New World Order Oppositton
1968 bez emócií. Andrej Fursov o „Pražskej jari“. Zabudnutý film KGB. Nikolaj Starikov o zaujímavostiach invázie. O čo išlo z hľadiska globálnej politiky? – 2. část

b58b43fd10_62327092_o2OPERÁCIA „DUNAJ“

V noci z 20. na 21. augusta v éteri zaznel signál „Vltava-666“ a začala operácia „Dunaj“. Sovietska armáda uskutočnila najväčšiu čo do rozsahu povojnovú strategickú operáciu. Okolo 30 tankových a motorizovaných streleckých divízií ZSSR a jeho spojencov v priebehu 36 hodín okupovali krajinu v strede Európy (v Afganistane ZSSR bojoval len silami štyroch divízií). Dohromady bolo do bojovej pohotovosti povolaných 70 divízií OVZ.

Podvod na voliče, z té nejméně očekávané oblasti ???

Slibovali nezvyšování daní a co je tedy navýšení poplatkové daně z vody. Říkají tomu nástroj na ochranu podzemních vod. Současná politická reprezentace, tedy ČSSD, ANO a KDU, se v minulých volbách koaliční dohodou zavázala k nenavyšování daní. To, co ale chystá ministr financí za podpory vládní koalice, lze nazvat sprostým a bezohledným podrazem na své voliče. Očividně se nedaří naplňovat velkolepé sliby o vyrovnaném státním rozpočtu, a tak koalice v čele s ministrem financí hledá cesty, jak rafinovaně podvést voliče, tak, aby oni sami nebyli před veřejností za hlupáky.

Turecká armáda zahájila operaci na očištění území na severu Sýrie od teroristů

13_1Turecko začalo vojenskou operaci na osvobození od ISIL regionu Džarablus na severu Sýrie. Časně ráno Turci spustili ostřelování pozic teroristů a letadla provedla řadu náletů na obsazené území. Následovala pozemní operace tureckého specnazu za podpory tanků a další vojenské techniky. Jak informují RIA Novosti, došlo zatím k víc než 70 tankovým úderům.

Otevřený dopis Vládě ČR: Neústavní jednání Vlády ČR, nezákonná činnost Ministerstva obrany České republiky

Věc: Neústavní jednání Vlády ČR, nezákonná činnost Ministerstva obrany České republiky

Vážený pane předsedo vlády, vážené členky a členové vlády,

svým hlasováním ve sboru dle Jednacího řádu vlády České republiky čl. VI bod 1), nese odpovědnost za přijatá a schválená stanoviska celá vláda.Ta přijala následující usnesení:

  • č.1046 z 14.12.2015 – Rozhodnutí vlády o přeletech a průjezdech ozbrojených sil jiných států přes území České republiky v roce 2016
  • č.1074 z 21.12.2015 – Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky
  • č. 343 z 18.04.2016 – doplněk k účasti ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky,

Pozvánka na tiskovou konferenci: Nezákonné cvičení NATO na území ČR – 26.8.2016

tiskovka-ample-strike-2016Vláda České republiky povolila na našem území nácvik leteckého útoku proti cizímu státu.
Poslanci se tím odmítají zabývat.
Zasáhne prezident jako nejvyšší velitel Armády ČR?
Tisková konference proběhne v pátek 26.8.2016 od 11:00 v sídle iniciativy Ne základnám, Tomášská 10, Praha 1.

TV MAGAZÍN 24.8.2016

cntv-mag3Vladimir Putin: Svět stojí na pokraji války a já už nevím, jak mám s vámi jednat! Německo chystá domácnosti na vojenský konflikt. Na ruských hranicích je 40,000 vojáků a přijíždějí další! – Vlna islámského terorismu „jaký jste nikdy předtím neviděli“ je na cestě do Západní Evropy, říká šéf FBI James Comey – Vladimíra Vítová: Nejsou to žádní zoufalí imigranti, ale PLACENÍ žoldáci! Je nutné, ptát se KÝM! – Analytik Martin Koller rozebírá nejnovější dění na světové scéně.. – Jiří Jiskra zve do Prahy na přivítání soudružky Merkelové.

Tomu neuvěříte: Schwarzenberg si stěžuje na cenzuru

 

Ano, neskutečné se stalo skutkem. Na cenzuru, která v našich mainstreamových sdělovacích prostředcích řádí jako černá nemoc a dáví všechno levicové s apetítem vyhladovělého dravce, si nestěžuje takto postižená levice, ale postěžoval si na ni včera při příležitosti startu kampaně před krajskými a senátními volbami čestný předseda naší nejpravcovější strany TOP 09 Karl zu Schwarzenberg. Ale pochopitelně – natolik ho už známe – nepostěžoval si na ni v tom smyslu, že by levici měl být dán v médiích prostor, který by odpovídal její voličské podpoře, ale stav, který dnes v médiích je, se mu zdá málo nikoliv pro levici, ale pro jeho vlastní stranu.

Turecko na podzim zahájí druhou migrační válku s Evropou

turtsiya-osenyu-nachnet-663-4656456Migrační krize v EU roku 2015 byla vyvolána celou řadou příčin. Spojené státy americké jsou jejím hlavním organizátorem. Chtěly ji použít jako nástroj nátlaku na Evropu a zároveň zbavit Brusel možnosti vést samostatnou politiku. Turecko, které se stalo hlavním migračním «kohoutkem», se pokoušelo přimět EU k dokončení zadrhnutého procesu jeho «eurointegrace» a vynutit si její přistoupení na dohody, jejichž konečným výsledkem by byly ekonomické a politické ústupky.

Vrcholem těchto ústupků by bylo členství Turecka v EU.

Inflace: Plán na přerozdělování bohatství

Mnoho centrálních bank po celém světě se snaží dosáhnout nějakého „inflačního cíle“, buď jako jediný cíl explicitní politiky – jako v případě Jihoafrické rezervní banky – nebo součást řady politických cílů, o něž dlouhodobě usiluje americký systém Federal Reserve. Zaměření se na inflaci spotřebitelských cen zaručuje zhoubný převod bohatství rok za rokem, věčnou důvěru nic netušících zaměstnanců a firem, a permanentní slepou skvrnu ke skryté inflaci, což je daleko od udržování ekonomické stability a podporování prosperity.

Faktor jaderných zbraní. Vyvezou USA bomby z Turecka?

zagadki-peremeshcheniya-yadernogo-600-4656572Ten příběh začal tím, že evropské internetové vydání Euroactiv informovalo o začátku přepravy amerického arzenálu jaderných bomb B-61 z turecké základny Incirlik do rumunského Deveselu. Podle svědectví vydání USA plánují přepravit více jak 20 kusů zbraní z přibližně 70:

„Podle jednoho z našich zdrojů se po pokusu o převrat v Turecku vztahy mezi oběma zeměmi natolik zhoršily, že Washington přestal Ankaře v otázce skladování zbraní věřit. Americké zbraně jsou přepravovány na základnu Deveselu v Rumunsku. Dopravu doprovázely velké technické potíže.“

„Není tak jednoduché přepravit více než 20 jaderných bomb,“ – řekl druhý zdroj“.

pjakin

Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 15.08.2016

Ruský analytik odpovídá ve svém pravidelném pořadu na otázky z těchto okruhů: Nadcházející volby do ruského parlamentu (Dumy) a role současného premiéra Medvěděva, úloha Ruska v zakavkazských republikách, obnovené vztahy Ruska a Turecka a budoucnost ruských plynovodů, mocenské boje před volbami v USA, útok ukrajinských diverzantů na Krym, praktické možnosti uplatnění Koncepce sociální bezpečnosti v lidském životě, a další

1968 bez emócií. Andrej Fursov o „Pražskej jari“. Zabudnutý film KGB. Nikolaj Starikov o zaujímavostiach invázie. O čo išlo z hľadiska globálnej politiky?

vaclavakČeskoslovensko bude obsadené, nech by kvôli tomu mala vypuknúť hoci aj 3. svetová vojna“ -  maršal ZSSR Grečko.

Prológ

So súhlasom redakcie a čitateľov sme sa rozhodli pokračovať v predkladaní „pohľadu spoza opony“, materiálov, skoncipovaných na základe akademických prác súčasných ruských historikov a sociológov, o ktorých sa stova niekedy dopočujeme v oficiálnych médiách, hoci práve oni vo veľkej miere formujú terajšiu aj budúcu verejnú mienku v Ruskej Federácii. Niektoré ich publikácie na tématiku, súvisiacu s Československom, sa nám zdajú pozoruhodné a vhodné na oboznámenie našich čitateľov. Predovšetkým chceme podotknúť, že nám nejde o héroizáciu ani demonizáciu udalostí roku 1968, ale predovšetkým o zistenie logicky zdôvodniteľnej príčiny, prečo sa odštartovala séria udalostí, známych ako Pražská jar. Zároveň sa chceme pokúsiť na amatérskej úrovni skoncpivať udržateľné vysvetlenie pre túto udalosť, ktorá by nebola vnútorne ani navonok konfliktogénna, rozporuplná či „nespravodlivá“ pre ktorúkoľvek stranu. Pretože pravda, a len o ňu nám ide, nemôže byť nespravodlivá. Skôr poučná. Konieckoncov, ako vravieval „Krstný otec“, nikdy nie je na škodu „pozrieť sa na seba cudzími očami“. Obzvlášť, keď besnenie oficiálneho mainstreamu z tohto dôvodu sa už nedá nazvať „normálnou investigatívnou žurnalistikou“, ale cirkusom šapitó.

1. spuštění zkušební aplikace Volník

volnikV sobotu 20. 8. 2016 byla poprvé pro veřejnost spuštěna zkušební softwarová aplikace finančního systému Volník. Každý si ji může vyzkoušet a tím se také seznámit s mechanismem případného reálného fungování celého finančního systému Volník ve společnosti.

Zpráva ze syrské války 22.8.2016, hluboká krize ve východní Sýrii – video a jeho přepis

escalation_ladderV uplynulém týdnu zůstávala situace v jihozápadním Aleppu napjatá. Syrská armáda, domobrana Národních obranných sil, Hezbollah a další provládní milice podporované ruskými Aerokosmickými silami prováděly série pokusů o postup do oblastí kontrolovaných operační místností Jaish al-Fatah, ale významné územní zisky se jim nedařily. Provládním silám se nepodařilo zabrat vesnice TellMahrouqat a Al-Qarassi, ale zabraly kopec Alqara a TalSyratel. Kontrola nad Alqara Syrské armádě umožní zvýšit palebný tlak na silnici KhanTouman-Ramouseh. Tím však rovnováhu sil v této oblasti nijak významně neposunou. Provládní síly, pokud budou chtít získat převahu v probíhajícím pozičním válčení ve městě Aleppo, tak budou potřebovat rozšířit kontrolu nad Staveništěm 1070, Technickou vysokou školou a školou Hikma.

Studio REPORT 22.8.2016

cntv-report3Hra konvičkovců na IS v Praze vyvolala paniku, policie akci stopla – Návštěva Prahy Na Merkelovou se chystají Zeman i konvičkovci – Premiér Sobotka: Německo je pro nás důležité. S kancléřkou budu jednat o budoucnosti Evropy – ANS považuje návštěvu Angely Merkelové v ČR za bezprecedentní drzost – Stanislav Křeček pronesl vážný návrh týkající se islámu na našem území – Dodávky zbraní z USA očekávají na Ukrajině v nejbližších dnech, sdělil velvyslanec USA v Kyjevě Jeoffrey Pyatt – Náčelník Generálního štábu sil Ukrajiny (VSU) Viktor Muženko přiznal, že ukrajinská armáda utrpěla pod Ilovajskem v roce 2014 porážku kvůli panice – Rusko neohrožuje Maďarsko, není jeho nepřítelem, nabízí mu partnerské vztahy, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán – Ruský prezident svolal na Krymu bezpečnostní radu – Americké stíhačky zakazují Syřanům letět přes svoji vlastní zem – Nová trasa imigrantů do Evropy: Akce Otevřené nebe nad Německem – Peklo v Calais: Uprchlíci s motorovými pilami ohrožují lidi. Město volá armádu, policie je vyčerpaná – „Nezletilí imigranti bez doprovodu“ terorizují francouzské město Rennes – Paříž ve válce.

Pozemkové aféry Majdanu: komu připadne ukrajinská černozem ?

zemelnye-afery-maydana-321-4652909Politické jaro 2016 bylo na Ukrajině neklidné. Naplno zuřil konflikt mezi klany oligarchů, který vyvrcholil odstoupením Jaceňuka, na Donbasu stejně jako předtím nebyla ani válka, ani mír, a ekonomika dále stagnovala. Avšak na tomto pozadí, stranou pozornosti tisku, se vynořila ještě jedna neméně zajímavá skutečnost – v zemi nastal otevřený boj o půdu. Hlavní hráči přitom šli doslova přes mrtvoly.