Starikov: Útok na rubl je útokem na Putina

Současné dění na burze probouzí mnoho emocí u obyvatel Ruska. Ze všeho nejvíc asi údiv. Nicméně klidná analýza faktů snadno ukáže podstatu těchto událostí. Nic nového před námi není. Západ se snaží útočit na Putina. Kurz valuty je jediný způsob, jak dosáhnout starého cíle geopolitických protivníků – odstranit prezidenta Putina od moci za jakoukoli cenu.

Ruské akcie se vzepjaly o 17% – nejvíce od roku 2008; ruble je zpět pod 62/USD

Po propadech během 15 z posledních 16 dnů se RTS (Ruské akcie) dnes o 17% vzepjaly a po 7 opatřeních Ruské centrální banky (CBR) dochází ke značným ziskům, největším od října 2008. Nahoru vyletěl i rubl – už je zase zpět pod 62/USD.

Kyjev chce vstoupit do NATO příští týden

Zákon o přidružení Ukrajiny k NATO plánuje Nejvyšší rada přijmout příští týden. Informoval o tom šéf Úřadu politiky a komunikace Ministerstva zahraničí Ukrajiny Alexej Makjejev. Podle jeho slov parlamentní výbor pro zahraniční vztahy už předložil tři návrhy zákonů, které přinášejí změny právních předpisů v otázce euroatlantické integrace státu.

Když se zrovna nikdo nedíval, tak tři poslanci Kongresu znovu rozpoutali Studenou válku

Ve čtvrtek pozdě v noci Sněmovna reprezentantů jednomyslně schválila dalekosáhlý zákon o sankcích na Rusko – tj. ohavnou hydru fungující jako inkubátor ničivých konfliktů. Tato už druhá provokativní proti-ruská legislativa za týden jen dále polarizovala naše vztahy s Ruskem a pomohla stvrdit rusko-čínskou alianci proti Západní hegemonii a podvrátit dlouhodobou americkou finanční a fyzickou bezpečnost vydáním národní pokladny válečným šmelinářům.

Západní banky odřezávají ruské subjekty od likvidity

Jak dnes Zero Hedge jako první ohlásil, tak krátce po poledni jeden z měnových brokerů (a následně se jich pak přidalo více) klientům doporučil, aby nuceně uzavřeli pozice v rublech, protože „Západní banky zastavili oceňování USD/RUB,“ a to kvůli obavám ze zavedení ruské kontroly kapitálu.

OSN: Ukrajinská vláda udržuje územní celistvost prostřednictvím mučení a násilných zmizení

Akce vlády Ukrajiny, zaměřené na zachování územní celistvosti země, byly doprovázené „svévolným zadržováním, mučením a mizením lidí podezřelých ze „separatismu a terorismu“. O tom se píše v poslední zprávě Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva, publikované v pondělí v Ženevě.

Obama do konce týdne podepíše US smrtící pomoc Ukrajině, pak přijde ruská reakce

Jak už jsme v průběhu týdne referovali, tak během rozruchu s anexí Kongresu bankou Citigroup a se schválením teatrálně dramatických 303 bilionů $ derivátů výměnou za 1,1 bilionů $ útratového ústupku, tak většině uniklo to, že Kongres rovněž jednohlasně schválil Zákon o podpoře svobody Ukrajiny 2014, který nejenže rozšiřuje proti-ruské sankce (podrobnosti si přečtěte zde), ale což je důležitější, poskytuje „Ukrajinským ozbrojeným silám smrtící pomoc.“

Porošenko oznámil, že armáda je připravena na odtržení části Krymu

Na včerejším setkání s bezpečnostními silami P. Porošenko oznámil, že armáda je připravena vzít pod svou kontrolu distribuční stanici plynu na Arbatské kose a část území Arbatky (teritorium ruského Krymu), které se nyní nachází pod kontrolou Ruska.

Ukrajina: Regiony zachvátila nezaměstnonost, nedostatek peněz, snižování mezd

Okázale oslavujíc výročí „euromajdanu“, Ukrajina pokračovala ve svém smutném vykoupení hříchů. I když bez zvláštní lítosti z vykonaného. Což bohužel udělá toto vykoupení bezperspektivním. V Haliči nezaměstnanost láme všechny dosavadní rekordy.

Eko-podvod – část 1.

Klimatický podvod byl často odhalen jako lež, kterou se ospravedlňuje budování ,,eko-energie.“ Dotování těchto energií musí platit spotřebitelé. Mezitím idioti došli tak daleko, že obiloviny jako je pšenice, se přemění na dotovanou energii.

15 000 lidí v Drážďanech pochodovalo při anti-islámské demonstraci PEGIDA

Východoněmeckým městem Drážďany během anti-islámské demonstrace pochodovalo 15 000 lidí. Tento pochod byl zatím největší akcí krajně pravicového populistického hnutí PEGIDA. V pondělí se objevil rekordní počet demonstrujících pochodujících na podporu krajně pravicové populistické skupiny PEGIDA. Tento název lze volně přeložit jako „Patriotičtí Evropané proti islamizaci Západu.“

Michail Veličko – Může naše civilizace přežít?

Snímek obrazovky pořízený 2014-12-16 16:11:5512ti minutové zamyšlení ruského filosofa o tom, jestli může současná lidska civilizace přežít, pokud bude stále zaměřena pouze na individuální sobecké uspokojování tělesných potřeb a pudů, tak jak je tomu dnes. Výsledek úvahy je pochopitelně jasný. Bude muset nastat změna.

Stručná lekce mediální výchovy

Snímek obrazovky pořízený 2014-12-16 15:25:278mi minutové video šikovně vysvětluje, jakým způsobem je možné pomocí mediálních agentur a dostatku peněz zmanipulovat myšlení veřejnosti a dosáhnout požadovaného výsledku ve volbách či nebo navést lidi k jednání na základě cizích podsunutých myšlenek.

Nadchází ohromná proti-ruská falešná vlajka?

Dlouhodobé US plány volají po změně režimu v Rusku. Zaměřující proti jeho suverénní nezávislé vládě. Jejich hlavnímu eurasijskému rivalovi. Washtington tam chce instalovat vládu pro-Západních loutek. Ať už barevnou revolucí nebo válkou. US hegemonické ambice tak ohrožují světový mír.

Zlato, finanční trhy a mezinárodní monetární systém jsou jednou nohou na banánové slupce … a tou druhou v hrobě!

Nikdy před tím jsem nezažil, že by se mi sešlo tolika střípků informací, co se dají poskládat dohromady, během pouhého jediného týdne. Tento uplynulý týden jsme byli bombardováni tečkami, které se dají propojit čarami do obrázků, jednou za druhou a skoro pokaždé takovou tečkou, jaká by sama o sobě stačila před takovými 30 lety na vyvolání paniky.

Medveděv: Ukrajině se nepřilepší

Ukrajinu nejen že nečeká členství v EU, ale dokonce ani dostatečná finanční podpora od Unie a ani bezvízový styk. Napsal to předseda vlády RF Dmitrij Medvěděv ve svém článku pro „Novaja gazeta“. Podle jeho slov zemi v lepším případě čeká osud deindustrializovaného Bulharska, kde se nezaměstnanost zdvojnásobila, ale investice klesly 9x.

DNR: V Záporoží přistála vojenská transportní letadla NATO

Včera se objevily informace, že uzavření několika letišť země z rozhodnutí Státní letecké služby Ukrajiny bude prodlouženo. Zpravodajské servery podporující samoprohlášené republiky DNR a LNR, tvrdí, že letecké přístavy Dněpropetrovska, Záporoží a Charkova nepracují, protože přijímají vojenská letadla zemí NATO.

Financování ukrajinské kampaně etnických čistek zůstalo na samotných US daňových poplatnících. MMF říká, že Ukrajina nesplnila podmínky pro jejich 17 miliardovou $ půjčku

MMF dospěl k závěru, že byl příliš optimistický, když na konci dubna půjčil Ukrajině 17 miliard $, a že ekonomický stav ukrajinské vlády je daleko horší, než MMF předpokládal, a také, že vládní proti-korupční program je příliš slabý, aby šlo ospravedlnit plánovaná uvolnění půjček čili „tranše“ posílané na Ukrajinu. Tudíž je „program poskytnutí dalších dvou tranší otevřenou otázkou.“

Ekcelent – „Tiene a prach“ feat. Aneta Hodinová (Prod. Skay)

Snímek obrazovky pořízený 2014-12-15 16:34:04Jaké by to bylo, kdyby ses probudil
a najednou to, co jsi měl rád, kolem sebe neviděl
a teplo domova vůbec necítil
Jaké by to bylo probudit se ze sna
přímo do náruče mrazivého pekla.

Skype je mrtev! Ať žije TOX!!

Tento článek je napsaný pro obyčejné uživatele a proto se nebude týkat technických detailů, takže některé věci jsou zjednodušené a z technického pohledu nepřesné, pro jednoduchost sdělení snad dostatečné, popíšeme si zde trochu historie a současnosti.