Pražský pozorovatel o Novorossii a Ukrajině – 3.část – Volby v Novorosii

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-16 12:50:22A.V. Gegalczij jako mezinárodní pozorovatel při volbách v Novorossii a následně "nežádoucí osoba" pro Ukrajinu, lid Novorossie vidí ve volbách a boji proti kyjevské juntě naději na svobodnou budoucnost bez ohledu na uznání mezinárodním společenstvím, uprchlíci z Novorossie se vracejí domů a budují nový život.

Ami Go Home – Remix 2014 německé písně ARMY GO HOME – CZ titulky

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-21 16:12:15V Německu už mají opravdu dost amerických okupačních vojsk, která tam jsou už od konce 2. světové války a která jsou překážkou německé suverenity. Dobře o tom vypovídá i nová verze písně východoněmeckého zpěváka Ernsta Busche z r. 1951 - Ami, go home.

Jurij Kot: „Ukrajina bude do roku 2017 součástí Novorossie“

Předpovídání je nevděčná práce. Ještě horší je, jako v tomto případě – vydávat své zbožné přání za skutečnost, nebo fobii za realitu. Proto se budu snažit psát bez emocí a bez zaujatosti. Jen fakta a pravděpodobné scénáře, dle nabízených možností.

Moldávie přivítala ukrajinského prezidenta plakáty „Petr Krvavý“

V blízkosti rezidence prezidenta Moldávie, kde probíhalo setkání hlav států, uspořádali aktivisté protest. V den příjezdu prezidenta Ukrajiny Petra Porošenko do Kišiněva ho obyvatelé města uvítali plakáty „Petr Krvavý“, „Ne válce!“ „Hanba!“ Podle slov protestujících Petr Porošenko je prezident, který válku prodlužuje, místo co by ji zastavil.

RAP NEWS 28 – Singularita – feat Ray Kurzweil a Alex Jones

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-21 13:48:56V tomto díle se tvůrci Rap NEWS zaměřili na předpovědi budoucnosti lidstva týkající se technologického pokroku, transhumanismu a umělé inteligence. Kam tyto vize autorů sci-fi povedou? A co na to Google?

Vratimovský odborný seminář 2014

Záznam z konference levicových stran a iniciativ z 8.11.2014. Vystoupili:
politolog Oskar Krejčí - Ukrajina - a co dál?
novinářka Tereza Spencerová - Předběžná zpráva o Arabském jaru
politolog a poslanec NR SR za Smer - SD Luboš Blaha - Aká je odpoveď ľavice na globálny kapitalismus?
psychiatr a exministr zdravotnictví ČSSD Ivan David - Nutnost hlubokých změn a levice
ekonomka Ilona Švihlíková - Vývoj globální ekonomiky a projekty velmocí
ekonom Peter Stanek - Tektonické zlomy súčasnosti a budúcnosti
sociolog a europoslanec za ČSSD Jan Keller - Česko 25 let poté - smutná bilance

Avakov požádal Porošenka, aby demobilizoval brance a nenechal je zapsat se do speciálních sil

Ministr vnitra Arsen Avakov hodlá jít za prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenko a požádat ho, aby demobilizoval vojáky Národní gardy povolané do vojenské služby před více než 1,5 rokem. Oznámil to na své stránce v síti Facebook, kde komentoval incident s vojákem specnazu, který udeřil zadrženého na akci vedle administrativy prezidenta.

Junta ukradla 1,4 miliardy „válečných daní“

Z platů Ukrajinců bylo nashromážděno 1,4 miliardy hřiven. Válečná daň, kterou nová majdanská vláda uložila občanům Ukrajiny, přináší své ovoce. A to jen za tři měsíce: válečná daň, která činí 1,5 % z platů státních zaměstnanců, pracujících, vojenského personálu, byla oficiálně zavedena 1. srpna.

17.listopad v České kolonii pro monopoly – část 3.

corinthSociální a kulturní devastace:
Stále častěji lze sledovat, jak se současní politici pohoršují nad různými veřejnými akcemi. Jejich selánky za zavřenými dveřmi jsou podle nich ,,demokratické“, nikdo ,,nemá právo“ je omezovat. Kdežto ostatní, především nemajetní občané, jsou špiněni za jakýkoliv projev suverenity a volání po normálních hodnotách a právech, které značí, že ve společnosti, navzdory vytrvalé propagandě, zůstávaly přesto živé hodnoty práce a pospolitosti, vždy značně ceněné a v socialistickém Československu cílevědomě vyzdvihované.

Ukrajinský Psaki poděkoval novinářům za podněcování k válce

Předseda Bezpečnostní rady Ukrajiny Andrej Lysenko poděkoval novinářům, kteří přiměli vládu jednat na východě s větším důrazem, včetně vojenských metod. Uvedl to v Kyjevě při diskuzi u kulatého stolu, kde byly projednávány standardy novinařiny v podmínkách konfliktů – sdělil korespondent "PolitNavigatora."

Plány NATO: Německo jako špička kopí proti Rusku

V budoucnu bude NATO více sázet na německé vojáky. Stejně jako v druhé světové válce, budou Němci posíláni proti Rusům. Tehdy proti komunismu, dnes proti Putinovi. V příštím roce bude 4000 vojáků Bundeswehru sloužit jako ,,špička kopí“ v NATO.

Peníze z Ukrajiny – jak dříve mizely v off-shorech, tak v nich mizí i nyní

Poslední vydání „Německých ekonomických zpráv“ konstatuje, že ukrajinští oligarchové nezměnili své formy činnosti bez ohledu na změnu politické situace. I nadále miliardy dolarů z USA mizí z Ukrajiny na Kypr a na Panenské ostrovy, - píše se v nejnovějším vydání.

25 let – Mohlo být vše jinak ??

Dlouho jsem zvažoval, mám-li se k 25. výročí listopadu vůbec vyjádřit. Nakonec jsem to po obdržené pozvánce na oslavu do Semil jako aktéra té doby uvážil jako nezbytné - zejména kvůli mladší generaci, která tu dobu a hlavně tu dobu předtím neprožila. Účastnil jsem se jako delegát okresu všech sněmů OF, byl u založení ODS a na třech jejích kongresech jako jediný jilemnický občan, takže dnes mohu dosvědčit a pamatuji dobře, jak jsme většinou byli naivní. Také proto jsem mezi kolegy, jistě si plácajících tam po ramenou, jací jsme byli hrdinové, nejel.

Jan Kozák / Jan Hlaváč – Co všechno chcete vědět o židovství a bojíte se zeptat – Debatní klub

Do Debatního klubu přijali pozvání pánové: Dr. společenských věd a historie Jan Hlaváč, absolvent university v Bochumu a Mgr. Jan Kozák, absolvent oboru archivnictví-historie na FFUK v Praze, který se již 20 let věnuje studiu sanskrtu a východní duchovní školy.

Postoje slovenskej verejnosti k politike, angažovanosti a k 17. novembru 1989

Videozáznam z 50ti minutové prezentace Sociologického ústavu Slovenské Akademie věd z 19.11.2014. Další informace zde: http://www.sociologia.sav.sk/podujatia.php?id=2038&r=1

Žádné polykání spermatu ve škole: ,,Demonstrace pro všechny“ útočí na levicovou ideologii sexuální výchovy

V Německu se šíří se protesty rodičů, proti předčasné sexualizaci dětí a proti levicové gender ideologii. Po nedávné demonstraci ve Stuttgartu, páté v tomto roce, je další naplánována na 22. listopad v Hannoveru.

Občané v Odporu proti sametovému podvodu – Praha 17.11.2014 /VIDEO

10661629_784166971625527_1277827986391490735_oZ pozvánky na akci: Cílem této akce je poukázat na porušování Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod samotným státem např. exekucemi a jejich výkonem. Chceme možnost lidového referenda, které nám zaručí se demokraticky podílet na chodu státu tak, jak to myšlenka demokracie stanovuje. Dále požadujeme plnou trestní odpovědnost a přímou odvolatelnost politiků!

Je možné zachránit zbytky Ukrajiny?

Americká okupační administrativa na Ukrajině za sotva více než půl roku svého vládnutí dosáhla „obdivuhodných“ výsledků:
- snížila valutové rezervy Ukrajiny s 20,4 miliard dolarů na 11,1 miliard dolarů (z nichž reálných likvidních aktiv je méně než 2 miliardy dolarů)
- zvýšila státní dluh s 58,4 miliard dolarů na 96,2 miliard dolarů:
- znehodnotila národní měnu na 84% ( a to není zdaleka konec ):

Okamžik před katastrofou Boeingu u Doněcku

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-19 18:48:054 minutová reportáž z ruské TV o tom, jak se do rukou ruských médií dostal nedávno publikovaný snímek bojového letadla vypouštějící směrem k malajsijskému boeingu MH17 střelu. K tomu uvádějí řadu dalších argumentů ve prospěch verze sestřelu díky letadlům.

Otázky a odpovědi – V.V. Pjakin ze dne 9.11.2014

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-19 16:33:12Analytik vycházející z teorie Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecné teorie řízení, které byly vyvinuty v Rusku hovoří na aktuální témata týkající se politického vývoje a budoucnosti Ukrajiny a Novorosiie.