Poděkování za podporu a určení pravidel

Vážení čtenáři, před dvěma týdny jsem vás opět po nějaké době požádal o finanční podporu. Výzva zafungovala a za to vám všem moc děkuji :-) Také přišlo od vás několik námětů a připomínek a některé z nich je na místě vzít na vědomí.

PIETA ZA ODĚSU – 2. listopad 2014 – Praha 15:00 + Brno 14:00

pietazaodesuDne 2. května 2014 došlo k předem naplánovanému masakru v Oděse. Rozhodli jsme se půl roku od této tragické události uspořádat PIETNÍ VZPOMÍNKU na bezdůvodně a brutálně zavražděné občany Ukrajiny. MY NEZAPOMÍNÁME! Přijďte i Vy uctít jejich památku a zapálit svíčku.
Praha 15:00 - Staroměstské náměstí
Brno 14:00 - Malinovského náměstí

Federálně podporovaná studie: Jak vymýt veřejnosti mozek, aby měla z „klimatické změny“ stejnou hrůzu jako z Eboly

$84 tisíc je zapotřebí, aby se veřejnost vyděsila „z klimatické změny a z přelidnění”. Národní vědecká nadace (NSF) financuje studii ke zjištění toho, jak veřejnosti vymýt mozek tak, aby se „z klimatické změny a z přelidnění“ děsila, jako kdyby to byla Ebola.

Vojáci ukrajinské armády z 32. blokpostu se rozhodli vzdát se v bezvýchodné situaci

Snímek obrazovky pořízený 2014-10-31 12:52:01Rozhovor s jedním ze 112ti ukrajinských vojáků, kteří se rozhodli vzdát se, když byli bez zásob, techniky, vybavení a úkolů. Vzhledem k přesile ze strany povstalců neměli jinou možnost. Vedení ukrajinské armády tento případ popírá.

Rusko vyzbrojuje Arktidu: K uvítání „nezvaných hostů“ postaví 13 letišť a 10 radarových stanic

Před dvěma týdny zachvátila Švédsko směšná panika, při níž vyslalo téměř celou svou armádu, námořnictvo a letectvo k lovu na to, o čem referoval očitý svědek jako o ruské ponorce, která se přikradla až někam ke Stockholmu, což se později ukázalo jako falešné. Žádná ponorka tam nebyla.

Ukrajinské bataliony půjdou na Kyjev společně s opolčenci

Tuto informaci nepřímo potvrdil poslanec Oleg Ljaško na své facebookové stránce, kde píše o možnosti ofenzívy armády Novorossie po 2. listopadu. V sociálních sítích se objevila informace o rozhovorech mezi veliteli „některých územních batalionů“ se silami Novorossie o společném „ozbrojeném pochodu na Kyjev“.

Agrotechnologické lobbování Monsanta za TTIP: Británie spouští kampaň za odstranění smyslu evropských regulací GMO

Británie jako věrný ratlík US spouští pro US agrotechnology tažení za protlačení geneticky modifikovaných potravin (GM) do Evropy. Oficiální činitelé, politici, akademici a mediální kanály už byly zverbovány a spřáhli se s GMO agrotechnologickým průmyslem (1-6). Tito lidé a instituce chrlí faleš, ignorují důkazy týkající se GMO a jednostranně pozitivně překrucují pohled na GM potraviny s cílem vnutit je veřejnosti, která je nechce. (7)

Polsko sonduje výhled na rozdělení Ukrajiny

Mluvčí polského parlamentu Radoslaw Sikorski bývá citován, jak říká, že ruský president Vladimir Putin tehdejšímu polskému ministerskému předsedovi navrhl, že si Ukrajinu rozdělí mezi sebou. Sikorského, který byl do září polským ministrem zahraničí, cituje tohle říkat US webová stránka Politico, podle níž Putin údajně tento návrh pronesl při jedné ze schůzek během návštěvy ministerského předsedy Donalda Tuska v roce 2008 v Moskvě.

Sergjej Bezrukov: Probíhá přepisování dějin – z fašistů dělají hrdiny + VIDEO

Národní umělec Sergjej Bezrukov komentoval zákaz promítání filmu „Матч“ (Zápas) na Ukrajině, ve kterém hrál hlavní roli. „„Матч“byl zakázán spolu s dalšími ruskými filmy, mezi něž patří například „Bílá garda“ nebo „Poddubnyj“.

Jaroš vytvoří ve Vrchní radě Ukrajiny frakci Pravého sektoru

V Ukrajinském parlamentu se mohou objevit zástupci frakce Pravého sektoru. Navzdory tomu, že Pravý sektor neprošel do Rady s 2% hlasů, jeho představitelé pracují na vytvoření vnitroparlamentního sdružení ultranacionalistů, které se bude skládat z jedinců, vyznávajících podobné názory.

Nacionalisté žádají přehodnocení výsledku voleb

Strana radikálů "Svoboda" zahajuje časové neomezenou protestní akci před budovou Ústřední volební komise. Poslední podobná událost nacionalistické strany skončila potyčkami s policisty v blízkosti Vrchní Rady dne 14. Října 2013.

Armáda Ukrajiny se pokusila zaútočit u Gorlovky

Podle zatím nepotvrzených informací od opolčení se BSU pokusila o tankový útok na Gorlovku. Na předměstí se podařilo probít několik tanků, dva z nich opolčenci zničili. Jak informují opolčenci, pěchota nepřítele byla od tanků oddělena ještě na okraji Gorlovky.

Ukrajinská vojska začala „tajnou“ přepravu protiletadlových systémů S-300 přes Oděsu

Přesun vojenské techniky přes Oděsu zachytili na video místní obyvatelé 29. října. Informační oddělení oděské městské rady v této souvislosti vyzvalo občany, aby nepodléhali panice. „Situace je pod kontrolou Ministerstva obrany Ukrajiny,“ – říká se v oznámení úřadu.

Sevastopol – Město hrdina 2. světové války

25ti minutový dokument Ruské TV o tom, že Sevastopol a Krym nikdy nebyly ukrajinské, ale vždy ruské. Potvrzuje to celá historie tohoto města a samozřejmě i jeho obyvatelé.

„Islámský stát“ a Kavkaz

„Události v Sýrii a v Iráku stále častěji navrhují mluvit o válkách nové generace,“ – píše Dmitrij Něfjodov. Když 24. října vystoupil prezident Ruska na zasedání mezinárodního diskusního klubu „Valdaj“, dotkl se tématu podpory mezinárodního terorismu ze strany západních zemí.

Totalova válka proti petrodolaru

Konspirační teorie obklopující smrt generálního ředitele Total SA Christophe de Margerie se začaly rojit už od té vteřiny, kdy udeřila zpráva o jeho smrti. Jeho soukromý tryskáč za záhadných okolností těsně po půlnoci v Moskvě narazil do sněžného pluhu. De Margerie byl CEO Totalu, největší francouzské ropné společnosti.

Viktoria Shilova: Nový parlament na Ukrajině je nelegitimní

Předsedkyně ukrajinské strany AntiVálka komentuje výsledky parlamentních voleb na Ukrajině. Důležité je, že alespoň vypadly nejextrémnější strany. Ale vzhledem k malé účasti voličů nebude mít vláda silný mandát, stejně jako v každé zemi s obdobným volebním systémem, jako je např. i ČR.

Proč podporovat někoho, kdo nám celá staletí pouze škodil?!

Ano, proč vlastně dnešní pravicoví politici podporují organizaci, která v minulosti podporovala aktivně Rakousko – Uherskou monarchii, potlačovala jakékoli projevy českého vlastenectví, posílala do Čech křížové výpravy a nechávala upalovat všechny reformní myslitele a kněze, kteří si dovolili položit otázku, na co jsou pozlacené chrámy a zlaté sošky, když lidé umírají hlady …

Ebola je Velká lež

imagesPoznámka autora: Předkládám následující článek vaší pozornosti „jen informativně“. Ač o tomto tématu nemám osobní znalost, abych na něj měl osobní názor, tak si stejně myslím, že je nebezpečné ponechávat informace o Ebole jen na mainstreamu. Jako vždy jsou vaše komentáře vítány.

Podezřelá střelba v Kanadě vedla k plánům „preventivního zatýkání“ ve fázi přípravy trestného činu ve stylu Minority report

Ve středu, pouhé dva dny po tom, co „zradikalizovaný“ muž proběhl přes dva kanadské vojáky na parkovišti, začal jiný ozbrojenec palbu u kanadského národního válečného památníku na Parliament Hill, zabil jednoho vojáka a zranil člena ostrahy. Později byl ozbrojeným členem ostrahy zastřelen.

NGO k vyřešení přelidnění předjímá globální politiku jednoho dítěte a pandemie

Tato zpráva zábavnou formou prezentuje globální katastrofu, která zabije 6 miliard lidí, jako metodu, která by potenciálně mohla zabránit klimatické změně. Národní akademie věd vydala šokující zprávu, která předjímá globální politiku jednoho dítěte v čínském stylu jako prostředek zastavení klimatické změny a globální redukce lidstva na „udržitelnou“ hodnotu 1-2 miliardy lidí.