Prosba o finanční podporu

Vážení čtenáři, koncem června letošního roku jsem vás požádal o finanční podporu a snažil jsem se vám vysvětlit, že bez vaší podpory není dost dobře možná činnost ani rozvoj této stránky. Mnozí z vás jste to pochopili a poskytli jste tak dostatečnou motivaci k naší práci na poskytování informací veřejnosti. Bohužel v poslední době se vaše podpora poněkud snížila. Několik málo z vás jste zadali trvalý příkaz, avšak z celkového počtu čtenářů, kterých je každý den cca  10-15.000, je to stále málo. Zkuste tedy zvážit, zda-li vám zdejší obsah stojí za to, abyste zaplatili každý měsíc alespoň  100 Kč. Pokud by vás bylo pouze 100, tedy 1% ze všech čtenářů, hned by se s tím dalo žít a pracovat snadněji. Věřím, že se mezi vámi najde víc těch, kterým záleží na tom, aby dostali informace, které v mainstreamových médiích obvykle nenajdete.

Po útoku přichází kanadský Patriot Act: Ottawa dává bezpečnostním agenturám více pravomocí “k zadržování a k dohledu”

Zastavte nás, až začnou být vzpomínky na 11. září a zákon Patriot Act přicházející vzápětí, až tak blízké, že to bude nepříjemné. Jak před chvílí referovala Reuters, kanadský ministerský předseda Stephen Harper ve čtvrtek řekl, že vláda po útoku na Parlament předloží plány na udělení větších pravomocí bezpečnostním agenturám k zadržování a k dohledu.

Střet civilizací a naděje konzervatismu

Odpor jiných civilizací ve střetu s civilizací západní je veden nějakou formou domácího konzervatismu, většinou náboženského nebo založeného na tradicích odlišných způsobů života. Samotná existence tohoto odporu není vždy dána jen skupinovými zájmy materiálního charakteru, ale i obavou o osud vlastního společenstva tváří v tvář bezperspektivní čistě konzumní a hédonické podobě západních mravů.

Ukrajinští úředníci přišli na způsoby jak obejít lustrace

Od chvíle, kdy vstoupil v platnost zákon „O očištění vlasti“, lidově – o lustracích, prošly dva týdny a úředníci už objevili způsoby, jak ho obejít. Ozbrojenci například odjedou na několik dní do zóny ATO. Vzhledem k tomu, že v některých jejích částech se teď nebojuje (například ve Slavjansku), ohrožení života nebo zdraví je minimální.

George Soros proklíná Putina, varuje před „existenční hrozbou“ z Ruska a požaduje od MMF $20 miliard proti „ruskému válečnému úsilí“

Když už začíná mít obavy sám Soros až tak, že píše manifesty, tak Putim musí opravdu vítězit. Zde je pár výňatků z toho, co zakladatel Open Society v právě zveřejněném úvodníku řekl o „existenční“ hrozbě z Ruska.

Vakcíny: Trestání neočkovaných?

Portál Slate vždy s nadšením podporoval očkování, zejména nastavováním tématů debat a příběhů k nim, specificky zaměřených na rozbití mainstreamovým protiočkovacích postojů. V nedávném článku s názvem “Endangering the Herd,” (Ohrožování stáda). Slate argumentuje že ti, kteří se odmítají nechat očkovat, by za to měli být potrestáni, a že odmítnutí nechat se očkovat by mělo být klasifikováno jako trestný čin.

Ukrajina vystavila Evropě účet: Potřebujeme 60 miliard

Ukrajina chce, aby ji Evropa zabezpečila. Chutě lidí, kteří organizovali „revoluci důstojnosti“ rostou: ukazuje se, že Západ je jim za majdanské skákání na počet EU doživotně dlužen. A požadovaná finanční pomoc značně převyšuje sumu 30 miliard dolarů, slíbenou Západem. Informoval o tom ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin.

Spojené státy uvalily sankce na maďarské občany

Spojené státy a Evropská unie rozpoutaly proti Rusku „válku sankcí“. Teď už mnozí o moudrosti této politiky začínají pochybovat. Světové trhy se potýkají s novým propadem do mizérie, jelikož začíná hrozit počátek nové ekonomické krize.

Ukrajinská mini-svodka: velice hrozivý vývoj

Tohle je jen velice krátký příspěvek, který vás má informovat o posledním vývoji ve válce na Ukrajině. Poté, co Ukrouši použili proti Doněcku taktickou balistickou raketu, vyhlásil Zacharčenko, že zastavení palby je v podstatě skončeno.

Sodoma – O čem je fenomén LGBT

Snímek obrazovky pořízený 2014-10-22 18:32:32Hodinový ruský dokument, který popisuje zvrácenosti moderního hnutí za rovnost sexuálních deviací, tj. LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transexual). Autor dokumentu se zamýšlí nad negativními dopady kultury, která se snaží tyto a další související sexuální orientace označovat jako něco normálního.

Turecko je komplicem ISIS a nehodí se do EU

Turecko se konečně podvolilo americkému tlaku a oznámilo, že dovolí bojovníkům kurdské Pešmergy přecházet z Iráku a Sýrie přes své území a zapojovat se do bitev proti ISIS. Ale kdokoliv, kdo pohlíží na tento s nevolí činěný ústupek jako na kooperativní krok spojence v NATO, co má pomoci rozdrtit tzv. Islamistický stát, je odporně oklamán. Neo-ottomanské Turecko má větší náklonnost k ISIS než k Západu.

Igor Strelkov, naléhavé sdělení: Kyjev se rozhodl risknout rychlý úder

V současné době ke mně přicházejí nepřetržitým proudem svědectví o přípravách útoku ozbrojených sil Ukrajiny i band takzvané „národní gardy“ na Doněck. V posledních dnech protivník prudce aktivizoval činnost svých zpravodajských skupin a také dělostřelecké údery po pozicích opolčení, civilním sídlištím a průmyslovým podnikům.

Vyhlazení DONBASU. Příměří podle fašistů

Pokud ostřelování Doněcku pokračuje a ukrajinská vláda mluví o příměří, tak bezostyšně lže. Jakéhokoli příměří Ukrajinskou vládu ani nenapadlo. Včera to potvrdil premiér DNR  Alexander Zacharčenko.

Krize sankcí EU-Rusko-Ukrajina: Merkelová z Německa říká, že „daňoví poplatníci EU budou muset dotovat Ukrajinu“

21. října nadpis na German Economic News uváděl, „Merkelová: Daňoví poplatníci by měli financovat Ukrajině dluh,“ a referoval, že: „Angela Merkel v pondělí navštívila ve slovenském hlavním městě Bratislava Roberta Fica. Oba vůdci se shodli na požadavku, že Kyjev by měl převzít větší odpovědnost,“ a nikoliv tlačit na EU, aby za něj zaplatilo účty za plyn po splatnosti od ruského Gazpromu.

40 amerických dolarů – cena hlasu v ukrajinských volbách do Vrchní rady

Hlasy voličů ve městech Ukrajiny jsou oceňovány v průměru na 500 a ve venkovských sídlech na 50 hřiven. Výbor voličů Ukrajiny vyprávěl o oceňování hlasů voličů. „Nejčastěji se hlasy snaží koupit Krivgorodská, Charkovská, Doněcká a Luhanská oblast. Nízce jsou ceněny hlasy ve venkovských regionech Kirovogradské oblasti. Tam je lidem nabízeno 50 hřiven (3,8 dolaru).

Hysterie v Bílém domě: ruská média zasahuji do lživého plánu svými „správnými“ názory

Zatímco ukrajinská média jsou plná falešně optimistických zpráv o rychlém vítězství nad "Prokletými Moskaly," každý objektivně smýšlející, bez nápovědy "dobráků" si  uvědomuje, že Západ prohrává informační válku s Ruskem. Prohrává poprvé. A čas je proti informační blokádě pořádané západem nad tím, co se děje na zbytku Ukrajiny.

Panelová diskuse politické iniciativy Nová republika – 9.10.2014 /VIDEO

Hledání nové společenské vize na pozadí zkušeností s trvající vleklou krizí české společnosti - současný neokolonialismus ve východní Evropě, varování před připravovanými smlouvami TTIP, krize vzdělávání v ČR, ekonomická charakteristika současné krize v Evropě, potřeba nové civilizační alternativy, návrh na nové národní obrození a zklamání z Britských listů.

Saúdská politika srážení cen ropy jim vybuchne do tváře

Saúdská Arábie chce použít nízkých cen ropy k nátlaku na Rusko, aby změnilo svůj postoj k Sýrii a znepřátelit ho s Íránem, i aby vytlačila z trhu US břidlicový plyn, řekl RT výjezdní korespondent Asia Times Pepe Escobar.

Rusko vysílá vojska a roboty podél celého „2. Středního východu“, tj. podél arktického pásu

V patách švédskému vojenskému nasazení (po objevu poškozené ruské ponorky) to vypadá, že ani Rusko nechce promarnit žádnou šanci pro svůj přístup k arktickým zdrojům. Jak hlásí Reuters, ruský ministr obrany dnes oznámil, že podél celé arktické hranice od Murmanska po Čukotku budou v roce 2014 nasazeny ruské vojenské jednotky.

Nejnedůvěryhodnější zdroje zpráv v Americe

Že je s médii problém, zjistíte, když je Al-Jazeera vnímána jako věrohodnější než NBC, CNN a MSNBC. Jak nám v následující tabulce ukazuje výzkumný Projekt žurnalismu od Pew, studie se pokoušela nejen změřit, zda lidé už o spoustě zdrojů zpráv slyšeli, ale i to, kterým opravdu důvěřují, když přijde na přímé informace o politice a vládě.

Reuters: Ljaško – budoucí premiér Ukrajiny

Novináři amerického vydání Reuters tvrdí, že lídr Radikální strany Oleg Ljaško bude „šedou eminencí“, s níž bude prezident Ukrajiny Petr Porošenko nucen hledat spojení. „Program jeho strany je nepravděpodobný a absolutně populistický. Ale podle všeho se zdá, že právě on se stane šedou eminencí nového ukrajinského parlamentu,“ – napsali Richard Balmfort a Natalia Zinets.