Poděkování za podporu

Milí čtenáři, musím uznat, že jste pravděpodobně nejenom mne, příjemně překvapili. Skoro začínám věřit tomu, že v současné době nastává další zásadní posun ve vývoji zdaleka nejen této stránky, ale i celé sféry tzv. nezávislých médií, následně celého mediálního světa. Všichni, kteří v této oblasti pracujeme, víme, že musíme zásadně zvýšit kvalitu, rozsah i dosah naší činnosti. Víme, že je stále hodně práce na informování naší veřejnosti o tom, co se v našem světě (v jakékoliv sféře) skutečně děje a v inspirování, jak to změnit k lepšímu. Pokud budeme moci tuto činnost rozvíjet, tak se její účinky postupně zákonitě projeví i ve sféře politické a ekonomické.

V šesti oblastech Ruské federace vyhlášen výjimečný stav kvůli situaci s ukrajinskými uprchlíky

Moskva, 10. července – RIA zprávy. Režim zvláštní situace byl zaveden v šesti oblastech RF ve spojitostí se situací s přílivem běženců z Ukrajiny, oznámil ve čtvrtek náměstek vedoucího Ministerstva pro zvláštní situace (МЧС) Ruska Vladimir Artamonov.

Svatba Motorolly – slavného bojovníka donbasské domobrany – 11.7.2014

Snímek obrazovky pořízený 2014-07-13 18:50:21Tato svatba je důkazem toho, že pro ženu není důležitý vzhled, ale především čest, odvaha a srdce na pravém místě. Bojovník donbasské domobrany není velký vzrůstem, ale už se proslavil v mnoha operacích, kde prokázal skvělé bojové i strategické schopnosti. I v těžkých chvílích mohou být důvody k radosti.

Obhajoba letkyně Savčenko si vyžádala dokumenty v ukrajinštině

Voroněž, 10 července – RIA zprávy. Voroněžský oblastní soud vrátil okresnímu soudu podklady k řízení proti držené ve vazbě ukrajinské letkyni Naděždě Savčenko, obžalované Vyšetřovacím výborem RF z napomáhání k vraždě novinářů ВГТРК na Ukrajině.

Maroko ve vysoké pohotovosti: Radikálové se snaží o založení státu ve stylu ISIL

Iraqi parliament in limbo as ISIL declares Islamic caliphateMaroko uvedlo své bezpečnostní služby do vysoké pohotovosti poté, co zprávy rozvědky odhalily „vážnou teroristickou hrozbu“ od islamistických militantů, kteří se vrací domů po bojích v Iráku a v Sýrii, což podle reportáže Al-Aram sdělila vláda.

Balí česká armáda kufry na Ukrajinu?

Snímek obrazovky pořízený 2014-07-13 14:33:25Český …. (slovo co se nesmí říkat), už zřejmě balí kufry na Ukrajinu. Po té co US Army, vyklidí Afganistán (má tak učinit do konce roku 2014) se zřejmě už chystají na další teroristické babičky, dědečky a děti, které ohrožují naši zemi. Inu byznys je byznys. Čím zájmům slouží se nemáte šanci dozvědět. Ostatně Vy to víte…

Tomáš Halík – tajný agent (nejen) univerzalistů

Předkládáme čtenářům skutečný životopis Tomáše Halíka, který se u mnoho naivních lidí těší jakési neopodstatněné oblibě. Není divu, neboť se zde jedná o mazaného odborníka na manipulaci a „sociální“ neboli operativní psychologii.

Doněck: Přes 30 mrtvých civilistů po ostřelování Ukrajinskou armádou – 12.7.2014

Snímek obrazovky pořízený 2014-07-13 13:06:31Stále stejný scénář: Nikoliv boje s povstalci, ale ostřelování obytných oblastí. Na předměstí Doněcku došlo včera snad k největšímu masakru civilních obyvatel, jaký se od začátku občanské války na Ukrajině odehrál.

Luhansk – Další den, další utrpení – 11.7.2014

Snímek obrazovky pořízený 2014-07-13 12:01:55Každý den obléhání a ostřelování přináší nové a nové oběti mezi civilisty. Příbuzní zabitých se těžko vyrovávají se ztrátou svých blízkých. 2 minutová reportáž RT z Luhanské nemocnice.

Merkelová štěká, že Obamova „studená válka“ a špionáž „do 21. století nepatří“

Vzápětí po obviněních Johna Kerryho, že ruské chování nepatří do 21. století, německá kancléřka Angela Merkel přišla s protivýpadem proti eskalaci špionážních skandálů s US (při nichž se pouštěla do domněnek z uplynulého týdne, že US rekrutovaly dva Němce k prodeji tajemství). Německá vůdkyně během interview se ZDF vyštěkla, „že práci zpravodajských služeb chápe jinak,“ a dodala,už přeci nežijeme ve Studené válce.“

Náhubkový řád BBC na klima-skeptiky jim nejspíš, lze-li historii brát jako vodítko, vybuchne do tváře

Vysílací společnost britské vlády BBC zakázala bývalému ministru financí lordu Lawsonovi, aby se objevoval v programech BBC, kde by mluvil o klimatické změně. Podle mluvčího BBC vedly série stížností na interview, v nichž lord Lawson vyjadřuje klimatický skepticismus, k rozhodnutí Redakční rady pro vyřizování stížností BBC ve prospěch stěžovatelů.

Vliv USA na Ukrajině: Kontrolovaný chaos

O tom, co ve skutečnosti může být cílem Porošenka, řekl redaktoru Urajiny.RU doktor ekonomických věd, politolog Michail Děljagin. Americký viceprezident Joseph Biden v úterý vysoce ocenil úspěch kyjevské vlády v provádění „mírového plánu vypořádání“ ukrajinským prezidentem Porošenko.

Bývalý velitel al-Kaiídy: ISIS pracuje pro CIA

Džihádistické skupiny jsou součástí plánu na „naprosté skoncování“ se Středním východem jeho balkanizací. Nabil Na’eem, zakladatel Islamistické demokratické strany džihádu a bývalý vrcholný velitel al-Kaiídy, řekl v Bejrútu sídlící pan-arabské televizní stanici al-Maydeen, že všechny současné pobočky al-Kaiídy, včetně ISIS, pracují pro CIA.

Směřování k evropské jednotě a svobodě (ji centralizovaně vylupovat)

Když ty zvláštní zájmy, které vytváří přímou agendu Evropské unie, nesouhlasí s členskými státy, tak začne být pravá povaha tohoto nadnárodního podniku bolestivě zjevná – tj. ukáže se diktatura speciálních zájmů potlačujících regionální politiku, ze které nemá prospěch žádný z jejich jednotlivých členských států. Snad na žádném příkladu to nelze ukázat jasněji než na sporu, který se vynořil kvůli stavbě ruského plynovodu Jižní proud, co má procházet Bulharskem, Srbskem, Maďarskem a Itálií.

Jim Carrey – Promoční projev na předávání diplomů fakulty MUM

Projev Jima Carreyho z května letošního roku. MUM (Maharishi University of Management) je soukromá univerzita poskytující vzdělání s prvky duševním rozvoje. Tradičně uznávaný studijní program nabízí bakalářské, magisterské a doktorské tituly ve filozofii, vědních oborech, humanitních vědách, podnikání, ale také programy osobního růstu. Inovační aspekty této univerzity zahrnují program Transcendentální meditace a přípravu BIO vegetariánských pokrmů.

Na jihovýchodě vede Kyjevská junta válku kvůli půjčkám MMF

Vojenská operace v Donbasu eskaluje ve skutečnosti proto, aby Západ Kyjevu nesnížil úvěr. Kyjevské orgány jsou plné optimismu, píše ve svém článku Alexander Romanov. Chtějí převzít kontrolu nad Doněckem a Luganskem v průběhu měsíce. Bombardovat tato města jako Slavjansk je příliš drahé, takže byl vymyšlen jiný průběh – donutit vzbouřence vyjít z měst a pak se jich zmocnit. Jak to však armáda chce udělat, není známo.

Ministerstvo zahraničních věcí: Rusko zastavilo převod zbraní z Krymu do Kyjeva.

Dané řešení bude pokračovat do úplného zastavení bojových aktivit ukrajinských povstalců na východě země. Moskva pozastavuje převod zbraní i vojenské techniky Kyjevu z území Krymu do úplného přerušení bojových aktivit na východě Ukrajiny. Jak je uvedeno na internetových stránkách ruského ministerstva zahraničí, je výsledkem silové operace ukrajinských vojáků jen umírání civilistů.