Proč potřebujeme vaši finanční podporu?

Mnoho lidí u nás i ve světě si uvědomuje sílu vlivu médií na život celé společnosti.

Mnoho lidí také vnímá, že většina médií, tj. takzvaná mainstreamová média (neboli média hlavního proudu) často, pokud ne stále, nějakým způsobem překrucují obraz reality a podsouvají tak veřejnosti falešné informace o našem světě.

Činí tak v závislosti na tom, kdo má hlavní vliv na provoz toho kterého média, což jsou obvykle jejich majitelé (v případě soukromých médií), nebo politické síly, které dosazují jejich řídící osoby (v případě veřejnoprávních médií).

Často vidíme, že média podávají informace způsobem, který staví různé strany nějaké události do horšího nebo naopak lepšího světla, než by si příslušné strany zasloužily.

Dávají tak veřejnosti najevo, jakým způsobem vnímat určité konkrétní osoby, skupiny osob, nebo události a co si o nich myslet. Předkládají prefabrikované názory o tom, co vnímat jako dobré nebo jako špatné. Vybírají z událostí ty, které se hodí do jimi požadovaného obrazu a potlačují ty, které se tam nehodí, případně pozmění fakta.

A čím dál více lidí vidí, že média hlavního proudu ve skutečnosti slouží početně malým zájmovým skupinám, které však mají v rukou ekonomickou, vojenskou a politickou moc a prostřednictvím médií ovlivňují i kulturu společnosti ve svůj vlastní prospěch, avšak na úkor většiny.

Chceme-li tuto situaci změnit a chceme-li, aby v naší společnosti opět měla Pravda a Dobro nějakou váhu, tak je nutné podpořit ty, kteří jsou ochotni a schopno Pravdu a Dobro prosazovat a uskutečňovat ve svém životě a práci.

Veřejnoprávní média platíte nedobrovolně z daní a koncesionářských poplatků. Komerční média platíte nedobrovolně prostřednictvím ceny zboží, do které se promítla reklama.

Česká televize má roční rozpočet asi 7 miliard Kč. Kolik myslíte, že je potřeba peněz na to, aby se zlepšila práce médií v naší zemi?

K podpoře nezávislých médií vás nikdo nenutí. Můžete to udělat pouze dobrovolně. Záleží na vás, kam a jak rychle se bude naše společnost ubírat.

 

Peníze věnujeme na platy těm, kteří tento web tvoří, aby nemuseli shánět peníze na obživu jiným způsobem a aby se mohli této činnosti věnovat co nejvíce a tedy i co nejkvalitněji.

Čas od času je potřeba investovat do technického zázemí nebo podpořit nějakou smysluplnou akci.

Vaši podporu bereme jako závazek a motivaci k budování takové budoucnosti, ve které bude méně lží, přetvářek a podvodů a více pravdy, upřímnosti a čestného jednání.

Děkujeme :-)

Další info též zde:
http://www.nwoo.org/2014/07/03/podekovani-za-podporu/
http://www.nwoo.org/2014/06/27/jakto-ze-jste-jeste-nepochopili-ze-musite-podporit-ty-kteri-jsou-ochotni-a-schopni-zmenit-spolecnost/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud