Ruská opozice nachytána, jak se hrne na US ambasádu v Moskvě.

Autor: Mir.Pavlíček <(at)>, Téma: Různé, Vydáno dne: 13. 05. 2012

Uprostřed ledna 2012 jen dny po příjezdu Michaela McFaula do Moskvy, kde začíná své funkční období jako US velvyslanec v Rusku, se vůdci ruské opozice seřadili do fronty před US ambasádou v Rusku, aby se s ním setkali během bizarní spiklenecké schůzky, která zavání jak zradou, tak i licoměrností.Nachytáni s rukama od krve – Ruská opozice dlouho Kremlem obviňovaná, že je financovaná zvenku, a která má dobře zadokumentované vazby na US ministerstvo zahraničí, se nechala nachytat, jak se v lednu 2012 hrne na US ambasádu v Moskvě jen dny poté, kdy agitátor Michael McFaul začal své funkční období jako US velvyslanec v Rusku. Když k nim přistupovali žurnalisté zvědaví, proč všichni přišli přivítat velvyslance US, tak jejich odpovědi pokrývaly spektrum počínající mlčením až po zamítavé posměšky. Později se vynořila skupina opozičních vůdců, kteří odpovídali pouze "Вы сурковская пропаганда," – čili „vy jste Surkovova propaganda,“ což znamená, že žurnalisté představují vládní úsilí podvrátit jejich práci a legitimitu. Tohle je běžná odpověď, jakou dávají členové ruské opozice, když se jich média zkouší vyptávat ohledně jejich čím zjevnějších vazeb na Wall Street a Londýn.

Video zachycené před US ambasádou v Moskvě v Rusku ukazuje prominentní vůdce ruské US financované, podporované a řízené opozice, jak přichází na spikleneckou schůzku s nově jmenovaným US velvyslancem Michaelem McFaulem. Jak vůdci opozice, tak i McFaul sám jsou přímo propojeni s US ministerstvem zahraničí opečovávanou Národní nadací pro demokracii (National Endowment for Democracy – NED).


V současnosti na spiklenecké schůzce na US ambasádě reportáže běžných západních médií mainstreamu zůstaly u běžných tvrzení o anti-Vladimír Putinovských protestech, i když mluvili o Borisi Němcovovi, Jevgenije Čirikové z National Endowment for Democracy (NED) financované US ministerstvem zahraničí co financuje „Strategii 31“, Levu Ponomarevovi z NED, Fordovy nadace, Open Society a USAID financované Moskevské helsinské skupiny a o Liliji Šibanové z NED financovaného GOLOS, údajně „nezávislé“ skupiny k monitorování voleb, která posloužila jako primární zdroj obvinění z volebních podvodů proti Putinově straně Jednotné Rusko. Jasně, že to nebylo poprvé, kdy se mezi ruskou opozicí a US ministerstvem zahraničí vyměňovala slova a peníze, ale je to snad dosud nejzjevnější příklad takovéhoto flagrantního spiknutí.

I US velvyslanec v Rusku Michael McFaul sám je kartou vynesenou jak členy Freedom House, tak i National Endowment for Democracy (NED), což jsou dvě organizace notoricky známé mimořádným vměšováním do zahraničních záležitostí suverénních národů a demonstrativním financováním, podporou i směrováním ruské tzv. opozice. Už v říjnu 2011 správně předpověděl článek „Agitátor nominovaný na příštího US „velvyslance“ v Rusku,“ že primárním cílem McFaula bude opětovný „reset“ americké „neautentické fronty s Ruskem, přičemž budou současně podvracet ruskou vládu US financovanými nepokoji.“ Vypadá to, že McFaul začal se svou prací už co nejdříve.

I přes zdrcující odhalení vazeb ruské opozice na Wall Street a Londýn západní média ještě i teď během protestů po inauguraci ruského presidenta Vladimíra Putina tento týden trvala na tom, že takovéto konexe jsou jen výtvorem Kremlem kontrolované propagandy. Associated Press ve svém článku nadepsaném „Putin se vrací k presidentství ve změněném Rusku“ obviňuje Putina z toho, že líčí tyto protestující jako „na výplatní pásce Američanů a se záměrem vyvolat v Rusku revoluci, která by Rusko uvrhla zpět do nestability a ubohosti z 90. let.“ AP dodává: „Jelikož je Kremlem kontrolovaná televize pořád pro většinu Rusů hlavním zdrojem informací, tak mu mnozí věří.“

Ve skutečnosti je Putinovo hodnocení opozice potvrzeno na vlastní webové stránce National Endowment for Democracy, na stránce „O nás“ různých webových stránkách této opozice a potvrzují jej i spiklenecké schůzky, které vede samotná opozice s cizími zájmy na cizích ambasádách na ruské půdě. A opravdu mnoho z těch vůdčích ruských opozičníků jsou členy a zástupci zkorumpované oligarchie, která Rusko drancovala po pádu Sovětského svazu v 90. letech. Ta zrada je tak vykřičená, že to až podbízí otázku, zda se Spojené státy ve svých snahách opravdu už staly tak bezostyšně nestoudné, tak zoufalé, nebo hrají sice širší geopolitický gambit, ale už profláklý.

S tím, jak vůdci ruské pozice na videu lezou jeden po druhém, aby se dostali na US ambasádu, a konferovali se specialistou na změny režimů (v Rusku), US velvyslancem Michaelem McFaulem, a jak se jejich financování a spojenectví stává čím dál všeobecně známější veřejnosti, tak se jejich práce a legitimita v povědomí veřejnosti stává faktem, nikoliv „Surkovovou propagandou“.

by Tony Cartalucci

Sunday, May 6, 2012

Zdroj: http://landdestroyer.blogspot.fr/2012/05/unbelievable-russian-oppositions-confab.html